Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Azért 2015 még messze van. Addig léphetnek a Dél-Koreaiak is bőven.

Romani ite domum.

(#2) MZperX75


MZperX75
addikt

Film készült már kereskedelmi forgalomra ami UHD-s?

Persze én már most élveznék olyan kijelzőt ami jóval nagyobb felbontást jó minőségben szolgáltat képszerkesztésre.

(#3) student


student
őstag

most már '15-be robbanak? mire ezekből 200ezres tv lesz az még simán 10év

(#4) XtremLor válasza MZperX75 (#2) üzenetére


XtremLor
őstag

Mozifilm szerintem meg nem keszult el egy se, de iden jonni kell dolgoznak rajta, par rovidfilm mar van, jovore indul japanban a 4k kozvetites a pana jol idozit.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#5) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Mire a plazmam eléri a csere kort (még 4-5 év) addigra remélem már az oledek is elérhetőek lesznek emberi árban.

(#6) BloodRay


BloodRay
veterán

Megint nem sietik el a japánok... nem kéne újfent lépéshátrányba kerülniük.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7) devast válasza student (#3) üzenetére


devast
addikt

Ezek is úgy fognak robbanni, mint a 3d meg a többi ilyen baromság.
Csak akkor fognak elterjedni, ha emberi áron adják őket, és ők sem hülyék, pontosan tudják ezt. De a céljük nem az, hogy elterjedjen, hanem az, hogy annyit kaszáljanak rajt amennyit csak lehet.

(#8) lenox válasza MZperX75 (#2) üzenetére


lenox
veterán

Mi szamit kereskedelmi forgalomnak? Amit levetitenek a moziban UHD-ben, vagy amit haza is vihetsz?

(#9) Möhe


Möhe
addikt

"..vetélytársakénál olcsóbban tudják majd előállítani a kijelzőket, ami döntő lehet, akkor ha a konkurensek nem tudják leszorítani a költségeket.

mennyiszer hallottuk már... :O és tessék,csillagos égen van az áruk
a dátummal meg nem is foglalkozom,így is minimum 5 évvel el vannak maradva a 10 éve beígérthez képest, pár év ide vagy oda mit számít

(#10) MZperX75 válasza lenox (#8) üzenetére


MZperX75
addikt

Ez a cikk egy UHD-s TV-ről szól ,nem moziról,ezek után szerinted? (a Üzlet Polcokon persze) :K

(#11) Angel1981 válasza ZCoyote (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Így van!
Kérdés, mi marad addigra a "robbanásból"? :P

Azért drukkolok, kedvelem a Panát!

(#12) lenox válasza MZperX75 (#10) üzenetére


lenox
veterán

Nem tudom, mert irrealisnak tunik az a kerdes, hogy amit haza is vihetsz, mivel kb. nulla lejatszo van, amivel az egysegsugaru user boldogulna, meg adathordozo se nagyon van hozza, szoval rekerdeztem, hogy biztos errol van-e szo.

(#13) MZperX75 válasza lenox (#12) üzenetére


MZperX75
addikt

PC-k nagy többsége AMD vonalon(persze az újak közti APU-k) is vígan gyorsítanak 4K-t.
Majd esetleg 1 film 4 DB lemezes lesz..... :DDD

Persze értem a problémádat,egy jó 4K-s film van 1-2 tera :))

Rövid film ráférhet egy BD lemezre is......

(#14) krystman


krystman
őstag

Nem azért, de mit érünk majd egy ekkora TV-el, ha minden film 21:9-ben jön folyamatosan. Alig van 16:9-es film. Így nincs is kihasználva a TV. Tök felesleges ennyit rákölteni, ha továbbra is két fekete csík van alul felül. Azért a filmeseknek is el kellene gondolkodni.

(#16) danikollar válasza krystman (#14) üzenetére


danikollar
őstag

Akkor vegyél 21:9-es TV-t, van ilyen is!

(#17) madgie válasza MZperX75 (#13) üzenetére


madgie
titán

intel meg elviszi izomból :D

(#18) lenox válasza MZperX75 (#13) üzenetére


lenox
veterán

Intelek is gyorsitjak, meg egy csomo mezei dekoder chip is tud 4k-t, nem ez a problema. Eleve ha pc kell hozza, az mar problema, aztan mivel kotod a megjelenitohoz, mert leginkabb nem jon ki a hdmi-n 4k, meg valoban, hogy megy be az anyag, az is kerdes. Szoval ezen meg kell dolgozni, hogy legyen piac, ahol le is lehet jatszani, tehat felmerul, hogy valaki fizessen erte.

(#19) MZperX75 válasza madgie (#17) üzenetére


MZperX75
addikt

Nem kell izmozni ,a sok bablevest fogyaszt :DDD

(#20) Márton válasza MZperX75 (#13) üzenetére


Márton
nagyúr

1-2 tera azért nem lesz
[link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21) #09634560


#09634560
törölt tag

Ha a két koreai cég kiadja a tévéit, szerintem a Panasonic is be fog gyorsitani. Ha sikerül kedvezőbb árat találni akkor le is hagyhatja. De sajna még álom a plazma képernyő-OLED képernyő árarány:1:1. Az nem 2015-ben lesz az hóttziher. Árverseny ellenére is.

(#22) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Őszintén szólva nem érdekel a TV-k világa és piaca, az összes filmmel együtt.

Ha lesz 3840x2400-as OLED monitor 27'' vagy 30''-os méretben, 250e alatt, kinyitom a csipám. De ha az eddigi trend folytatódik, majd 3-4 év késéssel akár idáig is eljuthatunk.

(#23) Patice


Patice
nagyúr

Én örülök ennek a hírnek. Inkább OLED TV-t veszek majd a plazma után, addig kibírom a mostanival.

Addig beérik majd hozzá a forrás is. Mr most kapni olyan AVR-t, ami fel tud skálázni 4K-ra. Az új forrás készülékek, blu-ray lejátszók között is egyre jobban fog terjedni ez a képesség.

Először úgy is a felső kategóriás készülékekkel fognak majd kijönni, aztán jöhetnek majd a butított változatok FullHD felbontással. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24) #16939776


#16939776
törölt tag

10 év és még az illemhelyeken is ilyen lesz szemmagasságba rakva hogy eltaláld a porcelánt ;]

(#25) ROBOTER válasza #16939776 (#24) üzenetére


ROBOTER
addikt

A piszoár belseje lesz hajlákony OLED réteggel bevonva, és a célkereszt jelenik meg rajta.

(#26) .mf válasza MZperX75 (#2) üzenetére


.mf
veterán

Igen, de nem bolti dévédés formában

XtremLor: tévedsz, már többet is vettek fel a Red kameráival; illetve több celluloid-filmre lőtt régi filmet is át lehet 4K-ra digitalizálni, ld. a fentebbi listán is előkerül a Híd a Kwai folyón.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27) #16939776 válasza ROBOTER (#25) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ja, el vagyok maradva... :))

Így lesz értelme SOK sört inni, "majd megnyerni a házi bajnokságot" a 00-ban

[ Szerkesztve ]

(#28) Findzs


Findzs
addikt

remélem még húzza addig a jó öreg crt tv -m és akkor kihagyhatok 1-2 lépcsőfokot (lcd, plazma, 3d, stb.) a tv -k világából
:B

addigra hátha már sd kártyákon adják majd ki a 4k filmeket és a tv alapból le fogja tudni játszani :K

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#29) szab.tam


szab.tam
nagyúr

jajj, hagyjuk már ezeket a híreket...
az oled tv elterjedése komoly versenyt fut a 4-es metró átadásával.
eléggé kétesélyes, melyik fog előbb "berobbani"...

***

címhez:
" A Panasonic 2015-ben robbant az OLED tévéivel"
tnt-vel egyszerűbb lenne, vagy color star-ral, ha már tv...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30) szab.tam válasza szab.tam (#29) üzenetére


szab.tam
nagyúr

volt a dinamikus kontrasztarány marketingháború. de ez egybevágott a képcsöves tv-k "lapos"-ra való cseréjével. a gyártók szárnyalltak. jött a kifulladás, vakaródzás. kitalálták a smar-tot, kiforratlan 3d-ket.
ezeknek a marketingje is erősen vergődik mostanság.
jó feljlesztési és eladást generáló út lenne egy ideje az oled. de drága, és macera az áttérés.
a tetves gyártók pedig olyanok, mint folyóvíz. a könnyebb ellenállás felé törekszenek, (és lefelé :DDD ).
tehát ha ki tudnak találni valami hervadt dolgot, amit könnyebb kifejleszteni és legyártani, és amiről elhitetik a vevővel, hogy kell neki, addik itt nem lesz semmilyen oled elterjedés... :N
és mivel jön a 4k, (ami még hasznos is lehet), így jó időre megvan az eladást generáló helyettes.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31) #09634560 válasza szab.tam (#30) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jelenleg 4k-ra értelmes film nincs, ráadául nem is egységes szabvány, habár AVR-ekben már 2012-en volt rá támogatás. Sajna ez lesz idén és jövőre a "trendi" és a "ledtévé" háromdé" "okostévé" féle reklámhadjárat és mókusvakítás. Ezzel a két koreai cég haladékot nyer, ha a Panasonic nem lépi meg az OLED-el való első indulást akkor kénytelen az értelmetlen 4k-és hasonló ficsórjait beépiteni,és ha meglépi hogy előbb kezdi árulni, akkkor Pioneer effektusnak (prémium készülékeket gyárt, ezért a magas induló árt kénytelen alkalmazni és ennek) fog áldozatul esni. De ha meglépnné jóval előbb (mondjuk ez év végén) mint a két koreai óriás, még akár nyerhet is rajta: befut még mielőtt meg tudnák a saját OLED modelljeiket jelentetniés mivel tapasztalata és fejlett gyártósora lenne addigra, árban is alájuk tudna menni.

[ Szerkesztve ]

(#32) MZperX75 válasza .mf (#26) üzenetére


MZperX75
addikt

jogos..........

(#33) schawo


schawo
titán

A következő tévém, monitorom OLED lesz, ha beledöglök is :D Remélem a mostani 1-2 éves kütyük kihúzzák még azt az időszakot, mert egyedül a műszaki probléma tudna újabb LCD-re/plazmára kényszeríteni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) danikollar


danikollar
őstag

Kérdés, hogy a beégést kitudták-e már küszöbölni az OLED technikánál? Ugyanis ezek is hajlamosak rá!

(#35) dastier


dastier
tag

Jó lenne ha tényleg gyorsulna az OLED fejlesztés, csak jobb lehet mint a ma "népszerű" (marketing bullshit miatt) LCD, ami gyakorlatilag bármire jobb mint TV-zésre. Még vágódeszkának is jobb. Az LCD monitornak való, arra tényleg qrva jó, nem eszik sokat, ha jó a panel akkor hetekig elnézem megállás nélkül.
Persze ismerős mondja hogy nem LCD tévét vesz, LED-tvt vesz.... :O

(#36) szab.tam válasza dastier (#35) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"LCD, ami gyakorlatilag bármire jobb mint TV-zésre"

ez egy végtelen vitaforrás...
én a tv-met használom:
gamer pc: játék
htpc (+24/7), film, divix-től a blu-ray-ig, mindnenapi pc használat
dvb-t
és analóg upc is.

az más kérdés, hogy minder külön képprofil van. 2 hétig állítgattam...
sajnos az emberek 90 %-a fizikailag képtelen a helyes képbeállításokra, és a kábeleket nem 10 felé osztani, széttörni, (dinamikus) kontrasztot kordában tartani...
írkálni mindig egyszerűbb...

tehát: amit írtál, az 1xrűen nem igaz. :)

***

azt aláírom, hogy a kúlon szemcsés a mekkgájver, de talán az ki lehet hagyni, és arról nem az lcd tehet, de nem is a szolgáltató, sem a kábel...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#37) madgie válasza szab.tam (#36) üzenetére


madgie
titán

Átlagos, 150k alatti LCD: nincs értékélhető mozgóképfelbontás (400 px körül), nincs normális kontraszt és nincs nagy képméret, ami esetleg ellensúlyozhatná a kontraszt hiányát (lásd projektorok). Ja, meg felhősödik sötét képtartalomnál, oldalról glow...

Tudom, a plazma sem tökéletes, sőt. Ezért kéne már az a nyüves oled. Ha beég az első széria, beég, de legalább nem villog, csillió a kontraszt, van homogén sötét képtartalom rá, stb.

(#38) schawo válasza madgie (#37) üzenetére


schawo
titán

+1

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) szab.tam válasza madgie (#37) üzenetére


szab.tam
nagyúr

teljesen így van. :K

én főként a kollégának az idézett megjegyzésére reagáltam, ami önmagában azért megkérdőjelezhető...

****

(#35) dastier
"Persze ismerős mondja hogy nem LCD tévét vesz, LED-tvt vesz"
ez most jutott el az agyamig. :DDD

ennél jobbat tudok. tesco gazdaságos upc dealer. (de tényleg: tesco bejárat...)
leszólító kérdés: "van lapos tv-je?"
erre én: "mennyire lapos?"
a többit nem mondom, mert igazán fájdalmas lenne. habár egy darabig jól szórakoztam. ő egy kicsit izzadt... :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#40) kovee01 válasza ZCoyote (#1) üzenetére


kovee01
tag

+1

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41) zsigus válasza lenox (#18) üzenetére


zsigus
őstag

"aztan mivel kotod a megjelenitohoz, mert leginkabb nem jon ki a hdmi-n 4k, meg valoban, hogy megy be az anyag, az is kerdes"

Digitális tartalomterjesztés útján "megy be" (ahogy a Sony kínál most a 4k TV-ihez 4k filmeket, letölthető formában, és majd lesz film gondolom BDXL-en is egyszer), és HDMI-n jön ki.

"HDMI 1.4 increases the maximum resolution to 4K × 2K, i.e. 3840 × 2160p (Quad HD) at 24 Hz/25 Hz/30 Hz or 4096 × 2160p at 24 Hz (which is a resolution used with digital theaters)"

(De már dolgoznak a HDMI 2.0-n is.)

Sanci38: "Ezzel a két koreai cég haladékot nyer, ha a Panasonic nem lépi meg az OLED-el való első indulást akkor kénytelen az értelmetlen 4k-és hasonló ficsórjait beépiteni,és ha meglépi hogy előbb kezdi árulni, akkkor Pioneer effektusnak (prémium készülékeket gyárt, ezért a magas induló árt kénytelen alkalmazni és ennek) fog áldozatul esni."

Nem tudják meglépni a két Koreai cég előtt, mert az LG már kihozta, a Samu pedig (elvileg) idén jön ki vele, ahogy a cikk is írja. Egyébként a Pioneer effektus teljesen másról szólt. Egy új technológia bevezetése teljesen más...

"ráadául nem is egységes szabvány"

Sztem annak tekinthető.
A Quad-HD 3840 × 2160p/16:9, a moziformátum 4096 × 2160p. [link]
A korábbi idézetből látszik is, hogy a moziformátumnál nincs is más képfrissítési frekvencia csak 24p. Ez TV adásnál (tudom, hol van még az...), gondot jelentene. De a képarány sem stimmelne az utóbbi felbontással.

[ Szerkesztve ]

(#42) dezz válasza #09634560 (#31) üzenetére


dezz
nagyúr

Közel sem értelmetlen a 4K.

(#43) lenox válasza zsigus (#41) üzenetére


lenox
veterán

A HDMI reszet felreertetted, persze a HDMI tud 4k-t, csak az apukra epitett alaplapok nem adjak ki. Szoval veszel egy brazos, llano, trinity, sandy, ivy alapu gepet, es max 1920x1200 tud kimenni rola a hdmi-n, legalabbis eddig minden alaplap specifikaciojaban ezt lattam. Persze beraksz egy vga-t akkor megoldod, de amugy eleve problemasnak tartom, ha szamitogep kell a lejatszashoz. Szoval attol, hogy hdmi csatlakozot latsz valamin, attol az meg nem ad ki 4k-t, meg akkor sem, ha amugy dekodolni tudja.

A digitalis tartalomterjesztes meg oke, hogy elmeletben megy 4k-ban is, csak a valosagban meg nem elerheto nagy tomegben. Nem keves infrastruktura fejlesztes kell hozza, szoval majd egyszer lesz, csak meg nem ma.

(#44) zsigus válasza lenox (#43) üzenetére


zsigus
őstag

"A HDMI reszet felreertetted"

Ezt valóban félreértettem.

De 4k tartalomterjesztés már van (persze ez eléggé korlátozott a tartalmat és a területet is figyelembe véve (gondolom csak az USA-ra vonatkozik)), és nemrég lett megemlítve itt is az új HVEC kódolás (a H.264 utódja, meglepő módon: H.265 :D ) ami azonos minőség mellett jóval kisebb méretet biztosít, ezért a BDXL-ek is szóba jöhetnek majd a terjesztést illetően (szerintem) a 4k anyagoknál.
De ez persze még a jövő zenéje... egy biztos: meg fogják találni a módját. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) kpal


kpal
veterán

Na mire ezek emberi áron lesznek addig a jelenlegi 50"-os plazma után elfogyasztok 60-64"-est is. :B

(#46) julius666 válasza MZperX75 (#2) üzenetére


julius666
addikt

Az utóbbi pár évben gyakorlatilag minden említésre méltó mozifilm (úgy értem ahol igazán számít a látvány és jól jöhet a több pixel) ilyesmi felbontásban készült, vagy nagyobban. Kontent lenne rá, persze "dobozolt" verziót boltban nem lehet ekkora méretben kapni a filmekből. Miért is lehetne, amikor nincs min megnézni?

De szvsz nem is nagyon lesz fizikai formátum az új generációra, vagy ha lesz is, instant bukta lesz. Az "UHD kor" valószínűleg végleg leszámol a fizikai terjesztéssel. Az online csatornák meg ha addig van rá igény (miért ne lenne?) úgyis kiépülnek. 2015-16-ig bőven van még idő, azelőtt pedig úgyis csak töketlen szárnybontogatások lesznek méregdrágán. Szvsz. ezzel az időponttal a PanaSony ( :DDD ) egyáltalán nem lesz késésben, feltéve hogy akkor tényleg kijönnek valami használhatóval (csak hogy ON is legyek).

(#47) danikollar válasza julius666 (#46) üzenetére


danikollar
őstag

Szerintem a fizikai formátum nem fog eltűnni. Ez meg az én szerény véleményem.

(#48) csibe1 válasza szab.tam (#39) üzenetére


csibe1
addikt

"a többit nem mondom, mert igazán fájdalmas lenne. habár egy darabig jól szórakoztam. ő egy kicsit izzadt... :))"

Naaa mondjad, légyszilégyszi :)) :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.