Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Régi ígéreted teljesítetted.

Anno a BKV (vagy Beszkárt) sínhegesztőit lestem. Tetszett a buli, a csodálatosan villogó ívfény. Persze lemezek takarása közt dolgoztak. És az öltözetük, az nagyon klassz volt. Svájci bré, fejen csuklós pajzs, tűzálló kötény, és csizma. Mégsem lettem sínhegesztő.

Jó kis történet, köszi. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) domi007


domi007
őstag

Jó sztori, rendesen megmondtad a magadét. A legjobb, amikor tök biztosnak érzi magát abban, hogy kiszívat, és akkor kirántod alóla a széket :DD

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#3) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Fekszek a röhögéstől :D:D
Elképzeltem a szitut, amint a kis pökhendi lilafejű emberke ül a székébe a kis sunyi vigyorral az arcán, aztán jól beoltják :D:D :D :D

Nagyon tetszik az írás, köszi szépen, hogy megosztottad velünk :C :C

(#4) Thunderzolee

:C :C :C :C
:C...ÜGYES!...:C

:C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5) Tzombi válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Az alupigmenes ruha az tényleg nagyon klassz volt. Emlékszem egyszer elmentem benne a Discóba is. Hát volt nagy sikerem! :)
Azt viszont, amit láttál, az nem sínhegesztés volt, hanem csak feltöltés. A sín felületén keletkező, általában a hegesztésnél egy enyhe bemélyedés van, mert ott puhább az anyag, és ott hamarabb kikopik. ezt a bemélyedést töltötték be felrakó pálcával.
A sínhegesztés az úgy történik, hogy a két sínvéget kellő távolságban beállítják, két oldalt öntőformát raknak rá, a hézagokat "betapasszák" (gyurmázzák).
Egy külön erre a célra kialakított hegesztő fejjel, oxigén és benzin! keverékével olvadáspont alá hevítik. Ekkor egy arra kialakított tégelyből a már bekészített, előre csomagolt anyagot begyújtják egy speciális „csillagszóróval”. (A keverékben magnézium, alumínium, és persze vas, és még ki tudja mennyi adalék anyag van) A begyújtott anyag önmagától és a benne lévő magnézium hatására „felforr”, és a cseppfolyós vasöntetet beleengedik a már felhevített sínvégek közé. Ezt a munkát, semmivel sem lehet összetéveszteni, ha már látott valaki egyszer egy ilyet. Mikor már fekete meleg az öntés, a formákat leszedik, és a nyeles vágóval és a „fehérnyelűvel” (5 kg-os kalapács) A sín formájához igazítják, majd mikor már teljesen kihűl, köszörűvel teljesen hozzáigazítják. A külső szemlélő szinte észre sem veszi a helyet.
De ma már főleg a hosszúpályás szakaszokon géppel hegesztik össze.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#6) Tzombi válasza domi007 (#2) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Akkoriban nagyon nagy volt a pofám, de mára már beláttam, hogy széllel szemben nem ajánlatos. :)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#7) Tzombi válasza CsodaPOK (#3) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Hidd el, hogy én is csak utólag tudtam mosolyogni rajta!
Ott azért csak bennem volt a félsz.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#8) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ismerős a sztori, csak akkor a főnök kis titkárnője játszotta meg a királylányt.
Nem értem, hogy miért van az, ha egy kis piti senki kicsit nagyobb randot kap, akkor már Istennek képzeli magát. :U

(#9) Madárpók válasza Tzombi (#5) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Véletlenül nem termitet használtok a sínek összeheggesztésére? Mert azt hallottam, hogy azt szokták ilyenre használni.

(#10) Solten


Solten
addikt

:C

Saor Alba

(#11) Tzombi válasza Madárpók (#9) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Pontosan azt! :C
Csak már sok év távlatából, meg hirtelen felindultságból, nem jutott eszembe a szó!
Köszi, hogy kisegítettél! :DD

Az viszont most jutott eszembe, hogy ha ezt írtam volna, akkor az olvasók fele nem értette volna, hogy most káromkodom, vagy beütöttem az újjam. :))

[ Szerkesztve ]

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#12) Mackósajt válasza Tzombi (#11) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Hehe, a laborban az egyik kedvenc kísérletem volt az aluminotermikus reakció bemutatása. Avagy hogyan csináljunk saját vulkánt, izzó vaslávával. Ifjabb koromban asszem picit piromán voltam. :D
Én csak a ritka (értelemszerűen az alumíniumnál drágább) ötvözőfémek előállításáról tudtam ezzel a módszerrel kapcsolatban. Nem is gondoltam volna, hogy pl. sínt hegesztenek vele. Jó pap holtig tanul.

[ Szerkesztve ]

(#13) Tzombi válasza Mackósajt (#12) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Erre mondtam, hogy amikor lát valaki egy ilyen "vasforralást", azt többet nem téveszti el semmivel.
Az igazi tűzijáték az, amikor az olvadt fémet vízre öntjük. :)
De ezt nem ajánlom senkinek, nagyon veszélyes. De látványnak kitűnő! :DD

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#14) Vamp


Vamp
senior tag

"Te Z, ..."

Hát ez állati!

Itt felhorkantam, hát tényleg Zombiként lennél anyakönyvezve?:D

Amúgy király írás, röhögtem ezerrel:D

(#15) hcl válasza Tzombi (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Látod, leléptl a MÁV-tól azóta se tudja senki összehegeszteni a síneket úgy hogy vonattal menni is lehessen rajta :-D (Kedves előző lakóhelyem körül a BZmot -ok 2 3 óra alatt mennek 100km-t... :-D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) Tzombi válasza Vamp (#14) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Valamikor rám ragadt ez a név, most már ragaszkodom hozzá. :)
Volt már egy pár olyan regisztrációm, ahol nem engedtek ezzel a névvel.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#17) Tzombi válasza hcl (#15) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Az átlag 50-40 km/óra sebesség jelmezi most a vasutat. Pedig annak idején a főbb vonalakon a sebesség 80-90 volt. De a megállókban töltött idő is hozzáadódik.
Csak mellékesen, hogy a sínhegesztő addig felel a munkájáért, ameddig az "forgalomban" van.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#18) Kantorpe


Kantorpe
tag

Ugyvelem azota sem valtozott semmi a mavnal.
Az a kis pocs meg mostis ott hevereszik a szekeben.

A felmerultekre meg, ha megakarod ismerni az embert adj neki egy kis hatalmat.

Regi mondas, modszer ez, egybol kivilaglik a fergese. :(((

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.