Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sharp4


sharp4
őstag

Szokás szerint, amire kijön elavul.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#2) Wesder válasza sharp4 (#1) üzenetére


Wesder
félisten

Bizonyára egy èv múlva használhatatlan lesz a SD835 :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

De Furcsa megint Nokia Nevet látni.

Bár tudom ez már nem az a Nokia

(#4) sharp4 válasza Wesder (#2) üzenetére


sharp4
őstag

Nem azt írtam. Azt írtam elavul. A kettő nem ugyanaz. Egyes! Amire kijön lehet, hogy nem a csúcskategóriába fog tartozni!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#5) aprokaroka87 válasza sharp4 (#4) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha 2017 Q4 -ben jön a telefon mitől lesz elavult a Snapi 835?

Nem lesz kint még a 84x széria

(#6) sharp4 válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére


sharp4
őstag

Q4-be kint lesz? Biztos? :U

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#7) aprokaroka87 válasza sharp4 (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Odaírtam 2017 elé a Ha szócskát.

(#8) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

HMD Global–Nokia :DD

(#9) vigyori78 válasza sharp4 (#4) üzenetére


vigyori78
őstag

Akkor mégse szemezgetek a OnePlus 3 vagy a Motorola Moto Z -vel mert lassan már 1 éves a 820 és " elavult " ezek szerint már csak " középkategóriás " telefonok. :U

[ Szerkesztve ]

(#10) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Várom!

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#11) OPiiPO válasza Wesder (#2) üzenetére


OPiiPO
addikt

és hogy fogják fikázni :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12) Wesder válasza sharp4 (#4) üzenetére


Wesder
félisten

Max neked lesz "elavult"...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13) Ricardo válasza sharp4 (#1) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem jobban, mint az idén 821-el érkező zászlóshajók :U

Kíváncsi vagyok milyenek lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#14) D4ni válasza sharp4 (#1) üzenetére


D4ni
őstag

Sz@r dolog az E-pénisz

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#15) deja vu


deja vu
addikt

Ennek van bármi köze a Carl-Zeiss-hez, vagy csak fizetnek, hogy ráírhassák? Én gyűjtöm a Fullframe Carl-Zeiss objektíveket, bár még kevés a kollekcióm.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#16) dementor


dementor
senior tag

Xenon is lesz mellé? Anno az N82 képeit imádtam.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#17) #16820480 válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hol írnak Q4-et? Még eddig arról volt szó, hogy nyáron jön(nek) a zászlóshajó(k). Az a Nokia 8 egész jól hangzik, csak remélem nem lesz nagy batár. Mondjuk egy 5,5"-os kis kávás edge kijelzős jó lenne.

(#18) szami777 válasza sharp4 (#1) üzenetére


szami777
addikt

Ilyet is csak az benchmark huszárok írhatnak. :)

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#19) pa(d)ragon


pa(d)ragon
csendes tag

Kit érdekel, ha nem lesz epénisz növelő?! Erős hardverrel együtt jár a magas ár, s valljuk be, a felsőkategóriában kiélezett harcok folynak, melybe egyelőre nem érdemes beleszólni a Nokiának, hacsak nem akar hibát ismételni a veszteségtermelést illetően, hiszen újabb esélyt már nem fog kapni. Mielőtt a felsőkategóriába visszatérne a felhasználók bizalmát kellene visszaszereznie, s ezt nem egy felsőkategóriás termék bevezetésével tudja megtenni, hiszen azért a pénzért…
Egyediséget kell kiharcolnia a márkának ismét. Olyan készülékkel kell előrukkolnia, mely megfizethető árú (kizárt a csúcshardver), minőségi darab (ebben kell hogy legyen gyakorlata a finneknek) s kellően optimalizált. Utóbbi követelmény felbecsülhetetlenül fontos, mert csúcskészüléket boldog-boldogtalan tud gyártani, csak össze kell legózni az alkatrészeket hozzá. A művészet az, ha a felhasználó nem is sejti, milyen hardever lapul a burkolat alatt, lévén eszébe sem jut foglalkozni azzal (értsd: teszi a dolgát, nem kell törődnöm vele). Aki a középkategóriában tud nagyot alkotni, azt tisztelni fogják a felső kategóriában is.

(#20) tixem


tixem
addikt

Majd ha újra elérik azt a szintet amit anno a 808 és 1020 tudott, na akkor biztosan lesz egy vásárlójuk :D

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#21) Dr. 444Hertz válasza tixem (#20) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ahhoz azért kell egy vastag készülékház is...
De én se panaszkodnék egy olyan telefonnak. :)
(Azért nagyon sok mindenben milliószor jobb egy mai csúcsteló, mint a 808. Például az esti fotózás, de a sok manuál lehetőség sem elhanyagolható előny a mai vasok javára.)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#22) Ricardo válasza pa(d)ragon (#19) üzenetére


Ricardo
félisten

Közép kategória?
Az eljutott hopzzád hogy van Nokia 3-5-6?
"minőségi darab (ebben kell hogy legyen gyakorlata a finneknek) s kellően optimalizált. "

A Strapateszt szerint nem lesz gond a minőséggel, az optimalizáltság meg szerintem a tiszta droid miatt meglesz.

Majd a teszteken kiderül, de amit tudni lehet eddig róluk az jól hangzik.

(#23) Quasi_modo válasza sharp4 (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Te csak tudod.

valami

(#24) kpal


kpal
veterán

MS vajon milyen camerával tervezi a kövi nagy telójukat ? :)

(#25) =Mentor= válasza D4ni (#14) üzenetére


=Mentor=
őstag

Én mindig azt mondom, a trendi emberek fizetik a cégvezetők Ferrariját, ha jól esik fizessék :D

(#26) 0P1


0P1
aktív tag

"A HMD Global kezében lévő Nokia "

:W
Mióta van a HMD Global kezében a Nokia? Muszáj mindig ilyen baromságokat leírni a Mobilarena hasábjain?

(#27) balazs1022 válasza Dr. 444Hertz (#21) üzenetére


balazs1022
őstag

Hali! Mikor lesz kész 808-as kamera teszted? :))

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#28) Dr. 444Hertz válasza balazs1022 (#27) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nem lesz.
Nincs időm megírni :(

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#29) balazs1022 válasza Dr. 444Hertz (#28) üzenetére


balazs1022
őstag

Hát ezt szomorúan hallom :(

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#30) kromatika


kromatika
veterán

Részemről kíváncsi leszek rá.

(#31) D4ni válasza =Mentor= (#25) üzenetére


D4ni
őstag

Úgy van :D

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#32) K82


K82
őstag

A rajz alapján tisztára olyan a kamera környéke mint anno a Moto X Style-omnak. :)

Pixel / OnePlus Pad

(#33) troviko


troviko
senior tag

Valahogy félek én ezektől a "Nokiáktól". Valahogy az eddigi felvásárlások után soha nem sikerült jobb termékeket előállítani, mint az azt megelőző érában.
Lásd Motorola - Google - Lenovo, Sony Ericsson - Sony, Alcatel - TCL. Általában minőség romlás, vagy stagnálás jellemezte ezeket a felvásárlásokat. Adott esetben 1-1 jó modellt még ki is tudtak dobni a gyártók, de magukkal a brandekkel már nem boldogultak, többnyire tragikus véget értek a felvásárlások.
A Nokia - MS felvásárlás is ilyen véget ért, valahogy nem tudom elhinni, hogy most a HMD megmenti a brandet, és vissza tud térni a gyártó a fénykorához.

https://www.oldtech.hu/

(#34) RaveForce


RaveForce
veterán

Wow.. tehat akkor a kínaiak most a "nokia" brand mellett meg a "carl-zeiss" nevet is liszenszelni akarjak... tuti olcso lesz... :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#35) Dr. 444Hertz válasza troviko (#33) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Én úgy látom, minden adott a sikerhez, így inkább az a kérdés, mi az, amivel el tudják rontani az egészet.
MS esetén a Win10 és a lemaradás volt a végzet.
Most meglátjuk, mi lesz...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#36) nonsen5e válasza pa(d)ragon (#19) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mi számít a megfizethető árúnak?
Mert "megfizethetű árú" a Nokia 3-5-6 is, de semmi olyat nem tudnak, amit ne tudna szinte minden más telefon, ár/teljesítmény arányban meg kifejezetten gyengék.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#37) 7s26c válasza nonsen5e (#36) üzenetére


7s26c
senior tag

Félek, a névvel akarják befogni a szelet a vitorlába

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#38) 0P1 válasza troviko (#33) üzenetére


0P1
aktív tag

Egyik sem volt felvásárlás.

Se a Google, se a Lenovo nem vásárolta fel a Motorolát (csak egy üzletágát) . De felvásároltak belőle többen is több darabot (pl Nokia, Zebra Technologies)

A Sony se az Ericcsont, sőt, miután kiszállt az Ericsson a készülékgyártó közös vállalatból, az Ericsson market cap-je a Sony teljes - TV, fotó, filmipar, zeneipar, szenzorok, szórakoztatóelektronika, playstation, stb üzletágak - market cap-jének kétszerese volt (mára persze fordult a dolog, az Ericsson árfolyama eléggé meghasalt, miután a Nokia és a Huawei beleharapott keményen a részesedésébe, és letaszították a piacvezetó pozicióról, és a telekom piac amúgy is eléggé stagnál)

TCL se vásárolta fel az Alcatelt, akkoriban a TCL egy komolytalan kínai dzsunka gyártó cég volt az Alcatelhez képest, az Alcatel csak kiszállt a közös vállalatból , és licenszbe adta az Alcatel brand használati jogát az kütyükön a TCL-nek. Persze azóta már az egész céget felvásárolta a Nokia, így most már a Nokia adja licenszbe a TCL-nek az Alcatel brandet.

És természetesen a Nokiát sem vásárolta fel sem a Microsoft, se a HMD global, sőt a Nokia legnagyobb menetelését kezdte el, miután megszabadult a készülék üzletágtól, a Nokia is csak bérbe adja a brand használati jogát (jelenleg éppen a HMD-nek)

Csak a mobilarena hívja ezeket felvásárlásoknak, de valójában mindehol arról van szó, hogy egy nagy cég profiltisztítást végez, kivonul a profitgyilkos kütyü üzletágtól és a consumer piacon bérbe adja a márkanevének használatát egy nála sokkal jelentéktelenebb consumer elektronikai cégnek.

(#39) no more válasza deja vu (#15) üzenetére


no more
addikt

Na, ez így jó kérdés. De tény, hogy így is megeszik az emberek, ahogy a Huawei "Leica" kameráját. :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#40) Halkow.


Halkow.
senior tag

Valahogy nem az igazi :(, egy jó reklám nélkül felejtős lesz a nép szemében.

[ Szerkesztve ]

(#41) Dr. 444Hertz válasza Halkow. (#40) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Mit reklámozzanak, amikor még meg sem jelentek a készülékeik itthon (és a világ legtöbb országában)?

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#42) Quasi_modo válasza Halkow. (#40) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem lesz reklám. Még nálunk is a TV-ben.

valami

(#43) RaveForce válasza Quasi_modo (#42) üzenetére


RaveForce
veterán

Valoszinu :DDD dobjuk még meg a license koltsegeket egy kis marketing koltessel is...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#44) Ricardo válasza Halkow. (#40) üzenetére


Ricardo
félisten

Konkrétan az elmúlt időszakban mindenhol (még a nem szakmai oldalakon is) a "Nokia visszatérése volt a téma. Ennél nagyobb hírverést nem tudnának összehozni.
Most a készülékeken a sor. A gyártónak meg az a dolga, hogy támogassa rendesen a készülékeket, és hozza majd az újakat.
A Reklám megvan. Most azt kell bizonyítani, hogy minőségi termékeket tudnak kiadni, és azokat rendesen támogatják.

(#45) kromatika válasza Ricardo (#44) üzenetére


kromatika
veterán

Pontosan.De sajnos szerintem evvel a modellel nehéz lesz bizonyítani.

(#46) slimshady válasza Ricardo (#44) üzenetére


slimshady
senior tag

Van hype korulotte rendesen, varjuk a keszulekeket. Ilyen hirveressel mennie kell majd a szekernek, ha a telefonok is ott lesznek a szeren. Remelem amugy a vizallo kivitel meg mindig tervben van illetve bejelentik oket mielott rarepul mindenki az S8-ra.

üdv.: SlimShady

(#47) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Amúgy nem értem ezeket a "ez már nem az a Nokia" dolgokat...

Nem persze, teljesen nem ugyanaz, de... a HMD Global felügyeli és kiszervezték a gyártást és a terjesztést a Foxconn-hoz.

A HMD-ben meg csupa régi Nokiás ül. Ez azért elég biztató.

(#48) Vikthor


Vikthor
nagyúr

nem látom a Xenon vaku és a normális kamera helyét... Nokia-nak ez az egy fegyvere volt, annak idején, N8, PV 808 és Lumia 1020. Most akkor mi ez a kompromisszumos "csúcsmobil" már megint?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#49) Quasi_modo válasza Vikthor (#48) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát én a 1020 képeitől nem estem hasra...

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.