Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

ez a wal-mart nekem south parkból ismerős :) Ha jól emlékszek arra jutottak a végén, hogy mindenkinek jobb ha felgyújtják :D

Mindenesetre a 68e forintos noti ütős darab.

(#2) Hebry


Hebry
senior tag

Nem vagyok meggyőződve arról, hogy a hordozható számitógép = a laptoppal
De ha igen akkor ez az ár követendő példa az EEE gépek számára is...

(#3) Erasmus válasza Hebry (#2) üzenetére


Erasmus
őstag

kettő is van nekik az everextől: csekk

(#4) Macilaci457 válasza JoeYi (#1) üzenetére


Macilaci457
őstag

Csak ne lennének ilyen rondák azok a laptopok. :D

Azért 68.000.- Forint, ha csak átszámolod (Piszok rossz most a dollár), de itthon a minimum, hogy ÁFA-t kell rá fizetni, plusz szállítást, és akkor 100-ért már itt is van laptop.

[ Szerkesztve ]

(#5) Hebry válasza Erasmus (#3) üzenetére


Hebry
senior tag

Köszi a linket... Elnézést a tudatlanságomért...

(#6) geolang


geolang
tag

Sztem semmi baj ezekkel a PC-kel és laptopokkal, csak talán nem az USA-ban kellett volna piacra dobni őket. Emellett a Linux se biztos, hogy a legjobb választás. Ez alatt nem azt értem, hogy a Linux nem jó hanem inkább azt hogy a Windows és a támogatott szoftverei jóval eltejedtebbek. Egy oem win98/me/se nem hinném hogy nagyon megdobná az árát és az elmarodottab régiókban az is "megtenné" főleg ezen a platformon. Őszintén, ki vesz manapság új Win98-at?

(#7) greatchaos


greatchaos
addikt

én biztosan beneveznék egy ÚJ 36k-s gépre. (180ft usd-vel számolva).

(#8) moonman


moonman
titán

szerintem itt nem is a Linuxon kéne lennie a hangsúlynak, valószínűleg inkább a Via processzor és a kis teljesítmény miatt nem keresték annyian. a Linux csak egy n+1-edik ok az "ezmegmi" kategóriába sorolódásnak. szerintem.

(#9) bambano válasza geolang (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Akinek megfordul a fejében, hogy linuxos pc-t vegyen, az biztosan nem a wall-martba megy. Akinek már volt linuxos tapasztalata és megint olyat akar, az képes összelegózni a radioshackból, akinek meg nem volt, az meg biztosan nem vág bele szakértői segítség nélkül.

Ez a termék nem találta meg a piacát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) orbano válasza moonman (#8) üzenetére


orbano
félisten

szerintem több a hangsúly rajta, mint a hardveren. a walmartos józer csak a vindózt látja a gépből, fingja sincs milyen proci van benne, az mennyire jó, vagy mire elég...

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) VaniliásRönk válasza bambano (#9) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hmm, RadioShack... Kb. olyan mintha itthon a Euronicsban raknám össze a konfigot. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#12) geolang válasza bambano (#9) üzenetére


geolang
tag

Ne azt vedd alapul ebben az esetben, aki nekiáll maga gépet építeni. Azt nem tudom hogy mért állítod, hogy mért ne venné meg a linux-os gépet a wallmart-ban.
Amellett ennél a gépnél elsősorban szerintem az számít, hogy milyen olcsó (nem okvetlenül az oprendszer). Úgytünik az usa-ban nem volt rá túl nagy kereslet, habár a hír is ellntmondásos. Azt álítják hogy csak a bolti kereskedelem szűnik meg (mert már kifogytak), de a neten továbbra is kapható.

Egyébként egyetértek veled, miszerint talán nem a megfelelő piacon árulták. Arra azért kiváncsi lennék hogy az átlag nem-csinálok-semmi-mást-a-gépen-csak-netezek-és-néhány-dokumentumot-írok tipusú felhasználónak, miért nem jó vétel ez?

(#13) grind3r_


grind3r_
csendes tag

Ha a kutyának sem kell, miért fogyott el a készlet és miért árulják tovább online?
A népnek kell az olcsó linuxos pc, legfeljebb nem ezek a tipusok, nem a Wal-Martból, nem gOS-al telepítve, nem amerikában.

(#14) VaniliásRönk válasza geolang (#12) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Talán mert nem tud MSN-ezni? :U (tudom van több alternatíva, de azok nem felelnek meg az említett átlagusernek)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#15) Thomas1 válasza geolang (#12) üzenetére


Thomas1
őstag

Szerintem ezeknek a felhasználóknak jó vétel lenne, még a C7-ben is van annyi kakaó, ami oda kell.
Csak jobban szeretné a teljesen alap, nem sokat értő júzer egy Windows-al látni a gépet, ami ugye neki megint plussz pénz, mert megvenné eredetiben, hogy jó legyen, vagy egyszerűen nem is tudja pl., hogy erre a gépre is lehet rakni XP-t is.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#16) zoltanz válasza geolang (#12) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jó sok Windows program van (közötte elég sok trágya is béta, elszáll stb) mindenek van megfelelője Linuxon és BSD-ken is. Az az igazság ez a kényemesebb az biztos, nem kell megtanúlni semmi mást, viszont nincs csomag függőség ellenőrzés telepítéskor stb sokkal használhatatlanabb, lasabb rendszert lehet kiépíteni a Microsoft rendszerén, különbőző célterületekhez egyszerűen túlbonyolított a Windows XP és a Vista is. Lehet különböző alternatív programokkal személyre szabni "nlite" ilyesmik de instabil lesz.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17) JoeYi válasza moonman (#8) üzenetére


JoeYi
őstag

kicsit félrevezető szerintem, mert ugye azt írták, hogy elfogyott, szóval van rá kereslet. Az ok amiért kivették az üzletek polcairól az lehet, hogy mennyi időbe került amíg a készlet elfogyott. Megvannak a költségei a raktározásnak is

(#18) dabadab válasza bambano (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Ez a termék nem találta meg a piacát."

Ehhez kepest a netes boltjukbol viszik, mint a cukrot, csak a konkretan polcokra kipakolt darabok nem fogytak (elegge).

(Ennek megfeleloen a netes boltban tovabbra is lehet kapni, csak a polcokrol szedtek be oket.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19) VaniliásRönk válasza zoltanz (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nana, azért függőségkezelésben a Linux is tud botladozni. :D Annak sem látom értelmét, hogy átlagember hobbiból megtanuljon OS-t építeni, a Linux jelenleg nem alternatíva. (sajnos)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) simonzé válasza VaniliásRönk (#19) üzenetére


simonzé
addikt

Pont hogy mostmár alternatíva. Anyámék utálták a Wint, és imádják az Ubuntu Linuxot (ami a gOS gerince is). Netezés, videózás, zenélés, MSN, Skype...
Kompromisszummentes annak, akinek az agyát még nem mérgezte meg a Windows.

I don't fit in. I fit out.

(#21) zoltanz válasza VaniliásRönk (#19) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Biztos tud, de szeintem csak az egzotikusabb programoknál fordúlhat elő elég sok csak az GNU Linux Ubuntu -nak van vagy 30 változata és egyéb több 100 Linux kiépítés található a neten. Én inkább fizetek valakinek OS -építésért mint Windows szoftverért.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22) VaniliásRönk válasza simonzé (#20) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ilyen zöldséget inkább az beszél, akit megmérgezett a Linux. :D Pl. Linux alatt hogyan folytat webkamerás csevegést a kedves család?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#23) Cathfaern válasza VaniliásRönk (#22) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

probléma nélkül :)

(#24) Polesz válasza VaniliásRönk (#22) üzenetére


Polesz
addikt

Skype-pal például? :P

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#25) VaniliásRönk válasza Polesz (#24) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ja persze, betával, a kedves átlagfelhasználó majd levadássza valamelyik nemhivatalos repóból. :D

Polesz: Mondjuk 2 kattintással. ;)

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#26) Polesz válasza VaniliásRönk (#25) üzenetére


Polesz
addikt

Miért windowsra hogy teszed fel?

Mivel látom már válaszoltál: tényleg két kattintás mire letöltöd és feltelepíted és válaszolgatsz a next-next-finishre? :)

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#27) Cathfaern válasza VaniliásRönk (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hogy őszinte legyek, nem néztem utána a témának, de ha nagyon kell most azonnal, akkor fogod skype-ot, azon megy hang, msn kliensek nagy részén meg megy a webcam. Igaz két programot kell így használni, de kétlem hogy ez hatalmas problémát jelentene :)

(#28) VaniliásRönk válasza Cathfaern (#27) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A kedves átlagfelhasználónak? Ne viccelj, nem rólunk van szó. Én ezt megtenném, de apu/anyu/nagyi/nagypapi/nagynéni/nagybácsi/kishugi/kisöcsi/stb... Kétlem.

Polesz: Letölteni 2 kattintás. Nem kell Debian repót hegeszteni Ubuntu alá, hogy egyáltalán a legfrissebb stabil felkússzon, nemhogy beta.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#29) BosXx


BosXx
aktív tag

én úgy tudom (és az everex weboldala is), hogy a cég 100% amerikai, max a termékei készülnek Tajvanon.

én letöltöttem nem olyan rég ezt a gost kipróbálni, windows usernek pokol használni, és átlagfelhasználó winel találkozik először általában...

a vas marketingje egyébként jó, rámennek a minimalra, de szvsz elkéstek vele egy 4-5 évet, ma már vesz egy mezei (sub)notit aki ilyenre vágyik, soh háztartásban már nem egy szívesen látott a zugó gép meg a kábeldzsungel.

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#30) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hát, ezt a címet kurvára nem értem. Nekem az jött le, hogy viszik a terméket, csak mivel kicsi rajta a haszon, az online árusítás kifizetődőbb.
Erre ez a cím??? :F

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) Jim Tonic válasza VaniliásRönk (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért vannak programok Linx alatt is, és nem csak a Messenger közvetít képet.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) dabadab válasza BosXx (#29) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, de subnotit hol kapsz ennyiert?... Meg lehet, hogy trendi csaladoknal ciki a gep, de ugy tunik, hogy a WalMart elsosorban most nem oket celozza.

DRM is theft

(#33) zoltanz válasza VaniliásRönk (#28) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem a nagyiról, meg a hugiról van szó. Példa az egyik ember gyüjti a Rock zenéket ismeri is a másik csak csavargatja a rádiót. Azért maradjunk abban a számítástechnika összetettebb dolog, azért egy mérnöknek vagy orvosnak nem olyan gond, hogy telepítsen valamit, vannak komoly felhazsnálási területek is.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#34) VaniliásRönk válasza zoltanz (#33) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hova kalandozol? A WM-ba nem kell diploma, egy orvosnál, de még egy mérnöknél sem alapvető, hogy ért valamennyit a számítástechnikához. (ugye nem feltétlenül elsőéves hallgatókról van szó, akik már az anyaméhben is UTP-kábelen csatlakoztak)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#35) Lenry


Lenry
félisten

200 USD-ért gép... alig 40k-ért?... sztem nem csak az volt a népnek a problémája, hogy Linux ment rajta... hardverileg se lehetett egy atomerőmű (VIA procival meg főleg)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) Csepy válasza Erasmus (#3) üzenetére


Csepy
senior tag

A nagyobb everex notebook az 1:1-ben FujistuSiemens Li1705 külsőleg :DDD
Annyi, hogy van belül is "ezüst", de teljes hasonmás.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#37) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Nem lenne ilyen batár, hanem egy csinos kis házba betennék sokkal több fogyna :U

All Black...

(#38) Cathfaern válasza VaniliásRönk (#28) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem az értelmesebbeknek egyszer megmutatod, hogy elindítod ezt, meg a másikat és mindkettőben rányomsz erre a gombra, akkor megérti, és fogja tudni használni. Ha ennyit nem képes megérteni, akkor azt se fogja tudni, hogy az egyiket indítsd el, és abban kattints erre a gombra, tehát úgyis valakinek el kell indítania neki. Innentől kezdve meg kb. mindegy akkor már. De mint írtam is, sose néztem utána van-e erre lehetőség, s azért meglepne ha csak ez az egy verzió lenne :)

(#39) zoltanz válasza VaniliásRönk (#19) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"megtanuljon OS-t építeni" persze, de példáúl az Ubuntu kernelje is elég takarékos nem mondom nincs jobb (nem lehet optimalizálni) csak vannak árnyalatok itt is, de menedzselés megint más tészta (szerncsére elég hamar elavúl egy oprendszer, szoftver.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40) john_007


john_007
csendes tag

"apu/anyu/nagyi/nagypapi/nagynéni/nagybácsi/kishugi/kisöcsi/stb."

Ne nézd le őket értelemben, inkább nézd meg hogy mennyivel rugalmasabban kezelik a másságot, az újat, azt hogy nincsenek ilyen téren előítéleteik, nincs hamis tömegheztartozás hitük, és tán lehet hogy a szimbólum értelmezésük is fejletebb néhányunknál ;)

A három és fél éves kislányomnak és a 66 éves édesanyámnak nem okoz gondot linuxon történő alkalmazáskezelés (kinek, kinek az érdeklődési körében). ;)

Az amcsi piacon pedig az az árkülönbözet amit egy MS win képvisel nem sok embert hat meg. Az annál inkább hogy nem a csapból is folyó , de legalább egyszer a tv-ben látott/hallott vezető chip gyártó és oprendszergyártó logot látja a termék ismertetőjében.

Sztem jó kis gépek nem hardcore game juzereknek.

(#41) bambano válasza grind3r_ (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Egy wall-martnak nem az az elsődleges kérdés, hogy elfogyott-e a készlet vagy sem, hanem az, hogy mennyi idő alatt. Ha ott áll benne a pénze, más termékek esetén meg pörög a raktár, akkor nem fog ilyet árulni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) bambano válasza dabadab (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Én nem tennék egyenlőségjelet a webshopos gép meg a polcra rakott gép között. És hajlamos vagyok egyszerűsíteni, ha egy termék nem fogy elég jól, és bevonják, akkor az a termék nem találta meg a piacát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) bambano válasza VaniliásRönk (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha talált olyan webkamerát, amit támogat a linux, akkor triviálisan.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) VaniliásRönk válasza john_007 (#40) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem más a tapasztalatom. Olyan pedig nem nagyon fordul elő ma Magyarországon, hogy valaki nem Windowson szocializálódik, tesz erről az oktatástól (állam) a munkáltatókig mindenki.
Egyébként is el vagy tévedve Te is, alkalmazáskezelésről beszélsz, gondolom anyu és a kislányod csak beleül a készbe, csak az alkalmazások ikonjára kell kattintaniuk, nem itt kezdődnek a különbségek a két rendszer között, egy "egyszerű" telepítésnél már megállna a tudomány.

bambano: Eleve a hardware-vadászat egy természetellens dolog, max. akkor fog eszébe jutni a kedves usernek a támogatottság, mikor nem működik s szerzemény, vagy akkor se. A hangsúly pedig a software-en van. Ugyan én nem tudok teljesértékű (nem beta, a Skype legfrissebb betája is csak pár hete támogatja a képet) messengerről, ami hangot és képet egyszerre továbbít, de ha lenne is ilyen, továbbra is probléma, hogy az ismerősök/rokonok WLM-t használnak, szóval gyk. mindegy van-e alternatíva.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#45) john_007 válasza VaniliásRönk (#44) üzenetére


john_007
csendes tag

Persze hogy alkalmazáskezelésről beszélek, mert nem programozókban gondolkozom ezekben a korosztályokban. Szóval náluk, gondolod hogy telepítésnél nem áll meg a tudomány akár win-nel is?

(#46) john_007


john_007
csendes tag

A hírhez visszatérve, a szóvívő jól fogalmazott, azzal hogy az ő vevőik nem ilyen árut keresnek. Bár én úgy gondolom függetlenül az OS-től, Gyártóktól, az egyes kihelyezett géptípusokból/configokból sem fogy kamionszámra egy-egy üzlet esetén.

(#47) Bici


Bici
félisten

Nos, azért a linux nem lehet akadálya a könnyű kezelhetőségnek.
A forgalmazó simán összehozhat egy olyan disztrót, ami minden alap igényt kielégít.
irodai cuccok: OpenOffice
chat képpel hanggal: multiprotokol: OpenWengo, MSN: amsn, yahoo: GYachI
internet: Opera, Firefox, stb.
multimédia: ilyen van dögivel

Akár a windows-hoz, vagy a MAC-hez megszólalásig hasonlító témát is lehet alkalmazni, ez sem lehet probléma.

Üdv.: Bici

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) grind3r_ válasza bambano (#41) üzenetére


grind3r_
csendes tag

Persze biztos megvan az oka, hogy ezután nem kívánják a polcokról árusítani. De miért nehéz elhinni a cikk írónak, hogy ezt a terméket jobban megéri online árusítani készlet és raktározási költség nélkül? Az egész cikkből nekem az jött le, hogy olcsó linuxos pc-t árulni bukás, mert nem kell senkinek.

(#49) BosXx válasza dabadab (#32) üzenetére


BosXx
aktív tag

nem véletlen a zárójel. nem trendiség kérdése, átlagembernek is idegesítő tárgy tud lenni a pécé (már maga a vas), bár ezt egy ilyen oldalon gondolom nehezen hihető :)

szerintem nem az eddig is létező olcsó noname pécéknek akarnak konkurenciát állítani, hanem a fapados modellt követve a drágább gépektől akarják elvenni a piacot - ne fizes azért amire nincs szükséged jelszóval.

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#50) BosXx válasza Cathfaern (#38) üzenetére


BosXx
aktív tag

személyes tapasztalatim alapán ha a teljes gépkezelést bepakolnák egy böngésző alá nem lenne itt semmilyen kezelési probléma - példa: ötven feletti hölgy, melyik fog gyorsabban menni, egy ftp progi pl, vagy az iwiw? pedig nem bonyolultabb egyik a másiknál :)

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.