Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

"Carl Pei or Pei Yu is a Chinese-born Swedish internet entrepreneur." Gondolom azt hiszi magáról, hogy true nord.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) KRSoos válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


KRSoos
csendes tag

Miért csak "hiszi" magáról?

''The situation is hopeless, but it is not serious.'' - Paul Watzlawick

(#3) #24536576


#24536576
törölt tag

(#4) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Mindenki oda dörgölőzik, ahonnan pénzt remél.... Akár a politikusok.
Talán nem véletlen...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5) AliceWake válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Az még teljesen rendben van, de tudunk valami olyan átvitt, fennkölt, emelkedett, meghatározó pozitív konnotációról, ami a kollektív tudat jelentékeny hányadában egyértelmű az északkal kapcsolatban?
Én is imádom a skandináv életérzést, de marketing szempontból itt nem pontosan értem az üzenetet.

Non omnis moriar.

(#6) #24536576 válasza AliceWake (#5) üzenetére


#24536576
törölt tag

Most nagyon nyomják mindenhol a Viking kultúrát(God Of War, új Assassin's Valhalla, Vikingek sorozat, Last Kingdom, stb). Lehet, hogy ezt akarják meglovagolni.

(#7) ABal válasza AliceWake (#5) üzenetére


ABal
őstag

Ez csak egy hangzatos szlogen, olyan, mint egykor a "Never Settle". Csak annyit akar jelenteni, hogy van egy kijelölt irány, ami tuti, és ehhez tartva magukat eljutnak a céljukig, miközben nem térnek le róla, mert mindig a szemük előtt lebeg...bla, bla
A Never settle is kukába került, amint fordult a szélirány.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#8) viewdetails válasza AliceWake (#5) üzenetére


viewdetails
addikt

Északi, letisztult, minimál, nincs szükség(ed) többre.

Minden déli meg egy bohóc cirkusz :D

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#9) #16514048 válasza AliceWake (#5) üzenetére


#16514048
törölt tag

Én ezt találtam: find true north

Erre a jelentésére utalhat valószínűleg. Nem tudom mennyire gyakran használt idióma, én se hallottam még soha.

(#10) Plazmacucci válasza AliceWake (#5) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jár mellé balta, testszőr, meg a készülék mindig fagy :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) Hopkins95 válasza #16514048 (#9) üzenetére


Hopkins95
addikt

Köszi, ez érdekes. :R Én egyetemen interkulturális kommunikációt tanultam, de én sem hallottam még ezt. Ez én értelmezésemben magyarul annyit jelent, mint "Rátalálni a helyes útra". :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#12) Peet91


Peet91
aktív tag

Vagy a belső iránytújük mindig a jó ár/érték arányú készülékek gyártásának irányába mutatott, de hát az a fránya innováció az drága, viszont ezzel a készülékkel talán efelé fordulnak. A back to our roots is jó lehetett volna, csak a Kunta Kintés áthallás a mostani BLM mozgalom során annyira lett volna jó döntés, mint arccal levenni egy gázbeton téglát.

(de lehet túlgondolom :D )

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#13) AliceWake válasza #16514048 (#9) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Aha, validnak tűnik. Mondjuk ennyi absztrakciót én is kipréseltem magamból, de nem érzem, hogy kellően evidens vagy karakteres.
De a marketing-szakemberek biztosan tudják, mit csinálnak és végül is jó az üzenet.

Hopkins95 Valószínűleg egyébként ezt akarták. Én speciel pont nem tudtam, hogy az észak vagy az Északi-sark ennek a szimbóluma, de good to know.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#14) Lenry válasza #16514048 (#9) üzenetére


Lenry
félisten

én meg ezt :D
Devin Townsend - True North

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) Hopkins95 válasza AliceWake (#13) üzenetére


Hopkins95
addikt

Aki angol anyanyelvű, szerintem annak azonnal átjött az üzenet, csak nekünk nem egyértelmű szerintem, aki úgy tanulta az angolt.
Hiába foglalkoztam egyetemen az angol kultúrával és kommunikációval, én is mindig tanulok újat. :B

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#16) joey04


joey04
titán

Jó anyag lehet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) AliceWake válasza Hopkins95 (#15) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Pedig azt hittem, a Deadpool képregények fordítása után már nem igazán érhet meglepetés, aztán még csak a fasorban sem vagyok :O ;]
Nem titkolt szándékom volt egyébként, hogy majd testületileg megfejtjük a dolgot :R

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#18) bollokcs80 válasza AliceWake (#17) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én a magam részéről vettem egy OP7T-t és délnek tartok.

Ott meleg van és jó blueszenék (ld. "I'm goin' way down South, Way down where I can be free....") ;)

OFF-OFF: Azt meg szabad kérdezni, melyik Deadpool képregény(eke)t fordítottad?

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#19) hyperspace


hyperspace
őstag

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#20) Polarstar válasza #16514048 (#9) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez nem a "gyere ki a hóra?" véletlenül? :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21) AliceWake válasza bollokcs80 (#18) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

[kép]

Non omnis moriar.

(#22) Graphics


Graphics
Jómunkásember

ÉSzaki, tehát férfias, mint egy favágó baltával, persze csakis kanadai :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) bollokcs80 válasza AliceWake (#21) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ezt nem ismertem, pedig régebbi vagyok, mint a képregény. :DD

B.Cs.

(#24) bollokcs80 válasza Graphics (#22) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

"I'm a lumberjack, and I'm OK?" :D

Esetleg lehet még a viking harcosok "Mindent meghódítunk" tematikája is. [link]

Egyébként kíváncsi leszek a telefon specifikációira, főleg a kamerákra.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#25) Hopkins95 válasza bollokcs80 (#24) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én attól tartok amúgy, hogy a kamera nem lesz jobb pl. egy Oneplus 7 Prohoz képest. :( Akkor meg már inkább a teljes kijelzőt meg erősebb hardvert választom.

(#21) AliceWake Ezt én sem ismerem. Hol lehet ezt beszerezni? Semelyik webshopban nem találom.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#26) bollokcs80 válasza Hopkins95 (#25) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én inkább attól félek, hogy rosszabb (egyszerűbb) lesz.

Nem vagyok egy nagy fotós, de idén szerettem volna valami jobbat ezen a téren is (korábban középkategóriás mobiljaim voltak), de úgy tűnik, hogy a méregdrága csúcsokat leszámítva egyik telóban sincs "rendes" kameracsomag (normál-széles-tele).

Az OP7 nekem ennyiből jó fogás volt most.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#27) natë válasza Plazmacucci (#10) üzenetére


natë
nagyúr

Ezen felsírtam :DDD

(#28) AliceWake válasza Hopkins95 (#25) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Itt, mindjárt kikeresem, melyik kötetben jelent meg.
(Hopp, a Pókember Rozsomák ellen-t is én fordítottam :B )

Non omnis moriar.

(#29) Hopkins95 válasza bollokcs80 (#26) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ugyanezzel a problémával „küzdök” én is, ha lehet így fogalmazni. :K

Jó kameracsomagot normális kameraszoftverrel csak a legfelső kategóriában találni. Tehát ott tartok, hogy mindenképp kompromisszumot kell kötnöm, ezért is gondolkodom én is a Oneplus 7 Pron, amíg beszerezhető 500 Euro körül(tesómnak 7T Pro van). Csakhogy még az 500 Eurónál is szívom a fogam, mert én a Nexusom anno 270 Euróért vettem.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#30) bollokcs80 válasza Hopkins95 (#29) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Na igen, az árak elszállása sajnos egy másik téma. Nekem is meredek volt a 7T 539€-s ára a korábbi 180-200€-s Xiaomikhoz képest, de úgy voltam vele egyszer élünk. :D (Meg kerek szülinap van idén.)

Amúgy pl náluk tavaly nagyon jó volt a Mi9T és a Mi9 Lite, AMOLED-el, rendes tripla kamerával 100-120 ezer körül. Most kb ugyanez Mi Note 10 Lite néven 160 ezer és telefotó nincs is benne. :U

B.Cs.

(#31) Noukoum válasza bollokcs80 (#30) üzenetére


Noukoum
veterán

Xiaomi.hu-n, árukeresőn szerencsére már 100e alatt indul.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#32) bollokcs80 válasza Noukoum (#31) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én rendes bolti árakból indultam ki.

B.Cs.

(#33) kutyek válasza AliceWake (#13) üzenetére


kutyek
senior tag

Mondjuk az ellentétes konnotációjú to go south elég elterjedt, minden anyanyelvi megérti. Innen indirekt érvelés adható...

(#34) *Mukeey* válasza Hopkins95 (#29) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Iszonyat elszállás van az áraknál. Nekem egy használt 7pro lett, szívtam a fogam, mert hosszú ideje 100ezernél húztam meg a határt, abból szoktam 1éves ex-csúcsok közül válogatni.

A készülékhez meg annyit, hogy középkategóriás cucchoz képest ez is jó drága lesz valszeg, 500€ körülre tippelik a kisebb kiszerelésben. Meg az a hosszani lyuk a kijelzőn😔.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#35) whatwhatwhat válasza AliceWake (#5) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Nem hiszem, hogy átvitt értelmet kell keresni az északban. Ezzel a magasröptű gondolatmenettel csak annyit próbál mondani a szerző, hogy ahhoz hogy tudjuk hogy merre megyünk, szükségünk van egy iránytűre. Az iránytű pedig nem más mint egy eszköz ami megmondja, hogy merre van észak. Ha tudod merre van észak, akkor tudod merre van a többi égtáj is. És így már tudod merre tartasz. Szerintem csak ennyi a tartalma a dolognak.

(#36) Graphics válasza whatwhatwhat (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó, és miért pont észak?

:D, Ennyi erővel lehetne nyugat is, mert cél azt meghódítani...

Amúgy, ha az angol szöveget megnézed, és elolvasod:

Some people have been asking what the Nord name means. It comes from the concept of true north. We each have this inner compass that guides us. This product line reminds us to always search for our true north, and we hope it will keep reminding you of yours.

Akkor benne a válasz :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) Hopkins95 válasza whatwhatwhat (#35) üzenetére


Hopkins95
addikt

Érdekes, mert megtaláltam magyarul valódi Észak néven is, holott ezt így kiemelve sosem tanultuk.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#38) whatwhatwhat válasza Graphics (#36) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Azért észak mert az iránytű északra mutat, a föld mágneses tere miatt. Olvastam én az angol szöveget, nem tudom, hogy mit kellene benne még megtalálnom. De írd le amit gondolsz, kíváncsi vagyok.

(#39) whatwhatwhat válasza Hopkins95 (#37) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Én eddig annyit tudtam, hogy a mágneses és a földrajzi észak különbözik, a kettő közel van egymáshoz de nem pont ugyanazon a helyen, sőt tudtommal a mágneses észak "vándorol". Most egy gyors google kereséssel azt látom hogy a földrajzi északot hívják "true north"-nak. Azt már nem tudom, hogy van-e más, vagy extra jelentése ennek a szóösszetételnek.

[ Szerkesztve ]

(#40) Nord+


Nord+
friss újonc

Ne szívassatok már, hogy olyan nehéz megfejteni. Minden iránytűn azért van a True Nord, hogy tudd, milyen irányba tartsd. Az iránytű mindig észak felé mutat. Tehát a Nord nem önmagában a haladási irány, nem is Hygge életérzés, és nem a skandináv egyszerűséget vagy viking férfiasságot fejezi ki, hanem egy viszonyítási pont, ami soha nem változik. Ergo: ha a One Plust választod viszonyítasi pontodnak, akkor tudni fogod merre menj és közben soha ne állj meg (Never Settle)

(#41) Hopkins95 válasza Nord+ (#40) üzenetére


Hopkins95
addikt

Látom megvan az első tulajdonos! ;] :DD

Ráadásul csak azért külön regelt neki egy profilt is. Irigylem ezt a fajta lelkesedést! :DDD :B

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#42) Graphics válasza Nord+ (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezért regisztráltál? :D Király

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) Scarabeus válasza ABal (#7) üzenetére


Scarabeus
tag

Biztos vagy benne, hogy a Never settle kukába került? Ha felmegyek a oneplus.com oldalra még a lap címe is úgy keződik, hogy Never Settle, ha meg rámegyek a Storeon belül a Phone oldalra, akkor meg végképp az összes telefonjuk Never Settle háttérrel figyel még most is, a legutobbi 8 Pro is. :K

@Hopkins95 Én megértem, hogy drágállod érte az 500 eurót én is így voltam vele egy darabig, hogy 100k lélektani határ felé nem megyek, végülis 1 év gyári garival még elhoztam 150ért egy 7 Prot ami az aláírásomban is van, rögtön gariztatni kellett mert nem volt jó a kihangosító mikrofon és bevolt égve a kijelző, de azóta kvázi van egy új telefonom mert kicseréltek mindent amit felsoroltam, plusz új akksit is krétem. Látva a többi gyártót egy 7 Pro tudású telefonért éri az 500 euró szvsz. Ha a kamera nem a legfontosabb dolog neked, mert az nálam még mindig hagy némi kivetni valót maga után (könnyen lehet, hogy szoftveres, elindítottuk a bug reportot és utána néznek a dolognak)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#44) Hopkins95 válasza Scarabeus (#43) üzenetére


Hopkins95
addikt

A kamera nekem a legfontosabb funkció lenne! :) Viszont azzal is tisztában vagyok, hogy meg kell húznom a csíkot egy összegnél, ami talán most kb. 500 Eurónál van nálam(el sem hiszem hogy ezt mondom). Na most ebben az ársávban meg szerintem a Oneplus 7T Pro még a legjobbak közé is tartozik, csupán a Pixel jobb nála, viszont annak meg csak 1 kamerája van(és 4a-nak is 1 lesz valószínű). Még megvárom a Pixel 4a ill. a Oneplus Nord bejelentést és utána választok egyet. :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#45) Scarabeus válasza Hopkins95 (#44) üzenetére


Scarabeus
tag

Háát. Akkor lehet egy S10+ jobb vétel lenne, ez van egyáron a 7T Proval. Azt viszont elmondhatom, hogy sebességben ég és föld a kettő teló :K Múltkor megnyomkodtam haverom S10+át és rendesen szaggatott a 7 Pro 90Hz mellett. Bár én azt a 2 kamera lukat ki nem állhatnám. Viszont képeket lehet jobbat csinál :) Valamit valamiért, én a sebességet nem adnám a képekért :) Nézz be a 7Pro topikba, elég aktív vagyok ott is :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#46) Hopkins95 válasza Scarabeus (#45) üzenetére


Hopkins95
addikt

Samsungot nem akarok venni, épp az említett okok végett + az Exynos végett sem. Amúgy a low light teljesítménye annak is harmatos, nem hinném, hogy a Oneplusnál jobb képeket csinál sötétben.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#47) Nekton válasza Graphics (#36) üzenetére


Nekton
aktív tag

Nyugat nem lehet, mert az észak ismerete nélkül nem tudod, hogy merre van nyugat. Csak északhoz visszonyítva tudod meghatározni a többi irányt. Északhoz van viszonyítási pont: iránytű, sarkcsillag.

[ Szerkesztve ]

(#48) Nekton válasza Graphics (#42) üzenetére


Nekton
aktív tag

Mindenkinek van egy első hozzászólása, amihez regelni kell. Mi ezen a furcsa? Miért kell ezért valakit megszólni? :U

[ Szerkesztve ]

(#49) *Mukeey* válasza Hopkins95 (#46) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Teljesen megértem. Inkább egy sd855+os 7tpro, mint egy Exynosos S10+.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#50) Hopkins95


Hopkins95
addikt

MKBHD exkluzív videója: OnePlus Nord Reveal! How Much Do Smartphones Actually Cost?

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.