Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Az nem lehet, hogy a muanyag hatlap anyagaban vannak fem reszecskek? A BME tirisz kartyaja is olyan, hogy egy rezgokor van benne es egy bizonyos elektromagneses sugarzasra reagal. Lehet hogy a hatlap is egy adott frekvencian rezeg ha a keszuleken van?

Semmit sem írok alá!

(#2) kaller1


kaller1
veterán

Egy mágneses érzékelő van benne, ami a fémháló anyagára reagál. :)

.::> <::.

(#3) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Srácok, ez egy kínai MTK izé, nem fognak fémrészecskéket a hátlap anyagába fröccsönteni csak ezért :)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) pető bá'


pető bá'
őstag

a hátlappal eltakartátok, vagy hozzá is ért?

"... and I hope you have a great day!"

(#5) kaller1 válasza Bog (#3) üzenetére


kaller1
veterán

A fémháló a led lyuka mellett adott, nem kell anyagába önteni. Amúgy meg szereljétek le róla, és egyből kiderül... ;]

.::> <::.

(#6) pető bá'


pető bá'
őstag

nagyon komoly ez a videó (is)... főleg az "ezüstből készült fém csipesz" :C

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#7) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Pedig marha egyszerű!
Egy infrás anyag összetétel elemző van beépítve a készülékbe, és csak akkor villog, ha a speciális műanyagból készített hátlap eltávolodik tőle! ;]

Komolyra fordítva a szót. Nem lehet, hogy egy nagyon apró mágnes van a villanó felett, a fém ráccsal párhuzamosan? Ami ténylegesen csak akkor érzékel, ha a fém közvetlenül érintkezik a felülettel?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#8) DeFranco


DeFranco
nagyúr

A hátlap alján van egy indokolatlan fém műanyag pöcök. Nem az tart nyomva a telefonban egy "gombszerű izét" ? Amikor leveszitek a hátlapot, eltávolodik a pöcök, és villan a fény?

Ez szerintem eléggé kínai logika lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9) kaller1 válasza DeFranco (#8) üzenetére


kaller1
veterán

Nem kellett a hátlapot visszapattintani, legalábbis ez van a videóban.

.::> <::.

(#10) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Nem szükséges érintkezés, ha elég közel van a hátlap és elveszem, akkor is aktív lesz a kamera. Nekem már van emlétben megoldásom, de nem tudom igazolni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#11) tikshow


tikshow
addikt

valamiért bekapcsol a kamera rajta és azért villog, pontosabban nem toom, de ebbe videóba akkor villog amikor elhúzzák a lencsevédőt :D
http://www.youtube.com/watch?v=xYcysQqYO74&amp;feature=youtube_gdata (4:08 körül)

[ Szerkesztve ]

(#12) kaller1 válasza Bog (#10) üzenetére


kaller1
veterán

Nekem már van emlétben megoldásom

Mi lenne az? :)

.::> <::.

(#13) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

A kamera fényt kap és megörül neki. Amikor elhuzod a takarót akkor nem villan?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#14) plus44


plus44
veterán

Ebben a videóban is (2:07-től) akkor kapjuk az arcunkba a villanást, ha elhúzzuk a kameravédőt, tiszta sor. Na most joggal vetődik fel a kérdés, miért villan akkor, ha csak simán elhúzzuk előtte a hátlapot és miért nem villan, ha egy másikat húzunk el? Az szinte biztos, hogy nem vmi mágneses trükk van benne, mert akkor az ezüst (:DDD) csipeszre miért nem izgult rá? Vagy az Ipod Touch-ra?Szóval szerintem a telefon hátuljában, ahova a hátlap kis vájatai illeszkednek, na ott lesz a trükk, vmi infrás megoldás, vagy valami hasonló.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#15) tikshow válasza plus44 (#14) üzenetére


tikshow
addikt

vagy van benne egy kicsi kínai aki ha meglát egyből megőrül és kapcsolgatja a világítást :D

(#16) plus44 válasza tikshow (#15) üzenetére


plus44
veterán

Szerintem Bog is erre gyanakszik, csak nem találta még meg. Jól bújkál:DDD (mmint nem Bog, hanem a kicsi kínai a telefonban:D)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#17) Straw


Straw
senior tag

Szerintem valami indukciós módszerrel csinálják, bele öntenek a hátlapba egy pár mentes tekercset, és a megfelelő ellenpárja (elektronikája) meg a telefonban van, ugyanúgy mint a beléptető kártyáknál amit odatartasz az érzékelő elé is nyitja az ajtót.

De a kis kínais elgondolás is igen meggyőző :D :D :D

42

(#18) plus44


plus44
veterán

Am. egy újabb lehetőség: szerintem simán szar. Vagyis szériahiba. A szorgos kis kínaiak valamit most elnéztek.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#19) 14adam


14adam
addikt

És honan tudjátok majd,hogy mi a helyes megoldás? mivan ha tényleg ez a tekercses?hogyan derítenétek ki :F
Szerintem mágnessel oldották meg,mágnessel próbáltátok már?

(#20) che 1990


che 1990
tag

És a durva az,hogy ez csak nektek szúrt szemet.
Megnéztem pár küldöldi tesztet hátha észlelte már valaki ezt a jelenséget,de sehol semmi :(

(#21) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Vagy a hátlap festéke tartalmaz fémes anyagot.

Vagy ugye ez ez egy feltolós hátlap,szóval ha érzékel fényt,aztán hirtelen nem érzékel fényt és utána szinte azonnal megint érzékel,akkor villan.

Vagy egy pici mágnes segíti,ami ugye ártana magának a készüléknek,szóval valami tök gyengére kell gondolni.

Vagy vezeti valami az áramot a hátlapban.

Mi az a valami az akksi mellett?Nem az érzékel?

[ Szerkesztve ]

(#22) Magnum_


Magnum_
nagyúr

:D :D

I humbly and respectfully decline™

(#23) bmwk1200s válasza Straw (#17) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én is ezt írtam, igaz nem ilyen profin fogalmazta meg! :DDD

Semmit sem írok alá!

(#24) kaller1


kaller1
veterán

Na, megoldódott már a "rejtély"? :D

.::> <::.

(#25) rankesz


rankesz
veterán

Bog, eléggé remeg a kezed a kamerával, iszol te rendesen? :D Legalább a remegésgátlót bepacskoltátok volna...

(#26) S.J.M. válasza DeFranco (#8) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Igen, az én Eten M700-as PDA-man is így van megoldva (csak ha levesszük a hátlapot akkor kikapcsol), úgyhogy 99% hogy itt is így van megoldva!

(#10) Bog - Áhh, akkor nem szóltam :U

[ Szerkesztve ]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#27) claudy


claudy
csendes tag

Hali!
Nekem lenne néhány kérdésem és akkor hozzá az elméleteim :)
Szóval...
Csak úgy próbáltátok odarakni a hátlapot, ahogy eredetileg rá kell helyezni vagy forgattátok is? Mert először arra gondoltam, hogy azt a pici fémrácsot érzi egy beépített "mágnesféleség" a vaku mellett. Ha pl fejjel lefelé rakjátok oda, és veszitek el, akkoris villog-e meg csipog-e? Mert ha nem, akkor a ráccsal van kapcsolatban a dolog. Ha mégis, akkor sztem a műanyagban van egy ilyen vékonyszálas-rácsos dolog, amit érzékel a telefonba épített "mágnesféleség". Ha félbetöritek, sztem látjátok benne a rácsokat :D
És az okra gondoltatok? Hogy miért is csinálták? Erre is van egy ötletem...
Ha már csipog és villog, sztem így jelzi, hogy nincs rajta a hátlap, nehogy elhagyjuk :)
Naaaa...? :)) ;) :U

(#28) kaller1 válasza claudy (#27) üzenetére


kaller1
veterán

Ha már csipog és villog, sztem így jelzi, hogy nincs rajta a hátlap, nehogy elhagyjuk

Én csipogás nélkül is észreveszem, ha nincs hátlap a mobilomon. ;]

.::> <::.

(#29) claudy válasza kaller1 (#28) üzenetére


claudy
csendes tag

Jó, de akkoris...kínai logika :P :))

(#30) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Csak akkor működik a dolog, ha az eredeti irányában tesszük oda a hátlapot. De érintkezésnek nem szükséges létrejönnie.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#31) claudy válasza Bog (#30) üzenetére


claudy
csendes tag

Akkor szerintem biztos, hogy a vaku mellett(belül) van egy kis érzékelő, ami azt a kis rácsot érzi és ha azt veszed el, akkor villog meg csipog. :) Szóval nem a hátlap a lényeg, hanem az a kis rács :)

(#32) Armahun


Armahun
addikt

A csúszkában belül lesz valami fémes vagy mágneses dolog. Pl. egy vékony fémcsík mint amiket lopásgátlónak ragasztanak az árukra. ( nem az a vastag fehér, hanem a fémcsík a cellukszban )

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#33) Bog válasza claudy (#31) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem oké. A rács semmit nem mozdul, ha elhúzom a csúszkát (amikor a feldap normális fent van a telefonon). A villogás pedig ilyenkor is megvan, sőt, alapból ilyenkor kell meglennie.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#34) kcsa


kcsa
veterán

Szerintem egy egyszerűbb reed relé vagy hasonló lehet benne. Valszeg a csúszkában van kis mágnes. Húzogassatok mágnest azon a részen, ahol a csúszka mozog.

Szerintem :) (K750 is valahogy így működött)

(#35) kcsa válasza kcsa (#34) üzenetére


kcsa
veterán

Mármint a készülékben van reed, és hátlapban mágnes. a készüléken húzogassátok a mágnest :) (nem megy magzar :))

(#36) tikshow válasza Bog (#33) üzenetére


tikshow
addikt

mágneses az a csúszka és az old fel valamit? (hűtőmágnes telefon :DD )

(#37) lovezsani


lovezsani
csendes tag

Ha nem tudnátok, a csúszkás telefonokban, a számbillentyüknél (általában a 9-es és a # gomb között), és a felsö panelon van egy kis mágnes, ami a billenyüzárat nyitja és zárja. Ha nem hiszitek el, egy csúszkás mobilnál a számoknál mozgassatok egy mágnest! Szóval ez is tuti fix, hogy mágneses dolog lesz!

(Ezért nem ajánlatos csúszkás mobilt mágsesses tartóba rakni, mert képes a hívást felvenni)

Megnyertem a bögrét???

(#38) kcsa válasza lovezsani (#37) üzenetére


kcsa
veterán

csak olvass vissza két hozzászólással :(((

(#39) m@xsys


m@xsys
senior tag

Kínába biztos tudják a megoldást vagy a Józsefvárósi piacon ;) Mivel nem valószínű, h bármelyiket meglátogatom, h segítséget kérjek, így most már feladom. Szabad a gazda.
megj. Már 3 órája ezen gondolkozok, nem jöttem sajnos rá, azért gondoltam leírom, h nagyon is foglalkoztat a dolog! Mi a megoldás???

(#40) 14adam válasza kcsa (#38) üzenetére


14adam
addikt

19-es hsz ;)

(#41) Dsert


Dsert
tag

Gondolok én is valamire... de szerintem ha leiirnám nem értenétek meg :DDD

(#42) kcsa


kcsa
veterán

Úgy látszik Bog elaludt :)

(#43) sagesz93


sagesz93
addikt

Szerintem abban a csúszkában van valami cucc, amitől megbolondul a vaku :D Azt szereljétek le, és lessétek meg úgy :D

[ Szerkesztve ]

(#44) r4z


r4z
nagyúr

Semmi ötlet. Agyafúrtak a kínaiak :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#45) kaller1 válasza lovezsani (#37) üzenetére


kaller1
veterán

Megnyertem a bögrét???

A mágneses ötlettel elkéstél. ;]

.::> <::.

(#46) FloriOn


FloriOn
csendes tag

Azt nem értem mi értelme van ennek. Mármint a villlanás oké, de most nem lenne egyszerűbb , ha egy pöcköt benyomna a hátlap?

Amúgy meg a kamera nem csak arcfelismerő hanem hátlap felismerő funkcióval is rendelkezik:D Érzékeli a made in china feliratot:)

[ Szerkesztve ]

(#47) FloriOn


FloriOn
csendes tag

lézer?

(#48) kaller1 válasza FloriOn (#47) üzenetére


kaller1
veterán

Az. Zöld lézer.

.::> <::.

(#49) FloriOn


FloriOn
csendes tag

Szóval szerintem a csúszkán van egy mágnes és ha becsukjuk a csúszkát a mágnes is előjön, ha kinyitjuk akkor meg eltakarja a mű anyag.(vagy fordítva) Amikor elvittétek a telefon előtt nyitva volt a csúszka? Mer akkor a mágnest érzékelhette!

[ Szerkesztve ]

(#50) FloriOn


FloriOn
csendes tag

az is csak vicc volt:) csak lemaradt a smile

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.