Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) drinker


drinker
tag

Megveszem!
Az sem érdekel mennyibe kerül, mindig is szerettem volna egy saját űrállomást.

[ Szerkesztve ]

(#2) petipetya válasza drinker (#1) üzenetére


petipetya
nagyúr

Dobjuk össze a pénzt.

"nincs rá lezsóidő"

(#3) WinstonWolf válasza petipetya (#2) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Vajon Svájcifrankos hitelt fel tudok rá venni? CSOK? Netalántán a Fundamentámat bele tudom rakni? Mert akkor érdekel :DD

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#4) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Egyébként jó lenne, ha 2030-ig megmaradna az ISS, jó kiindulási pont lenne a féléves marsi utazáshoz.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mi van, a nasa megkapta az árajánlatot az iss win10 upgrade projektről? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) nalaca000 válasza bambano (#5) üzenetére


nalaca000
tag

Gonosz... :)

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#7) cami][us válasza Mister_X (#4) üzenetére


cami][us
senior tag

Marsra? Minek? Hogyan?

(#8) galocza


galocza
aktív tag

a hidegháború alatt volt pénz hírszerzésre ÉS fegyverkezésre ÉS űrkutatásra. no, gyerekek, melyik esik ki?

(kölökkoromban a scifit kb 2 csoportba osztottam. az egyik a disztopikus, pohl, dick, gibson stb által fémjelzett sötét, disztopikus, a másik az emberiség egységesen, kézenfogva hódítja az űrt típusú. az ilyen hírekből erősen kitűnik, melyik jövő felé haladunk.)

(#9) Armahun


Armahun
addikt

Mikor lehet megnézni? Ugye látatlanban csak nem veszem meg.
Aztán házhoz szállítás van e?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#10) derive válasza Armahun (#9) üzenetére


derive
senior tag

Van, legiposta jo lesz? ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) TomMusic


TomMusic
őstag

Ebay-en olcsóbb lesz. :))

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#12) nyisziati válasza TomMusic (#11) üzenetére


nyisziati
veterán

Már lehet licitálni?! :Y

Akkor gyorsnak kell lennem, töröm is a malacperselyt... :C

(#13) grengor


grengor
csendes tag

A KKP le fog csapni rá. Úgyis megnyerték a 2018-as választásokat, és megígérték az űrállomást Felcsútra.

(#14) bambano válasza WinstonWolf (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ide nem tudsz elmenni, mint a hétvégi telekre, ötezeré' tankolva :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fel kell lőni egy nagyméretű felfújható modult, ami 0G partiknak adhatna otthont. Na onnan kezdve folyamatos gazdag partiturizmus menne fel és meg lenne oldva a finanszírozás. Mondjátok, hogy nincs igazam! ;]

Ha ez nem válna be, akkor még mindig ki lehetne adni a 0G teret poresz forgatásra mert abban van a nagy pénz, itt a földön már úgy sem lehet újat mutatni azon a téren! :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) azbest


azbest
félisten

Nem úgy volt, hogy majd más állomásba integrálják egyes részeit, ha megszűnik az együttműködés? Nem is értem, hogy a hír miről szó, hisz nem is a NASA tulajdona az egész állomás.

(#17) CPT.Pirk válasza azbest (#16) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valóban, az lenne a terv, hogy a nem túl régi modulokból és az addig felvittekből építenének az oroszok (azt hiszem ők) egy orbitális összeszerelő üzemecskét. Legalább is erről szóló cikket olvastam nem túl régen.

Viszont ha jól emlékszem már 2008-ban volt aki megszabadult volna az állomástól. Érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18) Geffry válasza galocza (#8) üzenetére


Geffry
aktív tag

Ott a pont. A New Horizons a fejlesztés kezdetétől napjainkig kb 700millió $ körüli árcimkét képvisel. Egy F-22 raptor 2009-es ára google szerint 138millió $.

Előbbi 3 év múlva újra kutatni fog, utóbbit egy pillanat alatt le lehet lőni... És mégis melyikből van több darab?

Amíg nem vagyunk képesek egy társasházat megosztani egymással, addig sajnos gyötrelmes lesz lemenni még a kertbe is...

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#19) flymi válasza grengor (#13) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Dehogy! Idehaza űrállomás épül! Nem hozzák, építik...!

Amúgy meg: "szeretnék egy űrtevékenységgel foglalkozó magánvállalatnak eladni" -> Mer' olyan nagyon sok van...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20) villamos


villamos
őstag

Az űrkutatás rendkívül fontos, túlélésünk egyedüli záloga.
Központi csillagunk kb. 7.59 milliárd év múlva vörös óriás lesz, felfúvódik, majd utána kb 130 millió év múlva elkezdi szépen egymás után bekebelezni a belső bolygókat, köztük a Földet is. Ez sok időnek tűnik, de a szomorú valóság az, hogy csak kb. 1 milliárd évünk van még, míg bolygónk tökéletesen lakhatatlanná válik.
Jelenleg Napunk felszíni hőmérséklete kb. 5780Kelvin, de 1 milliárd év múlva ennél kb. 50K -nel melegebb lesz. Ez ugyan arányaiban igen csekély növekedésnek tűnik, de ez pont elég lesz ahhoz (pontosabban a vele járó 26% -kal megnövekedő energiakibocsájtás), hogy Földünkön az összes óceán elpárologjon, és a légkörbe kerüljön vízgőz formájában. A vízgőz erősen üvegház-hatású gáz, melynek hatására bolygónk hőmérséklete elviselhetetlenül forróvá válik, a felszíni hőmérséklet meg fogja haladni az 1000 celsius fokot.
Ahogy a Nap növekszik, azzal együtt az élhető zóna határa is kitolódik a Naprendszer pereme felé, végül éppen a Kuiper-öv területére fog esni. Egészen addig, míg összeroskad, és fehér törpe lesz belőle.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#21) cami][us válasza villamos (#20) üzenetére


cami][us
senior tag

'csak kb. 1 milliárd
évünk van '

CSAK EGY MILLIÁRD ÉVÜNK VAN! ayy lmao

A Földön végezzük. Evvan.

(#22) buherton válasza cami][us (#21) üzenetére


buherton
őstag

Tartós tejet ne vegyél :(

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#23) Killer01 válasza villamos (#20) üzenetére


Killer01
őstag

Mert szerinted az emberiség kihúzza 1 millió évig anélkül, hogy kipusztítaná saját magát? Idealista vagy :D

(#24) -AD4M-


-AD4M-
tag

Én is eladnám a Nemzetközi Űrállomást. Érdeklődőknek privátban küldöm az offsór bankszámlaszámomat ;]

Allons-y!

(#25) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

egymilliárd évet már lábujjhegyen is ki lehet húzni... még újabb xp service pack nélkül is...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) #06658560 válasza CPT.Pirk (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mikrogravitációs környezetben rohadt nehéz kurvák seggéről felszippantani a porcukrot.

(#27) hemaka válasza Killer01 (#23) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szerintem még az 1000 év is necces. :D

(#28) Mister_X válasza villamos (#20) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ezt olvasni is fájdalmas volt... maradjunk annyiban, hogy jelenlegi formánkban 300 évig se fog tartani a ma ismert civilizáció, nemhogy egymillió évig. Továbbá nézg utána rendesen a Nap korának és a várható életciklusának, valamint hogy milyen hatásai lennének (nem lennének) ötven kelvin felszíni hőmérséklet változásnak, valamint miért nem lesz 1273 kelvin a Földön.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29) Pttypang válasza Mister_X (#28) üzenetére


Pttypang
veterán

Szoval ha nem tesz smileyt, mindenki komolyan veszi. Ajaj :D

Remelem.kitesznek egy tablat az ISS-re, hogy elado, mert anelkul egyik urutazasi maganvallalat(sic!) se fogja eszrevenni es lemaradnak :D

Everybody lies.

(#30) Mister_X válasza cami][us (#7) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mivel eléggé korlátozott, hogy egy űrhajó mennyi rakományt (élelmiszer, üzemanyag, víz) tud felvinni kilövéskor, így evidens, hogy az ISS kap egy-két új modult, ahol lehet raktározni a javakat. Sőt, évek alatt egy nagyobb, kifejezetten bolygóközi utazásra tervezett, nagyobb űrhajót is lehetne összeszerelni az ISS mellett, modulonként, 2030-ban pedig csak a személyzet beleül és nekivágnak az útnak.

@Crytec: amikor valaki leír valami tömény baromságot adatokkal (amikből a laikus nem veszi ki, hogy mi van), akkor nem tudom nem komolyan venni.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31) nbg válasza Pttypang (#29) üzenetére


nbg
senior tag

Nem a smiley hianya a baj, hanem hogy komolyan gondolta... ;)

Amugy meg:

Visit the ISS !

*for a reasonable rate
*sponsored by Google and Coca Cola.

:))

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#33) bambano válasza Pttypang (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Remelem.kitesznek egy tablat az ISS-re, hogy elado," meg hogy ingatlanosok ne keressenek...

(#32) kymera: viszont tuttira a vízbül veszi ki a zoxigént...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) Kékes525 válasza drinker (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Felcsúton már építik! ;] A Magyar Kétfarkú Kutya Párt már reklámozza.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) villamos


villamos
őstag

Látom megettétek egy páran... :DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#36) Pttypang válasza nbg (#31) üzenetére


Pttypang
veterán

Látod, látod, én legalább megpróbáltam hülyeségnek venni és igazam volt! :D

Everybody lies.

(#37) Duree


Duree
veterán

Jó lenne tudni az árát mert lehet megveszem.

duree54

(#38) tatararpad válasza Duree (#37) üzenetére


tatararpad
őstag

Nem hiszem hogy PayPal-t elfogadnak :U

(#39) Tombi válasza Mister_X (#4) üzenetére


Tombi
senior tag

Menj el a Marsra ! Menj el a Marsra 😅

(#40) Duree válasza tatararpad (#38) üzenetére


Duree
veterán

Kár mert mindíg is szertettem volna egy ilyet.

duree54

(#41) Boond válasza drinker (#1) üzenetére


Boond
addikt

Hogy fognak nézni, a bankban, mikor megkérdezik, mire kell a kölcsön :D

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#42) Boond


Boond
addikt

A kérdés már csak az mi lesz a a nem régiben tervezett űrlifttel?

Most nem azért de 100 évvel számolva, jó esetben is baromi sok az a milliárd. Még úgyis, ha csomó időt elpazarolnak értelmetlen tevékenységekre... (és energiát persze).

Ha más lenne a szemlélet mód, már rég nem itt tartana az emberiség.

"Ezt olvasni is fájdalmas volt... maradjunk annyiban, hogy jelenlegi formánkban 300 évig se fog tartani a ma ismert civilizáció,"

Ezekben az a poén, hogy anno meg mondták, ha így haladunk nyakig fogunk járni a lószarban London utcáin, mert akkor lesz a forgalom... Így lett? nem feltalálták az autót. A jövőben is biztos lesznek hasonló dolgok, gondoljatok csak az utóbbi pár 10 évre pl, ami meg változtatta drasztikusan a világot, illetve fogja a köv pár évtizedben.

Elég pesszimista felfogás, hogy ez lesz meg az lesz.

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#43) osztraksajt válasza kymera (#32) üzenetére


osztraksajt
őstag

Mivel várhatóan úgyis az arab befektetők veszik meg, így a kecskével szerintem több szerencséd lenne. :DD :DDD :DD

(#44) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ha nekik is sokba kerül, akkor egy ruppótlanabb kft-nek hogy fogja megérni? A SpaceX és társai is pont az olcsósításra mennek, hogy illeszkedne a profitjukba egy pénznyelő?

(#45) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Amúgy meg különben sem veszek meg semmilyen építményt mielőtt meg nem néztem. Ha a NASA annyira el akarja adni, vigyenek fel megnézem, ha tetszik és nincsenek komoly szerkezeti hibák megveszem. :DD

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#46) Geffry válasza Boond (#42) üzenetére


Geffry
aktív tag

Lift nem valószínű hogy lesz, nincs az az anyag ami kibírná a dolgot, hiába mutat jól papíron.

Az utcákat borító lócitrom helyett pedig kipufogógázt pumpálunk a fejünk fölé, nameg a tüdőnkbe. Haladás? 100 év robbanómotor után most jutottunk el egy alternatíváig amit a felső tízezer engedhet meg magának. És amíg az áram túlnyomó része nem megújuló forrásokból van, addig az is ugyanúgy környezetszenynező mint a benzines...

100év nem tűnik sok időnek, de bőven elég volt ahhoz hogy belendüljön egy folyamat amit már most nehéz megállítani. 100 év alatt sok embernek lehetett volna esze, de napjainkban az eddiginél is rövidebb és szűkebb látókör a divatos. Így a 300 év még optimista becslésnek minősül szerintem.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#47) Kékes525 válasza Geffry (#46) üzenetére


Kékes525
félisten

"Lift nem valószínű hogy lesz, nincs az az anyag ami kibírná a dolgot, hiába mutat jól papíron." Ha a pókhálót szintetizálni tudnák, akkor lenne.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) nyisziati válasza Boond (#42) üzenetére


nyisziati
veterán

Hibás analógia.
Hiába találtak fel annyi dolgot, ha elfogy az alapanyag. Márpedig rengeteg minden van erősen fogyóban, miközben az emberiség (tehát a fogyasztók) létszáma drasztikusan nő.

(#49) Kékes525 válasza nyisziati (#48) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt már nagyon régóta mondják és még azért elég mesze van. Újabb lelőhelyeket fedeznek fel és a technológiák is egyre takarékosabban bánnak az erőforrásokkal, alapanyagokkal. Mire elfogyna, jön a űrbányászat, hold, üstökösök, kisbolygók, Mars ezek egy ideig elég lesznek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50) Mister_X válasza Kékes525 (#49) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Marson nem fogsz mit bányászni, maximum a felszínen lévő rozsdát redukálhatod (ahhoz, hogy ércek kerüljenek a felszínre/annak közelébe, lemezmozgások és láva kell, mert abban vannak oldva az ércek - a Marson ilyen nem volt, míg a Föld ma is aktív).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.