Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M0RGI


M0RGI
őstag

Helyesen: küzdelme

(#2) Dalai Láma válasza M0RGI (#1) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Köszönöm. Lehet, hogy a Harcos Hétfő címet kellett volna adnom neki.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#3) eddie17


eddie17
addikt

Nagyon jó, tetszik, sokszor átéltem én is, teljesen jól írtad le :C :R

(#4) NoLF válasza Dalai Láma (#2) üzenetére


NoLF
addikt

az a szép hogy mindegy hogy az ember milyen eszközt választ, a lényeg úgyis ugyanaz: a küzdelem. gyalog, bkv-val, biciklivel, robogóval, motorral, autóval, busszal, teherautóval...

[link]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5) Dalai Láma válasza NoLF (#4) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Így van. Ilyenkor hideg esős időben még többen ülnek autóba, és valahogy a metrót is sokkal többen használják. azt meg sem említettem, hogy rendszerint a kiáramló tömeg a felszínre jutás érdekében a lépcső teljes terjedelmét elfoglalja, így aki lefelé szeretne menni az aluljáróba, annak vagy várnia kell, vagy tekintélyt parancsolóan néha vállal segítve leküzdenie magát az árral szemben.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

"Valamit ma is írnom kéne."

Miért?

Nem kötekszem csak érdekel miért gondolod így.

***

(#7) Dalai Láma válasza ollie (#6) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Néha úgy látom a világot, mintha egy film lenne. Vagy mintha épp olvasnám valahol a látottakat. Ez a borongós idő sokszor írásra késztet. A tegnapi idő is ilyen volt. De legtöbbször ezek a gépem merevlemezén maradnak. Ilyen időben kicsit más tudatállapotba kerülök, és nem is kell gondolkodnom, csak úgy megy az írás. Nem azt mondom, hogy tehetséges író vagyok, hanem hogy minden erőfeszítés nélkül tudok oldalakat írni, akár valamiről, de csak úgy is. Az ilyen "csak úgy" írásaimat nyilván nem teszem ki sehova, mert nem igazán szólnak semmiről, talán csak benyomások. Néha Nem is értelmesek a mondatok, nekem nem is kell, hogy azok legyenek.

És vannak dolgok, amik jobban megérintenek, ilyen volt ez a mai reggel, amikor azon sem csodálkoztam volna, ha hóesésre ébredek. A nyáron kicsit elszoktam ezektől a reggelektől. De újabban inkább feldobnak, mint felidegesítenek.

A legjobban a Moszkva tértől a Deákig szeretem, és onnan átszállni a másik metróra. Izgalmas volt, mikor az 56-os villamos helyett pótlóbuszok voltak, nem igazán haladt a forgalom, két átszállás kellett, és közben láttam az álmos fejű embereket, a harcot, és nagyon megfogott. Ma is.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#8) Gabor970


Gabor970
addikt

De jó, hogy egy vidéki város külvárosából kell a szomszédos város felénk esö részébe kocsival munkábajárnom...... Beülünk munkatársakkal (hárman-négyen) a plüssbe, eldumáljuk azt a 35 percet míg tart az út, és jól indul a nap.... Sosem jutna eszembe, "felköltözni" .

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#9) Sanyix


Sanyix
őstag

A legjobb a dagadt öregasszony szatyrokkal hajnali fél nyolckor metró mozgólépsőre, amikor megy a tömeg, 10 méterről látni hogy ott az ellenőr, mindenki készíti elő a bérletet, öregasszony meg eléri az ellenőrt, és akkor kezd el kutakodni a táskájában, persze, még véletlenül se állna félre, hadd várakozzon 634 ember mögötte...

Meg megint csak az öregasszonyok, amikor mennek jó gyors léptekkel, majd hirtelen keresztbefordulnak a tömeg előtt, vagy hirtelen megállnak, és majdnem átesik rajtuk az ember, igazi reflexjáték.

És a jön a tömeg vége, 3 méterre van, de nem várom meg, keresztbemegyek közöttük, mert el kell érni az üres megállót emberek.

Meg vicces az "azértis szembe megyek a 55345 fős tömeggel, mert csak 8 méter helyem van" emberke.

Gyűlölöm ezt a kiba fax sötét csürhét... faszért nem lehet olyan sávokat kialakítani mint az autóknak, akkor legalább az össze hülye rendben menne...

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10) Omega81


Omega81
senior tag

Tetszett az írás. :)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#11) Dalai Láma válasza Sanyix (#9) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Már én is sokat morfondíroztam, hogy hogyan kellene kialakítani a sávokat. Mindenki anníira siet a moetrótól a mozgólépcsőig, hogy aki lefelé jön, az már nem tud odavergődni a szerelvényhez, és elmegy az orra előtt. Mondjuk akkor sincs semmi, 2 perc és jön a következő. A mozgólépcsőn azért sokan betartják, hogy jobboldalra állnak, de többször van, hogy beszélgetnek egymással, és akkor egymás mellett állnak. Pedig egymással szemben sokkal jobb, ugyanazon az oldalon. Főleg, ha fiú-lány párosítás van, mert a fiú úgyis magasabb, a lépcsőkülönbség pedig kiegyenlít. Lefelé egy csúszda is jó lenne, saját felelősségre. Egyszerre 1 ember csúszhatna, és mikor kiszállt, akkor mehetne a következő. Lenne 3 ilyen, és a sietőknek megoldódna a probléma.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#12) Dalai Láma válasza Omega81 (#10) üzenetére


Dalai Láma
őstag

:R

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#13) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Hát igen, a reggeli fightfeeling.. :B
jó írás, grat :R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#14) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Reggel nem fértem fel az Üllői/Ferenc krt kereszteződésében a 4/6-os megállójába, egyszerűen már áltak az aluljáró lépcsőjének tetején, annyian voltak. Legyalogoltam a Borárosig, és ott vártam a sárga hernyót, Kb a 4. volt az, amire tolakodás nélkül felfértem. Közben volt olyan, hogy biciklivel szálltak le a 4/6-osról, meg fél köbméteres kofferral. Mindezt fél 10 felé. Állat volt ma a a közlekedés.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#15) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Szívemből szóltál barátom! :C Nagy UP neked és az írásnak :R

És kitartás ;) :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) copin


copin
őstag

Én jól érzem magam, kivéve, ha valami nagydarab ember játssza meg ezt velem. És az is kellemetlen, ha idős nénik teszik ugyanezt.

Az öreglányok a legrosszabbak. Az egyik pillanatban azt hiszed, hogy udvarias, nem szereti az erőszakot és képes az empátiára; a másik pillanatban pedig a bordáidon végeznek egy töréstesztet és örülsz ha levegőt kapsz. Borzalom, de jobb ha az ilyeneken nem agyalunk sokat.

(#17) JoeYi


JoeYi
őstag

én ma megfigyletem a jelenséget, amit csak úgy hívok: "Emberi földigiliszta sejtés"

Kérdem én, honnét a fenéből került elő ez a sok ember? Csak egy lehetséges válasz van: az eső elől a szabadba menekülnek.

Dugó az utakon, nemlehet felszállni 4-6osra, metro tömve. Higgyem azt, hogy ez a sok ember máskor kétkerekűvel jár? Vagy most van vége a nyaralási utószezonnak?

(#18) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nagyon tetszett. Mindahányan átéljük, különböző érzelmeket kiváltó folyamat.

Figyu, Dalai Láma, írd meg a kedvemért a másik szegmenst is. Mész haza, ezzel kapcsolatos élmények, megérkezés, stb, egész az ágyikóban való elnyújtózásig. Jó kontraszt lenne, ráadásul egymás után a két írás...

Életszagú volt, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) JoeYi válasza JoeYi (#17) üzenetére


JoeYi
őstag

a sejtésem bizonyítást nyert. Ma annyian voltak villamoson, mint nyár közepén. Érthetetlen.

(#20) Dalai Láma válasza Vakegérke (#18) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Lehet, hogy rászánom magam. Csak sietnem kell, amíg ilyen borús az idő. Egyébként ma jóval kisebb tömeg volt, mint tegnap. Nem tudom, mi történhetett hétfőn.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21) hoffman_ válasza Dalai Láma (#20) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Egyszerű. Hétfő volt... :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22) k_laci


k_laci
tag

nekem kifejezetten tetszik a borús reggeli idő. Akkor sokkal jobb a nap végi felüdülés.

Azért nekem sem volt teljesen vidám reggelem. Én miskolci vagyok, 2 busszal járok suliba. Amikor szálltam le az elsőről, a középső ajtónál, megyek visszafelé, amikor száll a csürhe lefelé az utolsó ajtónál, ÉS : még le sem léptek a buszról, már nyitják ki az ernyőt. Természetes az összes víz a nyakamban landolt :((( :(((
[ Én csak kapucniban nyomtam, mert nem esett nagyon ]

(#23) Vakegérke válasza Dalai Láma (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kontrasztként miért ne lehetne egy békés, napos folytatás?
Mindegy, csak részemről élveznék egy hasonló stílusú reciprok folytatást. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) Dalai Láma válasza Vakegérke (#23) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ehhez kell egy olyan nap, amikor békések az emberek. Az a hétfői nap nem ilyen volt. Ma is volt kis harc, hazafelé is. Nem tudom, hogy Budapest belvárosában van-e békeidő. Meglátjuk, lesz-e folytatás.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#25) k_laci válasza k_laci (#22) üzenetére


k_laci
tag

logouton a miskolci helyzet. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.