Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mjani1172


mjani1172
addikt

Azt jelenti még nem tudták ellopni a technológiát.

Viszont a jack kimenetben hittek, és rajongókkal közösen megegyeztek hogy megtartják. Úgy is lett.

[ Szerkesztve ]

(#2) joey04


joey04
titán

Igaza van, bár nem (csak) az ár miatt. Nincsenek felkészítve sem a hardverek (a mostani prototípusok (Galaxy Fold, Mate X) közel sem érettek még), sem a szoftverek, sem a rendszerek erre.

ettől még jó, hogy páran már kijöttek vele, mert valahogy fejlődni kell, az meg csak az első pár széria bétateszterei (vásárlói) által adott visszajelzések (és az általuk megfizetett pénzek) alapján lehetséges.

Aztán majd pár év múlva meglátjuk, hogy valóban életképes-e ez az egész.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) joey04 válasza mjani1172 (#1) üzenetére


joey04
titán

Viszont a jack kimenetben hittek, és rajongókkal közösen megegyeztek hogy megtartják. Úgy is lett.

:D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) racerx válasza mjani1172 (#1) üzenetére


racerx
őstag

Jaja, nekem is pont a jack sztorijuk ugrott be :) Kb ennnyire lehet hinni neki..

(#5) kakuk.tamas válasza mjani1172 (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

"Azt jelenti még nem tudták ellopni a technológiát."

Milyen technológiát kellene ellopni?
Tudtommal a OnePlus nem gyárt kijelzőt (ahogy a Xiaomi se pl), egy zsanért megtervezni meg nem nagy dolog...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#6) fornettisuti


fornettisuti
veterán

az összehajtható készülékek ideje még jött el és nem az áruk miatt

Valami kimaradt

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#7) mjani1172 válasza kakuk.tamas (#5) üzenetére


mjani1172
addikt

Egy rövid (viccesnek szánt) mondatba nem fér bele minden.

Viszont úgy látod, itt a zsanér a megoldás kulcsa? Akkor nincs gond, zsanért nagyon sokan gyártanak,nem tudom miért tökölnek ennyit a többiek.

[ Szerkesztve ]

(#8) ollie válasza mjani1172 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt nem lopásról van szó. Túl drága ahhoz, hogy elfogadható árban adhassanak egy hajtogatható OnePlus telefont. Ki venne OP-t 1500 dollárért?

***

(#9) forgonati válasza mjani1172 (#1) üzenetére


forgonati
őstag

Na igen, a jack. Vicces hogy miután más gyártókat oltottak a jack elhagyása miatt, 1 évre rá meglépték ők is. Ennyire veszem komolyan őket, és ezért volt a OP6 az utolsó telefonom tőlük.

Keelah Se'lai!

(#10) joey04 válasza joey04 (#2) üzenetére


joey04
titán

Na közben javítom magam: ő is éppen arra gondol, hogy nem az ár miatt. Felületesen olvastam.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nincs itt semmi csoda kicsik még ahhoz, hogy ilyen telefont építsenek. Ezzel szerintem nincs is semmi baj, de ilyenkor mindenki valami nagy okosságot szeretne mondani és mikor 1-2 év múlva gyökeresen az ellentétét csinálják, akkor már elfelejtik előtte mit mondtak. Az összes gyártó ezt csinálja. Őszintének lenni nem kifizetődő. :D

(#12) juuzer


juuzer
addikt

Nyilván addig nem fognak hinni benne, amíg a testvér Oppo ki nem dob egy ilyen telefont lol :D

Vamos a la playa.

(#13) nkmedve


nkmedve
őstag

Teljesen egyetértek velük. Még ha a Mate X-et is nézem, ami fényévekkel jobb a Galaxy Fold-nál, akkor is egy erősen kompromisszumos készüléket látok ami becsukva durván nagy (161.3 x 78.3 x 11 mm, 300g, WTF?) kinyitva pedig mindössze egy mini 8"-os tabletnek felel meg ami a közel 1:1-es képaránya miatt nagyon limitáltan használható. Valahogy ezt a 6.6" -> 8.0"-os ugrást nem érzem elégnek ahhoz, hogy megérje ilyesmivel foglalkozni, főleg hogy egy normál kávamentes 6.6 - 7"-os telefont sokkal kompaktabb méretből is ki lehet hozni manapság.

Szóval, még ha technikailag tökéletesen meg is tudják csinálni, a fizikát akkor sem lehet megerőszakolni. Egy darab zsanérral, viszonylag kompakt telefont fizikailag lehetetlen megfelelően nagy tabletre nyitni.
Esetleg azt tudom elképzelni, hogy a jövőben több zsanért rakjanak bele amivel a kijelzőt harmonikaszerűen nyitják ki mondjuk 3-4 szegmensből (ez megoldaná a képarány gondját is mivel így simán lehetne 3:2 vagy 2:1 arányú kinyitva) ezt viszont még sokkal nehezebb lenne kompakt méretre összecsukni, arról nem beszélve hogy az egyes szegmensek vékonyításával jelentősen sérülékenyebbek lennének.

(#14) mrThomi


mrThomi
addikt

a memoria bővíthetőségben hihetnének...

Nothing Phone (2a)

(#15) Braddock


Braddock
őstag

"összehajtható készülékek ideje még jött el"

Szerintem sem.
A kihajtható telefonoké viszont annál inkább. ;]

(#16) #16820480 válasza mjani1172 (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hittek a jack kimenetben és igazuk lett: ki is ment a jack (és vissza sem jön már).

(#17) judas13 válasza forgonati (#9) üzenetére


judas13
addikt

Ez számomra 1 megbocsáthatatlan bűn tűlük. Sosem felejtem el, ahogy egy évre rá szembe köpték magukat és persze a vásárlóikat is egyaránt.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#18) Depression válasza nkmedve (#13) üzenetére


Depression
veterán

"ezt a 6.6" -> 8.0"-os ugrást nem érzem elégnek"
mert nem azt nézed, hogy 70-80%-kal nő a kijelző területe, hanem egy idióta átlót, ami nem ad megfelelő infót. Pont ez a bajom a mostani telefonoknál is, ahol már a csillagos égig nyújtják a kijelzőt, majd ráírják, hogy 6", közben meg az egész akkora, mint régen az 5,2"-os, de 16:9-es.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19) ollie válasza Depression (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, az átló akkor volt releváns, amíg minden kijelző 16:9-es volt. Bár az is már becsapós volt, mert az átló növekedésével nem egyenes arányosan nő a terület. 5-ről 7 colra növekedés majdnem megduplázta a kijelző méretét (egész pontosan 196%-os lett). Most az elnyújtott kijelzők miatt még nagyobb a különbség.

***

(#20) nkmedve válasza Depression (#18) üzenetére


nkmedve
őstag

Tudom, hogy felületben duplája (nyilvánvaló, ha összecsukva csak a kijelző felét használod), nem is a számokról van itt szó, hanem arról, hogy az ormótlanul nagy telefon kinyitásával is mindössze egy apró 8"-os tablet kijelzőjét kapod meg, ami az idétlen képarány miatt bizonyos dolgokra még rosszabb is mint egy normális képarányú 8"-os tablet (pl. filmek/videók).
Nem sok értelmét látom ennek, főleg azt figyelembe véve, hogy a 10" alatti tabletek jóformán senkinek nem kellenek (rajtam kívül), olyannyira, hogy kb. szököévente kerül ilyen a piacra.

(#21) ates válasza mjani1172 (#1) üzenetére


ates
aktív tag

Ezért nem Darabosék reklámozzák a OP - ket. :DDD

(#22) LordNerve válasza racerx (#4) üzenetére


LordNerve
csendes tag

A jack sztori azért kicsit más. Az oppo gyártósorát használják és mindig az aktuális csúcs oppo alapjaira épül a telefonjuk is. Ezért hiába akarnak ők valamit, ha az oppo elhagyja a jack-et nincs választásuk.

(#23) LordNerve válasza mrThomi (#14) üzenetére


LordNerve
csendes tag

Nem véletlenül nincs sd kártya slot a jobb telefonokban és jól is van ez így. Nézz utána az okoknak és te is be fogod látni ezt.

(#24) joey04


joey04
titán

Oneplusnál milyen jól megtanultak magyarul. Csak a stíluson kell még picit javítani.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) forgonati válasza LordNerve (#23) üzenetére


forgonati
őstag

Tudnék sorolni pár mai csúcstelefont amiben viszont van. És jól is van ez így. Akinek sd kártya foglalat kell, annak is van választék. Még. Persze értem én hogy a gyártónak az éri meg jobban ha elhagyja az sd kártyát, és inkább 100 Eurós felárat kér a nagyobb tárhelyért. Ők sem hülyék. Meg én sem vagyok, így nekem jobb megoldás hogy a 256-os kártyámat bepattintom a telefonba. A zenéimnek, fotóimnak, sorozataimnak nem kell a szupergyors tárhely.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.