Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-30 13:21:16

LOGOUT.hu

Az adatokat megjelenítő térkép a képre kattintás után érhető el!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81) #79335424 válasza dchard (#63) üzenetére


#79335424
törölt tag

Alapvetően egyetértek veled, én is inkább addig keresgéltem, amíg találtam egy B20 -at is tudó, dual SIM chinafont. De, nem mindenkinél prioritás a 4G, vagy a B20. Azt pedig, hogy igény van itthon a kínai dual SIM telókra, mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a topik 117 ezer hsz. felett jár.
Ami az EU -s LTE -t illeti, nem csak Magyyrországon használják a B20 -at. Szoktam nézni a németeknél és itt is sok helyen van.
Az adatbázist is lehetne a végletekig bővíteni. Az igazi az lenne, ha kompatibilis lenne az Open Signal hazai megfelelőjével. De, az már egy hobby lenne, mint a Geocashing és nem egyszerű adatszolgáltatás. Valahol meg kell húzni a határt.

Bodrik11:
Köszönöm, hogy megemlítettél, de ez az egész a Te érdemed! Hozzád képest én lóf..t sem tettem az ügyért (tudod, hogy miért). Gratulálok, hogy sikerült így összehoznod!!! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#82) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Sony telefonok service menüjében is meg lehet nézni milyen frekvenciákat használnak.

Tárcsázó:
*#*#7378423#*#* Service info/Configuration

[link]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#83) dilajoska1 válasza dilajoska1 (#82) üzenetére


dilajoska1
őstag

Viszont melyiket használja éppen azt sajnos nem találtam!

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#84) szabog74 válasza dilajoska1 (#83) üzenetére


szabog74
aktív tag

LTE Discovery mutatja esetleg?

(#85) dchard válasza szabog74 (#84) üzenetére


dchard
veterán

Kis adalék: ha esetleg van olyan telefon, ami az earfcn-t mutatja, de a sávot nem, akkor az earfcn-ből is megtudható a sáv.

http://niviuk.free.fr/lte_band.php

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#86) dchard válasza fotosjani (#77) üzenetére


dchard
veterán

Kis komment ehhez:

Ha kültéren jó rádiós körülmények között autókázól, simán előfordulhat, hogy a telefon az amúgy párhuzamosan létező B20-as hálózatra nem csatlakozik fel (mivel a B3 élvez prioritást), de ettől még a B20 is ott van a levegőben. A budapesti belvárosban jellemző, hogy a telenornak és a T-nek is van átlapolódó B3 és B20 hálózata is, utóbbit deep indoor lefedésre használják, de ne menjünk bele ennyire a hálózat optimalizálás mélységeibe :)

Ugyanez természetesen fordítva is előfordulhat: a B20-as sávra könnyebben fel tud cuppani a teló, és hiába létezik (rosszabb) minőség mellett B3 is az adott helyen, a teló csak akkor fogja választani, ha a szerviz menüben kényszerítjük rá.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#87) fotosjani válasza dchard (#86) üzenetére


fotosjani
aktív tag

"B20-as sávra könnyebben fel tud cuppani a teló, és hiába létezik (rosszabb) minőség mellett B3 is az adott helyen"

Ezt a gondolatot én is felvettetem korábban.
Ha valaki B20-at mért az félre vezető is lehet, ha csak nem ellenőrizte le hogy más frekvencia elérhető-e, mert ebből azt a következtetést vonjuk le tévesen hogy az adott helyen csak a B20 van és nem lesz 4G elérhetőség a B20 nélküli telefonokon.Pedig mint ahogy te is írod lehet van B3-as frekvencia is.
Szerintem a B20 méréseknél nagyon fontos lenne hogy only B20 vagy van más frekvencia is.

Viszont a B3 mérések azoknak hasznos akik B20 nélküli telefonnal rendelkeznek, mert biztosak lehetnek benne hogy az adott helyen tudnak 4G-re csatlakozni.

Korábban két telefonnal indultam el tesztelni az egyik only B20-ra a másik only B3-ra volt beállítva.
De most csak K3 Note-al tudok tesztelni amiben nincs B20.
Most kezd számomra kirajzolódni hogy számomra nem is fontos a B20, mert ahol én megfordulok van B3.

Itt köszönöm meg hevizms számomra nagyon hasznos Siófok, Szántód B3-as mérését (Széplak felsőn szoktunk nyaralni).

(#88) hevizms válasza fotosjani (#87) üzenetére


hevizms
addikt

Akkor adj egy konkrét helyet Széplakon,mert Siofokot elhagyva már nem egyszerű a dolog.Tulajdonképpen a főúton haladva Siófok után egészen a kompkikötőig nem volt 4G.Ha adsz pontosabb cimet vagy csak utcàt,megnezem neked

(#89) #79335424 válasza hevizms (#88) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez attól is függ, hogy mikor jár arra. Ha a Balaton Sound idején (+/- pár nap), akkor lesz 4G is (bár, a frekit nem tudom). Ezt hívják "időszakos hálózatfejlesztésnek"? Vicc, amit művelnek.

[ Szerkesztve ]

(#90) hevizms válasza #79335424 (#89) üzenetére


hevizms
addikt

A sound Zamárdiban van,ő meg Széplakfelsőt kérdezte.A sound területén szerintem most is van,mert attól 500 méterre kb a kompkikötőben van.Na meg ha ad egy cimet és most megnézem és van,akkor nyáron is lesz gondolom én.

[ Szerkesztve ]

(#91) fotosjani válasza hevizms (#88) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Nagyon kedves vagy :) de külön utat ne tegyél csak ha arra felé jársz.
A Tihany u.-val szemben a Deák Ferenc sétánynál szoktunk strandolni.
Néztem hogy a főút túloldalán a Lidl környékén mértél és az nincs messze 4-500m, ebből gondolom hogy a parton is van térerő.

#89 Somatom Előfordult hogy a Balaton Sound idején voltunk, de próbálom kerülni azt a hetet.

[ Szerkesztve ]

(#92) hevizms válasza fotosjani (#91) üzenetére


hevizms
addikt

Mivel a Lidl mellett lakom,így ez nekem nem távolság.Ha a város másik végéből kellene átjönnöm az már neccesebb lenne.

Arra szoktam vinni a kutyát sétáltatni.Délután viszem majd,megnézem. :)

A kompot meg azért néztem meg,mert azt hajtom a nyáron.Nem kamion mint Somatomé,de elég nagy dög :)

[ Szerkesztve ]

(#93) dilajoska1 válasza szabog74 (#84) üzenetére


dilajoska1
őstag

Az a gond hogy ha LTE-re állítom akkor nem csatlakozik fel a hálózatra csak a WCDMA-t használja. Úgy néz ki itt a környéken nem működik az a LTE!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#94) cs.zs. válasza #45553408 (#1) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szar van a palacsintában gyerekek.
Tegnap a 80-as sorba írtam. Ma már 79-82 sorokban woodworm felhasználó adatai vannak, enyémek sehol.
...
Úgy kell megcsinálni a táblázatot, hogy más adatait ne lehessen törölni, csak üres sorba írni. Ez így tisztességtelen.

...

(#96) woodworm válasza cs.zs. (#94) üzenetére


woodworm
veterán

Ez kb. úgy jön le, mintha én töröltem volna. Ez csoportmunkára alkalmas felület, ha az én felületemen üres sorba írok, nem érinti a te munkádat. Mivel egyszerre, copy paste módon raktam be az adataimat és a listában a hivatkozott sor középen volt, nem egyszerű kivitelezni, amit mondasz. Egyébként a sorszámozás rendezés függő, a tegnapi sorszám nem egyezik a mai sorszámmal.
Megjegyzem nekem is hiányzik teljes pozíció, és beletöröltek adatokba is.

A beletörölt sor mostanra teljesen hiányzik.
Pontosan 30 adatot adtam meg és most csak 28 van.

[ Szerkesztve ]

(#98) #79335424 válasza #45553408 (#97) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a "másik" pedig külföldön van mobilnettel, meg egy telóval és esze ágában sincs táblázatot szerkesztgetni. :N

(#99) woodworm válasza woodworm (#96) üzenetére


woodworm
veterán

Hol megjelenik, hol eltűnik az adott sor, cs.zs. sorát is láttam közben.
Egyedül az egyik soromban hiányzik a településnév, cím.

(#100) fotosjani válasza #79335424 (#98) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Szerintem csak valaki beállította a B20-ra a szűrőt a táblázatban.
Én sem találtam az én B3-as bejegyzéseimet, de most már látom.
De a sorrend valóban nem ugyan az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.