Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) ati3x válasza kriszpontaz (#33) üzenetére


ati3x
senior tag

Akkor egy gm1,gm5 mi? Vagy vm sony axxxx 16-50-el? Amúgymeg a milceknél akkora a fejlödés, hogy gyözze az ember követni. Pl az olympus kijött az em5-el, volt benne forradalmi 5 tengelyes stabi, frankó szenzor, idöjàràs àlló, rengeteg tàrcsa gomb, AF-ben is màr értékelhetö teljesítménnyel. Majd követte az em1, fejlesztett stabival, fàzis af-el. Szal a rajt utàn 1 évvel vettem em5 öt. Majd 1-1.5 évre rà egy gm1-et. Eredetileg csak 12-32-es pana obit szerettem volna, mert az em5 igencsak kompakt méretüvé vàlt volna. De olcsóbb volt géppel együtt. Szóval a gm1 olyan 1,5 2 évvel jött ki az em5 utàn, és közel sem ugyanabba a kategóriàba. Ennek ellenére rengeteg olyan feature van benne, ami bizony hiànyzik az em5-böl: wifi(teljes körü vezérlés) elektronikus zàr, time lapse (eshutterrel) sokkal jobb videó, Afben is olyan gyors, hanem gyorsabb méretben pedig... És az érzékelö is egy szinten van. Szóval itt nem csak annyi a vàltozàs, hogy az expo gomb fekete lett 2 év utàn... De ha megnézed a sony ff vonalàt akkor ott is érdekes dolgok történnek. Nekem úgy tünik a sony apsc vonala kiesett a fösodorból: natív obipark, gépek. De ott van a fuji is, frankó érzékelö, és még durvàbb obikkal. És mi vàrható? Panànàl most jöttek ki a duàl stabival ami roppant hatékony lett(gx80) és nem is a felsö szegmensbe. Dfd af-el. Jön a gh5, 4k videjóra hegyezve. Az oly pedig a kanyarban van az em1-mk2-el. Kézböl kitartott 50-60 megapixeles hires. (és igen az mft obik nagy része kirajzolja) Szerintem benne lesz ebböl kiindulva egy nagyon gyors expo sorozat is amiböl aztàn lehet igencsak durva dinamika tartomànyú képeket faragni. Fejlesztett af-röl is csiripelnek (végre hasznàlható c-af mft-n?) Egyedül a global shuttert càfoljàk még. Sony vonalon pedig valami übernrutàl ff milcröl megy a pusmogàs. Szóval a Canikon vonal igencsak a Nokia ösvényére lépett...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.