Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Ilyen kellene EVF-fel.

Én amúgy ezeknek az obiknak nem sok értelmét látom. Mint 12/3.5 nem hangzik rosszul, de mint 32/5.6 elég gáz, ráadásul ezeknek elég hamar csökkenni kezd a fényereje. Elvész minden előny egy 2/3''-os kompakttal szemben. Ha 25mm-en f/5 környékén van, az egy vicc. Képzeljünk el egy filmes gépet f/10-nek megfelelő DOF-ot adó normálobjektívvel. Én aztán nem szoktam foglalkozni a DOF egyenértekkel, de azért ami sok az sok. Esetleg egy veszett jó ár javítaná a megítélést.

[ Szerkesztve ]

(#2) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Amúgy meg gyönyörű kis dög szemből és felülről.

Közben a dpreview-n megnéztem, valóban f/5 25mm-en...

(#3) Peethy válasza ROBOTER (#1) üzenetére


Peethy
őstag

Na igen. Nincs ezzel baj, de azért vannak túlzások ezen a fronton (is). Amit furcsállok, hogy semmilyen különleges marketingkampányt nem láttam sem a Pana, sem az Oly részéről, amióta az m43 vonal létezik. Ahhoz képest, hogy kicsi, jó minőségű, nagy igény lenne rá, nincs semmilyen Apple iPod-szerű "1000 dal a zsebedben" szlogen, vagy bármi, amivel a nyilvánvaló előnyöket ki tudnák hangsúlyozni. "A világ legkisebb cserélhető objektíves fényképezője" - és? Miért jó ez nekem? Nem tudom, hogy ez mennyire offtopik, de ennél több fantázia van ezekben a cuccokban...

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#4) madgie válasza Peethy (#3) üzenetére


madgie
titán

Az E-P1 idejében Kevin Spacey-vel volt pár jó spot-ja az Oly-nak, de nem tolták túl erősen azt a szekeret sem :(

(#5) Peethy válasza madgie (#4) üzenetére


Peethy
őstag

Azok nekem is tetszettek. A Sigma csinálja okosan manapság, jó fantázianeveket talált ki az új - egyébként kegyetlenül ütős - termékpalettájának, egységesítettek, amennyire csak lehetett. Ez itt még teljesen hiányzik, leginkább azért, mert évente kijön vagy 5-6 új gép mindkét márkánál, így nehéz megmondani, hogy mi micsoda :) Nikonék sokkal jobban, személyesebben nyomják magukat, mind Coolpix, mind brand fonton.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#6) FEDman válasza ROBOTER (#1) üzenetére


FEDman
addikt

Nagyon jó kis gép lesz oda ahová ezt szánják. A GM1 ezzel a kit obival + szintén nagyon pici mZuiko 45/1,8-cal együtt nagyon ütős felállás lesz. :))

Mert hát ez igazából már tényleg a kompaktok ellen megy. Azoknál alapból nem jobb mélységélességgel, de azokkal ellentétbe ennek megvan az a hatalmas előnye, hogy adott esetben erre fel lehet puszilni egy pici helyes kis fix obit is és akkor akkor a kis mélységélességed is meglesz. :)

Ezt leszámítva mindennel egyetértek. Nekem is egy ilyen váz kéne ezzel a külsővel, ezzel a kialakítással, csak egy kicsit nagyobb méretben EVF-fel.

És obiban is egyet értünk. Bár fent említettek miatt sokaknak lesz remek választás ez az új kit obi, de ha a saját igényeimet nézem akkor én is tuti csak 12mm-en használnám, akkor meg..

Ez a mechanikus összecsukhatóság amúgy nekem tetszik, de mondjuk szívesen megnéznék egy 12/2 fix obit is, amit ugyanígy össze lehet csukni. :)

(#7) FEDman


FEDman
addikt

Még egy kis apróság:

LEICA DG SUMMILUX 15mm / F1.7 ASPH.

:U

(#8) .mf


.mf
veterán

Most, hogy már végre vannak képek is a hátuljáról, kíváncsi leszek, hogy ergonómiailag hogyan válik be.

Az obi kicsit fényerőtlen, ahogy már kitárgyaltuk korábban is, de ez a kis méret ára. Azért mégiscsak kisebb, mint pár pancake, pedig elég sok fontos gyútávot fed le (12, 14, 17, 25)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Livio


Livio
tag

És milyen áron fog érkezni ez az apróság?

(#10) madgie válasza FEDman (#7) üzenetére


madgie
titán

15? Eztmegminek?

(#11) FEDman válasza madgie (#10) üzenetére


FEDman
addikt

A 15mm-rel önmagában nekem semmi gondom. Ha arra gondolsz, hogy a jelenlegi 17/1,8 és 20/1,7 mellé minek egy ilyen is az már jogos.

Mondjuk a minőségi építés és a rekeszgyűrű finom dolog, tudnám értékelni, de csak ezért én sem fogom erre lecserélni a 20-asomat. :N

(#12) schawo válasza madgie (#10) üzenetére


schawo
titán

Ez olyan semmilyen. Se széles, se szűk, se nem palacsinta, se nem kövér, és olcsó sem lesz, mert Leica brandet kapott.

(#11) FEDman
A 20-as ennél vékonyabb, olcsóbb, és használhatóbb gyútáv. Nekem a legjobb gyútáv, amit ki lehet találni. Semmi pénzért se cserélném erre.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13) madgie válasza schawo (#12) üzenetére


madgie
titán

Kábé ennyi a bajom nekem is vele :))

(#14) .mf válasza schawo (#12) üzenetére


.mf
veterán

Kinek a pap, kinek a papné.
Szeretem a 20-ast, de még jobban örülnék, ha lenne belőle 25-ös és 17-es verzió -- hasonló méretű, hasonlóan fényerős és éles pancake. Ez nekem még hiányzik a rendszerből. Ugyan létezik 1db 25-ös és 2 db 17-es obi, de egyik sem fényerős ÉS pancake.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) schawo válasza .mf (#14) üzenetére


schawo
titán

A 20-ból a 17 és a 25 is megvan lábzoomal. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) |AP| válasza FEDman (#6) üzenetére


|AP|
veterán

ehhez túl sokat nem tudok hozzátenni, én is így gondolom.

Ismerve viszont az én fotózási szokásaim nekem nem akkora gond a fényerőtlen kit obi. Főleg kirándulós-nyaralós gép lenne úgyis, akkor meg általában nincs hiány fényből, a 12mm-t viszont nagyon is hiányoltam.
Ha meg mégis kell a kis mélységélesség, akkor fel lehet rá pattintani a 45-öst és pont ez az, amiért annyira tetszik ez a váz-obi kombó.

(#17) bb0t


bb0t
senior tag

Túl sok a sallang wifi meg oledes érintőkijelző jól megdobják az árát de a fotózás nem ezekről szól.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#18) .mf válasza schawo (#15) üzenetére


.mf
veterán

Persze, meg úgy, hogy belediffundálsz a falba beltérben, amikor a 20-assal még pont nem fér bele, de már nincs hova menned :P

Jó obi a 20-as, de szívesebben venném, ha lenne helyette hasonló méretű, fényerejű és élességű 17 és 25-ös. Nekem a 20-as néha két szék közül a pad alá esete.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) schawo válasza .mf (#18) üzenetére


schawo
titán

A diffúziót a jó fotós már évekkel ezelőtt tökélyre fejlesztette. ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag


Panasonci?? :F :D

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#21) bb0t válasza johnyblaze (#20) üzenetére


bb0t
senior tag

Ez a Pana becézett alakja ;]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#22) ghost364


ghost364
senior tag

Nagyon bejön.

(#23) hibavissza


hibavissza
veterán

van három lik az lcd fölött, olyasforma mint a két mikrofoné a tetején...namost az mit vesz föl? a szuszogásom videó alatt?

(#24) PRO-peller válasza hibavissza (#23) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Miféle videókat szoktál csinálni? Gyanús vagy! :DDD

Nekem ez a gombozat a tetejin nem smakkol. Tuti, h nem az expogombot nyomnám, amikor azt kéne.

(#25) hibavissza válasza PRO-peller (#24) üzenetére


hibavissza
veterán

ha koncentrálok szuszogok. ez van :) nem vagyok egy bazitai darth vader, de akkor is...el kell tartanom a gépet a fejemtől, ha videózom. de mire jó a három lik? lehet narrálni a segítségével?

(#26) FEDman válasza hibavissza (#23) üzenetére


FEDman
addikt

Valószínű az ott csak mini hangszóró a videók gépen való visszajátszásához. :)

(#27) hibavissza válasza FEDman (#26) üzenetére


hibavissza
veterán

vazzeg, ez nem jutott eszembe :W, mióta nem tanulok rendszeresen érezhetően hülyülök. egy mentségem van, alapvető élettani okokból igyekszem nem keverni az input-ot az output-tal...tettek volna egy csikot vagy négy likat...a kötsögök :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) PRO-peller válasza hibavissza (#27) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Na látod! Most nyertél 1 hangszórót! :DDD

(#29) lenan


lenan
aktív tag

Jól létom, hogy a kis objektívjének is valami aluburkolata van? (belefér ez a 8 dekába?)

(#30) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

na, kitobival kinn(.de/.at) van már 700ért..

csak barnában nemkéne. :P

[ Szerkesztve ]

cantante di sampietrini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.