Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) aginor válasza arn (#29) üzenetére


aginor
addikt

Tudom, hogy nem, de szerintem a 200-250W nem igazán életszerű megoldás, mert vagy vízzel, vagy csak borzasztó bitang hűtővel lehet hűteni, az energiaigényről nem is beszélve. Eleve olyam megoldásban gondolkodtam, amihez nem kell feltétlenül új alaplapot fejleszteni, ill. nem kell bitang drágának lennie. Ez szerintem a 125-165W kombinált fogyasztásnál megáll. Efölött az új lap szükségessége eleve annyira eldrágítja a platformot, hogy egyszerűen nem lesz értelme, mivel dedikált elemekből olcsóbban, modulárisabban lehet építkezni. A HBM miatt továbbra is kell a feszszabályozó az alaplapra, mivel azt a processzorba nem tudod betenni, márcsak azért sem, mivel nem tudnád lehűteni normálisan, olyan kis helyen jelentkezne a hőtermelés. Ez az egyik rákfenéje jelenleg a nagy fogyasztású 3d-s tokozásoknak is.

schawo: ezt nem vitatom, de attól még az állításom igaz lehet. :) Az én véleményem az, hogy inkább egy nagyon korrekt 350/450-es lap, mint egy csumpi 370/470/570. Valószínűleg stabilitásban, üzembiztonságban, üzemidőben és nem csipszet specifikus szolgáltatásokban sem jársz rosszabbúl. Persze ha kell az a pár extra (amit átlag földi haladó egyelőre nem tud kihasználni úgysem), amit csak az 570 tud, akkor vagy rizikó a fapaddal, vagy meg kell venni egy tisztességes darabot és el kell fogadni, hogy az igényeinknek (szükségleteinknek) ez az ára. :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.