Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Valahogy nem érzem azt, hogy ennek a cikknek ezen az oldalon van a helye.

Ez látszik a hsz-ok számából is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) Bocha válasza jacis (#1) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Véleményem szerint ez inkább azt jelzi, hogy ez egy teljesen új és kicsit nehezen feldolgozható terület a consumer réteg számára. Fogunk vele foglalkozni, mert ez egy nagyon jelentős irány és pont annyira mobilos, mint sok más dolog is. Szerintem idővel nem lesznek gátak és több hozzászólásra számíthatunk.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#3) Proxy2


Proxy2
aktív tag

Nekem tetszet a cikk, örülök, hogy itt olvastam.

Proxy5

(#4) halkow


halkow
őstag

jó cikk lett :) jó tudni hogyan működik egy ilyen adatárólo cég mik a kilátások ha mondjuk áram nélkül maradnak,stb. ...jó volt tudni ezeket

Alcatel onetouch idol2s the king

(#5) Yokayee


Yokayee
tag

A GE (General Electric) is hasonlón dolgozik, ők ipari internetnek hívják ezt, ráadásul Magyarországon hozták nemrég létre ennek a fejlesztőközpontját, ami nem kis dolog.

(#6) Doom


Doom
aktív tag

Mindenképpen ez a jövő, az összes nagyobb cég (Microsoft, EMC, Oracle stb.) ebbe az irányba megy, mindegyiknek meglesz a maga eszköze ugyanarra a feladatra, ahogy most is megvan a mostaniakra.
Véleményem szerint egyfelől elképesztő, hogy tényleg meg tudják csinálni, amit, másfelől félelmetes is ugyanez, hogy idővel minden pillanatok alatt kideríthető lesz bárkiről és bármiről (ekkora számítási kapacitással). Ugyanakkor az nem tetszik benne, hogy lassan nem tudsz egy pillanatra sem elszakadni a munkától, a (pl.) Fiori mindenhol ott van veled, mindig csipog, és nehogy elvárják előbb-utóbb, hogy mindig reagálj is. Ez már a laptopos + mobiltelefonos munkavégzés továbbfejlesztése, ami behatol mindenhová, minden percedbe.

(#7) CharlieDrop válasza Bocha (#2) üzenetére


CharlieDrop
veterán

naa, ez tök jó kezdeményezés :)

engem érdekel ez a téma, és a B2B a B2C és a B2B2C is :)

köszönöm :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8) coys válasza CharlieDrop (#7) üzenetére


coys
csendes tag

jaja, nekem is nagyon tetszik az újítás.

Nem lehet mindig telefonokról vagy tabletekről írni.

(#9) vicze válasza Bocha (#2) üzenetére


vicze
félisten

Ez IT cafén tök jó lenne és nagyobb közönségre lelne talán.
Ezzel a user max. munkahelyen találkozik, de maga a fogyasztó sose fog. Mivel itt a mobil max. kliens szerepét tölti be kb. semmi köze a mobilhoz magához, minden az adatközpontban történik, a kliens csak megjeleníti.

Szép meg jók a demok, csak tudod a bevezetés után ez fogadja az embert:

(Boldog az, aki nem kell használja...)

SAP elég nagy versenyben van az Oracle-lel és lassan MS-sel is.(Ők azért még egyelőre csak kis- és középváltakozásokat tudnak kiszolgálni a Dynamics-sal, de alulról támadnak jóval olcsóbban.)

"Az SAP idei legfontosabb üzenetei között az egyszerűsítés kiemelt helyen szerepel"
Ezen azért mosolyogtam :) Kb. újracsomagolták a Toyota "Lean" "rendszerét". Nincs új a nap alatt. :)

Amúgy maga a Big Data feldolgozás maga annyi adatot és lehetőséget ad a döntéshozó kezébe, hogy a generált adatmennyiségben egyszerűen elveszik, és a végén visszajutunk ugyan úgy a tök old-school adatbányászathoz.

(#10) azopi74 válasza jacis (#1) üzenetére


azopi74
addikt

Hát hol lenne a helye, a blikkben? Ahhoz túl magas színvonalú :)
Szerintem meg pont idevaló, nem igazán mélyen szántó, jó szájbarágós, (bár kissé felületes és félrevezető) hogy ne csak a szakmabeliek értsék. Az ITcafé vagy más szakmai oldal által célzott közönség persze csak mosolyogna a cikken, de nem véletlenül nem oda szánták... Ez inkább afféle kitekintés a laikusok számára, hogy lássák, mi van a háttérben, érdekesség, nem más.

(#11) azopi74 válasza halkow (#4) üzenetére


azopi74
addikt

SAP, mint adattároló cég? :lPersze, tárol adatokat is, de ennyi erővel az összes nagyobb cég adattároló cég :)
Bár lehet, hogy neked ez jött le a cikkből, kicsit nagy hangsúlyt fektetett Bocha a szerverfarm bemutatására.
De az SAP vígan termelné profitjának 99%-át akkor is, ha egy darab szervere sem lenne :)

(#12) gerii


gerii
addikt

Azon azért elgondolkodhatna a (magyar) vezetés, hogy amíg az egyetemeknek több százezer forintos áron adják "akciósan" a szoftvert tanítási célokra, addig ki a fene fogja a leendő cégénél ezt választani, már csak emiatt is...
Ja és az ára gépenként értendő. Közvetlen infó, néztünk is annak idején hogy mit is akarnak, de szerencsére amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten, így be se kellett járnunk. :P

(#13) vicze válasza gerii (#12) üzenetére


vicze
félisten

Bizonyos méret felett mindenki ezt fogja használni, mert nincs túl sok választásod. Kis cégnek nem is éri meg egyáltalán(MS Dynamics, na ennek az oktatása is ajánlott lenne). Nem most fognak csődbe menni. Attól függően miről beszélsz az a pár 100e valójában több millió kedvezmény, a vas alá sokkal sokkal drágább nyugodj meg.
A diákoknak meg iszonyatosan megérné, az SAP üzemeltetőket kb. vadászni kell a piacon.

(#14) macskea válasza vicze (#9) üzenetére


macskea
őstag

Hú, én dolgoztam Ordat FOSS-sal (igen találó a neve) kettő darab évet, előtte-azóta SAP, na az a két év az, ami miatt szerintem én vagyok a SAP legnagyobb önkéntes reklámembere. :D Illetve egy kicsit belekóstoltam egy kis fél-startup felhős cuccba is, na az gyalázatos volt. Szóval jó az a SAP. ;)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#15) CharlieDrop válasza vicze (#13) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hjah, egy időben agyaltam, hogy megtanulom.
De leragadtam az adatbázis-kezeléseknél MSSQL, most meg Oracle PL/SQL-je...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#16) vicze válasza macskea (#14) üzenetére


vicze
félisten

Nem azt mondtam, hogy nincs rosszabb. :D Ez az ára a mindent egy helyen filozófiának. :(
Dynamics is undorító, meg az Oracle-é is. Amúgy megértem, hogy azért csinálják ilyenre, hogy az 1hetes oktatás jó pénzért el tudják adni. Voltam cégnél, aki önkormányzatoknak csinált különböző ehhez hasonló nyilvántartó rendszereket, hát azt a fos GUI-t basszus, mintha direkt szarra írnák... (És tényleg mert az oktatásból volt folyamos bevétele a cégnek.)

(#17) Silenzio válasza Bocha (#2) üzenetére


Silenzio
addikt

Azért ipari forradalomnak nevezni kicsit túlzás - tudom, nem saját ötlet. De az ipari forradalmakra jellemző, átfogó társadalmi változásokat ez automatikusan még nem eredményez. Lehet hogy lesznek. Korai erről agyalni.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#18) nbg


nbg
senior tag

Aaaah, vazze Bocha... ott van az irodam a Datacenter-tol 15 meterre, a masodik kepen majdnem latszik, ha tudtam volna, hogy jossz, estere rendeztem volna egy kocsmaturat neked... ;)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#19) gerii válasza vicze (#13) üzenetére


gerii
addikt

A vas alá adott volt, CAD/FEM tanulói szoftverek is voltak a gépeken. Viszont hogy nem adnak ki tanulói licenszt, miközben a tantárgy neve SAP, az nevetséges. Főleg a magyar oktatási/finanszírozási viszonyok mellett.

Ettől függetlenül lassan megkerülhetetlen a használata.

(#20) beteg


beteg
őstag

"negyedik ipari forradalomnak nevezett korszak küszöbén állva "
fúú b+ ez a gusztustalan fizetett bullshit-et!!

Csak futni kell!

(#21) macskea válasza vicze (#16) üzenetére


macskea
őstag

Annyit mondok, amikor bevezetésre került nálunk az Enovia, a tesztüzem után összeállítottunk egy hibalistát. A hibák kilencven (!) százalékára azt a választ kaptuk, hogy "As designed." Tovább nem firtattuk a dolgot, örültünk hogy legalább a seggünkön található lyuk megmaradt. Hihetetlen ergonómiai epic fail az egész. Egyszerűen még csak példát sem tudok rá mondani, hogy mi ilyen még. Ezt saját szemmel kell látni... :(

Nem, még úgy érzem panaszkodnom kell: szerintem ezt SENKI nem próbálta ki, pláne olyan aki használt már előtte bármi hasonlót. Nem. Hiszem. El. Egyszerűen bámulatba ejtő. Néha komolyan azt hiszem, hogy két éve egy IT-s kandikamera műsor szereplője vagyok... az legalább értelmet adna ennek az egésznek. :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#22) Bocha válasza beteg (#20) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Az SAP egyike a legnagyobb hirdetőinknek, úgyhogy köszönjük ezt a kiváló hozzászólást! Gondolom, hogy te is minden második rovatban találkozol a bannereikkel, úgyhogy a kritika megalapozott! :R

(Sosem hirdettek nálunk egyébként.)

A negyedik ipari forradalom dolgot pedig nem én találtam ki, viszont a címet én adtam, méghozzá azért, hogy valaki el is olvassa ezt az anyagot, ami remélhetőleg elég felületes, mégis figyelemfelkeltő és érdekes ahhoz, hogy a laikusok is megértsék. :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#23) Bocha válasza Silenzio (#17) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Erre csak egy elég negatív kicsengésű választ tudok adni; ha majd pár évtized múlva olyan munkákat is gépek fognak csinálni, amikre most még nem is gondolunk, az elég komoly változásokat fog eredményezni a társadalomban...

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#24) Ruuwa válasza beteg (#20) üzenetére


Ruuwa
tag

Szerintem azért annyira nem bullshit. Gyakorlatilag mostanában (~2015-2020) fog elkezdeni dolgozni az a generáció, aki az interneten nőtt fel. Szerintem ez elég jelentős változást fog jelenteni az ipar (és társadalom) minden területén.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#25) myckie2 válasza Bocha (#23) üzenetére


myckie2
őstag

Ez teljesen igaz, pont olvastam (talán PH-n), hogy Amerikában a cégek viszik vissza a gyártó sorokat Kínából és gépesítik az egészet.

(#26) macskea válasza myckie2 (#25) üzenetére


macskea
őstag

Valamelyik nagyobb hi-fi cég is lépett Kínából, állítólag magasak voltak a selejtköltségek, és az európai gyártásban látják a megoldást. Gondolom megunták a falvakból városokba letóduló paraszttömegek tréningezését. Mondjuk kishazánk munkaerő kínálatából kiindulva itt sem lesz fenékig tejfel minden. :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#27) Neck


Neck
veterán

Nagyon érdekes volt a cikk, és nagyon örülök, hogy a máshonnan elérhető, összecsipegethető infókat ilyen szépen összeszedett cikk keretein belül olvashattam, sok újdonsággal fűszerezve.
Le a kalappal! :R Jó volt egy kicsit "a jövőbe látni".

Én is úgy érzem, hogy az oldalon a helye az ilyen cikkeknek is, a nagyvállalatoknál is zajlik az élet ugyebár ;)

(#1) jacis:
Egy üzletembernek, céges dolgozónak az Angry Birds játéktesztek, meg a huszadik belépőszintű Samsung (vagy Hello Kitty) telefon tesztje tűnik érdektelennek, mégsem zúgolódunk, hogy miért jelenik meg ilyen az oldalon :B
Vedd úgy, hogy most kicsit az "irodai" rétegnek kedveztek. Ettől csak sokszínűbb lesz az oldal.

(#9) vicze1:
Higgy nekem, még mindig jobb, ha SAP-t kell használnod (mi cégünknél is ez megy, 5 éve dolgozom SAP-ban) mint ha a szintúgy a cégnél dolgozó "informatikusok" "tooljait" kellene használnod.
És amikor már azt hiszed, nincs lejjebb, akkor néha előkerül egy-két kolléga kockás füzetben vezetett nyilvántartása is. Jó az az SAP, hidd el ;)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#28) azopi74 válasza gerii (#12) üzenetére


azopi74
addikt

Ha versenyképes tudást akar az adott egyetem biztositani, akkor megveszi a licenszet akár több 100 k HUF-ért. Ez az összeg amúgy is aprópénz ahhoz képest, amennyit SAP tanácsadókra/fejlesztőkre/üzemeltetőkre (mint oktatókra) kellene költenie az adott intézménynek a versenyképes tudás biztositásához. Sajnos erre viszont már tényleg nem futja az egyetemeknek, épp ezért ne is b0zzon senki abban, hogy bármelyik oktatási intézmény keretein belül értelmes SAP oktatást kaphat. Az jópár ezer EUR lenne diákonként, szemeszterenként. Maximum alapozást kaphatnak (amire jó esetben a vizsga után pár napig emlékeznek, de mire elhelyezkednek egy vállalatnál, már általában semmire - ezt tapasztalotból mondom) Ebből a szempontból persze bizonyos szempontból ablakon kidobott pénz a licenszdij is, dehát olyan jól néz ki az adott oktatási intézmény adatlapján, hogy SAP-t is oktatnak... Akár OpenERP-n is bemutathatnák az ERP alapokat, az GNU licensz alatt ingyenes lenne az oktatási intézményeknek, de arra még nehezebb lenne oktatót találni, szóval a TCO sokkal magasabb lenne...
Esetleg valami lightweight ERP, pl Microsoft Dynamics Academic Alliance (DynAA) megfontolandóbb lehet az egyetemeknek. Bár azt nem tudom, hogy ennek keretében Dynamics AX licenszet is kapnak-e az intézmények, vagy csak Dynamics NAV-ot (az csak homokozókészlet óvodásoknak)

(#29) vicze válasza Bocha (#22) üzenetére


vicze
félisten

Jó csak így elég bulváros("figyelemfelkeltő"), a 4 meg úgy random szám. :P Azt történésze válogatja hányadiknál tartunk. :)

Tudva, hogy mi is van a hátterében, nekem az egész csak a szokásos marketinges címszó durrogtatás.
HANA lassan egy 4éves termék lesz és az ezen a piacon játszók közül ők lépték meg legkorábban, de a Big Data csak úgy 2éve lett buzzword (előtte is létezett csak nem volt rá "szó") és elég nagy memóriával rendelkező gépek, hogy megfelelő méretű DB-t belevágjunk és dolgozzon vele.
MS idén hozta ki a Hekaton-nal a saját megoldását, ami még csak egy első lépés, de kis cégeknek sokat hozhat. Oracle meg most hozza a saját in-memory-ját és a platformot hozzá.

Van amiben lépés előnyben van SAP van, amiben hátrányban. De bármilyen nemű forradalomtól messze vagyunk, de hát a jó marketinges mindig is többet és mint a jó fejlesztőmérnök. :)

(#30) azopi74 válasza vicze (#9) üzenetére


azopi74
addikt

"SAP elég nagy versenyben van az Oracle-lel és lassan MS-sel is.(Ők azért még egyelőre csak kis- és középváltakozásokat tudnak kiszolgálni a Dynamics-sal, de alulról támadnak jóval olcsóbban.)"

Dynamics AX 2013 R3-hoz volt már szerencséd? Simán elmegy az nagyvállalati környezetben is, szépen felnőtt a nagyokhoz, Oracle-t szvsz le is hagyta (SAP persze még messze van). Sőt, bizonyos szempontból már az AZ 2009- is köröket vert a versenytársakra) Persze ez iparág függő, gyártócégeknél pl kényszerűség az SAP, mert nincs más vesenyképes cucc TCO-ban. Bár gyártásban továbbra is a "Tier II" nevű "gyártó" a piacvezető :)

[link]

Még mindig tudnak labdába rúgni az aprócska, egyes iparágakra specializált ERP cégek is, főleg a magas migrációs költségek miatt nem váltottak még a "nagy három" valamelyikére. De lassan mindenki át fog állni valamelyik nagyra (ebből a szempomtból a MS előtt látom a legnagyobb növekedési potenciált, mert sokkal méretezhetőbb, mint bármelyik versenytársa, startup-oknak és Tier II-ről váltóknak tökéletes választás)

PS: Azt nem tudom, hogy a fenti statisztika Tier II-nek mutatja-e az Oracle által menetrenszerűen felvásárolt ERP cégek részesedését (JD Edwards, PeopleSoft, stb) vagy az Oracle részesedésébe tudja be. Gyan0tom, hogy az utóbbi.

(#31) vicze válasza azopi74 (#30) üzenetére


vicze
félisten

NAV 2009 R2, remélem ez mindent elmond. :P (backend DB support, szóval csak error screenshoton látom a ronda arcát. :P ) Jövőre talán már 2013 R2 lesz, ha megszülik a projektet hozzá. Kollégáknál van AX 2012 R2.

Dynamics-szal az a baj, hogy minden honnan összevásárolt cégek és fejlesztőket kell valami egységes irányvonalra rakni és ez még mindig nem sikerült. Én látom azt is ami a motorháztető alatt van és grrrrr, és megváltoztatni benne valamit olyan, mintha a kártyavár alján cserélgetnéd a lapokat.

Amúgy mindig lesznek olyan specializált EPR-ek, amik adott helyre jobbak mint a piacvezető.

[ Szerkesztve ]

(#32) azopi74 válasza vicze (#31) üzenetére


azopi74
addikt

"NAV 2009 R2, remélem ez mindent elmond. :P "

No comment :)

"Dynamics-szal az a baj, hogy minden honnan összevásárolt cégek és fejlesztőket kell valami egységes irányvonalra rakni és ez még mindig nem sikerült."

Hát igen, ez egy kicsit emlékeztet arra a kálváriára, amit a consumer piacon él meg a MS jelenleg (WP, Windows RT, Wndows 8 stb). Szvsz Satya Nadella valami rendet tud itt is kovácsolni, elvégre mégiscsak Microsoft Business Solutions-ból gyütt ember, 6 éven át felelt a Dynamics ERP-ért meg a Dynamics CRM-ért is... Abban az időszakban, amikor a semmiből jöttek fel a jelenlegi szintre.

"Amúgy mindig lesznek olyan specializált EPR-ek, amik adott helyre jobbak mint a piacvezető."

Soha se mondd, hogy soha. Izé.. Soha se mond hogy mindig :)
Hogy mobilarena-s példánál maradjak, pár éve még mind úgy gondoltuk, hogy mindig lesznek digitális kamerák, MP3 lejátszók, GPS navigációs cuccok, video playerek, e-bookok, butatelefonok, stb, aztán ma meg ott tartunk, hogy vannak általános célú, univerzális okostelefonok, meg tabletek/phabletek oszt jó napot. Persze, vannak még céleszközök, de részesedésük közel0t a nullához, ha még nem érték azt el. Ha egyszerűen nem érdemes gyártani adott célpiacra szánt szánt eszközt, mert magasabb a bekerülési költség, mint ha egy all-in-one-t vennél, akkor az az adott céleszköz szép lassan ki fog szorulni a piacról, és a gyártója nagyon nehéz pénzügyi helyzetbe kerül.

(#33) gabancs


gabancs
addikt

A mi cégünk is ezt használja. Biztos nagyon jó, de egy dolog biztos. Qrva bonyolult kezelni.

(#34) azopi74 válasza gabancs (#33) üzenetére


azopi74
addikt

Mi benne a bonyolult? Egyszer kell csak a GUI-jával megbarátkozni, onnantól kezdve eléggé kézenfekvő minden tranzakciójának a kezelése. A kezeléssel semmi gond nincs. Hacsak a bőség zavarától nem szédülsz meg, mert itt a lehetőség tárháza szinte kifogyhatatlan, power usereknek optimális, olyan dolgokat meg lehet oldani, be lehet áll0tani, amihez más rendszerekben fejlesztés szükséges, vagy még fejlesztéssel sem lehetséges. Persze egy word használata is bonyolult egy notepad-hez képest, meg egy Adobe Photoshop is a pain-hez képest :)

(#35) azopi74 válasza macskea (#14) üzenetére


azopi74
addikt

Szerintem mindenki, akinek volt szerencséje az sap-n kívül bármilyen más rendszerhez is, az az SAP önkéntes reklámemberévé válik... Elég hosszú a lista, volt JD edwards, baan (katasztrófa!) oracle, dynamix és elődei (navision es axapta), hogy csak a nagyobbakat említsem, meg egy tucat iparág-specifikus ERP. Hát ezek közül bármelyik után visszatérni SAP-ra olyan, mint egy hosszú rémálomból felébredni... Persze alapvető emberi dolog, hogy az ember szidja a munkaeszközét (hiszen ki szeret dolgozni? :), de csak addig, amíg nem tapasztalja meg a valódi pokoli kínokat :)

(#36) htomi85 válasza beteg (#20) üzenetére


htomi85
tag

Valószínűleg még túl fiatal és/vagy képzetlen vagy ahhoz hogy ezt átlásd.
A következő 20 évben elképesztő változásokon fog átesni a munkaerőpiac és a termelés. Ezek a változások már elkezdődtek.
A képzetlen rétegben a munkanélküliség nagyon durván emelkedni fog.

(#37) htomi85 válasza htomi85 (#36) üzenetére


htomi85
tag

Tessék, mai, friss ropogós példa a portfolion:
[link]

(#38) culas25


culas25
tag

Én még csak az egyetem végén tartok, szóval nem nagyon látom át a vállalatirányítási rendszerek működését, meg amúgy sem áll közel az én munkaterületemhez, de örülök, hogy készülnek hasonló cikkek, előbb utóbb nyilván kénytelen leszek megismerkedni velük.
Az a tény viszont kicsit riasztó, hogy a mobil eszközök révén lassan elvárás lesz, hogy az ember élete minden pillanatában munkára fogható legyen. Engem kifejezetten felidegesített a reklámban az, mikor a nő futás közben kapott valami értesítést, leszállt a futógépről, és elindult ügyeket intézni. Egyszerűen ez nekem már sok. Persze nem arról van szó, hogy ne lennék hajlandó ESETENKÉNT akár munkaidő után is időt szánni valamire, ami fontos lehet a cég számára, de hogy ne tudjak egy órát anélkül kondizni, hogy a munkaadóm ne érne el...ez engem elriaszt.
Amiről a munkaadó azt hiszi, hogy üresjárat, az valójában akár hatékony relaxáció is lehet. Talán ha az ember a 20 perces vonatozást azzal tölti, hogy nézi az elsuhanó a fákat, vagy valami számadatoktól mentes regényt olvas, akkor munkába érve hatékonyabban tud majd dolgozni, mintha már az úton is feszülten bámulja a képernyőt. Legalább is szerintem...

(#39) vicze válasza azopi74 (#34) üzenetére


vicze
félisten

Ez szép és jó addig amíg kapsz oktatást hozzá, meg elmagyarázzák, hogy működik, de mikor "itt van ezt kell használni", akkor kb. fejvakarás... (Én 5-öt kell kattintsak benne, szóval istenesen elvagyok. :P )
Word-öt szerintem készségileg el lehet sajátítani valamilyen szinten, egy ERP-t azért nem. :)

(#40) gabancs válasza azopi74 (#34) üzenetére


gabancs
addikt

Én nem használom szerencsére, de azt látom, hogy a különböző kódokat egy könyvből lesik ki. Ezt azért nem nevezném egyszerűnek. Nyilván a gyakran használt funkciók előbb-utóbb megragadnak, de közel nem olyan mint egy word kezelés alapszinten. Ott azért minden képzés nélkül meg tudok írni egy levelet. Lehet, hogy nem olyan profi mint egy word szakértőtől, de elfogadható. Az SAP-hoz bele se tudnék kezdeni.

(#41) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nagyon jó cikk. :K

(#42) beteg válasza htomi85 (#36) üzenetére


beteg
őstag

Vagy csak Te nem tudsz szöveget értelmezni :(

Csak futni kell!

(#43) zsigus


zsigus
őstag

"A probléma viszont az, hogy az áramot nem lehet egyszerűen tárolni, épp ezért egy ilyen rendszer akkor tud jól működni, ha az energia el is tud jutni valahova, ahol abban a pillanatban tényleg szükség van rá. Egy SAP HANA-s rendszerrel a termelést és a szükségleteket valós időben lehet modellezni, nem pedig több órás csúszással, aminek a költséghatékonyság csak egy pozitív, de már önmagában is elég nyomós vonzata lenne."

Nem igazán tudom elképzelni, hogy erre mi szükség lehet (pontosabb statisztikai adatokon túl)... Ha bekapcsolok egy fogyasztót, a fogyasztásának megfelelően változik a hálózatba betermelt áram. Annyit kell termelni amennyi éppen szükséges, erre már évtizedekkel korábban kifejlesztették a megfelelő technológiá(ka)t.

Ha pontosabban modellezik a termelést/használatot, mi fog változni, amitől költséghatékonyabb lesz a rendszer?

A termeléssel kapcsolatos fejlesztéseket ez nem hiszem, hogy befolyásolja, mert ettől nem lesz működő fúziós erőművük, ugyanúgy a maximum szükséglethez kell méretezni a rendszert, kevesebbet pedig semmi nem fog fogyasztani emiatt...

A cikk ettől függetlenül érdekes volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) Bocha válasza zsigus (#43) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ha közel valós időben tudod jelezni az energiaszükségletedet, akkor egyrészt olcsóbban tudod megvenni az áramot (mármint nem te, mint végfelhasználó, hanem kvázi Magyarország), másrészt nem veszel felesleges áramot, amit nem tudsz tárolni.

Tehát ez arra az áramra vonatkozik, amit Magyarország importál, nem arra, amit megtermel. Tegyük hozzá, ha egy ország képes megtermelni a saját fogyasztását, ott sem jön rosszul, ha előre kalkulálható a várt fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#45) vicze válasza Bocha (#44) üzenetére


vicze
félisten

A példával csak az a baj, hogy áramot nem valós időben veszed, hanem utólag/előre, az meg sima statisztikai alapon működik, tipikusan az a terület ahol előre kell tervezni(így) és nagyon nem valós időben, tervtől el lehet térni mert van tartalék a rendszerben.
Az áramos példa nem a legjobb szemléltetésre, bármilyen forgalom irányítás annál inkább, mivel ott tényleg pillanatnyi állapothoz kell alkalmazkodni gyorsan.

(#46) gabancs válasza vicze (#45) üzenetére


gabancs
addikt

Ez így igaz! A nagy fogyasztok előre lefoglalják a villamos energiát. Így az áramügynökök tudnak kereskedni, adni-venni. A gond akkor van, ha valaki leköt 70KW energiát, és átlépi azt. Ekkor igen magas bírságban lesz része.
Miután nagy fogyasztókról van szó, így előre kalkulálható a fogyasztás, nincs kiugró fogyasztás. Ha valahova, ide pont nem jó a példa. Ez nem online megy, hanem tervezetten.

(#47) azbest válasza gabancs (#46) üzenetére


azbest
félisten

ha jól emlékszem, akkor is kemény bírság van, ha nem fogyasztja el a megrendelt mennyiséget. Ezért van, hogy munkaidőn kívül is üzemeltetnek fogyasztókat. Persze lehet azóta, hogy erről olvastam már valami jobb megoldást találtak rá.

(#48) azopi74 válasza vicze (#39) üzenetére


azopi74
addikt

Ez szép és jó addig amíg kapsz oktatást hozzá, meg elmagyarázzák, hogy működik, de mikor "itt van ezt kell használni", akkor kb. fejvakarás...

Hát ami oktatást én kaptam, abból nem sok minden használtam ... Bár már elég rég volt az első SAP oktatásom, (mármint amit nem én tartottam, hanem nekem tartották ), így nem nagyon emlékszem a dologra, asszem a Samsungnál dolgoztam épp, valamikor az ezredforduló tájékán, és valami koreai csávót küldtek le az anyacégtől SAP-t oktatni a bevezetés előtt, próbálta előadni a dolgot, alig érthető angolsággal, de sok hasznát nem vettük, az biztos ... Szerintem a legjobb autodidakta módon megtanulni . No meg ERPGenie, Google a jó barátod... Sőt, még az SAP saját online dokumentációi is elég részletesek (felhasználói/kulcsfelhasználói szinten ) , és jól használhatók. A core modulok használata szerintem elég jól vannak megcsinálva, és intuitív módon használható, ha az embernek már van némi ERP tapasztalata, és tisztában van általában a lelkivilágukkal. (bár SAP-nak egy kicsit más a filozófiája, mint az angolszász rendszereknek) Csak nehogy magyar felületen akarjon valaki eligazodni, mert elég hajmeresztő fordítások vannak itt-ott, azt képtelen vagyok megszokni :) De az angol szerencsére úgyis szinte mindenhol telepítve van.

Nem tagadom, van persze néhány feketebárány terület SAP-ban, amik elég hányadék módon vannak integrálva, pl FI-n belül a tárgyi eszköz modul (bár utóbbi időben fejlődött), SD-ben is vannak itt-ott csúnyaságok, HR-ről meg inkább ne is beszéljünk. (azt csak érintőlegesen ismerem szerencsére, de sok jót nem hallottam róla) :D Mondjuk szerencsére nekem FI/CO/MM/SD és EC-CS (nem SD/CS :)) a fő területeim, azok meg elég f*szán meg vannak csinálva, lehet, hogy ezért vagyok kissé elfogult.

Word-öt szerintem készségileg el lehet sajátítani valamilyen szinten, egy ERP-t azért nem. :)"

Hát kissé időigényesebb, azt aláírom :)
Sőt, talán még egy excelnél is húzósabb a dolog :D

(#49) azopi74 válasza gabancs (#40) üzenetére


azopi74
addikt

"Én nem használom szerencsére, de azt látom, hogy a különböző kódokat egy könyvből lesik ki. "

kódokat? Milyen kódokat? milyen könyvből?
Az még az SAP R/1 lehetett talán :) Nem kell semmiféle kódokat kilesni, minden ott van az ember előtt, akár standard SAP menüből, akár user menüből, akár Favorites-ból.. Persze előbb utóbb ugyis az ember fejében lesz egy halom tranzakciókód, mert azért még mindig az e leggyorsabb elérése a tranzakcióknak, de a kevésbé "virtuóz felhasználóknak is rengeteg lehetősége van.

Az ilyen könyvből kódlesős dolog nem feltétlenül a SAP hibája :) Persze sokféle felhasználóval hozott engem is össze a sors az évek során, tudnék mesélni én is sokat, de nem offolom szét a topicot...

"Az SAP-hoz bele se tudnék kezdeni."

Akkor más ERP-hez sem. Ha semmi közöd a vállalatirányításhoz, ügyvitelhez, logisztikához, számvitelhez, kontrollinghoz, adatbázisokhoz, stb..., akkor ez természetes. De ez nem a szoftver problémája, csak épp valszleg távoli terület a szakmádtól Én is sűrűn pislognék, ha azt mondaná valaki, hogy tervezzek meg autocad-ben mondjuk egy kuplungot , vagy egy hétvégi házat, de nem azért mert a adott szoftver túl bonyolult számomra, hiszen azt sem tudom, hogy mit és hogyan kéne vele csinálni, és hogy hogy fogjak hozzá :) Felőlem rakhatnak elém akármilyen szoftvert...

(#50) azopi74 válasza vicze (#45) üzenetére


azopi74
addikt

A készpénzes példánál azért még az áramos is jobb volt :)

Talán jobb lett valami olyan példa arra, hogy miért szükséges a HANA, hogy jelenleg egy átlagos gyártó cégnél havi zárások vannak, mivel havi reportok vannak a management felé, ami azt jelenti, hogy hó közben a vezetőségnek semmi információja sincs pl egy adott termék vagy egy adott üzemegység gazdaságosságáról, mivel addig csak a tranzakciós rendszerben vannak egyes adatok, szétszórva, de azok alapján nem lehet értelmes döntést hozni, hogy melyik termék gyártását érdemes leállítani, melyiket felfuttatni, melyik üzemet érdemes bezárni, stb...

Ezért gyakorlatilag egy hónapig fekete doboz a management számára az irányításuk alatt lévő vállalat, meg kell várni a hó végét, szépen minden osztály befejezi a kis zárlati teendőjüket, hogy aztán a végén felmenjen a szükséges adattömeg a szükséges struktúrában a tranzakciós rendszerből az üzleti intelligencia (BW/BI) rendszerbe / adatraktárba, ahonnan már elérheti a kedves management a számukra előregyártott reportokat gombnyomásra, amik szükséges bölcs döntéseiknek meghozásához :)
De ha realtime módon történik mindez, akkor abban a pillanatban látja a felelős vezető, hogy valahol baj van, és beavatkozást igényel a dolog. Bár előbb-utóbb eljutunk odáig is, hogy a (persze nem stratégiai jellegű, CSAK operatív jellegű) döntéseket is meghozza a Business Intelligence , emberi beavatkozás nélkül :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.