Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) edward2


edward2
addikt

Gratulálok nekik, de azért az már idegesítő mennyire napi szinten kell ezt sulykolni a népbe.

[ Szerkesztve ]

(#2) foodlf


foodlf
csendes tag

valami random szervezet valamelyik másik random szervezetnek ad díjat és ezzel bekerül a hírekbe.
hagyjuk már. a 0-nál jobban kellene, hogy érdekeljen ez?

inkább beszéljünk arról, hogy a google-nek, mint profit érdekelt cégnek, milyen háttérszándékai lehetnek ezzel, hogy a nevét és ezzel együtt a fake hype-ot adja történések mögé. ilyesmiről természetesen nem szabad beszélni, mert szembe megy a nagyvállalatok által elvárt képmutatással.

PR cikk, csak így tovább! :C

(#3) edward2 válasza foodlf (#2) üzenetére


edward2
addikt

Az egész pontosan arra megy ki mint sok sok éven keresztül a nők munkába karrierbe "motiválása"

Ha egyre több IT munkahely lesz és csak a férfiak maradnának a piacon akkor felmennének a fizetések. Ezt semmilyen nagyvállalat nem akarja így kamu női motiváció megy... Ennyi.

(#4) UnA válasza edward2 (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez is egy lehetséges forgatókönyv, de én inkább úgy látom, hogy a kínzó szakemberhiányt akarják valahogy mérsékelni. Aztán majd meglátjuk. :)

(#5) Ku'leth válasza UnA (#4) üzenetére


Ku'leth
tag

Többek közt attól van szakemberhiány hogy nem fizetik meg a szakembert.

Több nőt (olcsó munkaerőt) dobnak piacra, megnő a kínálat, lesz aki elvégezze a munkát sz.ré-h.gyé.

Persze a végén megint sírás lesz a vége mert a "reklámban" az volt hogy ők lesznek a jövőő nagy IT -sei amit kaptak meg egy jó ha nem minimálbéres mindenes meló.

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#6) edward2 válasza UnA (#4) üzenetére


edward2
addikt

Kapitalizmusban a mérséklés egyenlő azzal, hogy olcsóbb munkaerőt akar a foglalkoztató.

Persze a csomagolás szép és ez tipikusan az, hogy nem lehet ellene tiltakozni...

(#7) UnA válasza Ku'leth (#5) üzenetére


UnA
Korrektor

"Többek közt attól van szakemberhiány hogy nem fizetik meg a szakembert."

A fejlett országokban mindenütt szakemberhiány van, ezzel ezt nem tudod megmagyarázni.

(#8) fordfairlane válasza UnA (#4) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez abszolute logikus érv, de attól tartok, hogy nem lehet csak úgy tömegével bevonzani a nőket az Infós munkaerőpiacra csupán azzal, hogy ilyen-olyan díjat hirdetnek meg nekik. Oké, nyilván akad majd legalább egy nő, akire rá lehet majd fogni, hogy azért lett belőle fejlesztő, mert 1. nagyon akarta, 2. a gonosz patriarchális társadalmat sikerült felpuhítani, és 3. mellesleg itt a mi fasza kis programunk.
Attól viszont nem változnak meg az arányok, hogy lesz pár kvótanő mutatóba. Ez inkább csak PR, mint mondjuk pl. a sportesemények céges szponzorálása.

x gon' give it to ya

(#9) domos


domos
senior tag

Kezdek már agyf*szt kapni ettől a női informatikus baromságtól...

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#10) VIC20


VIC20
őstag

Undorító nősoviniszta propaganda.

(#11) mikung válasza domos (#9) üzenetére


mikung
aktív tag

Már van női informatikus, női tudományos verseny, női ...

Mindez csak az egyenlőség nevében. :))

(#12) hallador


hallador
addikt

Engem csak az érdekelne, hogy miért kell ezt nyomni, nekem is volt több női munkatársam, aki pl szervizesnek képzelte m agát, miközben eladott annó egy halom inkompatibilis vasat, de nem ám alapszinten. De nézzük el neki stb, ha ezt mondjuk én csinálom, akkor repülök...

Szóval szép ez, csak a hölgyek minden bántás nélkül nem erre a pályára termettek. Van ahol nagyon pengék tudnak lenni, pl, a programozásban, vagy a grafikus tevékenységeknél, de a system oldal nem az erősségük. Szerintem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) fordfairlane válasza hallador (#12) üzenetére


fordfairlane
veterán

A programozásban sem pengék. Kivételek persze mindig vannak, de ez nem jelent semmit.

Kezdjük azzal, hogy a többséget egész egyszerűen nem érdeklik a gépek, a műszaki dolgok. Hány nőnek van saját autója? Elég soknak. És hány nő bütyköli szívesen a saját autóját? Én konkrétan egyet sem ismerek ilyet. Szerintem itt van a probléma.

Az általam ismert jó fejlesztők elég különféle képzésben vettek részt, ebben nagy a szórás, de egyvalamiben egyeztek: Érdekelte őket nem csak a hogyanok, hanem a miértek is. Érteni akarták, hogy mi hogyan működik, miért úgy működik. Kísérletező kedvűek voltak, egyáltalán nem sajnálták az időt és energiát utánanézni dolgoknak.

Az IT a jól fizető területek egyike, így nem véletlen, hogy a figyelem középpontjába kerül, de ettől még a nők nem lesznek jó fejlesztők.

x gon' give it to ya

(#14) edward2 válasza hallador (#12) üzenetére


edward2
addikt

Mindegy majd megoldják, hogy a munkahelyednek kötelező lesz 50%ot alkalmazni kvóta alapon. Ja természetesen csak a zsíros munkahelyek érdeklik őket: jól fizető IT szakember, parlamenti képviselő, jogász stb.

Azt nem hallom sehol, hogy kvótáért könyörögnének útépítőknél, szénbányászoknál, kukásoknál stb.

(#15) emvy


emvy
nagyúr

Jo ez a kezdemenyezes. Rengeteg szuperokos noi kutato van, illetve lenne, ha az egyebkent rendkivul eros ferfisovinizmus nem tolna ki oket az akademiai szektorbol (sokkal rosszabb ez, mint pl. az iparban), ill. ha ki lenne dolgozva, hogy szules utan hogy tudnak visszailleszkedni a palyara. Nagyon sok agyi kapacitast vesztunk el jelenleg (nem olyan szintueket, mind amilyenre egy rendszergazdanak van szuksege, hanem sokkal tobbet..).

Szerencsere a Google-nel meg tarsainal nem a PH forum szinvonalan gondolkoznak. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#16) mikung válasza edward2 (#14) üzenetére


mikung
aktív tag

Pedig ott van az az üvegplafon. ;]

Mondjuk tényleg nem sok hírt olvasni arról hogy "legyél te is útburkoló" címen a nők egyenjogúságért küzdenének. :U

(#17) emvy válasza mikung (#16) üzenetére


emvy
nagyúr

Az utburkolas az azert mas ugy, mert ott a nok fizikai okokbol rosszabbul teljesitenek -- ellentetben a szellemi foglalkozasokkal, ahol minden azt mutatja, hogy pont olyan ugyesek, mint a ferfiak (az anecdata jelen esetben is irrelevans).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#18) mikung válasza emvy (#15) üzenetére


mikung
aktív tag

"... ha ki lenne dolgozva, hogy szules utan hogy tudnak visszailleszkedni a palyara ..."

Meg azt a jó édes k....

Aztán majd jön hogy végezd el te a munkáját mert a gyereket babusgatni kell és meg erős független egyedülálló karrierista nő. De azért ki fogja elhozni az oviból, be kell menni szülőire, a gyerek beteg, most otthon marad, előbb megy el, ...

Ezt egy manager, képviselő, ... típusú állásban el lehet játszani, de ahol tényleg számítanak rád és nem lehet random csúsztatgatni az időpontokat - sőt, legyen meg tegnapelőttre - ott ez nem megoldható.

- Rendesen lefutottak az SAP/FC migrációs tesztek ?
- Bubuka taknyos, nem volt rá időm, de Béla besegít.

És Bélát rugják ki mert a saját feladatai mellett neki TÉNYLEG nem jutott rá ideje.

#17 : Pedig ha már egyenlőség, akkor hajrá. Nem minden utburkoló szétkokszolt díjbirkózó, a lapátot egy nő is tudja támasztani 40C -ban, az asztaltot egy nő is ki tudja egyengetni. Vagy netán egy nő nem tud úthengert vezetni ?

[ Szerkesztve ]

(#19) emvy válasza mikung (#18) üzenetére


emvy
nagyúr

> Aztán majd jön hogy végezd el te a munkáját mert a gyereket babusgatni kell

- a gyerekert el tud menni az apja is, nem csak az anyja
- ha elvegzed a munkajat, akkor gondolom kompenzalnak erte
- ha nem kompenzalnak, akkor szar helyen dolgozol
- ha szar helyen dolgozol, es ott maradsz, akkor te vagy a hulye

> Meg azt a jó édes k....

Gratulalok :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#20) emvy válasza mikung (#18) üzenetére


emvy
nagyúr

> Vagy netán egy nő nem tud úthengert vezetni ?

De, nyilvan tud. Szerencsere a jelenlegi tarsadalmi rendszer nem ugy mukodik, hogy te vagy akarki megmondja, hogy ki mit csinaljon, hanem mindenki eldontheti, hogy mit akar. Ha abbol, hogy a nok szeretnenek mondjuk kutatok lenni, szerinted az kovetkezik, hogy legyenek uthengervezetok is, akkor reszvetem.

while (!sleep) sheep++;

(#21) mikung válasza emvy (#19) üzenetére


mikung
aktív tag

No apa mert ő egy erős független önálló nő. Vagy pedig az apa is szétdolgozza magát és egy férfinél általában nem indok hogy gyereke van.

Egy lovacskát kompenzálnak. Miből kompenzáljanak ? A nő béréből ? De akkor meg megy a sipítozás hogy a nők kevesebbet keresnek.

#20

"...Szerencsere a jelenlegi tarsadalmi rendszer nem ugy mukodik, hogy te vagy akarki megmondja, hogy ki mit csinaljon..."

Ha nem így működik, hol a probléma ?

Csupán felvetettem hogy az úthenger vezetéshez sem kötelező ám a himbilimbi.

[ Szerkesztve ]

(#22) fordfairlane válasza mikung (#18) üzenetére


fordfairlane
veterán

Vagy netán egy nő nem tud úthengert vezetni ?

Tudna, ha nem lenne jelen a nagyon erős férfisovinizmus az úthengervezetők közt. Mint az közismert. ;]

x gon' give it to ya

(#23) parandroid válasza mikung (#21) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Látom nagy a rémület, hogy az élet egyre kevesebb területén érzed különbnek magad, és nem bírsz már hogyan kompenzálni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24) mikung válasza parandroid (#23) üzenetére


mikung
aktív tag

Esetleg kifejtenéd e magvas gondolatot ? :)

(#25) emvy válasza mikung (#21) üzenetére


emvy
nagyúr

> No apa mert ő egy erős független önálló nő.

Ha jol latom, ezt te keverted ide :) persze sajnos sok kisebbsegi komplexussal rendelkezo ferfi valaszt maga melle egy elnyomhato not, de akinek van pocse, az nyilvan egy komoly, onallo szemelyiseggel rendelkezo tarsat valaszt maga melle :)

> Miből kompenzáljanak ? A nő béréből ?

Persze. Ha valaki kevesebbet dolgozik vagy kevesbe ert a dolgahoz, akkor jo esellyel kevesebbet fog keresni.

> De akkor meg megy a sipítozás hogy a nők kevesebbet keresnek.

A problema azzal van, ha ugyanazert a munkaert bizonyos tarsadalmi csoportok kevesebb penzt kapnak, nem azzal, ha mas munkaert kapnak kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#26) parandroid válasza mikung (#24) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csak miután hazamentél, adtál két puszit anyukádnak, és elmondtad neki, hogy mennyire örülsz, hogy az ő idejében esélye sem volt informatikai területet választani, ha továbbtanulásban gondolkozott, mert úgyis hülye lett volna hozzá, no meg úgyis mindig kivonta volna magát a munka alól arra hivatkozva, hogy a taknyos orrodat kell törölgetnie.

Aztán meséld el, meddig csengett a füled a taslitól. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27) mikung válasza emvy (#25) üzenetére


mikung
aktív tag

"persze sajnos sok kisebbsegi komplexussal rendelkezo ferfi valaszt maga melle egy elnyomhato not"

Na abból lesznek a családon belüli erőszakok, de ez hogy jön ide ?

A nő béréből természetesen nem lehet kompenzálni, legfeljebb az év végi bónuszt megvonni (bár ez is cinkes hogy miért pont ő nem kap).

A probléma az hogy nagyon túl van tolva ez az egész egyenlősdi. Oly vérre menő küzdelem folyik hogy a nők jellemzően jól fizető és jelenleg férfi dominanciával bíró állásokat töltsenek be legalább 50% +1 arányban hogy az ordító hiányosságokat/különbségeket is lesöprik az asztalról.

(#26) peterkeT
Hát ez nem sok érv, de tiszteletben tartom ha csak ennyi telik tőled.

[ Szerkesztve ]

(#28) emvy válasza mikung (#27) üzenetére


emvy
nagyúr

> A probléma az hogy nagyon túl van tolva ez az egész egyenlősdi.

Ez lehet egy viszonylag szalonkepes velemeny, kar, hogy nem innen indultunk.

while (!sleep) sheep++;

(#29) mikung válasza emvy (#28) üzenetére


mikung
aktív tag

Sry, kicsit megszaladt a bill. mikor a szülés utáni rész jött szóba. :)

(#30) VIC20 válasza mikung (#29) üzenetére


VIC20
őstag

Lehet rugódozni a formán, de a tartalmat illetően teljesen igazad van.

(#31) leeate


leeate
senior tag

Néha úgy érzem, jobb lett volna, ha nőnek születek, most mindenki ny.. a s... :))

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#32) Ku'leth válasza leeate (#31) üzenetére


Ku'leth
tag

http://itcafe.hu/hir/ericsson_programozoverseny_2.html

"Az Ericsson a programozói pályán hagyományosan alulreprezentált női versenyzők között egy különdíjat is kiadott, aminek a nyertese szintén Borbály Zsófia lett."

"A 2016-os bajnokság nyertese, Simkó Marcell egy GoPro HD Hero4 sportkamerát, a második helyezett Borbély Zsófia egy Parrot AR. Drone 2.0 Elite Edition drónt, a harmadik helyezett Magyar Bálint egy Raspberry PI-t vihetett haza. A női különdíjat – egy Fitbit Flex aktivitásmérőt – Borbély Zsófia nyerte el."

Most erre mit lehet mondani ? Egyenlő küzdelemben legyőzött nem egy fiút, második helyezettel kapott egy f*sza ajándékot, de azért még dobjuk meg egy különdíjjal is mert nő.

Ezúton kérem az Ericssont hogy adjon egy férfi különdíjas aktivitásmérőt/kisautót/zsebkést/valamit
Simkó Marcell -nek mert ő meg férfi.

[ Szerkesztve ]

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#33) domos válasza Ku'leth (#32) üzenetére


domos
senior tag

Na igen, ez így nevetséges. :W

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#34) hallador válasza emvy (#15) üzenetére


hallador
addikt

Azért ezt az okosságot nem kellene hirdetni, mert kicsit olyan mint a KGST szocializmus volt, csak a neve volt szocializmus, a több inkább csak elnyomás:

Rengeteg szuperokos noi kutato van, illetve lenne, ha az egyebkent rendkivul eros ferfisovinizmus nem tolna ki oket az akademiai szektorbol (sokkal rosszabb ez, mint pl. az iparban), ill. ha ki lenne dolgozva, hogy szules utan hogy tudnak visszailleszkedni a palyara.

Addig értünk egyet, hogy rengeteg okos nő van, mert tényleg így van, abban a férfi sovinizmus dologban annyira már nem. A szülés utáni visszatésésben sem annyira. Érdekes amikor én pl katona voltam mindenki nagy ívben szart rá, hogy hogyan találok majd munkát, szóval ne csak akkor legyen demokrácia a demokrácia ha nőkről van szó.

Nagyon sok agyi kapacitast vesztunk el jelenleg (nem olyan szintueket, mind amilyenre egy rendszergazdanak van szuksege, hanem sokkal tobbet..).

Nyilván ez így is van, ha kifejezetten tudósokról van szó. A rendszergazdás megjegyzésed meg azért kicsit furi, mert abban igazad is van, hogy a rendszergazdából sok van, csak jó rendszergazdából lehet, hogy kevesebb, mint kutatóból. Lehet, hogy nálatok nincs értelmes rendszergazda, de azért ha valaki jó rendszergazda akkor az az IT minden részén ott van valamennyire, nem az államigazgatós haveros dolgokra gondoltam, hanem mondjuk egy jó rendszerintegrátorra, akiből most borítékolhatod, hogy kevesebb van mint kutató.

Szerencsere a Google-nel meg tarsainal nem a PH forum szinvonalan gondolkoznak. :)

Bizony nem, ja elfelejtetted, hozzátenni, hogy ott nem egészen lehet megoldani ezzel: "Nő vagyok" mindent. Tudod, amit Magyarországon azért igen. Ja a google hazájában nem ál demokrácia van mint nálunk, hanem igazi, az az ha ott hibázol hiába vagy nő, az utcán landolsz egy életre akár. Szóval nem kellene összemosni a hímsovinizmus fogalmát, ha nő vagyok jár, és amúgy is mi az hogy nem enged előre, nem mehetek előre, meg nem kapok mert amúgy nekem jár. A kettőt ne keverd össze.
Azt se felejtsd el, hogy a Te általad háttérbe szorított nők ingyen tanulhatnak az alatt a 3 év alatt amire pénzt is kapnak, ameddig amúgy a google országában mit is kapnak? De azt is tedd hozzá, hogy a nőkhöz a jogrendszer sem áll olyan keményen, mint a férfiakhoz: Magyarországon, ameddig a google hazájában a halál büntetés nem válogat.
Jaaa azt is elfelejtetted, hogy a google országában ugyanazért a tettért nem úgy van, hogy a nő 3 hónap felfüggesztettel megússza, amiért a férfi 10 évet kap. ott 10 év 10 év.

A Nők Magyarországon/Kelet-Európában valóban le lehetnek alacsonyítva egyes esetekben, de ehhez igazodik a társadalom is, a másik oldalon olyan előjogok vannak, ami máshol maximum hitelre kap meg egy Nő.

Kicsit képmutatónak érzem a hozzáállásod, de ez magánvélemény.

Nekem sem tettszik Magyarország el is szeretnék menni minél előbb, de pontosan az ilyen hozzáállású egyoldalú, határolt gondolkodású vélemények miatt, ami gyakorlatilag az egyik oldalt mutatja be, na ebből lesz először a politikai fanatizmus, utána a diktatúra, de úgy tűnik ezt igénylik egyes rétegek.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) domos válasza hallador (#34) üzenetére


domos
senior tag

:C :R

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#36) mikung válasza domos (#33) üzenetére


mikung
aktív tag

Egyenlőbbek az egyenlőbbeknél.

Az eredményért grat, a kopterben legyen sok öröme. :R

Az viszont irritáló hogy a női különdíjat egy büfészakos mancika is megkapta volna ha ő az egyetlen női versenyző. :(((

(#37) EQMontoya válasza mikung (#36) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az viszont irritáló hogy a női különdíjat egy büfészakos mancika is megkapta volna ha ő az egyetlen női versenyző. :(((

Ha hallgatnál, bölcsebb maradsz. A döntőbe be kellett jutni, és ott nem volt női és férfi kategória, nyilván.
A döntőbe jutáshoz meg azért nemtől függetlenül tudni kell valamit, nem olyan könnyűek ezek a versenyek, voltam páron anno én is.

Same rules apply!

(#38) mikung válasza EQMontoya (#37) üzenetére


mikung
aktív tag

"Női különdíj"

Vagyis ha minden nő kiesik még az elején, akkor is megkapja a "legjobb". Ha tényleg tudott ha bufészakos, az mindegy. Ha másért nem, a "bátorságáért", "kiállásáért", ... vagy egyéb bullshit indokkal.

(P:J)
A teljesítményéért továbbra is grat, egyenlő megmérettetésben nyert.(/P)

A probléma még mindig a "női különdíj" része.

(#39) tildy


tildy
nagyúr

\uramatyam. Miert is neztem be ide. Hogy miert kellenek ilyen dijak, meirt kell propagalni , hogy a noknek is helyuk van ezen a teren? Pont az a par himsoviniszta mutatja meg, aki itt is leszolja oket. Ahogyan engem is alaztak foiskolan, hogy maga meg mit keres itt? Aztan meg lesett az illeto, mikor leprogramoztam neki plcn, amit kert. De meg akkor is ketelkedett, es kerte akkor ezt vagy azt cisnaljam meg.

Rohej. Na a lenyeg, igenis kellenek ilyen esemenyek, mert hatalmas az eloitelet a noi informatikusokkal szemben. Sok esetben duplan is bizonyitanunk kell, hogy igenis eleg jok vagyunk.

Teljesen egyetertek Emvyvel. Sot mivel most mentem vissza szulesrol es maternityrol 10 honap kihagyas utan , meg abban is, amit arrol irt. Visszementem egy olyan helyre, ahol mar 4.5 eve dolgozom, de 10 honap alatt kicserelodott a garda. Korabban elegedettek voltak a munkammal, de 10 ho alatt volt ami valtozott, amit elfelejtettek ledokumentalni, ellenben ugy kezeltek, mitnha 10 ho ki sem maradt volna, es minden valtozast kisujjbol fujok. Hat nem. Egy ellenseges, notwelcomeback legkorbe mentem vissza, es bar a termeket 4.5 eve fejlesztem, legalabb 30-40% a frontenden az en kezem munkaja , githubon kotottek bele olyanokba, hogy ide miert tettem ures sort, oda miert nem, ezt miert igy kommenteltem, azt miert amugy, ennek a fuggvenynek miert ez a neve ( jol nevezem el a fuggvenyeket, csak ez epp nem a szajuk ize szerint volt) Es mindezt code review alatt. Egyszeruen megalazo volt, es nem csak szerintem,a fonokseg szerint is, igy kenytelen voltam athelyezest kerni mas projektre. Szoval tudom mi az, amikor bullying van , meg kettos merce, es tobb velemeny szerint is siman benne volt az is, mert no vagyok( egyetlen no a csapatban) , es ezert mentek ra minden incifinci hibara ( hagyjuk mar, a plusz sor nem hiba, abba konnyu belekotni, az algoritmust persze nem nezi at) Itt Angliaban meg sosem eltem at ilyet eddig, meg is lepodtem. Szerencsere az uj projektnel korrekt a cspaat, nekik uj vagyok, abszolut segitokeszek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) tildy válasza emvy (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

:R :R :R
Pontosan. Eppen ezert a kovetkezo gyereknel ha hasonloan jarunk mint a fiammal , akkor az apja marad vele itthon kb 3 hos koratol. Etetni , pelenkazni, meset mondani az apja is tud. Raadasul szerinte igy fair, most en voltam a gyerekkel itthon

"- Rendesen lefutottak az SAP/FC migrációs tesztek ?
- Bubuka taknyos, nem volt rá időm, de Béla besegít."

Kedves Mikung, nem, nem futottak le, mert Bubuka bebiszittere epp szabadsagon volt, Bubuka anyukaja meg epp most ment at masik projektre, tanul be, egyebkent is Bubukanak ket szuloje van , nem de? Igy "en" , Bubuka apukaja maradtam itthona gyerekkel. (DEvops/QA analytstkent, ugyhogy meg a teszt is majdhogynem stimmel... )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) EQMontoya válasza tildy (#39) üzenetére


EQMontoya
veterán

Off topic, de ez jobb helyen nem fordul elő.
Nálunk ha stíluson kötekedsz code review-ban, azért idővel jönni fog egy lebaszás.

Egyébként nagyon meglep, amit írsz. Teljesen megértem a frusztrációdat, de én itthon ennek általában az ellenkezőjét tapasztalom.
A csapatban lévő lányoknak szívesen segít mindenki, szülinapi ajándékra is összedobtunk az egyiknek, elég jó dolguk van. Sokkal inkább pozitívan vannak kiemelve, mint negatívan.

Same rules apply!

(#42) mikung válasza tildy (#39) üzenetére


mikung
aktív tag

Nos, ha te mint nő nem érzed úgy hogy ezek a "női" kezdetű díjak, különdíjak, ... durván degradálóak és azért vannak mert egy nő úgysem érhet el valódi eredményt, nem kaphat valódi elismerést csak mert nő, nincs mese :

- minimál önbizalmad sincs hogy vagy olyan jó, sőt jobb mint bárki más, nemtől függetlenül
vagy
- igazak rád a sztereotípiák és testi adottságaiddal (cuki mosoly, dekoltázs, protekció, kinek mi) érted el amit elértél.

(#43) hallador válasza tildy (#39) üzenetére


hallador
addikt

Na igen én elég sokat voltam pl: USA-ban is. És ott nincs olyan, hogy a nőt előre kell engedni, meg nincs olyan, hogy a nő kikéri magának, hogy félrelökték mondjuk egy versenyen, tegyük fel van egy ügyességi feladat. Ja és nincs olyan, hogy majd elnézzük, mert nő, ugye ismerős.

Azt nem csodálom, hogy épp pont kikéred magadnak, hogy márpedig mennyire elnyomtak, stb. Csak éppen akkor miért nem járnak pl olyan előjogok Kelet-Európában mindenkinek?

Na pontosan erről van szó ahol Demokrácia van, ott nem csak a nőknek van demokrácia, hanem mindenkinek az van.

Angliában soha nem éreztették veled? De Angliában nem is követelőztél valószínűleg, mert ott nincs nő vagyok jogom/előjogom/megtehetem/meg jár, hanem pontosan ugyanúgy húztad meg magad, mint a többi angol ember ugye?

Gyanítom igen.

Csak mert én is jártam pl USA-ban iskolába, és ott nincs olyan, hogy julcsika lány, meg pistike fiú ugye, Magyarországon miért van?

Vagy nincs olyan, hogy egy mérnöki szakon lenézzük a leányt, természetesen a könnyűipari ruha szakon meg a fiút, hanem tanuló van.

Hát igen, nem kellene sipítozni olyan helyzetben ahol működik egy rendszer. Ugyan egyet érthetsz bárkivel is, mint ahogyan bárki is, csak nem kell elferdíteni a dolgokat, mert pontosan ezért reagálnak így erre pl itt is. Hol láttál Te Angliában olyat, hogy mert nő vagy előjogaid vannak? Én is éltem kinn majdnem fél évet project munkán ott nincs ilyen...

Könnyű károgni onnan, ez nem segít a magyar porosz/Horty rendszerbeli filozófián, még akkor sem, ha valaki azt hisze, hogy a szélsőséges, és az egyoldalú, elhatárolt gondolkodás az jó, lásd emlegetett kolléga... Ha Te ezzel egyetértesz, akkor nagy a baj, de nem a rendszerrel, hanem az emberekkel...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#44) VIC20 válasza tildy (#40) üzenetére


VIC20
őstag

Hát nem tudom, hogy ez általában az informatikusokra vagy csak informatikus nőkre jellemző, hogy nem tudnak elvonatkoztatni, általánosságokban, trendekben gondolkodni?

Leírtad a saját történetedet, oké, én elhiszem minden szavát. Másoknak - sokaknak - viszont egészen más tapasztalataik vannak ugyanebből a témakörből. Attól, hogy veled konkrétan ez és ez, így és így történt, még nem te vagy a világ. De még a közepe sem.

[ Szerkesztve ]

(#45) EQMontoya válasza mikung (#42) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ajajajajjj, Te most direkt sértegeted, vagy valamilyen pszichológiai módszert tesztelsz?
Nehéz elhinni, hogy komolyan gondolod.

Same rules apply!

(#46) emvy


emvy
nagyúr

Épp most írták a másik topicban:

"A legbiztosabb jele annak, hogy igazad van, az az apró tény, hogy hallador elkezd veled vitázni. ;]"

while (!sleep) sheep++;

(#47) fordfairlane válasza emvy (#46) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem rám mondták? Most irigykedek.

x gon' give it to ya

(#48) VIC20 válasza emvy (#46) üzenetére


VIC20
őstag

Nagyon elkeseredett lehetett az a valaki, hogy ilyen buta érvelési hibába menekült.
Szerintem teljesen korrekt volt, amit itt leírt.

(#49) EQMontoya válasza VIC20 (#48) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért az érvelési hibákról annyit, hogy Tildy hozzászólására ketten kezdtetek el izomból személyeskedni. :)

Same rules apply!

(#50) hallador válasza emvy (#46) üzenetére


hallador
addikt

Legalábbis ha trollokkal beszéltél.... Mert legalább pontosan ugyanúgy vitatkoznak mint Te, csak éppen 0 konkrétummal szokás szerint.

Max te szoktál vitatkozni. Én csak leírtam a véleményem, az azért teljesen más kategória.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.