Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Ilyen araknal mar az is erdekel majd, hogy milyen extrat adnak az elorendeleshez.

(#2) viera válasza Kasya (#1) üzenetére


viera
őstag

Arra én is kíváncsi vagyok. :K

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#3) Peterzon94 válasza Kasya (#1) üzenetére


Peterzon94
tag

note9nél itthon 30ezerrel olcsóbb volt a telefon, idén nem bánnám, ha a galaxy budsot kapnának az előrendelők :U

(#4) viera válasza Peterzon94 (#3) üzenetére


viera
őstag

A 30000 kedvezmény szerintem most is meglesz.Buds-ot adták az S10,S10+ -hoz is,igaz én eladtam mert nem volt rá szükségem mert van AirPods. :)) De lehet a Note10-hez is azt adják. :)

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#5) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Épp ezt mondtam anno. Abban az esetben hajlandó vagyok lemondani a jack csatiról, ha nem átalakítóval szarakodnak, hanem adnak egy normális Type-C AKG fülest.
Úgy néz ki, hogy ez teljesül. :D

(#6) viera válasza <Lacy85> (#5) üzenetére


viera
őstag

Én már rég lemondtam róla. :DD

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#7) Peterzon94 válasza viera (#4) üzenetére


Peterzon94
tag

Nekem is van airpods, aztán jövőhónapban kiderül, hogy cserélem-e az X-et. :D

(#8) viera válasza Peterzon94 (#7) üzenetére


viera
őstag

Szerintem a legjobb vezeték nélküli füles.Nekem is volt X-em,igaz csak 2 hétig. :K
Most a Note vonz engem az S-Pen miatt is,meg egyébként is jobban tetszik mint az S széria. :))

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#9) janeszgol


janeszgol
félisten

A csúcskatgóriás telefonokhoz slap lenne az 50+ ezres vezetélnélküli valami. Mondjuk és fejhallgatós vagyok, nekem az lenne jó, a füleseket utálom, de kinek mi. De alap lenne. Hiszen állandóan jönnek az ökoszisztémával, meg a különböző varázsszavakkal. Kérem akkor jöjjön a megfelelő füles/fejes a megfelelő élmnyhez.

(#10) Plug Life válasza Kasya (#1) üzenetére


Plug Life
aktív tag

Egy kakasos nyalókát.

(#11) Stabi83 válasza janeszgol (#9) üzenetére


Stabi83
senior tag

LG HBS 900-at használok 2 éve. Most kapott új akkut és már beletörődtem hogy kikopik a 3,5-es bár sajnálom. Lassan leváltom a 900-ast de inkább csak mert unom. Ha nem filléres BT fülest vesz az ember akkor már ésszerű alternatíva. Nekem az USB-C fülesekel az a bajom hogy nem.tudom közben tölteni a telefont.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#12) *Mukeey* válasza Stabi83 (#11) üzenetére


*Mukeey*
addikt

+1

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#13) yoshimitsu81


yoshimitsu81
tag

Én pont a 3,5 miatt maradtam a samsungnál. Van bt fülesem nem is olyan rossz, de néha ha le van merülve vagy csak itthon vagyok, vagy utazok kényelmesebb a vezetékes. A nagy gond akkor van ha tölteni akarom és halgatni egyszerre. 300 ezer forintos telefonoknál elvárom hogy ez a kényelem megadasson nekem. És ne egy ilyen szar átalakítókábelt adjanak már mint 15 évvel ezelőtt.A jack elhagyása visszalépés nem előrehaladás. Nem is értem adnak vezetékes fülest a telefonhoz és azt mondják már divatja múlt what the fuck. Képzeld el utazás közben nézem a filmet a hbo gon merül a telcsi 3 óra az út kellene egy kis nafta előveszem a power bankom, de hova dugjam. Köszi az élményt apple!

(#14) viera válasza yoshimitsu81 (#13) üzenetére


viera
őstag

Már van vezeték nélküli Power Bank is,de egyébként nekem pont a vezetékes füles kényelmetlen. :K
Egyébként valószínűleg Type-C fülest adnak majd hozzá.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#15) yoshimitsu81 válasza viera (#14) üzenetére


yoshimitsu81
tag

de attól még nem tudod egyszerre tölteni és hallgatni. És ha rajta van a 3,5 es az zavar valakit vagy az hátrány?

(#16) viera válasza yoshimitsu81 (#15) üzenetére


viera
őstag

Engem nem érdekel van vagy nincs. :N
Nem használom.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#17) bali93 válasza yoshimitsu81 (#13) üzenetére


bali93
tag

Hasonlóan voltam vele én is - anno 4 éve a jack hiánya miatt váltottam iPhone-ról Samsungra, most meg a Samu is beáll az "almakövetők" sorába. Csak azt nem értem, hogy akkor miért vártak ennyit hogy leszedjék a Note-ról is... Nem baj, legalább ősszel nem kell új telefonra költeni... :D

(#18) #24536576 válasza viera (#16) üzenetére


#24536576
törölt tag

Remélem 1* kerülsz olyan helyzetbe, jogy jól jönne a jack. Nem a mindennapokról van szó, hanem az olyan alkalmakról amikre nem számítasz. Mondjuk gondolom nálad ilyen sincs. :U

(#19) #24536576 válasza yoshimitsu81 (#15) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem pont a jack miatt, de a N10 több fronton is visszalépés a 9hez képest(számomra). Na nem baj, majd a 11-ben visszahozzák, mint az sd-t.

(#20) zoleeno1 válasza #24536576 (#18) üzenetére


zoleeno1
addikt

Mire gondolsz? Szükségem lenne rá egy életmentő műtéthez? :D Vagy mi lehet annyira fontos, váratlan, kiszámíthatatlan helyzet, amikor mindenképpen kellene? :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#21) viera válasza zoleeno1 (#20) üzenetére


viera
őstag

+1 :C

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#22) bali93 válasza zoleeno1 (#20) üzenetére


bali93
tag

Pl. random házibuliban nem tudod a mobilt a hifi-re rádugni átalakító híján, amit otthon hagytál... :DDD

(#23) zoleeno1 válasza bali93 (#22) üzenetére


zoleeno1
addikt

Aham... Megleszek nelkule, koszi:DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#24) Blizzardking válasza zoleeno1 (#23) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ezt mindenre lehet írni. Aham megleszek okostelefon nélkül is köszi. Már meg is nyertem egy vitát. Megy ez...

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#25) #72042496 válasza Blizzardking (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor én is megkérdezem, mert bárkitől érdekel a válasz: mi lehet az a váratlan, nem mindennapi helyzet, amihez aztán kellhet a jack (#18) - főleg egy olyan embernek, aki egyébként nem is használja (#16)?

[ Szerkesztve ]

(#26) Blizzardking válasza #72042496 (#25) üzenetére


Blizzardking
őstag

Amikor ki kell lépned a saját nagyra értékelt és a torkodon a gyártók által mesterségesen művi gonddal lenyomott ökoszisztémádból.
Ha nem tetszik, vegyél olyan tokot ami nincs kilukasztva a jack helyén, és máris ott tartasz ahol most.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#27) #72042496 válasza Blizzardking (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van a telefonomon 3,5-ös jack, és azt használom. Tokot viszont nem használok.

Ezek után pedig akár a kérdésemre is válaszolhatnál. De bárki más is hozhat pár életszerű példát, azt szívesen veszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Blizzardking válasza #72042496 (#27) üzenetére


Blizzardking
őstag

Azért nem fogok "életszerű példát" hozni, mert bármit írok, kórusban rávágjátok hogy "arra semmi szükség". Itt két szemléletmódról van szó, én annak vagyok a híve, hogy ha egyszer kell az életben, akkor tegyék már bele félmillió forintért a kurva anyjukat és ne etessenek meg bullshittel.
Ahogy kerékkulcsot se használtam 15 éve, és a defektet kapok, haza tudok menni taxival, meg ki tudom hívni a sárga angyalt, de azért én örülök hogy van a kocsimban kerékkulcs.
Az meg hogy "én nem használom" kb az a szint, ahogy egy 4 éves gyerek látja a világot, csak a saját szemüvegén keresztül. Ha van valami ami filléres, annyira sokan használják, hogy folyamatosan megy róla a vita, akkor simán erőszakos paraszt magatartás kivenni a gyártó részéről.
Ráadásul a samsung évek óta ezzel trollkodik az apple-ön, akkor kb öntökönszúrás most meglépni. A sok (nem pragmatikusan gondolkodó) apple fanboy annyit fog fel ebből az egészből, hogy 3 év késéssel követik az almát.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#29) viera válasza Blizzardking (#28) üzenetére


viera
őstag

Mit nem értesz ezen,hogy évek óta nem használom és nekem mindegy kiveszik e vagy nem?Ha néha használnám akkor zavarna,de egyáltalán nincs szükségem rá mert Bluetooth fülest használok. :DDD De megértem azokat akiknek szüksége van rá,hogy hiányzik nekik. :R

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#30) #72042496 válasza Blizzardking (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megértem az ellenérzéseket, azt is, hogy miért hiányozna a jack, mik az érvek a jack mellett, és mik az ellenérvek az alternatív intefészek ellen. De azt is megértem, akit ez az egész ilyen-olyan okból nem foglalkoztat. (Tehát nem azt mondja, hogy pusztuljon ki a jack, hanem hogy számára közömbös a dolog.)

Én csak azt a helyzetet nem tudom elképzelni, amikor a jack hiánya miatt maradna nagy szószban az ember. Nekem az álláspontom annyi, hogy a #18 "túl lett tolva", de meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) viera válasza #72042496 (#30) üzenetére


viera
őstag

Én sem tudok elképzelni olyan élethelyzetet ahol nélkülözhetetlen lenne.De azt is megértem,hogy ha valaki használja akkor hiányozna neki.Amúgy tényleg egy filléres dologról beszélünk,én utoljára az S7 Edge-ben használtam. :K

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#32) kutyek válasza #72042496 (#27) üzenetére


kutyek
senior tag

Én azért ragaszkodom egyelőre a jack-hez (amíg lehet), mert a BT nem tudja azt a minőséget, én pedig nem akarok rosszabbat hallgatni, mint amit eddig megszoktam. Ami pedig BT alapon közelíti (de egyelőre nem éri el) az analóg drótos minőséget, az bőven 100k felett van. Ennél jobb minőséget kap az ember analóg alapon 30-50k körül.
A másik, hogy egy jó analóg füles / fejes évtizedekig kiszolgál, ha vigyázol rá. Ezzel szemben egy BT eszköz a maga ca. 5 éves tipikus életciklusával fölösleges pazarlás / környezetszennyezés.
Persze ez mind nem a kérdésedre válasz :(

(#33) zoleeno1 válasza viera (#29) üzenetére


zoleeno1
addikt

Hagyd, felesleges... En is elkezdtem megfogalmazni a valaszom, de inkabb elengedtem...

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#34) #72042496 válasza kutyek (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindez tökre érthető is. :)
(Pár hónapja elkezdtem szemezni a Sennheiser Momentum True Wireless-szel, mert vezeték nélküliből az az, ami nekem tetszik és kéne. De jó darabig egész biztos marad a vezetékes, éppen azért, amiket írtál.)

[ Szerkesztve ]

(#35) viera válasza kutyek (#32) üzenetére


viera
őstag

Ez így igaz,nem az a minőség de én csak szinte telefonálásra használom.Ha zenét hallgatok akkor azt az otthoni rendszeren teszem,vagy fejhallgatóval az erősítőn keresztül. :K

zoleeno1: már elengedtem én is.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#36) Blizzardking válasza zoleeno1 (#33) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem engedtél te el semmit, ennyire futotta a felületes gúnyolódásból (#20, #23), most kéne érvelni érdemben amellett hogy miért baj hogy van egy interfész a telefonon amit csak a fél világ használ de te nem.

Viera - egy fórumnak nem árt egy fokkal bonyolultabbnak, mondhatni filozofikusabbnak lennie annál, mintsem mindenki felsorolja mit használ és melyik a kedvenc színe.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#37) zoleeno1 válasza Blizzardking (#36) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nem, mert a stilusodbol latom, hogy teljesen feleslegesek az ervek. Es itt nem arrol van szo, hogy baj egy adott funkcio a telefonban, amit a fel világ használ, én ilyet nem is írtam. Ha tudnad ertelmezni a hozzaszolasomat, akkor latnad, hogy csupan azt nem ertettem, mi az az eletbevago dolog, amikor ezt nem tudod helyettesiteni, potolni. Mert a kiindulo hsz, amire en reagaltam, kb ezt állította.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#38) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Jó kis telefon lessz ez csak elvannak szálva az árak

(#39) #24536576 válasza zoleeno1 (#20) üzenetére


#24536576
törölt tag

Tegyük fel elromlik a kocsid(sose fog, tudom), nem kapsz csereautót(dehogynem), és mondjuk vonattal/busszal kell utaznod 3 órát, majd az első megállóban felszáll egy cintányér család, és leülnek mögéd. Elfelejtetted fullra tölteni a fülesed, amint a család felkapcsolja a hangerőt, neked le is merül. Nekem Wi-H700as fülesem van, amit tudok jack-en keresztül használni. Vannak olyanok, akik ilyen esetekre hordanak jack-es fülest is maguknál. Te mit teszel? Én a helyedben az eremet felvágnám ahelyett, hallgatnom kéne őket.

Kieg: powerbankon csücsül a telefonod,átalakítót otthon felejtetted.

Persze írhatod, hogy lehetetlen ilyen helyzetbe kerülni, de utaztam már úgy vonaton, hogy a jack mentett meg. :D

[ Szerkesztve ]

(#40) zoleeno1 válasza #24536576 (#39) üzenetére


zoleeno1
addikt

Lehetetlen ilyen helyzet :DDD Mert amikor néha zenét hallgatok a telómon, akkor mindig a gagyi gyári fülessel szoktam, amit adtak hozzá, az meg C-s :D Persze most lehet azt mondani, hogy annak megtörik a kábele és használhatatlan lesz, akkor mi van? Arra ott a hozzá kapott átalakító. Lehetne folytatni a végtelenségig :D

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#41) nkmedve


nkmedve
őstag

Szerintem nem jó irány ez az USB-C/Lightning füleskre való váltás a Jack ellenében. Az Apple esetén még nem olyan nagy katasztrófa a dolog, mivel a Lightning csatlakozó jóformán elpusztíthatatlan (van közel 6 éves i5S-em, a csatlakozó még mindig tökéletes rajta, egy picit sem kotyog, arról nem beszélve, hogy a szöszöket kitisztítani is nagyon könnyű belőle). Az USB-C elég törékeny érzést nyújt és erősen kétlem, hogy elviseli azt a folyamatos extra igénybevételt (vadonatúj S10e-m van és a Lightning után nem vagyok egyáltalán elégedett a port minőségével).

Persze aki csak 1-2 évig használja a telefonját és utána kukázza, annak ez mind nem számít, de a magamfajta aki 3-4-5 évig is használ egy készüléket, ott már problémás lehet a dolog. Szerencsére az S10 szériára még felfért a jack és így találtam egy számomra megfelelő modellt, de a jövőre nézve nem sok jóval kecsegtet a jelenlegi tendencia.

(#42) dilajoska1 válasza nkmedve (#41) üzenetére


dilajoska1
őstag

Több mint 1 éve használok USB-C fülest és nem lötyög! Úgy néz ki nem is fog mert most is ugyanolyan mint új korában.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#43) nkmedve válasza dilajoska1 (#42) üzenetére


nkmedve
őstag

Gondolom mindenkinek mást jelent a lötyögés.
Én közel 6 évnyi Lighting használat után nem vagyok elégedett az USB-C minőségével (és ennek az érezhetőbb lötyögés csak egy aspektusa). Nyilván fényévekkel jobb ez a csatlakozó a MicroUSB-nél, de a Lightning-tól szerintem még mindig távol áll strapabírásban és bizonyos szempontból kényelem tekintetében is: tisztítani nehezebb lesz, és beszúráskor sem csúszik be olyan könnyedén (kicsit mindig aggódok, hogy nehogy letörjem/elhajlítsam a telefon csatlakozójának belső részét)

Ez mindenképp elég szubjektív dolog. Gondolom az emberek nagy részének bőven jó az USB-C, főleg ha előtte MicroUSB-t használtak. Nekem viszont van némi hiányérzetem, többet vártam a sok évnyi hype után.

Természetesen vannak az USB-C-nek jelentős előnyei is (főként adatátvitelben, töltési áramban), csak a fizikai formátumon dolgozhattak volna még egy kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) dilajoska1 válasza nkmedve (#43) üzenetére


dilajoska1
őstag

Pont azért csúszik be nehezebben hogy ne lötyögjön! Nekem a koszt se gyűjti, még nem kellett tisztítanom. Szerintem semmi baj a minőségével.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#45) Blizzardking válasza zoleeno1 (#37) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ez nem érvelés hogy bárki bármit beír, te azt válaszolod hogy "és akkor mi van?" Voltaképpen mondj már egy személyes tárgyat ami nálad van nap mint nap, és életbevágóan fontos. Lusta puhány emberek gombokat nyomkodnak, és picsognak, ez a civilizációnk. Mi az életbevágó? Tartalék pacemaker? Elbukott üzlet? Elhagy a családod? Kb a facebook-bulvárhír-maki hívás háromszögének a magasságában tanyázik az a hatalmas probléma is, hogy zenét akarok hallgatni és nincs hova bedugnom a kábelt. Nem életbevágó. De a többi se.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#46) #46922752 válasza Kasya (#1) üzenetére


#46922752
törölt tag

Samsungnál dolgozó ismerősöm szerint a buds lesz ehhez is az ajándék. De még ez változhat.

(#47) #22743424


#22743424
törölt tag

Már nem sok van hátra [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.