Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) hardverhaver


hardverhaver
tag

Remélem pár ember örömére, végeztem én is egy fejhallgató tesztet, aminek a két alanya egy AKG K240-DF és egy Superlux HD661 Black készülék volt. A zenéket kifejezetten HD Mastering Audiophile Test anyagok prezentálták a PC-ről, amit optikai kábellel kötöttem össze a Denon erősítőmmel és annak a fejhallgató csatiját használtam. Az elmúlt 20 évben már sok hasonló tesztet végeztem, vagy voltam részese máshol és elmondhatom, hogy sok esetben a fejhallgatók között alig találtam/találtunk különbséget. Egy alkalommal például el akartam adni egy Sennheiser és AKG fülesem közül valamelyiket -természetesen a gyengébbiket- ezért összeméretem a tudásukat, de hiába cserélgettem azokat a fejemen, semmi, de semmi különbséget nem találtam közöttük, teljesen egyformán szóltak, így hát úgy döntöttem, hogy majd a leendő vevőm választja ki a neki tetszőt.
A mostani teszt alkalmával nem volt gond különbséget találni a két fejes között. Első alkalommal a saját AKG-met hallgattam valamelyest populárisabb dallal, majd ugyanannál a számnál a Superluxot tettem a fejemre. Szinte hanyatt estem a különbségtől! Így még nem jártam fejhallgatóteszt alkalmával! A különbség szinte leírhatatlan. Az utóbbi fejesnél mintha bekapcsoltam volna a ludnesst! Az AKG-hez képest, eszeveszett mélyek és magasak ostromolták a füleimet, ugyanakkor a Superlux után már az AKG tűnt nyersnek. Folytattam a tesztet, egyik füles után kóstolgattam a másikat és közben jó pár zenei stílust felvonultattam. A túlságosan nagy különbségnek hamar az lett az eredménye, hogy már egyik fejhallgató hangja sem tetszett, még a saját AKG-mé sem aminek pedig a hangja a besorolt árkategóriában számomra eddig etalon volt, ám aztán úgy egy óra teszt után szép lassan megszületett bennem a konklúzió. Hosszútávon nem bírnám hallgatni a Superluxot, az volt az érzésem, hogy ez a masina túlvállalta magát. Az erős magasak, felső tartományban nem voltak tiszták, a közepe vékony lett, a mélyével viszont nem volt gond, hacsaknem az, hogy alaposan ráült a zenére. Az AKG gyakorlatilag a Superluxhoz képest lényegesen diszkrétebben zenélt, ám amit adott, az mind tökéletes volt és ezért hosszútávon nem fárasztó a hallgatása, viszont a teszt során végig az volt az érzésem, hogy az AKG viszontagságában bizonyos zenei részletek eltűntek. Az AKG tere határozottan nagyobb, nyitottabb, ez azért lehet, mert a Superlux egy zárt fejes, az AKG félig nyitott. A kényelem is az AKG mellett voksol, könnyebb és nem nyomja a hallgató fülét.
A tesztnek még nincs vége! Holnap hazahozok egy Superlux HD-631 és egy HD-681B GR fejest és azokat is összehasonlítom az AKG K240-DF-el. Ezt azért teszem, mert összességében kellemesen csalódtam a HD661 Black fejhallgatóban, pláne ha az árát is figyelembe veszem, ami 11.000 Ft magasságában vásárolható meg, míg az AKG K240-DF, még használtan is ennek a duplája.
Remélem a tesztem hasznos információt is ad azoknak akik elolvassák. Köszönöm a Figyelmeteket. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.