Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) Stauffenberg válasza vodkaboy22 (#43) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ebben (legalábbis nekem) semmi újdonság nincs, a közelmúltig éveken át volt a munkám része, hogy a fotópiaci trendeket és újdonságokat pesztráljam. Költséghatékonyabb lehet a DSLR? Igen. De pont ezt mondtam én is.

Ugyanakkor megfordítanám a dolgot: Ezen a fórumon a legtöbb MILC user már évek óta fényképez és nagyon is jól tudja mire van szüksége és tudatosan mozdul azon rendszer irányába, amiről tudja, hogy megkapja tőle azt, amire vágyik. Ha nem akarsz mindent megvenni ami csak a boltban kapható, annál nagyobb spórolás nincs.

Aki nem akar az alkonyban őzikét fotózni, azt hiába győzködöd róla, hogy a gépével nem fog tudni alkonyban őzikét fotózni. Én például nem akarok és így hidegen is hagy.

Na és mi van ha valaki alkonyban akar őzikét videózni? Egy Sony A7s II-nél nem igazán tudok durvábbat elképzelni. Az egyik videós barátom nem hitte el, hogy a drága 5D Mark III-mat már rég meghaladták videózásban a MILC-ek, amíg meg nem látta mit tud egy A7s II. Nem kellett sokat várni arra, hogy cseréljen.

Lehet jönni az árakkal, de nincs univerzális igazság, hogy mi lesz az olcsóbb vagy alkalmasabb a feladatra. Tudd, hogy mire akarod használni a felszerelésed, ennél jobb tanácsot senkinek nem tudok adni. Az ilyen "DSLR vagy a MILC jobb-e" vitákba nem megyek bele, mert egyszerűen hülyeség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.