Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) chabusch


chabusch
tag

Személyszerint nagyon remélem, hogy a változás igenis ki fog hatni a fejlesztésre, pl. foglalkozni fognak egy kicsit a UX-szel, hogy versenyképes legyen csiliviliségben is. Mert attól még, hogy a szimbi jó funkcionalitású, lehet(ne) szép is.

(#2) mrlujoak


mrlujoak
veterán

"2011 márciusát követően a Symbian Foundation kizárólag a szabadalmak kezelésére és a licencelésre korlátozódik majd..."

Csak legyen, akik (SF tagok) licencelnek is Symbian oprendszert...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hát, majd kiderül, mennyire volt ez jó lépés a Nokiától. Szerintem ezzel végleg elindulnak a lejtőn, de ez csak az én szubjektív véleményem.

(#4) RaveForce


RaveForce
veterán

mint egy nagy doglődő bálna, amit próbálnak tupírozni...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#5) stewe780


stewe780
őstag

"Symbian^3 után már a féléves nagy kiadások helyett progresszív frissítésekre lehet csak számítani"

hmmm.... voltak féléves nagy kiadások? :U Az s60v5 két éve volt, azóta semmilyen nagy kiadással nem találkoztam, vagy talán a verziókat nevezik nagy kiadásnak? Azok szerintem inkább a frissítés kategória, szóval akkor semmi nem változik.

"Az átalakulás sem a termék ütemtervére, sem pedig az operációs rendszer fejlesztésére nem lesz kihatással"

Ismer valaki bármilyen ütemtervet? Ez egy ilyen sodródó ladik, megy amerre lát. :DDD Ha ezen nem változtat az átalakulás akkor az egésznek semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#6) Karma válasza stewe780 (#5) üzenetére


Karma
félisten

Ez volt az ütemterv.
Egész aktuális, a rolling release-re átállás előttig.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#7) stevve


stevve
nagyúr

Ez a hír okot ad a temetésre? Én nem látom ebben az apokalipszist sehol, csak a károgó varjakat a dróton. :U

(#8) Karma válasza stevve (#7) üzenetére


Karma
félisten

Mert ez a Nokia verziója, tedd mellé a Foundation közleményét is.

“All nothings are not equal.”

(#9) stevve válasza Karma (#8) üzenetére


stevve
nagyúr

Ebben sem látom a Nokia halálát visszatükröződni. Sajnálkozás van, de az egy másik dolog. :)

Ebben talán ennyi az igazán lényeges:
" the current governance structure for the Symbian platform – the foundation - is no longer appropriate."

(#10) attisx válasza stevve (#7) üzenetére


attisx
addikt

A Zeu ípp most adott 11 millió ojró gyorssegílyt a "temetís" megszervezísíre... [link] ;] :U

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#11) jacis válasza stevve (#7) üzenetére


jacis
nagyúr

Egyetértek!

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#12) Ricardo válasza attisx (#10) üzenetére


Ricardo
félisten

"A Symbian kapcsán érdemes megjegyezni, hogy már a Nokia sem bízik teljes mértékben a platformban, ezt támasztja alá, hogy a finn mobiltelefon-gyártó egy ideje az operációs rendszer MeeGo nevű alternatíváján dolgozik."

Ezek szerint a samsung sem bízik egy op rendszerben sem, hiszen szinte mindegyikre gyárt telefont :D

szerk: Várható volt. Az egyetlen platform ami európai.

[ Szerkesztve ]

(#13) Karma válasza Ricardo (#12) üzenetére


Karma
félisten

Tipikus SG színvonal...

A MeeGo meg az Intel miatt nem európai, vagy mi? A Maemo eléggé finn.

“All nothings are not equal.”

(#14) stewe780 válasza Karma (#6) üzenetére


stewe780
őstag

Jó, papíron van, persze, de azért akkor is olyan hajónak tűnik ami csak úgy sodródik amerre éppen fúj a szél.
És a féléves kiadások az szerinted mi? Valószínű a bugjavításokat értik alatta :F

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#15) .bableWes


.bableWes
őstag

a symbian ma már szerintem nem nagyon veszi fel a versenyt a mai rendszerekkel...

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#16) (An)Dante


(An)Dante
őstag

Ez egy egyszerű stratégiai lépés. A Symbian a Nokia tulajdona, számos fejlesztője dolgozik rajta, és most ismét házon belül készül majd, miközben továbbra is nyílt marad. A Foundation túl lassan haladt az átalakítással és a prioritások sem estek egybe a Nokia terveivel ami ugye a Qt keretsendszer használatát helyezte előtérbe. A MeeGo Linux azért jött a képbe, mert a Symbian átalakítása túl lassú folyamat, az új rendszer kapcsán viszont nincs semmi olyan infrastruktúra ami visszafogná a fejlesztést.

A Symbian túl nagy érték Nokia számára, hiszen ezen operációs rendszer érhető el a legtöbb nyelven, ráadásul a viszonylag kis hardverigénye miatt olcsó készülékekre is telepíthető, miközben rengeteg funkció és online szolgáltatás elérhető el rá. A Nokia döntése szerint a Symbian Foundation eredeti ütemtervétől eltérően a grafikus motor egyelőre nem lesz cserélve mivel az komplett kompatibilitási szakadás lenne. Ehelyett a Symbian kezelőfelület teljes újraírása van készülőben mely Qt Quick segítségével készül majd és elvileg elég látványos lesz. A grafikus motor cseréje csak később várható, de mivel azt a Qt teljesen elrejti, így az Qt alkalmazások számára az teljesen transzparens lesz.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#17) Karma válasza (An)Dante (#16) üzenetére


Karma
félisten

Én eddig nem találtam azzal ellentétes infót, hogy a ScreenPlay bekerült az S^3-ba és az N8-ba is. Vagy mire gondolsz a grafikus motorral?

“All nothings are not equal.”

(#18) Kumite válasza Karma (#6) üzenetére


Kumite
aktív tag

Ebből az is kiolvasható, hogy az E7 az utolsó, korábbi értelemben vett S3-as telefon.

(#19) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Szerintem pár év, és bedől a Symbian. És akkor végleg át kell állni majd a Meegóra. Az az egyetlen út.

(#20) janes74 válasza RaveForce (#4) üzenetére


janes74
senior tag

Nekem is ez a kép ugrott be,ahogy a greenpeace hívők tuszkolják vissza a bálnát a tengerbe. :))

(#21) Quasi_modo válasza vsgaborr11 (#19) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem meg megújul és piszkosul nem dől be.

valami

(#22) tjb007 válasza vsgaborr11 (#19) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Symbian =/= S60v5 & S^3
Már csak a hagyományos kialakítású, nem érintőképernyős telefonok miatt sem fog bedőlni, ott nagyon is jól teszi a dolgát.

(#23) chabusch válasza Quasi_modo (#21) üzenetére


chabusch
tag

Nemrég kipróbáltam az N8-at, és személyszerint számomra már egy szebb menü/ikonsor és egy-egy funkció simábbá/folyamatosabbá tétele (pl. böngésző, kezdőképernyő-váltás, navi) is teljesen versenyképessé tenné a telót a többi rendszerrel szemben. Ja, és kellene még natív DIVX/XVID támogatás. Ezek pedig simán megoldhatóak lennének egy kis optimalizálással, de még látványosabb megoldások is.

Persze azt is megértem, hogy ha valaki ennék nagyobb eye-candy-re vágyik sokat fogyasztó megás procival, de nekem ennyi is elég volna.

(#24) Karma válasza tjb007 (#22) üzenetére


Karma
félisten

Kár, hogy azon a vonalon a Symbian Foundation beindulása óta abszolúte semmi se történt.

Más: egy kis történelem, érdekes cikk.

“All nothings are not equal.”

(#25) Mic ACE válasza chabusch (#23) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Hát nem tudom. Nekem a Symbian történet jelenleg kicsit olyan, mint a Winfos 6.x-es Mobil széria sztorija. Erőlködés egy olyan formában, amilyenben már nem menthető. A HTC volt még egyedül, aki a Sense-el anno ki tudta valahogy húzni a sz@arból, de a Nokiának ugye nincs "HTC"-je (nem hinném, hogy a SonyEricson vállalna ilyen szerepet). Ideje lenne nagyon komoly vérfrissítést kapni, netán rendesen újraírni, vagy MeeGo-ra fektetni a hangsúlyt, mert én ennek valahogy nem látom a végét. Az idő pedig csak múlik, és nem a Nokia malmára hajtja a vizet. Én így látom, de szerintem nagyon sok régi Symbian/Nokia felhasználó is hasonlóképp gondolkodik, és ez alól szerintem egyre inkább csak a Symbian fejlesztők, hívek, egyszóval a keménymag, a kivétel. Mondjuk érem én a kitartást, a lelkesedést, mert anno nagy előrelépés volt ez a rendszer, és alapjaiban nagyon jó, de szerintem ez ma már így, ilyen formában nem elég. :(

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#26) Kumite válasza Mic ACE (#25) üzenetére


Kumite
aktív tag

Kapott vérfrissítést a Symbian, ez lett az S^3 és idén jött volna az első MeeGo-s készülék, de sajnos csúszik. Az ugye a teljes vérfrissítés lesz.
Viszont nem fektethetik csak a MeeGo-ra a hangsúlyt és nem lehet olyat mondani, hogy nem menthető a S., hiszen amit most látsz, az fog majd dolgozni a jövő közép kategóriás Nokiáiban 1-2 év múlva, 2-3 éven keresztül, azaz ennek a rendszernek több éves lefutása van, több éven át termeli a pénzt. Eközben a MeeGo meg megpróbálja az S3-nál is jobban felvenni a versenyt a felsőkategóriában.

(#27) Mic ACE válasza Kumite (#26) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Az S^3 vérfrissítésnek elég kevés a konkurenciával szemben. Ezt szerintem te is beláthatod. Ez egy facelift húzás, de előnyt kovácsolni belőle... hát mit is mondjak, én nem hiszek benne. A MeeGo-ra pedig azért mondom, hogy nagyobb hangsúlyt kell fektetni, mert ennyi késlekedéssel egyre inkább ki fog esni a Nokia az okostelefonok, és úgy általában a felső kategóriás készülékek piacáról. Egyszer csak elfogy alóla a talaj és mély zuhanásba kezd, miközben még mindig csak a Symbian ráncfelvarrásán ügyködik. A Nokia évek óta a nagyvállalatok tipikus "becsontosodási" szindrómáit produkálja. Kicsit olyan, mint a Motorola volt még nemrég. Nem tudott elég jó, új ötletet bedobni a piacra, az meg szépen lassan kihátrált. Hajszál híján be is bukott a Motorola, mint tudjuk. Ideje a Nokiának is gyorsan összekapnia magát, és erre szerintem nem elég az S^3 (bár ezt úgyis látni fogjuk fél éven belül). :U

[ Szerkesztve ]

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#28) RaveForce válasza Kumite (#26) üzenetére


RaveForce
veterán

Eközben a MeeGo meg megpróbálja az S3-nál is jobban felvenni a versenyt a felsőkategóriában.

hát annál csak jobban lehet..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#29) Kumite válasza Mic ACE (#27) üzenetére


Kumite
aktív tag

A finn gyártó telefonos részlegének haszna 807 millió euró volt, mely az előző évhez képes 3, az előző negyedévhez képest pedig 26 százalékos emelkedést jelent.
[link]
Én csak ennyit mondanék a Nokia temetését jövendölő hozzászólóknak...

A Motorola, SonyEriccson és még talán mások is már rég csődbe mentek volna, ha a Google nem csinálja meg helyettük az Andoidot. Egyiknek se volt, még csak a közelébe se olyan terméke, mint a Nokiának a Meego vagy az S3, vagy az alsóbb kategóriás S40, S40 touch 'n type. A közép és alsó kateóriát sokan hajlamosak elfelejteni és állandóan csak a zászlóshajókat összemérik össze. De gondolom nem mindenki BMW-vel járkál és megsúgom, a VW vagy az Opel is köszönik, nagyon jól vannak.

Nem tudott elég jó, új ötletet bedobni a piacra, - Azért gondolom abban egyetértünk, hogy a RazR 147. kiadása nem egyenlő az S3 szintjével...

Nokiának itt az S3, ami folyamatosan frissülni is fog, és negyed-fél éven belül jön a MeeGo is.
Az meg, hogy késő lesz-e már akkor? Ugyan, ne vicceljünk már... iPhone-nak késő volt a 2007-es beszállás? Hát az Androidnak? És a WP7-nek vagy a Badának a 2010-es? Ennyi...

(#30) Niquis


Niquis
aktív tag

Nekem kicsit vészjósló, hogy ennyire egyszereplős lesz a Symbian-piac, de ezt már írtátok ti is. Nagyon remélem, hogy javulni fog a helyzet, nincs reprezentatív mintám, de amit a (frissített) E52-esem csinál, az gyász. Néha nem hiszem el, hogy 10 év fejlesztésből ennyit sikerült kiköhögni. Nevetséges bugok vannak benne egyszerűen, az alapfunkciókban is és a gyári programokban is.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#31) RaveForce válasza Kumite (#29) üzenetére


RaveForce
veterán

A Motorola, SonyEriccson és még talán mások is már rég csődbe mentek volna, ha a Google nem csinálja meg helyettük az Andoidot.

mint sok más "sportban", itt sem játszik az a szó, hogy HA :))

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#32) Ricardo válasza Kumite (#29) üzenetére


Ricardo
félisten

Rengetegen szeretik a symbiant, akkor is ha mostanában sokan temetik.
Én a fő hibát abban látom, hogy a mostani kiélezett helyzetben, ahol már nem élvezik a korábban rájuk jellemző előnyt, még mindíg túlárazzák a telefonjaikat. :(
Ezt hibás lépésnek tartom.

(#33) Lirion válasza chabusch (#23) üzenetére


Lirion
addikt

Az N8-ban van divx/xvid támogatás, a menüt, ikonokat pedig lehet módosítani. A többi készülőben van.

(#34) Lirion válasza Karma (#8) üzenetére


Lirion
addikt

The result of this is that the current governance structure for the Symbian platform – the foundation - is no longer appropriate.

Nem idézgetek más szöveget, meg tudod te találni, hogy a közleményben baromira nem temetik a symbiant, sőt.

(#35) Karma válasza Lirion (#34) üzenetére


Karma
félisten

Én nem is mondtam, hogy a Symbian kihalna. Csak a bábalapitvány.

“All nothings are not equal.”

(#36) Lirion válasza Karma (#35) üzenetére


Lirion
addikt

Az se mondta, hogy kihalna. Vagy te hol látod ezt? Idézd már be, mert én sehol nem találom, csak az ellenkezőjét.

(#37) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

A Symbian még sokáig piacvezető lesz. sőt ha belehúznak, akkor az is marad.
Természetesen: szerintem.

valami

(#38) Karma válasza Lirion (#36) üzenetére


Karma
félisten

Bakker, a "kirugunk minden fejlesztot, mostantol csak aktakat tologatunk" mi mas, mint egy fejlesztoceg halala?

“All nothings are not equal.”

(#39) Mic ACE válasza Kumite (#29) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Igen, tudok róla, hogy a Nokia növekszik, de elfelejtkezel arról, hogy a konkurensek is, csak sokkal jobban! A cikk címének másik fele: "csökkenő piacrész"! A gazdasági válság végét érezve szinte minden korábban zuhanó cég, most növekszik. A kulcs az adatok összevetésében van, nem a nominális értékekkel való villogásban.

Még egy kis idézet a cikkből: "Az eladások csökkenése a hagyományos mobiltelefonok iránti kereslet csökkenésével magyarázható, ugyanis a 26,5 millió leszállított okostelefon éves szinten 61, az előző negyedévhez képes pedig 10 százalékos bővülést jelent. A finn gyártó piaci részesedése az elmúlt negyedévben 30 százalék körül alakult, mely egyetlen negyedév alatt 3 százalékos visszaesést jelent. A Nokia okostelefonok piaci részaránya szintén csökkent, hiszen a második negyedéves 41 százalékos részesdése 37 százalékra mérséklődött." Ebből az is világosan látszik, hogy bizony egyre többen "járkálnak BMW"-vel, és ha a Nokia a "Dacia gyártást" célozza meg, ám legyen, de ezzel rengeteget veszít.

A Motorola hasonlat, részemről nem a két cég kiegyenlítését jelenti, csak az irányok hasonlóságát. Az S3 frissítésekről meg még azt sem tudjuk pontosan mit jelentenek majd, de az biztos, hogy egy átlagos vásárló ezért nem fog Nokia mellet dönteni. Hogy a MeeGo későn érkezik-e az attól is függ, hogy mekkorát durran majd. Ha csak pukkan az kevés lesz, és ahogy múlik az idő egyre több puskapor kell majd a durranáshoz, ha érted mire gondolok. Egyébként én pont azért kritizálok, mert sajnálom, hogy a Nokia szerintem töketlenkedik. Már csak az európaisága, a kiérdemelt hírneve és a konkurencia erősítése miatt sem örülnék, ha ezt az irányt folytatná.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#40) Kumite válasza Mic ACE (#39) üzenetére


Kumite
aktív tag

"csökkenő piacrész"

Bár azzal egyetértek, hogy boldog boldogtalan tud és/vagy akar már magának felsőbb kategóriás telefont venni, de azt azért muszáj figyelembe venni, hogy akármilyen jók legyenek is a termékek, a piacrésznek törvényszerűen csökkennie kell a több, minőségi résztvevő miatt. A minőségit azért emelem ki, mert a korábbiakban a Siemens, Samsung, Sony, Panasonic stb. közelébe sem ért a Nokiáknak, talán az Ericsson közelítette meg őket. Pl.: ha kijönne egy 4. német felsőbb kategória a BMW, Audi és Mercedes mellé, akkor ennek a háromnak muszáj, hogy csökkenjen a piacrésze.

(#41) Lirion válasza Karma (#38) üzenetére


Lirion
addikt

Csakhogy itt nem a fejlesztőcég haláláról volt eddig szó, hanem a symbian haláláról, ami nem fedi a valóságot. De az se, hogy a fejlesztőcég meghalna, csupán átalakul. Egyik se hal meg és dől be.

(#42) Mic ACE válasza Kumite (#40) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Ha kijönne még egy-két német felső kategória, akkor túltelítődne a piac és valamelyik résztvevő előbb utóbb kiesne, hacsak nem valami eget rengető újdonsággal szolgál. A piacnak van egy befogadóképessége, és csak az tud ebben maradni, aki elég erős. Hullámzás persze van, de ahogy belépnek újak úgy le is morzsolódnak egyesek. Remélem, hogy a Nokia nem fog ezek közé kerülni. Egyelőre még nincs ott, de jobb lesz vigyázni. 1-2 év, és kiderül.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#43) Lirion válasza Mic ACE (#39) üzenetére


Lirion
addikt

Igen, tudok róla, hogy a Nokia növekszik, de elfelejtkezel arról, hogy a konkurensek is, csak sokkal jobban!
Ezt te mikor álmodtad?

A gyártók közül az előző negyedévhez képest a Nokia, Samsung, LG, RIM, SE, Motorola, HTC mind veszített piacot, sőt, az LG, SE és a Motorola eladási számokban is gyengébben teljesített az előző negyedévhez képest (ugye az SE és a Moto zuhant igazán).

Op rendszerek terén az android 100%-ot bővült, kérdés, hogy ezt mennyire tudja folytatni, az ios kb 50, a symbian kb. 20%-ot, viszont az a 20% 5 millió eladott példányszámot takar, annyit, kb. ennyivel adott el többet az apple és kétszer ennyivel több android kelt el. Így nézve mindjárt nem áll az sem, hogy a konkurencia sokkal jobban növekszik. Nem beszélve arról, hogy a rim és a wm esetében inkább csökkenés volt...

(#44) Mic ACE válasza Lirion (#43) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Nos ha valaki piacot veszít, akkor az azt jelenti, hogy más meg piacot nyer, ha a piac összességében nem csökken (márpedig ezen túljutottunk). Ez ugye matematika, nem álom. :K

De tudod mit, lehet, hogy igazad van, és amit te olvastál az a valós információ. Annyit azért hozzátennék, hogy nemrég valahol én is olvastam egy cikket, hogy ki merre mozdult a piacon, és ott csak az LG esett nagyot, a Nokia stagnált, és persze Apple, HTC, Samsunk, kínai "nonamek" stb. jöttek, mint a talajvíz. Megpróbáltam megkeresni a cikket, de hirtelen nem találom (Ha közben ráfutok, azért beidézem). Viszont ezt találtam. No most akkor mi van? A te adataid egyet mondanak, amit én olvastam az mást, ez meg egy egészen eltérő harmadikat. Ahány kimutatás annyi eredmény. Valószínűleg mind attól függ, hogy ki a megbízó a statisztika elkészítésére. Innentől kezdve azt hiszem én nem szám háborúzok, mert nincs értelme.

Viszont állítom, ahhoz képest, hogy korábban mennyi ismerősömnek volt Nokiája és netán Symbianos telója, most szinte nullához konvergál a számuk. Ez nyilván nem reprezentatív, de nyilván jelzés értékű. És bizony egyre többnek van "okostelefonja", ami leginkább Androidos, esetleg véletlenül egy-egy iPhone, netán Badás is befigyel. Ez szubjektív felmérés, de nekem azt sugallja, hogy jók a sejtéseim. Aki másként gondolja, az nézzen körül saját ismerősei körében, és ha azt tapasztalja, hogy egyre több a Nokiás/Symbianos, akkor reménykedjen, hogy én tévedek. Nem tudok többet hozzátenni, részemről ennyi. :U

[ Szerkesztve ]

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.