Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

Húhh! Na ez tetszik. Bár a játékos notebook még mindig az a kategória, amire nem költenék, de a sebesség kifejezetten csábító. :U

(#2) P00By


P00By
nagyúr

Egy kis radeonosat szívesen bepróbálnék :C

[ Szerkesztve ]

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Na ez jó lesz :)

(#4) .mf


.mf
veterán

Ez durva...
Az nV hasonló névvel, de jelentősen csökkentett shader-számmal illetve memóriabusz-szélességgel látta eddig el a mobil GPU-kat. Az ATi meg most a teljes asztaliakat belerakja...

4800CF? Milyen hűtés és táp kellhet annak? :Y

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) ityam


ityam
senior tag

hat igen jo lenne ha baratsagos aron egy 4670 es notihoz hozza lehetne jutni. mondjuk ugy 200K alatt :D persze legalapabb egyeb kiepitesben

[ Szerkesztve ]

(#6) vehement69


vehement69
senior tag

adja az ég, hogy a következő MacBook Pro-ban legalább egy 4600-as legyen (4800ról már nem is merek álmodni...).. csak ezért nem vettem még.. Meg mondjuk egy jóféle AMD/Intel 4 magos proci, legalább 4GB RAM.. USB3, beépített 3G... Álmodik a nyomor xD

I am cancer in your bones

(#8) [CS]Blade2 válasza .mf (#4) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Egy ilyen gépet bekapcsolsz, és egyből levágja a hővédelem. :DDD :(

(#9) adorjant válasza [CS]Blade2 (#8) üzenetére


adorjant
senior tag

ja,és 9 cellás szünetmentes táp lesz hozzá :DDD

(#10) H.O.D. válasza adorjant (#9) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Simán lehet, úgysem lesz hordozható egy ilyen konfigurációjú notebook :D

[ Szerkesztve ]

Where do you want to go today?

(#11) ityam


ityam
senior tag

mondjuk nem valoszuni hogy sokan az uton hasznalnak ki az eros vga elonyeit. magyarul a vonaton autoban jaccananak.
ez inkabb arra van hogy otthonra ne kelljen asztali gep is meg notebook is. hanem ha otthon van vagy bent melohelyen ott tud az ember jaccani de megis hordozhatja magaval ha menet kozben is hasznalja valamire.
szal a fogyasztas emiatt nem aggaszt. az en notibbal is a vonaton pl csak filmet nezek es nem jaccok. jaccani csak bent melohelyen jaccottam mert ugy kenyelmes :D
a melgedes mondjuk meg mindig jo kerdes de biztos megoldjak valahogy.amint laccik azert nem megy valami hatalmas orajelen hogy jo kis feszultseg eleg legyen neki.

(#12) FefeeX válasza ityam (#11) üzenetére


FefeeX
veterán

Emberek, nem olvastok figyelmesen...
A diszkrét VGA kikapcsolható futás közben, ergo vonaton/buszon nem fogyaszt mint a szemét, mikor meg rádugod a telepre, lehet normálisan játszani vele... :) A notimmal pont az a bajom, hogy nem bírja soká az akksi, mert nem lehet lekapcsolni az x1600-at... :) Nekem egy HD4600-as elég lenne, és nem kéne bele 4 magos procc, elég egy jó fogyasztású C2D is...

(#13) Peter13 válasza FefeeX (#12) üzenetére


Peter13
senior tag

Egyetértünk: amióta kijött a 4670, azóta várom a mobility verziót. Most itt van végre...:)) Kíváncsi leszek az elérhetőségre és az árakra, lehet hogy a mostani x1600-al szerelt MSI utódját is megpillantom benne. Tetszik ez a dinamikusan lekapcsolható megoldás.... :C

Az a 4800CF az utolsó mondatban viszont durva!!! :Y Adnak hozzá hűtőszekrényt is majd?... :N

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#14) orbano válasza sNORh (#7) üzenetére


orbano
félisten

nem hinném, hogy a szerény véleményeden múlna, hogy jelen van-e, vagy sem :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) 64b0r


64b0r
aktív tag

4800 CF az cseppet durva egy notiba... :Y És mégis hogy gondolják, hogy a proci + 2 GPU hőjét kivezetik a gépből? Ehhez tuti nem elég a szokásos 1 venti, de lehet, h még kettő sem. Talán, ha fém az alja, és a hőcsövek ahhoz vannak heggesztve... :D Viszont akkor lőttek az ölben tartásnak. :P
HD 4600 + egy jó kis C2 proci, és minden vágyam megvan. :DDD Főleg, hogy a 4600 lekapcsolható, ha akksiról megy. :K

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#16) luw2win


luw2win
őstag

Így kell ezt csinálni :K

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#17) rebugra


rebugra
aktív tag

Minek bele? Vagy adnak hozzá vízhűtést is??? Ok csináljunk szuper laptopot, de én egy csúcs gépet ismerek : Odin E805II na az csúcs szuper, de úgy is néz ki hogy ááá..féltégla :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#19) X@b3e


X@b3e
addikt

Ez a W90 brutál lehet

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#20) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Sok esetben nem kell a notikba nagy grafikus teljesítmény, de ha már lúd legyen kövér. Bár ha teljesítmény kell, akkor szerintem a 4300 az már túlzottan megnyírbált!

Nekem elég lenne, csak én nem használok notit, bár ha erre vetném a fejem, biztosan valami hasonló megoldást keresnék.

(#21) sNORh válasza orbano (#14) üzenetére


sNORh
addikt

imádom az ilyen témával kapcsolatos építő jelegű hozzászólásokat.. gratula..
és hogy jónapod legyen, ne szúrja a kisszemed..

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#22) rgranc


rgranc
aktív tag

Én a játék megjelenése óta notin játszom a CoD4-et, szinte minden este. Mivel a noti elbírja, az asztali gépem pedig nem, nem láttam értelmét az asztali gépre költeni csak azért, hogy azon jobb képminőséggel játsszak (az netezésre, filmnézésre teljesen jó amúgy). És mivel nagyon kényelmes, hogy otthon arra az asztalra rakom a gépet, és ott játszok, ahol akarok, nem vagyok helyhez kötve, az újabb játékokhoz is inkább ilyen erős játékos notit szereznék be, mint asztali gépet.

(#23) Chaser


Chaser
titán

Gyártástech-ről nem sett szó..úgy tudom tavasszal jönnek a 40 nanos radeonok, a 4670 utódjáról azt olvastam, kb 4830 tudású lesz 4670 árában és fogyasztásával... ha tényleg jönnek akkor sztem notikba is 40 nanosat lenne érdemes rakni nem? 4800-as cucchoz milyen aksi kellene, hogy 1általán elinduljon? ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Vajon mikor lesz újra gyári támogatás a mobility radeonokhoz? ... én szüntelenül várom :)) (jelenleg csak a notebook készítőn át van támogatás, akik meg.. nem nagyon frissítgetnek drivert egy idő után)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#25) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Az anyukáját! :R :Y
Nem semmi a most az AMD-ATI, remélem fogyasztásra is jól alakulnak.

...

(#26) v.tom


v.tom
őstag

Kíváncsi lennék mit nyújt egy 800 shader procis, gddr5-ös mobility radeon, megtámogatva egy jobbféle turion ultra procival.

(#27) tome.jr


tome.jr
addikt

4800 Crossfire :Y Kíváncsi leszek desktop VGA-val összehasonlítva mit tud majd.

(#28) enamessias


enamessias
aktív tag

Ahhh! Csak legyen mxm2 formában valamelyik! Tuti benevezek egyre.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#29) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Egyébként valóban ennyivel olcsóbb (nagy tételben biztos más belátom) a ddr2, mint a ddr3, hogy a 4600 mellé még ilyet is szerelnek? Szerintem kár megfogni egy ddr2-vel ezt a chipet.

Ja, és itt mi a különbség a ddr3 és gddr3 memók között?

(#30) BobChemistry


BobChemistry
őstag

gondolom ezek alacsonyabb feszt kapnak mint az asztali társaik, és ezáltal a fogyasztás is kisebb

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#31) Blero2


Blero2
tag

Itt egy link, ami szerint 75W-os fogyasztása lesz egy mobility 4800-as karinak. Érdekes...
:C

(#32) sz0k3e_ válasza antikomcsi (#29) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

sztem itt a ddr2/ddr3 a rendszermemóriából levágott szeletet jelenti, a névből illetően ugyanis ezek nem gddr, azaz grafikus ddr memók

innentől kezdve a különbség is érthető szerintem: a ddr3-at az alaplapba tolod, a gddr3-at meg a karira rakták a gyártók :D

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#33) Integra


Integra
titán

a rendszer tudja azt, hogy ha csak normális win van játék helyett, akkor egyszerűen lekapcsolja a gpu-t? mert ha igen, akkor érdemes venni, mert akksiról ugyanolyan fogyasztási értéket produkál mint egy sima alaplapi fapados gpu. ha meg szükség van rá, automatikusan bekapcsolja illetve a frekit is módosítja..
mert ha igen, akkor ez zsír lesz

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) marcias


marcias
őstag

Fincsi. Egy 3200+4670-es rendel. :DDD

Steam: marcias88

(#35) antikomcsi válasza sz0k3e_ (#32) üzenetére


antikomcsi
veterán

Van ráció abban amit mondasz, én azt hittem, hogy csak saját memóriával rendelkeznek majd a kártyák.

Vagy beállítasz hozzá teszemazt 256 megát, és amikor diszkrét vga-ról váltasz integráltra, akkor azzal a 256-al milesz?

Visszacsapja a rendszerhez, vagy marad talonban? Mert, hogy az integrált használ a rendszerből az ok, de nem tudtam hogy diszkrét ati kártya is csinál ilyesmit, mint az nv TC-s karijai.

(#36) sz0k3e_ válasza antikomcsi (#35) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

passz, ez jó kérdés, max odaadja az integráltnak, nemtudom :U
jól utána kéne olvasni a dolognak, de nekem árkategórián kívűl esik a cucc, majd valaki megmondja, aki érdekelt benne (illetve, hogy egyáltalán jól gondoltam-e itt a dolgokat :F )

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#37) Ste


Ste
addikt

jájj
a 4800asmobility nem aprózza el a dolgot

ilyet kérek asztali gépbe, hátha könnyebb hűteni :)

(#38) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jók lesznek ezek! :)

(#39) stvnppp válasza WonderCSabo (#38) üzenetére


stvnppp
senior tag

Főleg, ha nem jön gáz Oroszországból... Játszol és nem fázol :B

(#40) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Végre használható a mobil GPU-k. :C
Már csak egy ütős AMD mobil proci kéne, ami kihajtja ezeket. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41) Zso2 válasza rgranc (#22) üzenetére


Zso2
őstag

Ne haragudj, de erre csak azt tudom mondani, hogy űlj le 1-es. Ezt a baromságot , játékra használom ezért van notim :-)))))))))))))) idiót. imádom a kivételes b@rmokat. Ha annyit költöttél volna asztali gépbe mint notira , el sem tudod képzelni milyen szép látványban lenne részed a játékokban :DDD Arról nem is beszélve, hogy ezek a kemény notik csak kínlódnak , megzabálják tönkreteszik az akku-kat és fűtenek mint állat.
Soha nem lesznek olyan gyorsak és erősek mint asztali barátaik.....

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#42) Zso2 válasza lezso6 (#40) üzenetére


Zso2
őstag

Nem értelek, inkább jó kis erős intel...

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#43) Xaels válasza 64b0r (#15) üzenetére


Xaels
félisten

Így a gázválság idején szerintem ez alternatív megoldás lehet szibériának :DD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#44) Syska29 válasza Zso2 (#41) üzenetére


Syska29
csendes tag

Hali!
Bekapcsolódva a beszélgetésbe nekem csak egy ASUS x50-vl notim van.
Az aksit már garival visszavittem mert megette a gépezet kevesebb mint fél év alatt.
A fűtéséröl meg annyi hogy akukimélőben 85 fokos teljesitménycentrikusban meg
az eddig mért legnagyobb az 106c fok volt.
Ja és ebben csak egy x2300 as ati van ami 64Mb dedikált memoval rendelkezik.
Nemtudom mi fűt benne de a proci is csak T2330 1.6GHz
:-)))
Üdv.

Syska29

(#45) bazsade válasza vehement69 (#6) üzenetére


bazsade
tag

valóban örömteli lenne, ha a következő macbook pro-kba már ati kerülne, bár a jelenlegi tendencia nem erre mutat :(
kívűncsi leszek az első fecskékre, h mennyit fogyasztanak, mennyit fűtenek majd

(#46) Zso2


Zso2
őstag

lezso, azért mrgnézném hogy a mobity 9600 64mb-os notiddal milyen a cod4 :O

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#47) 7heaven válasza 64b0r (#15) üzenetére


7heaven
csendes tag

"Talán, ha fém az alja, és a hőcsövek ahhoz vannak heggesztve ..."

Ez nem is rossz ötlet, de az alja helyett inkább a tetejéhez lehetne rakni.
Így az ölben tartás kivitelezhető lenne.

Bár nem tudom hogy az lcd szeretné-e a meleget,
meg úgy biztos vaskosabb lenne a noti.

De lehet egy próbát megérne.
Igaz a noti két paneljének/oldalának a kapcsolatánál
hajlékony heatpipe-ot kellene alkalmazni (van ilyen?)

(#48) v.tom válasza Integra (#33) üzenetére


v.tom
őstag

A cikk szerint tudni fogja. Ráadásul win ujraindítása nélkül tud majd állítólag váltani a vezérlők között. :Y

(#49) orbano válasza sNORh (#21) üzenetére


orbano
félisten

építő jellegű volt, hogy ne használj egy olyan szót olyan dologra, amire nem karácsonyfa.

A vér nem válik VAZZE!™

(#50) JoeYi


JoeYi
őstag

Már nemazért, de csúcsvideókártyák eddig is elérhetóek voltak a notebbok gyártók számára,csak nagyon kevesen használják őket. Pl itt egy 9800m gts-el. Nem használják őket, mert a hő ami keletkezik ugyan elvezethető és működőképes marad a gép, de az általa okozott hőingadozás eléggé megviseli a környező alkatrészeket, és elég jó sanszot adva a meghibásodásra. A noti gyártók pedig nemhiszem, hogy túlzottan szeretik a gari cserét.

Így ha jól sejtem MSI, Acer és többiek is leginkább a 4600-as családot fogják használni, jellemzően 270-320k közötti árcédulával, a 4800 meg megmarad az Alienwarenek, meg a többi olyan cégnek, akik egy jelentős felárért vállalják a gariztatás rizikóját

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.