Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Mit lehet erre mondani? Idióták... :(((

(#2) BiP


BiP
nagyúr

Most csak én vagyok eltévedve vagy az Opera Mobile és a Mini támogatja a Flasht? Eddig nem úgy tűnt.

(#3) dabadab válasza BiP (#2) üzenetére


dabadab
titán

A Mini technikai okokbol - mivel egyszeru java app - nem tamogatja, a Mobil viszont igen.

DRM is theft

(#4) doc


doc
nagyúr

hm, erdekes lepes, foleg annak fenyeben hogy az Operanak regebben eleg komoly gondjai voltak Flash-sel Linux alatt...
mondjuk hiaba megy a haboru, kiirtani a flash-t nem fogjak tudni meg nagyon sokaig, igaz hogy a videoknal szerintem sincs helye (minek, mikor ott a HTML5?) de online jatekokra mar nagyon raalltak a flash-re mindenhol. a silverlight (hal'istennek) keves lesz levaltani, a Java meg sosem rugott igazan labdaba mellette
csak azt az iszonyatos hw-igenyet tudnak emberi szintre nyomni :(

(#5) BiP válasza dabadab (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, akkor majd lecsekkolom otthon. Azt hittem Mobile-ban sincs. (Mini az egyértelmű)

(#6) dabadab válasza BiP (#5) üzenetére


dabadab
titán

Amikor utoljara lattam (az Opera Mobil egyaltalan nem erint engem), akkor meg csak betaban volt, de mindenesetre dolgoztak a dolgon.

DRM is theft

(#7) oO7


oO7
őstag

Penge_4 -ben egy világ fog összedőlni... ha nem kettő

Amúgy kiváncsi leszek mi lesz ennek a háborúskodásnak a végkimenetele... hogy fog szerepelni a 10.1... merthogy most valami nagyon jót kell alkotnia az adobe -nak, hogy eloszlassa a fölötte egyre jobban gyülekező felhőket

[ Szerkesztve ]

(#8) #06658560 válasza doc (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem lenne baj játékok terén is leszállnának róla, s inkább java menne. Ellenben animált, nem videó elemeknél szerintem böven maradhat, ha nem viszik túlzásba.
Ja, zyngát eltiltani a flashtöl. :D

(#9) doc válasza #06658560 (#8) üzenetére


doc
nagyúr

pont az animalt, nem video elemek az a terulet, ahonnan tuzzel-vassal ki kell irtani
ma ott tartunk, hogy egy 2/4 magos atomeromuvet is megfektet par flash-es szarral telezsufolt weblap, holott ha az idiota bannerek flash helyett mondjuk animgifkent lennenek megcsinalva, maris alig tekerne a procit
illetve meg lehetne nezni, hogy mondjuk a HTML5/SVG mennyire jo/procikimelo a flash-sel szemben

[ Szerkesztve ]

(#10) Narxis válasza oO7 (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tényleg...szegény Penge_4 mit fog ehhez szólni... :DD

Thanos was right.

(#11) #06658560 válasza doc (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hát, gifként nem hiszem, hogy megoldható pl egy autó körbejárása, ahol te határozod meg merre járj éppen, s nem fixen leanimált. svg lehet jó, csak terjedjen már el.

(#12) ntomka válasza oO7 (#7) üzenetére


ntomka
nagyúr

Dehogy fog. Majd jön, és jól megmagyarázza, hogy miért is döntött helyesen az Opera.

Hiba a cikkben: "Jon von Tetzchner, a a nyílt..." - két a betű.

ツ Headphones on - World off

(#13) doc válasza #06658560 (#11) üzenetére


doc
nagyúr

egy 3D modellre nyilvan nem az animgif a megoldas, elsosorban az ellen lazadok, hogy orrba-szajba a flash-t nyomatjak oda is, ahova teljesen folosleges
a te peldadra a flash egy eleg jo megoldas (csak ne lenne olyan embertelen gepigenye), de az SVG meg meg jobb :D valo igaz, nincs meg igazan elterjedve, de remeljuk ez valtozik :) mindenkepp sokkal jobb megoldas egy nyilt, nem vendor-fuggo szabvany mint amit most az Adobe csinal

(#14) #06658560 válasza doc (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Aztán nem tudom, animált menük megoldhatók-e jelenleg svg-n és flashen kívül valamivel, avagy sem.

(#15) doc válasza #06658560 (#14) üzenetére


doc
nagyúr

animalt menu akar sima HTML/CSS komboval is, amennyire tudom, ez itt pl. 'sima' CSS3

(#16) #06658560 válasza doc (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mondjuk kockásodik rendesen, s hogy mennyire vannak a lenyíló elemekben linkek, azt nem tudom. Bár nem chrome és nem safari alól lestem. :D

(#17) floatr válasza doc (#13) üzenetére


floatr
veterán

Amellett h a webapp szerint még elég elterjedt az SVG-t egyáltalán nem támogató böngi használata, mondjál már plz egy olyan authoring alkalmatosságot, amiben ha nem is CS-hez hasonló szinten, de legalább valamennyire SVG advanced tag/script buherálástól mentesen lehet megoldani a vázolt esetet. Ja és úgy, hogy mindenhol többnyire ugyanúgy nézzen ki.

HTML5 FTW, de ésszel kéne hozzáállni a dolgokhoz

(#16) Kopi31415 nem kell hozzá még HTML5 sem, mert van bőven olyan js keretrendszer, ami egy desktop ui elemeit tudja hozni, pl ExtJS. Flash-re egyelőre video, és összetettebb interaktív animáció megjelenítéséhez lesz még egy ideig szükség, de nem elhanyagolható tényező a produkciós idő/költség sem.

[ Szerkesztve ]

(#18) #16820480 válasza doc (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez szép, de akadozik, és leglaább annyira megeszi a gépet, mintha flash lenne sajnos...
nagyon bízom én is a html5-ben, de jelenleg semmivel nem jobb a flashnél, csak talán annyival, hogy nem kell neki külön plugin...

(#19) WonderCSabo válasza #16820480 (#18) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Így van! Viszont az SVG már teljesen jó, azt jobban kéne nyomatni. Szinte csak Wikipédián találkozni vele.

(#20) oO7 válasza doc (#15) üzenetére


oO7
őstag

hát ha ezt tudod felhozni a HTML5 mentségére... akkor lelkiismeretfurdalás nélkül mondom ki, hogy a HTML5 egy halva született ötlet

jó persze tudom, hogy nyílván nem mert itt ugye nem egy fix runtime rendereli a dolgokat hanem ki-ki ahogy épp kívánja úgy rendereli a böngészőjében... de ez nem változtat azon a tényen, hogy egyelőre siralmas szinten van a HTML5 és még távolról sem közelíti meg a Flash -t grafika és teljesítmény terén

(#21) doc válasza #16820480 (#18) üzenetére


doc
nagyúr

nem is feltetlenul kell a HTML5-nek jobbnak lennie, ha kb. ugyanazt hozza, az mar eleg, igy nincs az ember rakenyszeritve a flash plugin felrakasara
(nalam teljesen gordulekeny Safarival nezve egy 2.5 eves, tehat kozel sem erogep MacBookPro-n, nem tudom mennyire browser/OS/stb fuggo a dolog)

(#22) ntomka válasza oO7 (#20) üzenetére


ntomka
nagyúr

Tessék, itt találsz sokkal jobban optimalizált dolgokat a HTML5 mentségére...

ツ Headphones on - World off

(#23) doc válasza floatr (#17) üzenetére


doc
nagyúr

acsi, ilyeneket ne tessek mondani nekem hgoy authoring meg egyeb remsegek :)
nem vagyok webfejleszto (bar Flash-sel foglalkoztam egy darabig, CS nelkul, tiszta AS3 kodban, ami egyebkent nem is volt rossz, csak a borzalmas gepigeny...), es nem is webfejlesztoi szemszogbol nezem a dolgokat, hanem mint user

amugy ne az legyen mar a legfobb erv egy bugos, lassu, lenyegeben zart plugin mellett, hogy 'dehat ez mar van mindenhol, meg meg is szoktuk'. Neha muszaj nagyot lepni...

raadasul a flash mar nagyon regi, ha a HTML5/SVG is kicsit beindul, ahhoz is meg fognak jelenni nagyon jo kis toolok

nem azt mondom, hogy a HTML5 megvaltja a vilagot, de egy rendkivul jo lepes azert, hogy 'tisztabb' legyen a web, szerintem igenis az az udvozito ut, ha a nyilt szabvanyok fele tolodik el a zart pluginek helyett

oO7:
ki mondta hogy a 'mentsegere'? egyszeruen arrol van szo, hogy sokmindent meg lehet benne csinalni ami kivaltana a flasht. teljesitmenyben meg nem latom hogy annyira verne a flash, foleg hogy ugyanugy ahogy a JS-nel, itt is valoszinuleg jo kis verseny fog kialakulni a browserek kozott a minel gyorsabb motorert, amivel a felhasznalo csak nyer :C
na ilyen pl. flash-nel eleve nincs, lassu mint a Zallat (az OSX es Linux port siralmas), de egyszeruen leszarja az Adobe, mivel semmi kenyszerito ero nincs hogy javitsanak rajta

(#24) #16820480 válasza doc (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, én egy elég új hardveren (core-i5 520m proci, 3 giga ram) próbáltam, linux mint 9 alatt (legújabb elérhető kernel és vga meghajtók), illetve legújabb chromium. lehet egyébként, hogy rendszer- és böngészőfüggő, de szégyen volna, ha pont a google által protezsált chrome(ium) alatt vallana szégyent a dolog.

(#25) oO7 válasza ntomka (#22) üzenetére


oO7
őstag

kétségtelenül vannak igen látványos alkotások... de rendesen meg is járatták a procim :)

(#26) doc válasza #16820480 (#24) üzenetére


doc
nagyúr

na este megnezem otthon Linux alol, kivancsi vagyok hogy muzsikal (az sem uj vas, E8200-as CPU)

(#27) #06658560 válasza ntomka (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

A catch it nem tudom hogy lehet html öt, ha a 9.6 opera lejátsza... Vagy tudnak valami operáék?

(#28) ntomka válasza #06658560 (#27) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem minden tiszta HTML5, de ez pl. a készítő szerint arra épül.

ツ Headphones on - World off

(#29) doc


doc
nagyúr

ez Qrva nagy :D

(#30) #06658560 válasza ntomka (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

elvileg a <canvas> tagot használta a csóka, mégis fut, a másik kettövel, amit most linkeltetek szemben.

(#31) dajkopali válasza ntomka (#12) üzenetére


dajkopali
addikt

:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#32) floatr válasza doc (#23) üzenetére


floatr
veterán

A "bugos" ellenében az utóbbi időben elég sokat tettek szvsz. Az lehet h mac-en nem, de hozzá kell tenni azt is, hogy elég júzerfüggő a plugin karbantartása sok esetben; még az oprencer update-jéhez képest is jobban el van hanyagolva. A használt böngészők biztonsági problémáit is meg lehet amúgy nézni, illetve a kapcsolódó frissítési rátát. Az exploder esetében a legszarabb ez, a firefox sem muzsikál valami túl jól, az operát meg nem tudom egyelőre minősíteni, mert elvileg nemrég váltottak a modellen. A chrome(ium) sutyiban migrál, ott a legjobb a tendencia.

A "lassú" eléggé szubjektív dolog. Egyrészt maga a technológia lehet lassú, esetleg erőforrászabáló, vagy a segítségével készített tartalom. Mivel nem kell bitfaragó disszertáció egy flash animáció/alkalmazás elkészítéséhez (nomeg láttam már falon pókot/karón varjút), én azt a véleményt osztom, hogy itt a ludasak a dizájner-alkalmazásfejlesztő jóemberek, akik elvégeztek egy tutorial alapú online tanfolyamot, aztán megélnek belőle. Egy elég erős ellenpélda pl a sumopaint, amit egy nemrég beszerzett digitábla használatához kifejezetten ajánlok néhány desktop alkalmazás ellenében, ugyanis a táblához adott alkalmazás tetves mód lassú egy core2-őn, míg a flash/flex-alapú alkalmazás a toll követése szempontjából is mondhatni tökéletes reakcióidővel rendelkezik.

"Fos" minőségű animációt természetesen lehet készíteni SVG/Canvas alapokon is, de megjegyzem h az ES3 tudását AS4-el összevetve már kezd elvérezni az összehasonlítás, és az eszköztelenség meg egyenesen ellehetetleníti. Marad egyelőre a kockák játéka egy jó ideig, és ezt az apple nem képes felfogni. Hiába minden nyíltság...

(#33) huskydog17 válasza ntomka (#22) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Itt a képszerkesztők kivételével (ahol nincs mozgás, animáció)) mindegyik 100%-on tekeri a procimat. Még van mit optimalizálni rajtuk bőven! :K

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#34) doc válasza huskydog17 (#33) üzenetére


doc
nagyúr

hm, ez valoszinuleg (sot, biztosan) browser-fuggo, nalam a mar emlitett 'oreg' hw-en (2.2GHz Core2Duo) a naprendszeres + az ablakokon keresztul pattogo labdas egyutt eszik kb. 50%-ot (plusz vannak meg tabjaim, egy-ket flash bannerrel. mindjart fel is teszek egy flash blockert :D)

kiprobalom majd Chrome-mal is, kivancsi vagyok a kulonbsegre, addig is akinek van kedve, kiprobalhatna par browser-rel, lehet hogy meglepoek lesznek a kulonbsegek...

[ Szerkesztve ]

(#35) floatr válasza huskydog17 (#33) üzenetére


floatr
veterán

Phong shading és a monster tipikusan az a demo, ahol a legújabb FF is megdöglik egy chrome-hoz képest. Érdemes kipróbálni, mert nem véletlenül méregetik a JS-motor sebességét is a böngészőknél. Asszem most már a legújabb opera is veszi ezeket az akadályokat (bár az meg weboldalt nem tud megjeleníteni ;] )

(#36) doc válasza floatr (#35) üzenetére


doc
nagyúr

na a monster nalam is maxra tekeri a procit, meg kis hijan a phong is
mondjuk emellett teljesen korrekt FPS-sel mennek, csak az Activity Monitort nezve derul ki hogy izzad szegeny CPU

Asszem most már a legújabb opera is veszi ezeket az akadályokat (bár az meg weboldalt nem tud megjeleníteni )
bazz, ekkora oltast :DDD
nagyon jo cucc az Opera, de teny hogy erdekesen tud benne kinezni egy-ket oldal :(

[ Szerkesztve ]

(#37) #06658560 válasza doc (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

Melyek? Példa kedvéért mondj már párat.

(#38) doc válasza #06658560 (#37) üzenetére


doc
nagyúr

passz, nem jegyzetelek netezes kozben :) de azert akad par ami nem mukodik (ami nem az Opera hibaja, hanem a balfek webfejlesztoke, akik IE-re/FF-re csinaljak az oldalt, ahelyett hogy rendesen betartananak minden szabvanyt)
bar pont a multkor olvastam egy cikket ahol egy webfejleszto verte a fejet a falba, hogy a szabvanyos hivasok nem mukodnek, helyette van kulon IE- es FF-specifikus verzio, ami ugyanazt csinalja, csak mashogy hivjak :W

ebbol is latszik, mennyire fontos hogy legyen egy stabil, elfogadott szabvany aminek mindenki meg kell hogy feleljen. ilyen szempontbol az Acid tesztek nagyon jot tettek a browsereknek, bar teny hogy attol hogy ott 100%-ot eler egy browser, meg lehet szar a normal rendererje :)

MOD: csakazertsem emlitem meg a micro$oft aljaskodasat, mikor az operasoknak mas oldalt adott a server, mint az IE-s user agent-nek :D

[ Szerkesztve ]

(#39) floatr válasza #06658560 (#37) üzenetére


floatr
veterán

[link] :) de sztem hagyjuk ezt a fonalat

(#40) floatr válasza doc (#36) üzenetére


floatr
veterán

A szarafi is lényegesen lassabb egy alkalmazásszerű script-es oldalnál. Chrome v. opera itt a megoldás, nálam a legdurvább szcenáriónál is ~40%-on pörög "csak" az egyik mag

(#41) doc válasza floatr (#40) üzenetére


doc
nagyúr

windowson probaltad a Safarit? a % meg abszolut ertekben nem sokat jelent, max. azonos gepen lehet osszehasonlitani a kulonboz browserek sebesseget, esetleg egyforma/nagyon hasonlo gepeken

(#42) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

#34, #35: 5-ös Chrome-al próbáltam ki őket! :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#43) floatr válasza doc (#41) üzenetére


floatr
veterán

Egyrészt egy vm-ben fut nálam csak a windows, másrészt meg nem koszolom össze a kezemet a szarafi installálásával :D
Chrome/chromiummal, firefox 3.6.3-al és valamelyik újabb operával néztem. A szarafi teljesítményével kapcsolatban lehet némi elképzelése az embernek, ha V8 teszten végigszalad. A sunspider viszonylag egyszerű jellemzőkre van kihegyezve, míg a V8 jóval összetettebb struktúrával izzaszt. Ezek a demók meg az utóbbihoz állnak közelebb, sőt ha flash-leváltó megoldásokról álmodunk, akkor abban az esetben is hasonló dolgokra kell gondolni, és fájó bár, de ezen a két böngin kívül érdemben semmi sem jöhet szóba.

A másik meg az, hogy nem elég a böngi JS-motorjának teljesítménye, ha szutyok kóddal járatják. A fenti demók közt is van bőven hakkolt/gányolt cucc

(#42) huskydog17 hát akkor ez a max amit gépeden ki lehet hozni teljesítményben a flash-el szemben egy "html5" alkalmazásból. Ennyire "szar" a flash :)

[ Szerkesztve ]

(#44) #06658560 válasza floatr (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Operás pályafutásom alatt az elsö, ami kifektette. Bár gondolom itt direkt erre mentek rá. S még midnig nem sok oldal, legföképp nem rengeteg.

(#45) doc válasza floatr (#43) üzenetére


doc
nagyúr

hm, ez a V8 erdekes (mar ha erre gondoltal, a gugli ezt dobta ki :) )
eredmenyek nalam:

Safari 4.0.3
Score: 1722
Richards: 2903
DeltaBlue: 1634
Crypto: 2165
RayTrace: 2022
EarleyBoyer: 1805
RegExp: 697

Opera 10.53
Score: 2364
Richards: 2450
DeltaBlue: 1944
Crypto: 2250
RayTrace: 3731
EarleyBoyer: 3528
RegExp: 1238

Firefox 3.6.3
Score: 342
Richards: 1219
DeltaBlue: 88.5
Crypto: 874
RayTrace: 271
EarleyBoyer: 289
RegExp: 216

:Y

a google chrome-ot le akartam tolteni, de csak bedobta a thankyou oldalt, anelkul hogy barmilyen letoltes indult volna (Safari es FF alol egyarant), de azert kitrukkoztem :)

Google Chrome 5.0.375.55
Score: 4038
Richards: 3579
DeltaBlue: 3893
Crypto: 2977
RayTrace: 5356
EarleyBoyer: 12418
RegExp: 1572

az koztudott, hogy az Opera nagyon rafekudt a JS motor gyorsitasara, de mitol lehet a FF botranyos szereplese? :S

idokozben feltunt, hogy ez nem a legutolso teszt, de most nem fogom mindegyikkel vegigcsinalni megint :D

(#46) floatr válasza doc (#45) üzenetére


floatr
veterán

Megmondom őszintén h a JS-motor nyalánkságaihoz nem értek. Annyit tudok, hogy a FF tracing-et használ, míg az opera és a chrome JIT-et; utóbbi az eval-mentes statikus kódoknál domborít nagyot. Amúgy a mozilla durvára el van maradva hozzájuk képest. Sztem itt kéne vagy feladni, vagy licenszelni tőlük a script-motort. Ezt mondjuk sajnálom is piszok módon a verseny miatt, de úgy látom a chromium csapatai magukban is jól elversenyezgetnek; a hatosban bejött új generációs motor megint hozott ~30%-ot az 5-höz képest

[ Szerkesztve ]

(#47) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Találtam egy nagyon frankó videót, ahol egy kis részletet demonstrálnak a HTML5, illetve az SVG erejéből:
[link]

Aki szeret kísérletezni HTML5-tel és érdekli a téma, annak itt egy jó kis oldal, ahol sok HTML5 tech demo van, ahogy azt az oldal neve is jelöli.:
[link]

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#48) julius666 válasza floatr (#35) üzenetére


julius666
addikt

nem véletlenül méregetik a JS-motor sebességét is a böngészőknél.

ejnye-ejnye. Hát te nem tudtad, hogy azok a milisecek semmit sem jelentenek? ;] :DDD :P
Ez jó topic, majd amikor más topicokban feljönnek a szakértő fanboyok lehet linkelni.

És tényleg máris kint van a 6-os chrome? :Y

(#49) julius666 válasza julius666 (#48) üzenetére


julius666
addikt

közben megtaláltam, tényleg kint van:

http://www.filehippo.com/download_google_chrome/

Már az dorombol itcafé alatt :DDD

edit: kipróbáltam a monster demót, és bizony érezhetően gyorsabb mint az 5-ön volt!

[ Szerkesztve ]

(#50) Penge_4 válasza oO7 (#7) üzenetére


Penge_4
veterán

oO7: Miért? Üzletileg jó döntés volt az mellé állni, akiket a Google és a Microsoft is támogat.

A Flash hulladék, Operában még inkább. Ettől függetlenül nem az Opera fogja eldönteni a csata végkimenetelét.
Ráadásul mivel a HTML5-ön is gőzerővel dolgozik, így olyan, mintha azt mondanám, hogy az autópálya továbbra is támogatja a Trabantot. Ez még nem fogja megmenteni az autót attól, hogy akik használják ha van lehetőségük lecseréljék egy újabbra.

De talán van rá esély, hogy ezen gesztus miatt a Flash csak annyira lesz szar Operában, amennyire mondjuk Firefoxban vagy Chromeban (IE8-ban még az Operától is szarabb a Flash támogatás).

Mielőtt bárki megkövezne valóban konfigurációtól függ. Az én gépemen egy hulladék minden Flash. Teljesen mindegy, hogy tiszta telepítésű XP, Vista, Win7, azon is ugyanolyan szar, mint az évek óta belakott OS-en.

És nem én vagyok az egyetlen, akinél átlag 15-20%-os CPU usage-t generál a böngésző, mikor Flash-es tartalmat futtat és onnantól a memóriahasználat sem megy le 600-700 alá. :(((

(#39) floatr: Ezt benézted, mivel a 10.60 alfában már semmi baj nincs ezzel az oldallal. :P

Kopi (#44): "Operás pályafutásom alatt az elsö, ami kifektette."

Ezek szerint már lecserélted a 9.6-ot? :DDD (Csak mert ez a 10.00-tól fekteti meg a böngészőt és a 10.60 már javítja).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.