Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Laggner


Laggner
csendes tag

Éljen a Nikon! De azért a Canont jobban szeretjük... :)

Laggner

(#2) Zsolto válasza Laggner (#1) üzenetére


Zsolto
őstag

Azt hittem, elájulok, mikor megláttam az árát. Ez egy elérhető árú 35-ös optika? 175e Ft-ért f4-ig csak komoly kompromisszumokkal és masszív utómunkával használható? Ne mááááár :U

De jó volt végre nem a MOM Park környéki büdöskéket látni a fotókon :)

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#3) FEDman


FEDman
addikt

Itt egy méregdrága csúcs Nikon D800 a legújabb fejlesztésű fix obival és olyan képeket lő, mint ez f1,8, meg ez f2,8 full front fókuszos mind a kettő.

És akkor csoda ha nem akarok többé tükrös gépet..

(#4) Strezi válasza FEDman (#3) üzenetére


Strezi
őstag

:)) Pont ezeken a képeken akadt meg nekem is a szemem... Biztos van rá magyarázat hogy ennyire nem az van fókuszban, ami a kép 90%-át betölti :F

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#5) Gobbo


Gobbo
csendes tag

Hát ilyen peremsötétedéssel akár a dx eset is lehetne venni a fullframekre. Nem lenne különbség :DDD

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem tudom, en biztosan nem vennem meg ilyen aron. Akkor inkabb a dx es majd azzal utomunkazgatok.

(#7) Marseille199 válasza Gobbo (#5) üzenetére


Marseille199
senior tag

Egyébként valóban nem sok :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#8) freeapro


freeapro
senior tag

Szerintem kifejezetten csúnya a bokeh, nem mossa szépen el.

(#9) qpakcovboy válasza Zsolto (#2) üzenetére


qpakcovboy
őstag

:C

(#10) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Kíváncsi vagyok képminőségben hol van hozzá képest az AI-S 35-ösöm. Kíváncsi vagyok, mennyit fejlődött azóta a technika.

(#11) aleister


aleister
veterán

MLaca:

Nincs esetleg az elérhető közelségedben egy 35 f1.8 DX? Kíváncsi lennék, hogy DX cropban mennyiben változott a képminőség.

Ez az árazás meg valami vicc. Kapják ki belőle az ED lencsetagot, és megveszem harmadáron. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12) MLaca válasza aleister (#11) üzenetére


MLaca
őstag

a cikk írása során volt, 35/1.4 is. most már ezeket vissza vittem és nincs egyik sem.

http://mlzphoto.hu/

(#13) aleister válasza MLaca (#12) üzenetére


aleister
veterán

:((
Ok. Köszi a gyors választ!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14) flash-


flash-
veterán

Azért az AF- et érdemes lett volna tesztelni,mivel köztudott hogy az AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G obi több vázon (főleg d7000) autófókusz problémákkal küzd.

(mondjuk az én d3100 as vázamon tökéletes)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15) Zsolto válasza flash- (#14) üzenetére


Zsolto
őstag

Elég szomorú, hogy még mindig itt tart a technika. Amióta DSLR-re veszek obikat (2006), azóta ez az állandó para, hogy nem lesz-e front- vagy backfókuszos a konkrét példány... általában, vagy csak pont az én vázammal. Vicc, nem?

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#16) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Bevallom eddig ez az első teszt amit olvasok erről az objektívről, így nem tudom eldönteni, hogy Laca nem tudott belőle értelmes teljesítményt kihozni vagy csak tényleg ennyire szar ez az üveg.

Laca: Ha már nálad volt a többi 35mm-es objektív is, akkor miért nem mérted össze őket? Engem azért érdekelne, hogy a több mint háromszoros árhoz (a 35mm DX-hez képest) tartozik-e tényleg akkora teljesítménybeli ugrás. Ha nem is háromszoros, de legalább annyi, hogy ne érezze az ember ezt az objektívet túlárazott szarnak. :)

(#17) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Mi az a feloldóképesség?

(#18) tabu3x


tabu3x
tag

Tényleg eléggé lágy az összes kép.
Milyen konverterrel készültek a képek?
Az eredeti RAW-ok nem elérhetők?

(#19) Stauffenberg válasza tabu3x (#18) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem lágyak, hanem konkrétan backfocus-os. Ahhoz már tehetség kellene, hogy valami ennyire lágyan rajzoljon. A visszarekeszeléssel csak azért javul, mert a növekvő mélységélesség miatt csökken a hiba hatása.

Én egyszer egy Canon gépet próbáltam ki a gyártó standján egy kiállításon a saját kitobjektívével, na az olyan backfocust nyomott, hogy nem tudtam röhögjek vagy sírjak, hogy egy kiállításra ilyennel jönnek ki. :)

(#20) tabu3x válasza Stauffenberg (#19) üzenetére


tabu3x
tag

Nem csak arról van szó, h a fókusz sík ennyire elhajlik? :F

(#21) lugosi válasza ígyvanferi (#17) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Itt utánaolvashatsz: [link]

(#22) schawo


schawo
titán

Vajúdtak a hegyek és egeret szültek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) fi:zi'k válasza FEDman (#3) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Előre félek a választól, de az obi gyengeségének mi köze a tükrös rendszerhez? :U

(#22) schawo
:C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) flash- válasza Zsolto (#15) üzenetére


flash-
veterán

Szerintem a Nikon annyira elkényelmesedett hogy már nem figyel oda úgy a problémákra
lásd fókuszhibás obik,és olajfoltos d600 szenzorok.

szurkolok is a Sony-nak és a Penatxnak,ha folytatják amit elkezdtek és ilyen jó gépeket gyártanak,akkor kezdheti összeszedni magát a Nikon és a Canon
(bár canon fronton kevesebb hibát hallok)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#25) schawo válasza fi:zi'k (#23) üzenetére


schawo
titán

Tükörnélkülin nincs front-back-melléfókuszálás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) fi:zi'k válasza schawo (#25) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azt hittem, csak a szokásos DSLR-elleni acsarkodás. :B
Látszik nem vagyok érdekelt a témában. :)) Miért nincs?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27) schawo válasza fi:zi'k (#26) üzenetére


schawo
titán

Mert teljesen máshogy működik a fókuszrendszer [link]. Mint a DSLR live view módban. Aminek meg más gondjai vannak. (lassú/nem valódi követő fókusz)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) FEDman válasza fi:zi'k (#26) üzenetére


FEDman
addikt

Érdekesebb inkább az, hogy miért van sokszor fókusz hiba a DSLR-eknél?
Erre a rövid és kicsit leegyszerűsített válasz, hogy egy DSLR esetében az AF szenzor nem a kép síkjában található. Ennek megfelelően ha az obi a vázzal nincs kellőképpen összehangolva akkor simán lehet, hogy amit a DSLR AF szenzora élesnek érzékel az a szenzor síkjában már messze nem az és már meg is érkeztünk a fókusz hibához.

Ezzel szemben egy mirrorless gépnél a fókuszálás a képérzékelő síkjában történik magával a szenzorral, így a fent vázolt hiba lehetősége eleve ki van zárva.

(#29) aleister válasza schawo (#25) üzenetére


aleister
veterán

DSLR-nél ugyanúgy nincs kontrasztalapú AF-nél hiba.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30) schawo válasza aleister (#29) üzenetére


schawo
titán

Igen, kettővel feljebb írtam is. Probléma, hogy DSLR-hez nincsen kontraszt alapú objektív. Fázisfókuszos objektívvel kontrasztfókuszálni pedig cumi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31) MrChris válasza FEDman (#3) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ez nagyon gáz! Világosan látható, hogy kb. 1-1,5m-el közelebb van a fókuszsík. Úgy tűnik mintha a DSLR-nél a fókuszsebesség növekedésével fordított arányban romlana a pontosság.

(#32) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Rossz helyre fókuszált tesztképekkel prímán meg lehet vizsgálni az objektív minőségét. :(

(#33) Terminus_


Terminus_
aktív tag

A rossz fókuszt lehet kalibráltatni. Tulajdonképpen ez még nem jelent semmit azon kívül, hogy a váz és az obi nem "illett össze". Ez a gyártási hibahatárból is adódhat simán. Sajnos egyik márkánál sem ritka az ilyen.

Én másik márkával dolgozom és fordult már elő velem ennél sokkal drágább objektívvel is hasonló. Bosszantó dolog persze (sőt, dühítő), de szervizben kalibrálták, azóta talán már tízezernél is több fotó készült azzal az egy obival, ráadásul megrendelésre.

Szóval, azért ne temessétek még egy teszt alapján! ;)

-

(#34) deja vu válasza Terminus_ (#33) üzenetére


deja vu
addikt

Azért illet volna a Nikon Magyarország Kft.-nek kalibráltatni, és nem így kiküldeni tesztre, és akkor a hozzászólások sem erről szólnának.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#35) Zsolto válasza Terminus_ (#33) üzenetére


Zsolto
őstag

Azért én eleve rosszul vagyok ettől -- anno mikor egy Sigma obit vettem a 400D-mhez, hatot próbáltam fel három üzletben, mire egy végre jó lett...

De itt még csak nem is egy third party obiról van szó, hanem a saját márkájukról. Ha ez ilyen gyakori gond, miért nem lehet menüből kalibrálni az autofókuszt? Bár rémlik, mintha valamelyik fullfrémes Canonnál olvastam volna erről, hogy abban már lehet. :U

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#36) MrChris válasza Terminus_ (#33) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a baj, hogy most már kezd ez a fókuszhiba általános lenni. Én Canonnál futottam bele, kitobival. Más Nikonnál mint itt. Bosszantó, hogy elhozol egy drága vázat újonnan és mehetsz szervizeltetni, mert lassan az se segít, hogy kérsz másikat mert az is olyan. Ráadásul azzal van súlyosbítva, hogy hiába kalibráltatod, később veszel obit és azzal megint fókuszhibás, míg más obival nem. Mint ahogy a raw konvertert úgy valamilyen kalibrációs szoftvert és eljárást is mellékelni kéne a vázakhoz. De igazából jól kéne működniük. A MILC-eknél működésük folytán nincs ilyen probléma.

(#37) fi:zi'k válasza Zsolto (#35) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hogyne lehetne. Az újabb vázak ráadásul már obinként megjegyzik a kalibrálást, így nem kell mindig újra állítani cserénél.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38) Zsolto válasza fi:zi'k (#37) üzenetére


Zsolto
őstag

Ahan, valami ilyesmi rémlett. Csak ehhez gondolom, kell egy legalább félmilliós váz...

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#39) Stauffenberg válasza Terminus_ (#33) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mondjuk Laca visszaküldhette volna a Fóti útra a cuccot, hogy ezt így nem lehet tesztelni, kéri vissza kalibrálva. Az meg nagyobb öngól, hogy aztán kiment a teszt így.

(#40) fi:zi'k válasza Zsolto (#38) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én csak Pentax-ról tudok nyilatkozni, nekik meg nincs félmillás vázuk. :B
Már a K10D-n is volt erre lehetőség, bár jól rémlik, ott egy set-up volt. Utána K5IIs-en és K-3-on még nem kellett hozzányúlnom, de ezek már többet is kezelnek.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41) Zsolto válasza fi:zi'k (#40) üzenetére


Zsolto
őstag

Az nagyon szimpatikus vonás, köszi, hogy ezt elmondtad. A Pentaxot végképp nem ismerem, bár újabban már egyik DSLR-gyártót sem -- egyelőre húzza a Néccázdé, amíg meg nem hal, nem veszek másikat :N

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#42) Kleroo


Kleroo
veterán

Gondolom Mlaca kollégának semmi ideje nem volt a tesztre. Sajnos ez látszik is. :(
De a címben is szerepel a "rövid" megnevezés, így gyanítom az egész újra el lesz készítve.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#43) Zitus1989 válasza Kleroo (#42) üzenetére


Zitus1989
csendes tag

Hat ezt az objektivet nem nekem ajanlottak! :(

"...Karácsonyra akarok egy állatot ami félig kispipi, félig kiskacsa és puha és úgy hívnám hogy P1CS@! És nem kapnèk ki érte..." Peter Griffin

(#44) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Tudom jól milyen kellemetlen ez az AF probléma, mert én is belesétáltam már ilyenbe. Csak azért írtam, hogy ez alapján az adott típust még nem érdemes temetni. Azzal teljesen egyetértek, hogy gáz, hogy így veszi ki az ember a bontatlan dobozból.

-

(#45) MrChris válasza Kleroo (#42) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem hiszem, hogy újra elkészítené. Inkább tanulhat belőle mire figyeljen legközelebb. Meg mi is vásárlásnál. Meg a forgalmazók, hogy ne hibásat adjanak.

(#46) Stauffenberg válasza Terminus_ (#44) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Továbbra sem az a gond (vagy nem a legnagyobb), hogy ez megeshet, ez egy technológiai mellékhatás. Az a gáz, hogy ez így megjelenhet tesztként.

Egy objektív tesztjét kezdjük már azzal, hogy egy frontfocus/backfocus tesztábrát lecsekkolunk vele.

Vagy szerinted ez így tesztként teljesen korrekt? Senki nem temeti ezt az üveget, csak éppen ebből nem derül ki mit is tud.

(#47) Terminus_ válasza Stauffenberg (#46) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Én a tesztre nem mondtam semmilyen véleményt és nem is akarok. ;)

-

(#48) Stauffenberg válasza Terminus_ (#47) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A gyártók munkáját az újságíró véleményezi, az újságíróét pedig az olvasó.

Persze lehet hajtogatni, hogy egy backfocus hiba miatt nem kell lehúzni egy objektívet, de akkor miből derüljön ki az érdeklődők számára, hogy mit is tud valójában az objektív? Majd odaképzelünk hozzá még egy kis élességet?

(#49) aleister válasza schawo (#30) üzenetére


aleister
veterán

"kontraszt alapú objektív."??
Sry, de ezt nem értem.
Az objektív legjobb tudomásom szerint csak terelgeti a fotonokat. Az élességállítást a váz végzi. Vagy milceskompaktosbridgesdslr-es mód a szenzor adatai alapján, vagy dedikált AF érzékelőkkel dslr mód.

De igazából nem is tudom, hogy ez hogy jön ide. Kontraszt alapon nem lehet hibázni akármilyen obi is van fent.Ha van olyan állapot, aminél van kontrasztosabb téma, akkor teker még egy kört az AF moci. Ha rosszabb az eredmény, akkor vissza. Ha fél millás üveget, ha plexi búvárszemüveget csavarsz fel, ugyanez lesz az algoritmus.

" Fázisfókuszos objektívvel kontrasztfókuszálni pedig cumi."
A fentiek alapján ez is érthetetlen számomra.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#50) MrChris válasza aleister (#49) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez nem teljesen így van. Egy kontrasztalapú fókuszvezérlésű obi mozgatómechanizmus felépítése (ajánlottan) más mint egy fázisalapú. Mivel a kontrasztalapúnál van sok tilitoli, sokkal több és azt kisebb lendülettel, de gyorsan és változó sebességgel kell tenni. Ezért jobb ha erre optimalizálják, pl. nagyon precízen vezérelt motor, minél kisebb legyen a mozgatott tömeg, mert erre érzékenyebb.

Ezen kívül alapvető optikai eltérés is lehet, van, de az nem a fókuszrendszer miatt, hanem mert nincs szükség azokra a képminőséget feleslegesen csak negatív irányban befolyásoló plusz optikai elemekre amik a retrofókusz miatt kell. Rá lehet tolni a lencsét az érzékelőre, nem kell áthidalni felesleges retrofókusz lencsékkel a tüköraknát, mert nincs! Ezért is lehet olyan hihetetlen pici méretekben megvalósítani obikat MILC rendszerben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.