Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) K0vasz


K0vasz
aktív tag

na, ez legalább kinéz valahogy, nem úgy, mint a következő iphone-ok meg pixelek hátlapja...

(#2) Ricardo


Ricardo
félisten

Képalkotás terén is jó lenne ha megidézné.

(#3) Depression


Depression
veterán

A xenon vaku miért nem terjedt el?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#4) Ricardo válasza Depression (#3) üzenetére


Ricardo
félisten

Szerintem azért, mert sok helyet foglal.

(#5) Kleroo válasza Depression (#3) üzenetére


Kleroo
veterán

kell mellé pluszban led is, mert egyből kapná a fikát h videózásnál nincs fény, és zseblámpaként se jó. A userek pedig már klikkelnek is el a tesztről. :), hiába jobb a "fotós fény"
Ma pedig már a jacket is kidobják helyhiány miatt....egy xenon+led páros horror helyet vesz el.
Nameg mostanság inkább a hosszabb záridős többképes varázslat terjedt el esti fotózásra. A pár m-re lévő embereke bevillantására a led is elég. Sőt, a ledek elég sokat fejlődtek, pokolian erőseket is be lehetne már rakni, de úgy tűnik az se nagyon éri meg; pláne ha a user bekapcsolva felejti és szétolvad :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#6) atike


atike
nagyúr

Attól még mert a régire hasonlít elég valószínű hogy a közelben sem lesz képminőséget tekintve. Sajnos. :( Ez már a 9-nél is igaz volt - hiába volt a PureView név, hiába voltak a hangzatos szavak és ígéretek...

(#7) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Tartok tőle, hogy ez csak egy utánérzés lesz,nem pedig mérföldkő.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#8) Energie X


Energie X
őstag

Szerintem az egyik kamera portrémód segítő 2 mpix lesz. Amilyen pici nyílása van....

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#9) Noukoum válasza atike (#6) üzenetére


Noukoum
veterán

Sirocco is ott volt, marketinggel próbálja eladni, egyébként egész jó sikerrel.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#10) joelke HU


joelke HU
senior tag

Hát ez a Nokia tényleg nem az a Nokia. A 1020 még ma is százszor szebb, mint ez a 7.2. Nagykár, hogy az igazi lumia dizájnt nem lehet használni. Imádtam annak idején és még ma is ütős a szememben.

Motorola G51

(#11) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Óriási minőségbeli különbségek vannak az akkori és mostani Nokiák között.

R.I.P Nokia 😵

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#12) janeszgol válasza Ricardo (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Én a mai napig a Lumia telefonokkal szeretek videózni. Egyszerűen a mai mobilok nem tudják hozni azt a hangminőséget, csak egy-kettő.
Fotó az más, abban jobbak, meg a videó képminőségében is a mai mobilok. De hangban vacakok.

(#13) Kampó válasza janeszgol (#12) üzenetére


Kampó
senior tag

Nekem is volt. 640-640xl, 930, 550, utobbi egy kis olcsóság de videóztam vele koncertet és meglepődtem mennyire tiszta a videó hangja. hallható a szöveg élvezhető és felismerhető a zene, pedig szolt rendesen a METAL... Azóta se tudta egyik telefonom sem pedig volt egykét jóval drágább darab is.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#14) janeszgol válasza Kampó (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Én is ezt tapasztaltam.

(#15) Polarstar válasza Kampó (#13) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hát igen. A régi nokia hangtechnikai labort és komplett fotófejlesztési osztályt tartott fent. nokia N8, 808, Lumia...
Minden más tényleg csak árnyék.

Most elárulom, hogy én is meglepődtem nemrég. A majd 10 éves BlackBerry Bold mobilom hangja mindig is jó volt, Flac-ot lazán játszik.
A modern mobilok esetenként kalap sz.r.
És igen, abban a régi mobilban dedikált, kiváló minőségű Texas Instruments hangchip van.

Mások volták az alapok.
Azokat megtervezték.. Osztályok dolgoztak rajta. Emberek dolgoztak vele. Milyen az érintése? Hogy lehet használni? Kinek készül? Illetve fejezze ki a céget az alkotójegyeivel, legyen egyéniség! Hordozza a cég imázsát.

Ezeket meg mondjuk megrendelik, behánnyák egy tetszőleges kaszniba és kész.

Nem látom, hogy a Nokia név mit fejez ki. Hol marad a hozzáadott érték?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16) doooo


doooo
veterán

Érdekes volt újra elolvasni a 1020 tesztjét... :)) Tényleg nagyszerű képeket csinált, a mai HDR-rel és egyéb akkoriban (mobilokon) még nem kiforrott technológiákkal mindenkit aláznának most is.

(#17) HarleyCustom válasza Kampó (#13) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nekem minden lumia megvolt régen. Imádtam a WP-t. Ahogy a BB-t is...és el vagyok keseredve, hogy már csak android és iOS van a piacon. Ha okostelót akarok csak ezekből tudok választani. :(

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#18) kromatika válasza HarleyCustom (#17) üzenetére


kromatika
veterán

+1

Légy jó mind halálig.

(#19) moleculez válasza HarleyCustom (#17) üzenetére


moleculez
veterán

Volt 920, 1020, 925, és végül 930. 950xl már nem is jött a szolgáltatómhoz, ott már látszódott, hogy baj van. Imádtam a rendszert.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#20) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Nekem erről inkább az egykori Nokia hamisítványok ugranak be.
Kb. olyan minőséget képvisel a HMD, mint amikor még az eredeti Nokia készülékeket másolták a kínaiak.
A felirat ott is megvolt, de a többi már nem volt olyan. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21) Kleroo válasza HarleyCustom (#17) üzenetére


Kleroo
veterán

WP-ben mi volt q jó ami hiányzik egy mai droid alapú kütyüből?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#22) Inarus válasza Kleroo (#21) üzenetére


Inarus
addikt

A kezelőfelület pl.

(#23) Depression válasza Inarus (#22) üzenetére


Depression
veterán

Hát igen, elég gáz, hogy androidon olyan launchert raksz fel, és úgy alakítod, amit nem szégyelsz.

Mellesleg nekem a se p1i volt a kedvencem, annak olyan profi volt a billentyűzete, amit semmilyen tapicskolós, de még gombos BB sem tud utolérni. Akkoriban bárki ránézett egy telefonra, és meg tudta mondani a márkáját, mert volt egyediségük, stílusuk.
Most meg képesek a megjelenéses cikkek alatt írni olyanokat, hogy nem tetszik, mert alul 2 mm-rel vastagabb a káva, vagy, hogy kicsit szélesebb a notch, vagy a kamera körítése milyen szegéllyel van.

Egyébként visszatérve, maga a rendszer már nem izgat, ami a motorháztatő alatt van, hisz egyedi dialer van, csomó widget, és arra használom, hogy elindítson egy böngészőt, programot, és értesítsen a levelekről. Nem túrom már régesrég a menüt, amit használok, az a felső lehúzható bárról is elérhető, amihez régebben a beállításokba be kellett lépni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#24) Kampó válasza Depression (#23) üzenetére


Kampó
senior tag

De nem a launcherezès a lènyeg. Èn azt szerettem hogy volt egy 3ik alternatíva ... Ès nem volt csillivilli de szerènyebb vason jobban ment mint akármelyik Android. A fent nevezett kamerás illetve multimédiás kèpessègekről nem is beszèlve. Egy lumiat megismertèl ès lehetett szeretni. Mert max "házon belül" volt hasonló. Androidos telefonok ugyan olyanok akár melyik gyártótól veszed .. most hardveres rèszt hagyjuk...

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#25) erahurka válasza Depression (#23) üzenetére


erahurka
félisten

Nincs WP jellegű launcher Droidra. Az élő csempék pl. tök jók voltak, nagyon szerettem őket.

(#26) blueMerle válasza erahurka (#25) üzenetére


blueMerle
veterán

(#27) erahurka válasza blueMerle (#26) üzenetére


erahurka
félisten

Élő csempék nélkül nem sok értelme van.

(#28) ΞΔGLΞ válasza erahurka (#27) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

SquareHome

(#29) blueMerle válasza erahurka (#27) üzenetére


blueMerle
veterán

Már megbocsáss de miről beszélsz?
- Live tiles (to show notification content in tiles as well as contacts, calendar, clock and gallery)

(#30) Luck Dragon

De jó is volt a Lumia korszak , imádtam a kamerás képességeiket , meg 8.1-es rendszert. Nagy kedvenc 830-as volt.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) Hallosz válasza HarleyCustom (#17) üzenetére


Hallosz
senior tag

+1
És idén végleg leáll a WP10 is. :((

Mert lakni, muszáj.

(#32) LordVlad válasza HarleyCustom (#17) üzenetére


LordVlad
csendes újonc

Sailfish is teljesen használható ma már.

BB Z10

(#33) Ricardo válasza LordVlad (#32) üzenetére


Ricardo
félisten

Programokkal hogy áll?

(#34) quailstorm válasza Ricardo (#33) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem nagyon vannak, úgy. Max amit lelkes hobbisták összeraktak.
Ha van friss android supportod akkor kb. kicsit rosszabb, mint a BB OS 10 volt.

(#35) Ricardo válasza quailstorm (#34) üzenetére


Ricardo
félisten

Akkor jól gondoltam, hogy ez az achilles sarka. Remélem idővel kinövi valamennyire magát. amit olvastam róla az alapján szimpatikus rendszer.

(#36) quailstorm válasza Ricardo (#35) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem Z10 volt, de azt is már akkor vettem, mikorra kijött a 10.3. Jollát csak idén vettem, és egyértelműen a BB OS10-hez tudom hasonlítani, csak még annyi háttér sincs mögötte.
Jól néz ki, nincsenek előlapi gombok, de fősodorbeli fejlesztők se foglalkoznak vele. És ugye mindkettőben ott a Myriad-féle AlienDalvik.
Majd az fxtec Pro1-en lesz érdekes. Sailfish supportos Xperiát végül nem veszek.

Mondjuk azt azért tegyük hozzá, hogy a BB OS10 QNX, és nem nyúlhatsz bele (még user módú terminált se tudsz nyitni), a Sailfish meg nemo, és root joggal belenyúlhatsz, ha bekapcsolod a fejlesztői módot. Szóval inkább a szolgáltatáskínálat hasonlít.

(#37) HarleyCustom válasza Kleroo (#21) üzenetére


HarleyCustom
veterán

A gördülékenység, laggmentes, stabil működés, nem lehetett feltörni, biztonságos, a dizájn, satöbbi... imádtam...ahogy a BB-t is...kicsit komolyabbnak éreztem ezeket a rendszereket, mint a mostaniakat.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#38) Schuler888 válasza Kampó (#24) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Androidos telefonok ugyan olyanok akár melyik gyártótól veszed .. "
Ennek mondjuk pont a forditottja volt az igaz, nem is hiaba ekeztek ezert a WP-t hogy ha egyiket lattad, akkor mindet.. de nekem is hianyzik az omnia7 akkoriban a maga szogletes designjaval amoledjevel es az ehhez passzolo sotet szinu wp7 majd 7.5tel nagyon futurisztikus volt

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.