Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dobrika


Dobrika
tag

Amennyibe kerülnek a hűtőik, annyiért el is várható ez a gesztus, de ettől függetlenül valóban dicséretes.

(#2) Goblin12


Goblin12
őstag

Noctua terméktámogatás mint mindig, csak is a minőség, továbbra is lelkes felhasználójuk leszek. :K

(#3) Televan74 válasza Goblin12 (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Annyira ezért nem siették el a dolgot.Amúgy meg lehetett AM4 -es kitet kapni,jó lehet nem minden hűtőhöz. De külön dicséret jár a supportnak,mert ha bemásoltam a számlát,már a következő héten küldték az ingyen szerelő csomagot a D15 -ös hűtőmhöz. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) tibaimp válasza Goblin12 (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, részemről is. :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) Akula


Akula
őstag

OFF helyesírás:
"Igazán példás visszatérő magatartási ez a Noctua részéről"

Ez a gesztus szerintem is elvárható egy prémium gyártótól.

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6) devast válasza Televan74 (#3) üzenetére


devast
addikt

Én is inkább úgy fogalmaznék, hogy a 3. am4 generáció küszöbén a noctua végre támogatja a foglalatot.... ez nem elismerés. Ez szégyen.

(#7) nubreed válasza devast (#6) üzenetére


nubreed
veterán

+1
Én ezzel értek egyet.

Mintha nem igazán bíztak volna az AMD és az AM4 piaci sikerében. Pedig proci fronton jól megy most az AMD -nek, hálistennek. Már csak a GPU részt kéne gatyába rázni, nagyon gáz, hogy a NAVIt is eltolták a 4. negyedévre.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#8) _DiEGO_ válasza nubreed (#7) üzenetére


_DiEGO_
őstag

+++

úgy ám :K

(#9) nkmedve válasza devast (#6) üzenetére


nkmedve
őstag

Azért nem ilyen drámai a helyzet, ahogy tudom már eddig is könnyedén be lehetett szerezni a lefogatót külön a már létező hűtőkhöz (ingyen).
Valami volt már eddig is 1-2 speciálisan AM4-re kiadott hűtőjük (ezekben nem volt más felfogató csak kizárólag AM4-es). Pl. én elsők között szereztem be a Ryzen 1700-at és azzal együtt kaptam AM4-re való U12S-t (volt D15 is ha jól emlékszem), így használom már közel két éve.

(#10) tibaimp válasza devast (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem akarom védeni a gyártót, de nkmedve jól mondja, évek óta kapható am4-re hűtőjük, csak külön volt, mint SE, például a D15-re is 2017. márciusától: [link]. Azt, hogy miért így csinálták nem tudom, de ezek szerint ez most fog megszűnni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) bunfi válasza devast (#6) üzenetére


bunfi
őstag

Van Noctua hűtőd? Kérted és ingyen küldték a kitet. Nem volt, hanem újat akartál venni? AM4 SE, amiben nem volt más foglalathoz, de ez nyilvánvaló volt. Ha ez nem volt jó, akkor normál kiadás + levelezgetés útján megoldható volt. Maximum ez lehetett kellemetlen. Eddig.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#12) KAMELOT


KAMELOT
titán

Azért ennyi pénzért már illendő lett volna mind a két tábornak lefogaótak csinálni + minden socket-re.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Azért ne magasztaljuk az egekbe a Noctuát! Ez az ingyen elküldjük dolog sem olyan rózsás, hiszen kell a számla a hűtőről, (LOGIKUS) és az alaplapról, vagy a processzorról. Majd (KÉT HÉTEN BELÜL) érkezik a készlet!
Azt' ki a bánat akarja két, de akár egy hétig is nézegetni a motyót, ahelyett, hogy összerakná és használná!
Ha már így is - úgy is csak egyet kaphatok, miért ne kérhetném el előre, csak a hűtő számlájával????????

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#14) jalos válasza Gróf... (#13) üzenetére


jalos
csendes tag

Azért ne szóljuk már le hogy ingyen a posta miatt eltart egy ideg.
De 2-3kHUF-ért nem ingyen is megvehetted eddig is az extra lefogatót.

És melyik másik gyártó ad az 6-7 éves hűtőjéhez egyáltalán (nem az ingyenesség a lényeg) lefogatót az új platformokra?

(#15) bunfi válasza jalos (#14) üzenetére


bunfi
őstag

Én itt vagyok a Brockenemmel. Semmi baja nincs, tök jól ellenne az AM4-en is, de lefogató az nem is létezik hozzá.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#16) CSB29 válasza bunfi (#15) üzenetére


CSB29
aktív tag

Nekem brocken 3 volt, az jött AM4-el dobozban. Fasza kis hűtő. *Fasza nagy hűtő

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Az aszimmetrikus hűtők jobban állnak magas hűtőbordás memóriákhoz - AM4-en főleg - mint noctua szimmetrikus megoldásai.
Amikor hűtőt túrtam az "új" platformra, már addigra a supporton és bolton keresztül is elérhető volt a lefogó a termékeikhez, de mégis inkább egy mugen 5 rev. B-t vettem, mert jóval praktikusabb a kialakítása, és teljesítményben, zajban sem marad le jelentősen a d15-től.

(#18) Dragon3000 válasza CSB29 (#16) üzenetére


Dragon3000
veterán

Elnézést, bunfinak szántam a választ.

Így voltam én is a Zero Infinity Free Flow hűtőmmel, de bátyámmal megcsináltuk, hogy am4-re is jó legyen. Csak két 3mm-es lemez kellett, amikre 4-4 furat és az alaplap gyári hátlemeze.

[ Szerkesztve ]

(#19) tibaimp válasza #16939776 (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem azért, hogy kötekedjek, de a D15S nem lett volna jó: [link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) #16939776 válasza tibaimp (#19) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez most kérdésnek vagy kijelentésnek szántad?

Amúgy nem, mert a CPU közepe és a memória slot között 46mm volt, a D15S meg 95/2=47,5mm helyet igényel ebben a dimenzióban. A mungen-el így nézett ki összeszerelve:[kép]

[ Szerkesztve ]

(#21) bunfi válasza #16939776 (#20) üzenetére


bunfi
őstag

Egy A4-es papírlap simán elfér ott, nincs itt gond :K

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#22) csongi


csongi
veterán

Nem ugyan az a lefogatasa mint az AM3-nak?

(#23) Dobrika válasza csongi (#22) üzenetére


Dobrika
tag

Ha ugyanaz lenne, nem létezne ez a cikk. :DDD

(#24) Dragon3000 válasza csongi (#22) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha jól néztem az akasztós rész ugyanolyan, de ha hátlapi csavarós, akkor már másik lefogató kell hozzá.

(#25) Dani_kp válasza bunfi (#15) üzenetére


Dani_kp
őstag

link
Telefonon egy gyors kereséssel ezt találtam. Nekem brocken 2-őm van, de majd én is váltani akarok am4-re.

https://ingatlan.com/33821564

(#26) tibaimp válasza #16939776 (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az komoly! :C Ok, csak kérdeztem, és valóban lemaradt a ? jel!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Noctuaban még nem csalódtam, remek support.

(#28) bunfi válasza Dani_kp (#25) üzenetére


bunfi
őstag

Köszönöm, ezt találtam én is, de nekem még sima Brocken van, annak meg teljesen más a felfogatása, így nem kompatibilis sajnos.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#29) haxiboy válasza devast (#6) üzenetére


haxiboy
veterán

Emlékeim szerint már az első AM4 socketek megjelenésekor lehetett felfogatót kérni bizonyos hűtőkhöz. Legalábbis az NH-D15-ömhöz biztosan.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30) Dragon3000 válasza haxiboy (#29) üzenetére


Dragon3000
veterán

Annyiban van max igaza, hogy eddig be kellett mutatnod a hűtő és az alaplap számláját és 1-2 hét után kaptad meg a lefogatót, most viszont, ha megveszed a hűtőt, azonnal tudod használni am4-en. Bár aki nem tudott várni, valahol írták, hogy külön 2000Ft-ért is meg lehetett venni a lefogatót, boltban.

(#31) haxiboy válasza Dragon3000 (#30) üzenetére


haxiboy
veterán

Oh így már mindent értek. Bár a Ryzenek gyári hűtői nem olyan rosszak hogy ne tudjon 1-2 hetet arról menni a rendszer :D Premium termék lévén gondolom a meglévő készletet futtatták ki először lehet már megjelenés után pár héttel az új szettek voltak gyártva. Mostantól lehet figyelni hogy van-e AM4 felfogató a dobozban vagy még nincs.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32) Dragon3000 válasza haxiboy (#31) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem még mindig jobb volt a noctua hozzá állása, mint pár másik gyártóé.
Gondolom azért tartott ilyen sokáig ez, mert most fogytak el azok a dobozok, amiken még nem volt rajta az am4 kompatibilis szöveg, vagy pedig sokkal olcsóbban jöttek ki a küldjük postán, mint hogy minden hűtő mellé csomagoljuk be a lefogatót, mert nem minden tulajdonos rohant ryzent venni. Nem tudom, hogy változtatni kellett e a csomagoláson ez miatt vagy a régiben is volt elegendő hely a további alkatrészeknek.

[ Szerkesztve ]

(#33) haxiboy válasza Dragon3000 (#32) üzenetére


haxiboy
veterán

A régiben hacsak nem csomagolták egybe emlékeim szerint nem volt kihasználatlan hely így nem fért volna be, bár nem egy nagy alkatrészről beszélünk így simán lehet hogy csak belerakják valamelyik kis dobozba.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#34) tibaimp válasza haxiboy (#33) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A D15 doboza akkora mint egy fél nyomtató doboz, vagyis rohadt nagy, simán elfér benne az a pár plusz fém alkatrész egy plusz zacskóban! Az lesz, amit írtatok, hogy ki kellett futtatni a meglévő raktárkészletet, illetve a Ryzenek gyári hűtője nem olyan rossz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) haxiboy válasza tibaimp (#34) üzenetére


haxiboy
veterán

Tudom, nekem is D15 van, most megnéztem a képeket, az AMD-s felfogató dobozba valóban belefér még 3x a tartalma. De mióta megvan csak 1x volt kibontva az AMD-s felfogató, így természetesen nem emlékeztem rá :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#36) tibaimp válasza haxiboy (#35) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja, most néztem a leírásodat, bocs, akkor OK.

szerk: Jó cucc, mi :) Én csípem ,mondjuk, az igazság az, hogy kicsit túlméreteztem a hűtőt, de jó lesz majd később, remélem. Ahogy látom egy kicsit Te is túlméretezted arra az i5-re :)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#37) haxiboy válasza tibaimp (#36) üzenetére


haxiboy
veterán

Jó cucc, bár én is túlméreteztem, de legalább totál csendes. Corsair 750D -be koppig van a ramok fölött lévő venti :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#38) Dragon3000 válasza tibaimp (#36) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az sose gond, ha túl van méretezve a hűtés, legalább kussban teszi a dolgát :D

(#39) Goblin12


Goblin12
őstag

Én nem tudom miért sírtok, hogy AM4 lefogató, megvetted a simát amihez nem volt? -- > annyi a dolgod, hogy bescenneled a számlát, vagy lefotózod, felveszed a supportal a kapcsolatot és 1 héten belül ott a csomag, INGYEN. Fél óra munka se. De akinek ez fáj az ne vegye meg pont. :R

(#40) Joczek


Joczek
tag

Noctua NH-U14S-t tervezek venni most. Nem tudjátok, itthon a kiskerekben már olyan verzióhoz jutok jó eséllyel, amiben benne van az AM4 kit? Egyelőre maguk az üzletek sem tudnak választ adni, mert ők is külső raktárról hozzák...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.