Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) András83


András83
csendes tag

Hát igen... mindig szeretnek nagyot mondani :DDD

De amúgy, ha azokat a programokat nézzük amik támogatják a multithreadinget (pl renderelés 3DStudioMAX-szal) akkor megvan a 20GHz-nek megfelelő teljesítmény 2009-re.

Egy ismerősöm 4 magos procija (2008-as) simán megy 3GHz-en, és az már 12GHz :DD
Pláne, ha még hozzá vesszük azt is, hogy a Core2 architektúra mennyivel gyorsabb ugyanazon a frekvencián mint a P4-es volt, akkor azért megvan a beígért teljesítmény. :)

(#2) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Nos hát igen, befulladtunk :)
Tarthatnank mar ott, de ahhoz iszonyatos penzbeinjektalas kell, amit egy par eve mar nem engedhetnek meg maguknak a gyartok. Es kulonben is... Amig kis orajelen is elversenyezgetnek a cégek, addig nekik nem éri meg egy jóval nagyobb Mhz-n futo proci kihozasa hiszen amig ez a csucs addig ezt vesszuk (kb ugyan annyi loveert)

Az a dual core vs 64bit az tetszett :)

Szerk: csatlakozom al elottem szolohoz, nem feltetlen a gigáhárcek a lényegek, hanem az egy Mhz-ra juto számítási kapacitás. Ezért is pipálja le az i7 a magasabb orajelu quadokat.

Szerk2: Az utánom szólóhoz is csatlakozom :C

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3) Hakuoro válasza Tomi_Sci (#2) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Core i7
4x3,2Ghz=sacc/kb.: 30GHz teljesítményű P4-el egyenlő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) Male


Male
nagyúr

A másik újság mi volt? Vagy az is Chip magazin?

Az Intel "meggondolta" magát, és abbahagyta az órajelek hajszolását... ezért nem jött be a jóslat... ki tudja, ha marad a NetBurst, akkor nem biztos, hogy messze lennénk attól a 20GHz-től...

(#5) luw2win


luw2win
őstag

Sóval idézném az eggyik képaláírást:

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#6) Killing


Killing
addikt

Hát majd kíncsi leszek a 64 (! :Y ) magra 10 év múlva...
Inkább növelik a magok számát mint a Gigahertzekét.Szerintem 4 magnál nem kellene több de Ghz-ből már annál inkább.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kb megvan az a teljesítmény:) sőt, szerintem a q9770 is arányaiban már elérte ezt a számítási tempót (4x400as FSB alapból, 8x400as órajel... úgy, hogy amikor kijött, még emlékeim szerint nem is volt lap, ami hivatalosan az 1600at támogatta, csak OCként).

mondjuk erre csak annyit mondok, hogy egy CeleronD 2.66ról váltottam c2q 2.40re... fogalmazzunk úgy, hogy a kisebb órajel ellenére utóbbi nagyságrenddel előzi meg számítókapacitásban előbbit. olyan tippre 15-20szoros számításbeli különbség van a kettő közt. tetejében még a quadom kevesebbet is eszik...

szép és jó volt a netburst, de jelenleg már a többszálú alkalmazáskezelés az olcsóbb és járhatóbb út.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8) Vitus válasza Killing (#6) üzenetére


Vitus
őstag

Én arra leszek kíváncsi végre mikor írnak olyan programokat amik a jelenleg elérhető hardvert rendesen kihasználja.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#9) HavocS válasza Vitus (#8) üzenetére


HavocS
senior tag

Majd ha valami miatt legalább egy évig nem lesz új hardver...

(#10) madstunt


madstunt
addikt

én már a chipet se veszem évek óta az is elég legalja ma már színvonalban....

de a régieket érdekes időnként elővenni

(#11) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Amióta internet elérhetőségem van, azóta egy PC-s lapot sem veszek. Sőt, nagyon gyermetegnek tűnnek ezek a "szaklapok".

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#12) JColee válasza Dr. Romano (#11) üzenetére


JColee
őstag

"Amióta internet elérhetőségem van, azóta egy PC-s lapot sem veszek. Sőt, nagyon gyermetegnek tűnnek ezek a "szaklapok"."

szerintem is :K

(#13) zoo8800


zoo8800
veterán

Ez a 20 GHz majdnem bejött.
Szénné húzott C2Q 4*5 GHz ;] nem mintha össze lehetne adni

rip and tear, until it is done

(#14) Killing válasza Vitus (#8) üzenetére


Killing
addikt

Arra viszont én is kíváncsi lennék,de nem tömörítő/enkódoló/renderelő szempontból.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#15) cousin333


cousin333
addikt

Az lesz a pofáraesés, ha a moderátorok lekapják a címlapról ezt a veretes írást... ;]

A tervek általában mindig nagyratörőek, de ha az órajel nem is, a teljesítmény rengeteget nőtt. Sőt, az utóbbi időben nőtt talán a legtöbbet, volt olyan időszak, amikor a 3GHz környéki P4 volt a király, egyhuzamban több, mint fél évig.

A több magra történő átállás valóban lassabban megy, mint kellene, de a megoldás, hogy több programot indítasz :). Legalábbis egy kétmagos sokkal gyorsabbnak érződik, mint az egymagos társa, jelentősen lecsökken a rendszer reakcióideje.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#16) rumkola


rumkola
veterán

Nem a Mhz-ról szól a Moore törvény, hanem a teljesítményről. Ha megnézel egy akkori csúcs asztali P4-et és egy mostanit (superpi, ramkezelés, fpu mittudomén), szerintem megvan a jósolt sebesség különbség.
Ha pedig eszünkbe jut a 8magos Intel proci, az akkoriban 20Ghz-esnek elképzelt teljesítmény is meglehet...

(#17) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A Netburst elméletben tényleg tudta volna ezt a teljesítményt, csak nem számoltak a szivárgási áram jelentős mértékű felerősödésével - lásd még P4 hirtelen halál. Mivel az intel befutott ebbe a zsákutcába, közben pedig az AMD előrukkolt a P4-eket csúnyán elporoló K8-cal, idő kellett, amíg megtalálták a kékek a kivezető utat, összegyúrva a P3 és a PM előnyeit - ez lett a Core architektúra.

https://www.coreinfinity.tech

(#18) hcl válasza Vitus (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Á, maradjál már, az optimalizációhoz idő kell... :/

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) nemethbalazs válasza sh4d0w (#17) üzenetére


nemethbalazs
tag

Teljes mértékben egyetértek veled. Mellesleg egy duál PIII-S (2x1.4GHz) gépem van otthon, és messze elbújhat mellette az összes netburst technológiás gép. Volt P4-em 3GHz-es HT-s, de ez a PIII megeszi sebességben. Úgy hogy a 2 proci együtt kevesebbet fogyaszt.

(#20) Feruendios válasza nemethbalazs (#19) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Valaki írta, hogy csinál ilyesmi konfigurációról tesztet de még nem kaptuk :(

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#21) Tomi_Sci válasza zoo8800 (#13) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Vagy egy 8 magos 4,2es IBM :P

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#22) Pokerman válasza sh4d0w (#17) üzenetére


Pokerman
csendes tag

Olyannyira belefutottak a szivárgási áram okozta problémákba hogy csak na. Még suliba jártam, a gyakorlatvezető tanárom segítségével kimértük egy P4 Netburst terhelt fogyasztását (azt hiszem egy 3.2 Ghz-es példány volt de lehet hogy rosszul emlékszem. 3 Ghz fölötti volt az biztos).
Az Intel ennek a procinak a TDP-jét 130 W-ban határozta meg, valójában 150-160 W között volt a valós, kimért érték és iszonyúan melegedett. Nem hiába mondják hogy ezek a procik igazi kazánok voltak.

(#23) hcl válasza Feruendios (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Bacsis csinált egy 4GHz vs. 4GHz tesztet.

Amúgy én a munkahelyemen (kis szobában ülök jó esetben sokat, és nem kell szaladgálni) ha hideg van akkor kirakok pár P4-est és adok nekik Everest terhelést. Jó meleget fújnak rám a tápok...

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) 14adam


14adam
addikt

Egy kis elírás: Sóval idézném az eggyik képaláírást

(#25) Thunderzolee válasza sh4d0w (#17) üzenetére

Pontosan így volt. :K
Nem volt az a Netburst olyan sz×r, magasabb órajeleken működött volna; de az Intel belátta, h nem fog menni a kitűzött 4-5GHz-es cél, és törölték a program további erőltetését.
Kicsit erős ez a "pofáraesés" kifejezés.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26) sh4d0w válasza Pokerman (#22) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az intel mindig az átlagos TDP-t adta meg, szemben az AMD-vel, akik mindig a maximálisat - legalábbis akkoriban.

https://www.coreinfinity.tech

(#27) nemethbalazs válasza Thunderzolee (#25) üzenetére


nemethbalazs
tag

Az lehet, hogy működött volna magasabb órajelen. De a laptopgyártáshoz nem voltak használhatók ezek a procik, ezért lett fejlesztve már a P4 korban a PIII tualatin a felsőkategóriás laptopokba, majd ezekből a Pentium M. És ahogy már írtátok órajel/műveletben sokkal jobbak voltak, 1/2, 1/3 órajellel is, 25-35 W-os max. fogyasztással. Szerintem ilyen adatok mellett nem volt életképes a netburst. És ugye ott volt az AMD az Athlon 64-el. Kissebb órajelen, kissebb fogyasztással hozta ugyanazt a tempót, vagy még gyorsabbat is mint a csúcs P4-ek. Ezek ellenére én szerettem a P4-em... de váltottam AMD-re, majd PIII-ra :) :) :))

(#28) Pokerman válasza sh4d0w (#26) üzenetére


Pokerman
csendes tag

Sőt, én úgy tudom hogy ez mind a mai napig így van (talán a Phenom II-nél már nem). Azt hiszem itt a PH-n olvastam hogy az Intel bizonyos kódrészleteket futtat a CPU-n és ez alapján sorolja be fogyasztási osztályokba a processzorokat.
160 W egy szimplamagos prockótól akkor is rettenet...

(#29) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az újságok színvonala szerintem se az igazi, tartalmuk meg általában olvasható a különböző hírportálokon jóval előbb. A legjobb a Pc World, akik a 2 hónapnál régebbi újságokat ingyenesen elérhetővé tették. Akkor ki fogja megvenni:-)
Ha már a 64 bitnél járunk: ha felteszek egy Athlon X2 5000-re egy 64 bites Win. Xp-t akkor érezhető valami plusz a 32 biteshez képest? Tudom nem teljesen témába vágó.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#30) lúzer válasza Victoryus (#29) üzenetére


lúzer
veterán

ha felteszek egy Athlon X2 5000-re egy 64 bites Win. Xp-t akkor érezhető valami plusz a 32 biteshez képest?

igen, szopni fogsz rendesen mint állat ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31) Badman 4ever válasza nemethbalazs (#27) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én is ezért maradtam a PIII híve, mert a P4 architekt elég gyengusz lett összességében...hosszú pipeline, meg miegy más.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#32) Vikipizsama


Vikipizsama
tag

Épp tegnap teszteltem egy 775-ös P4 3,0Ghz-t (630 asszem) és egy
Dual Celeron E1400-t (2,0Ghz). Szinte inden tesztben elveri a kis cerka a régi nagy P4-et, és fele annyit fogyaszt!

(#33) pmheros válasza nemethbalazs (#27) üzenetére


pmheros
senior tag

az adatlapodról nem derül ki milyen alaplapot használsz, pedig nagyon kíváncsi lennék. Írd meg :R

nem vagyok tökéletes

(#34) lúzer válasza Vikipizsama (#32) üzenetére


lúzer
veterán

videokódolásban is?
állítólag ott a nyers órajel számít

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#35) divrapier válasza Victoryus (#29) üzenetére


divrapier
tag

Egy ismerosomnek 3000+-os s754 procija volt. Valamiert 64 biten sokkal jobban ment par dolog. csak legyen mindenhez driver lehetoleg :)
luzer: nem 2004ben vagyunk mar.

A pentium 4 soha nem tudott lenyugozni. Szerintem korrekt kifejezes erre a 'pofaraeses'. Mondjuk sempronrol d805-re tertem at, azert az tudott valamit, de erzodott rajta az architektura gyengesege is. A mostani c2q teljesen mas.
lúzer: azonos orajelen 2 szalon is szetveri a core2 a netburstos pentium d-t.
pl: video encoding

[ Szerkesztve ]

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#36) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem tudatosan lassították le a fejlesztéseket. Így kevesebb pénzt kell költeniük a kutatásokra, viszont a pénz ugyanúgy dől a kasszába. Nem hinném, hogy amit leírtam összeesküvés-elmélet lenne, inkább közgazdaságtan (és józan paraszti ész).

Az írott szaklapok minősége pedig tényleg eléggé lezüllött. Régen nagy Chip magazin olvasó voltam, de már nagyon régen nem vettem meg, három okból:
1.) interneten minden elérhető
2.) sajnos elég drága
3.) a minősége nagyot romlott

(#37) nemethbalazs válasza pmheros (#33) üzenetére


nemethbalazs
tag

Szia! Bővítettem az adatlapot az alaplap típusával, valamint tápot is most kapott újat, így azt is feltüntettem, hogy teljes legyen a kép.

(#38) dchard


dchard
veterán

Idézet a bejegyzésből:

""Legfrissebb technologiáinak köszönhetően az Intel még további három generáción át képes lesz Moore törvényével öszhangban másfél évenként megduplázni a processzorok teljesítményét" és "M. S. szerint a fejlődésnek ezen az útján már látható az egymilliárd tranzisztort tartalmazó processzorok nemzedéke, mivel ez a szilíciumtechnológia 15 nm-esig finomítható."

Kiemeltem a 3 kulcsrészt.

1. A teljesítményt sikerült duplázniuk, aminek mint tudjuk egyre kevesebb köze van az órajelhez.
2. Létezik 1 milliárdnál is több tranzisztort tartalmazó intel proci.
3. A szilícium technológia határait 12-16nm közé teszik a legfrissebb kutatások.

Tehát nem értem mi ezekkel a probléma.

lúzer: videó kódolásban pont nem a gigahertz, hanem a minél fejlettebb utasításkészlet számít igazán.
Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#39) Vamp válasza dchard (#38) üzenetére


Vamp
senior tag

Nincs itt semmi probléma, de vegyük figyelembe, hogy a Moor-törvény a közgazdaságilag optimális fejlesztési utat vázolja fel, szvsz semmi köze a technológiai fejlődéshez (pontosabban, a törvényhez igazítják a fejlődést, de nem azért, mert nem képesek többre, hanem mert így éri meg:D).

(#40) Metalfan


Metalfan
senior tag

Nem fogják elérni a 10 GHz-et sem... Nagy valószínűséggel monolitikus chipek lesznek ezután is, és a méretükből adódóan nem lehet majd ekkora frekvencián összehangolni az egyes részegységek működését. Ugyanis félvezetőben az elektromos áram terjedési sebessége kisebb a fénysebességnél, ami 10 GHz-nél 30 cm/órajel lenne. Elsőre soknak tűnik a chip méretéhez képest, de mivel félvezetőről van szó, ezért ennél az értéknél kevesebb, és a jelek útvonala is elég bonyolult tud lenni. A másik nagy probléma a szivárgási áram mértéke...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.