Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ennek is olyan lehetetlen ára lesz, mint az avotonnak?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) golya87 válasza bambano (#1) üzenetére


golya87
őstag

Elvileg Xeon E3 alá fogják árazni.

Személy szerint nekem ez tökéletes processzornak tűnik otthoni szerverbe.

(#3) SMartin-HU válasza golya87 (#2) üzenetére


SMartin-HU
tag

Nem csak neked tűnik annak! Ha olcsóbb lesz az E3-tól és a teljesítménye eléri az ígéreteket, akkor tökéletes lenne ilyen célokra.

Bár ez az én véleményem.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#4) derive válasza SMartin-HU (#3) üzenetére


derive
senior tag

Ilyen cuccert a 199 ill. 581 USD bezony eleg huzos (forras: S|A). A teljesitmenyet illeto remenyeket feladtam az orajeleknel, az olcsobbat egy desktop i5 barmikor osszeveri hasonlo arban.

(#5) bambano válasza derive (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem mindig kell egetverő teljesítmény, néha több gyenge mag is megfelel. de amikor az avotonos alaplapért 210 rugót kér a beszállító, akkor elkap a harctéri ideg és az energiatakarékossági szempontjaim rögtön háttérbe szorulnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Reggie0 válasza derive (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Desktop i5 :))

(#7) derive válasza Reggie0 (#6) üzenetére


derive
senior tag

A notebookba szant 2 magos ULV jatekprocikat ne nevezzuk mar i5nek... :DDD Ilyen orajelekkel a Xeon D is csak egy meghizott noti CPU, alighanem az ARMos szerverek hamar elmossak oket.

(#8) bambano válasza derive (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

odébb van az még egy kicsit, mikor az arm lemos egy teljes kiépítettségű xeont. persze, egy atomot előbb-utóbb le fog, de a xeon az más kategória. nekem van 1.8-as meg 2-es xeonom is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) #25954560


#25954560
törölt tag

szabad nem ertenem a fanyalgokat?
negy vagy nyolc _asztali_ _broadwell_ mag. az gyenge?
magonkent 1.5MB LLC (marmint gondolom azert az tovabbra is kozos, csak igy szamoljak). Az 12M a nyolcmagosnak. az szuper, messze nem az asztali kategoria, pl az i5-4xxx is csak 6M-mel gazdalkodik tipikusan. igen igen, sokkal magasabb orajelen jarnak az i5-osok, tiszta sor.
2x10G halozat, a most divatos osszes ficsorrel. khm. szoval mintha vennenk pl egy intel x520-as halokartyat pluszban, a xeonunk (pl egy e3 L vagy e5 L) melle. olcsobban es kisebb fogyasztassal.
persze, van erosebb halozati chip-je az intelnek (Fortville, Red Rock Canyon), de azert ez meg mindig szep igy egyutt, egy csomagban. otthonra nem ez kell. de ahova szantak, szerintem nagyot fog utni.

(#10) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Én a cím végén a D betűre azt hittem, hogy egy szmájli. Aztán elolvastam mégegyszer. Reggel van még...

(#11) kukulec


kukulec
őstag

nagyon láma kérdés: egy otthoni felhasználónál egy ilyen proci mennyivel jobb, mint egy nem xeon?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#12) bitblueduck válasza kukulec (#11) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Alapvetően munkakörnyezetbe szánják, a legtöbb átlagfelhasználó semmit nem profitál Xeonokból. Se a hibatűrésre használt ECC RAM se a többprocesszoros támogatás nem hozzáadott érték az otthon filmező, játszogató felhasználónak sőt egy felsőkategóriás i7 akár jobb is lehet órajelek miatt, xeonokból nem látok 4GHz körülieket ark.intel.com-on.
szerk.: Ja és az árak, egy kis nézegetés után már az LGA2011 nem is tűnik olyan szörnyűnek :D

[ Szerkesztve ]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#13) Reggie0 válasza derive (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Elobb meg kene erteni, hogy mi a kulonbseg a szerverekbe szant cpu es a notikba szant cpu kozott...

(#14) lenox válasza Reggie0 (#13) üzenetére


lenox
veterán

De lehet am ugy is forumozni, hogy nem csak leszolod a masikat, hanem infot is adsz. Szoval szerinted nem erti, hogy mi a kulonbseg, esetleg beirhatsz kettot-harmat, vagy egy linket, maris nem gaz, lasd #12.

[ Szerkesztve ]

(#15) Reggie0 válasza lenox (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak megvilagitottam egy szukseges lepcsofokot. Nyilvan ha tudott volna ennek letezeserol, akkor mar magatol meglepte volna. Tehat segitettem es nem leszoltam.

(#16) lenox válasza Reggie0 (#15) üzenetére


lenox
veterán

Nem ertunk egyet, meg amugy a #6 is ott van...

(#17) derive válasza Reggie0 (#13) üzenetére


derive
senior tag

Pl. az, hogy nem csokkentik az orajelet kenyszerbol a hasznalhatosag rovasara (nem veletlenul nem jonnek asztali Broadwellek, szar a process). Egy kevesebb szalas de magasabb orajelu es olcsobb i3, i5 v. i7 hozza ezek teljesitmenyet toredekaron (pl T sorozat 45W). Azert a 8 v 16 szal meg nem olyan sok, hogy kijojjon a "sok gyenge mag" ereje, nem hiaba rakjak az ARM magokat 64-128as furtokbe.

[ Szerkesztve ]

(#18) Reggie0 válasza derive (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Az egy dolog. Eleve a xeon helybol alacsonyabb orajelet kap a nagyobb megbizhatosag elerese miatt, valamint egy csomo 24/7-es uzemhez szukseges funkcioval rendelkezik(pl. ecc). Egyszeruen egy desktop procival nem tudod versenyeztetni, mert az alkalmatlan. Olyan mint ha azt mondanad a foldmuvesnek hogy ferrarival menjen a foldjeire, mert az is 300 loero, mint a traktor. Nem egy alkalmazasi terulet es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#19) derive válasza Reggie0 (#18) üzenetére


derive
senior tag

Rossz hirem van: igenis megy a paraszt Ferrariaval a foldjere. ENNYI ;]

[ Szerkesztve ]

(#20) fasyrt válasza derive (#19) üzenetére


fasyrt
őstag

Troll. :D
Hihetetlen, hogy mar a traktor is vega.

Sz.: ez tuti, hogy egy draga modell lesz, hiszen kabrio... es mivel hatso ajtaja sincs, kupenak is jo lesz. (Hogy elsö ajtaja sincs, az mar mellekes. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) PAraNOia21 válasza derive (#19) üzenetére


PAraNOia21
tag

Ugyan már, ez nem traktor, maximum traktorka. A traktor az ott kezdődik, hogy John Deere, vagy New Holland. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) bambano válasza PAraNOia21 (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az öreg Lamborghini (a főnök) azért kezdett el sportkocsikat gyártani, mert a ferrarit lassúnak találta. De előtte traktort gyártott...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.