Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

:R

(#2) Palibá


Palibá
tag

Dejó, már nagyon vártam! :)
(2. ? :) )

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#3) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Sehol egy Xiaomi, de legalább egy Samsung Galaxy J3 2016.
Most haragszom rátok kicsit. :(((

;]

Samsung Galaxy A54

(#4) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Szerintem a Note 9 a legkiegyensúlyozottabb, utána jön a Huawei. Meglep, hogy az iPhone X ennyire leszerepel szinte az összes témakörben.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) alevan


alevan
őstag

Azért hiányolok egy harmadik operációs rendszerrel rendelkező mobilt, pl: Windows Phone, WebOS, Ubuntu Mobile, Sailfish OS vagy Tizen :D

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#6) Wesder


Wesder
félisten

Kár hogy nem volt Xiaomi.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#7) Attix70


Attix70
aktív tag

Csatlakozom az előttem íróhoz

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#8) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem ezek közül a P20 Pro van. Ha abból indulok ki, hogy sokkal több kihozható belőle mint itt, akkor gondolom a többiből is... :)
Mindenesetre most már tényleg érdemes mobillal fotózni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9) Grobby


Grobby
tag

Végre...

:R :R :R

Üdv,G

(#10) Viktor0610 válasza philoxenia (#8) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kedvesség, level ∞. ;]

Samsung Galaxy A54

(#11) neoforce


neoforce
aktív tag

Az iPhone x biztos hibátlan készülék volt? Ha igen akkor no comment...! A pixel egész korrekt.

(#12) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Köszönjük a tesztet!
Mondjuk egy pár generációt átugrottatok,de jobb későn mint soha.:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#13) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Köszi a tesztet.
Xiaomi hol van?
Szándékosan maradt ki? Ha igen, miért?

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#14) spawn21


spawn21
veterán

Nem lett rossz a teszt, biztosan sokat is dolgoztatok vele.
De....

Ennél sokkal többre képes itt pár mobil.
Akár a p20 vagy htc.
Ettől függetlenül jól sikerült. Grat hozzá :R

iPhone 13p

(#15) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Nem semmi munka lehetett, köszönjük!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#16) #16514048


#16514048
törölt tag

A végén a szavazás állása elég vicces egyelőre.
Látszik melyik márkáknak vannak itt a legnagyobb felhasználóbázisai, a képeket végignézve szinte nem is lehetne rosszabb az olvasók által felállított sorrend.

(#17) philoxenia válasza Viktor0610 (#10) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kijönnek azok a dolgok, hogy egy teszthez már nem elég ennyi idő. Május óta még mindig nem ismertem ki a fotós részét teljesen. Nyolc telefonnál ez nyolcszoros. Ennél a telefonnál például, nagyon elbaltázott időnként az automata mód. Néha nagyon jó. Meg gondolom ugye mindegyiknél van valami, amiben a többi szinte nem is versenyezhet vele.
Természetesen nem bántásként, de azért
Az mindenesetre egyértelmű, hogy nappal már nincsenek gondok a mobilfotózással, bár itt-ott optikában és algoritmusban is lehetne javítani. Aki viszont este az átlagosnál lényegesen jobb képminőségre vágyik, még mindig egy DSRL az igazi, a portrék is szebbek az erre szakosodott eszközökkel.
Most komolyan.... :D
DSLR vs. DSLR
Az obikat meg ne is hozzuk ide... :N
Egyébként sötétben kézből a K10D-mnél már jobb, (vaku nélkül) kitobival meg nem olyan nagy a különbség nagylátóban nappal sem. Bár az tízéves DSLR persze...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) Drakmusz válasza philoxenia (#8) üzenetére


Drakmusz
őstag

Kár hogy ennek a gyakorlati megvalósulásából nagyon keveset láthatunk a P20 Pro tulajok által.....:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#19) philoxenia válasza Drakmusz (#18) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mit szeretnél látni? Családi képeimet nem fogom idehozni. :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20) papi77 válasza Drakmusz (#18) üzenetére


papi77
addikt

Manualban biztosan többet lehet kihozni,de...én úgy gondolom,hogy a legtöbbünk egy mobillal autó módban fotóz!

Az első: NOKIA 1611

(#21) Jassz


Jassz
tag

Jó "móka" lehetett ezt így megcsinálni :K Köszönjük!

Jó látni, hogy még ha relatíve gyors teszt is volt, kijönnek azért különbségek.

Aki meg a Xiaomit hiányolja...szerintem ma már senki sem vitatja, hogy a xiaomi szerethető erős és jó ár/érték arányú telefonokat gyárt. Viszont kb. olyan dolog innen hiányolni őket, mint a saját kocsitokat egy wtcc futamról.

(#22) rdt89


rdt89
addikt

Remek teszt, rengeteg idő van benne az látszik is, öröm volt olvasni. :R A képeket elnézve szerintem, még mindig megállja a Mate 9 Pro-m a helyét ezekhez viszonyítva. :) Nem szeretem a Samsung-ot, de el kell ismernem, hogy a fotós képességei sokszor a P20 Pro felé emelkedtek, meg a mezőny többi résztvevője fölé.

[ Szerkesztve ]

(#23) philoxenia válasza papi77 (#20) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az auto módban például azért tudnia kell mire fókuszáljon. Ahhoz képest ismeri föl a témát.
[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24) neoforce válasza Jassz (#21) üzenetére


neoforce
aktív tag

Pont azért lett volna jó egy Xiaomi hogy lássuk is hogy hol is áll ezen téren!

(#25) Snooker147


Snooker147
tag

Azért nem a Sony az utolsó, ne vicceljünk már!

(#26) #16514048 válasza Jassz (#21) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nagyobbat nem is tévedhetnél. Például a gsmarena teszteken nézd meg milyen képeket csinál mondjuk egy Mi 8, vagy Mi Mix 2S és hasonlítsd össze az itteni versenyzőkkel.

Minimum annyi kijelenthető, hogy a mezőny erősebb felébe tartoznának.

(#25) Snooker147:

A G7 minősegben rosszabb egyértelműen, bár azzal legalább lehet raw-ba fotózni, hosszú záridőt alkalmazni, meg gcam-ot telepíteni rá.
Szóval összességében még mindig a Sony-t tartom a legrosszabb választásnak, ha valakit az átlagnál jobban erdekel a fotózás.

[ Szerkesztve ]

(#27) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Kérek mindenkit, hogy a márkafanatizmust mellőzzük!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28) philoxenia válasza #16514048 (#26) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29) Bone123 válasza HarleyCustom (#13) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Sajnos későn futott be a már birtokunkban lévő Mi 8 és Pocophone F1, jövő héten mindkettőből lesz teszt, képekkel, videókkal.

(#30) Wesder válasza neoforce (#24) üzenetére


Wesder
félisten

Pontosan.

Bone123
Köszönjük. :R

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#31) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Szuper teszt lett, nagyon jól sikerült!

A következtetéseket mindenki vonja le magának -- nekem a szóhasználattal kapcsolatban lenne kérdésem.

A tesztjeitekben rendszeresen olvasom, hogy az objektív rajzolata "puha", a világos rések pedig "kiégnek".

Az én időmben ez még nagyon szigorúan "lágy" és "beég" volt. (Hallottam már profi fotósoktatót ordítani a "puha" miatt, mert az ugye másra vonatkozik. :) )Ennyire megváltozott volna a szóhasználat?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Köszi, azért érdekelt volna a ti powerrankingetek, mert az olvasók túlnyomó többsége érzelmi alapon hoz döntést, és akkor is ájfonra szavazna, ha az X helyett egy 3gs lenne ott.

Félelmetes hol tart a technológia. Múltkor néztem egy komolyabb filmet amit ájfonnal vettek fel.
Ezek az eszközök meg már minden proli kezébe eljutnak, amin keresztül bámulva dokumentálják az életük legmeghatározóbb és legszánalmasabb tevékenységeit, legyen az egy életre szóló élmény, egy kutya dolga végeztében, egy étel az asztalon, vagy egy tükörbe csücsörítés.
Valahol ez is félelmetes, ismerve hogy mennyire nincsenek biztonságban ezek az adatok.

(#33) Palibá


Palibá
tag

Bog:
Ahogy mások is leírták, bizonyára sok meló volt összeszervezni, beszerezni, és megkomponálni a tesztet a nyers fotókból olyanra, hogy az nekünk is emészthető legyen. Nagyon szépen köszönjük! :R
Viszont a homemade telefonállvány láttán egyből az jutott eszembe, hogy:
az állvány rúdjához közelebb eső optikáknak (optikai képstabilizátoroknak) jelentősen könnyebb dolguk van, mint azoknak amelyek az állvány és a rúd találkozásától távolabb esnek. Minden apró rezdülés, ami középen még könnyebben kiküszöbölhető, a szélek felé haladva egyre nagyobb kilengésekként jelentkez(het)ett, ami miatt könnyen lehet hogy fals eredmény szület(ik/ett), természetesen elsősorban a videózásnál, de ha kézben volt tartva az állvány, az esti hosszabb záridős, de akár még a napfényes képeknél is, amik emiatt jobban bemozdulhattak, akkor még a fotóknál is.
Azt nem tudom hogy lehetett volna ezt a hatást minimalizálni, vagy kiküszöbölni, de azért érdemes kicsit fenntartásokkal szemlélni a masinák produkcióit, legalább videó stabilizálás terén (ha még a képek esetleg fixen letámasztva készültek is. Úgy készültek?) :)

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#34) dejvid8


dejvid8
őstag

Köszönjük a tesztet!
Szerintem kijelenthető, hogy manapság nagy különbségek már nincsenek a csúcstelefonok fényképezési teljesítményében.
De számomra még mindig a Pixel a favorit. :)
Viszont jó látni, hogy a Sony is végre kezd felzárkózni a többihez. Igy talán majd ki merem próbálni az XZ2 Compactot.

A szavazásról, főképp a végeredményről meg annyit, hogy úgyis az fog nyerni, amelyik telefonnak legtöbb a felhasználója / legnagyobb a rajongótábora... Szóval az alapján felesleges lesz győztest hirdetni, nem is kell. :R

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#35) #Morcosmedve válasza philoxenia (#23) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Embereket leszámítva jó kép.

© asszongya'hogy

(#36) #81733120


#81733120
törölt tag

Nagyon jó teszt lett, gondolom sok munka is volt vele. :R

(#37) batai15 válasza alevan (#5) üzenetére


batai15
félisten

Minek? Körülbelül mint az utolsó indián lenne közöttük, nem életszerű egy olyan készülék versenyezése mindennapi használat függvényében ami már nem beszerezheto
Nekem egyébként a pixelek jönnek be kamera tudásban a leginkább. Nálam már gyakorlatilag kritérium hogy gcam port legyen. Egyszerű kezelés, hasznos feature. Pl 360 fokos panoráma stb.

[ Szerkesztve ]

(#38) philoxenia válasza #Morcosmedve (#35) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Látszik, hogy az átlag tag mennyire ért a fotózáshoz... :)
Az emberek mozognak ez meg egy pici lencsén át megvilágított pici érzékelő, amikor ennyire kevés a fény, jelentősen növelni kell a záridőt, így az emberek óhatatlanul bemozdulnak a képen. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39) Doki42


Doki42
őstag

Azt a szavazást...
Teljes asztali nézetben is csak három látszik... 😚

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#40) neoforce válasza Doki42 (#39) üzenetére


neoforce
aktív tag

Weblap alján nyomj a teljes verziora

[ Szerkesztve ]

(#41) S e t h


S e t h
nagyúr

Reménykedtem, hogy blind test lesz, sokkal objektívebb lett volna a szavazás.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#42) kengyel


kengyel
nagyúr

Én úgy érzem, ez a teszt egy jó irányadó, aki most ezekben a készülékekben gondolkodik. Mindenképpen nagyszerű munka, köszönjük a munkátokat ! A szavazásokat nagyon jó ötletnek tartom, mindenki eldöntheti, ki a " nyertes " . Várjuk a további teszteket, jó munkát hozzá !

kengyel

(#43) Doki42 válasza neoforce (#40) üzenetére


Doki42
őstag

Köszi😁 ez a google... Ja meg én a technika ördöge😝

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#44) hemaka válasza S e t h (#41) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az nem lett volna rossz, mert igy mindenki a sajat kacatjara szavaz. :DDD

(#45) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Köszönjük a tesztet. Szerintem a flagship kategóriában körül-belül egy szinten állnak a telefonok, mindegyik jó képeket csinál. Nálam a Pixel és HTC a nyerő, örülök, hogy a HTC rágyúrt a kamerára, Samsung számomra még mindig kicsit túlhúzza a színeket, Sony nem tud bánni a saját szenzoraival, néha már olaj festmény szerű, az éjszakai képekben pedig a P20 Pro a nyerő, nappal viszont túlhájpolt.

Megyen!

(#46) gproject válasza S e t h (#41) üzenetére


gproject
aktív tag

en is pont irni akartam, hogy nem kellett volna elore felfedni melyik kepet, melyik keszulek keszitette

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#47) Aryon87


Aryon87
félisten

U12+ra szavaztam. Részletesség, színhűség terén teljesen rendben van (RAWban pláne), őt követi a Pixel (mondhatom fej-fej mellett a HTC-vel) és a top 3-ban ott van nálam a P20Pro is. A többiek kullognak szépen a trió után.
A legjobban az LG-t sajnálom, mert a G4 óta igencsak lejtmenetben vannak képalkotás terén is, viszont a széleslátó kamerának tervezetét az összes gyártó átvehetné, számomra az sokkal hasznosabb, mint a telekamera, bár vannak szituációk mikor az is nélkülözhetetlen.
A Samsung esetében pedig azért drukkolok, mert övéké a leggyorsabb fókuszálású kamera, de pont emiatt alkot olyan képet amilyet. Jó lenne ha átírnák a szoftverüket, mert az S7 tesók óta még erősebben jelen van a túlélesítés és szaturálás (csak a neonzöldet emeljem ki leginkább) ás ez az egész keveredik valamiféle mosottsággal is, valamint nevetséges, hogy még mindig nem képes 10 másodpercnél hosszabb záridőre, holott, már a középkategória is a dupláját tudja más gyártók részéről.
A többi gyártót nem követem nyomon, így azokat nem is véleményezném.

A tesztből 1 versenyzőt hiányoltam a már említett hiányzó melől: a Xiaomi Mi 8-cat. Tudom, hogy már ez a teszt is eléggé macera volt, de a Xiaomi is erős harcos e nagyok közt. Szerk: látom (#29) Bone123 már írta az okát, így bocsi

Amúgy pedig tök jó lenne ha lenne egy olyan szuperkamerával felszerelt egyedi telefon, ami magában hordozza a Samsung gyors kamaeráját HTC/Pixel képminőséggel, HDR+-al, továbbá az Lg széleslátó képességét, és a P20pro zoomképességét tartalmazva és szoftveresen pedig a Huawei specialitásait mellékelnék (éjjeli mód, fényfestés). De jó kis álom :D

Köszönet a tesztért, és gratulációm a kitartó munkáért!

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48) ates


ates
aktív tag

A Mix2s felvehettétek volna a versenyzők közé csak, hogy egy ilyen összesitésben is lássuk, hogy mit tud a gyártó a konkurenciához képest. kb. féláron (kiv. OP6).

(#49) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A Xiaomik tesztje , nagyon hiányzik.....

(#50) HarleyCustom válasza Bone123 (#29) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Király!
Köszi!
:R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.