Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 14adam


14adam
addikt

Nagyon bejövös.De vajon az áruk mennyi lesz...belese merek gondolni :U

(#2) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Minek ennyi fajta ram?? :U :Y
Nem értem az egészet...azonos órajelen 3-4 féle időzítés... :W :W

...

(#3) simonzé


simonzé
addikt

Én meg már itt rágtam a szőnyeget, hogy vajon a Mushkin felkészült-e már a Core i7 fogadására, hát most megnyugodhatok. Ki is köptem a szőnyeg sarkát izibe.

I don't fit in. I fit out.

(#4) Depression válasza Devid_81 (#2) üzenetére


Depression
veterán

Mivel itt a felső fesz meg van szabva, így a jobban/rosszabban sikerült darabokat más árkategóriába sorolják.
Prociknál is így van az árszabás, mit csodálkozol ezen.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#5) jasohn válasza Devid_81 (#2) üzenetére


jasohn
tag

Lehet, hogy rosszul tudom, de az i7-es procik nem lesznek előreláthatólag valami nagy tuningbajnokok és emiatt próbálják minél lejjebb szorítani gondolom az időzítéseket a gyártók, hogy minden igényt ki tudjanak elégíteni a kezdőtől a gigabrutálatomtuti processzorberhalő tuningmesterekig.
Azt szimplán lehet csak azért, mert ugyan azt el tudják adni 10-20ezerrel drágábban is :U
Nem tom. :F

(#6) Devid_81 válasza Depression (#4) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Prociknál ok, de azért eddig kicsit átláthatóbb volt a ddr ramok listája, a ddr3 al meg minden megborult :U (tudom nem a ddr3 tehet róla, hanem az intel diktálja a tempót sajnos)
Persze "felháborodásommal" sokra nem megyek, csak zavar, hogy megint megkavarják az embert, és ez alatt nem azt értem, hogy pár új dolgot meg "kell" tanulni, hanem, hogy ilyen kesze-kusza az egész.Lásd nVidia...nah ott menj el a G92-ők között... :W :W

[ Szerkesztve ]

...

(#7) Male válasza jasohn (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Amennyire láttam az i7 tesztben, igencsak lehet húzni őket ;)

(#8) leviske válasza Devid_81 (#6) üzenetére


leviske
veterán

Ugyan már...A G92-eseknél mi az átláthatatlan? Kaphatsz 65nm-est 8800GT/GS/GTS néven, kaphatsz 65nm-est 9800GT/GTX/GX2 néven, kaphatsz 65nm-est 9600GSO néven, kaphatsz 55nm-est 9800GT/GTX+ néven és hamarosan kaphatsz 55nm-est G100 megnevezés alatt GT100 család tagjaként is, ha jól emlékszem.

Szerinem átlátható, csak vigyázz, mert most a 9600GSO-ban már a G92-t kicserélték egy 48SP-al rendelkező G94-esre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) Depression válasza Devid_81 (#6) üzenetére


Depression
veterán

Szerintem meg tök jó buli. Aztán majd amikor megkérdezzük az eladót, hogy akkor mi is a különbség, azt fogja felelni, hogy az ára. De ha nem fanatikus fogja összeszerelni neked a boltban, akkor még azt sem tudja majd, hogy mire kell az időzítéseket beállítani, jó lesz az auto-n is, és vagy bejön, vagy nem. Volt nemrég logoutos teszt, ahol azt hozták ki, hogy a sebesség a fontosabb, az időzítések már nem annyira befolyásolják a teljesítményt.
Valójában meg hidegen hagy, mert mire odakerülök, hogy ilyeneken gondolkozzak, sokkal jobbak lesznek 6-8k/db-ért.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10) PH-User


PH-User
addikt

Ezeket sem nekem gyártják... :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11) rootkiller


rootkiller
őstag

Szexi a borda. Émmá azéé megvenném. HyperX-nek is teccik, azéé van HyperX mert szép kék. :D

Artengo TR 990 Pro

(#12) Devid_81 válasza leviske (#8) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hehe!
Ez komoly kis lista azért! :C :C :R :DDD :DDD

...

(#13) old gray válasza Devid_81 (#2) üzenetére


old gray
addikt

Még nem láttad akkor a Mushkin ddr2 kínálatát: [link]

És ez nem a teljes lista! Nézd meg az adatlapomat, olyan Mushkin ramom van ami nem is szerepel a gyártó oldalán (Essential Series 1-2). :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#14) KrAt


KrAt
veterán

Frankó, és kell is ennyi fajta :)

(#15) syC válasza Devid_81 (#2) üzenetére


syC
addikt

Marketing. Hogy amikor vásárolni szeretnél, összezavarodj :)

(#16) rootkiller válasza old gray (#13) üzenetére


rootkiller
őstag

Ahh én most rágerjedtem ezekre a ramokra. A következő gépemben (P55-Core i7 lga1160 4core stb) ilyen ramok lesznek.

Artengo TR 990 Pro

(#17) ígyvanferi válasza rootkiller (#11) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem is tetszenek régóta a Mushkin RAM-ok. És a HyperX is elég jól néz ki. Persze hülyeség csak a kinézet alapján RAM-ot venni... :B

(#18) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Hali mindenkinek! Az lenne a kérdésem qkérésem, hogy akinek MSI Eclipse alaplapja van (X58 Chipset és core i7-el) az tudna nekem segíteni annak a kérdésnek a megválaszolásában, hogy az alaplap AUTO beállítása mennyi feszkót ad a RAM-oknak? Mert azt nem írja oda a lap hogy mennyi a feszkó, csak azt hogy AUTO!
Az Everest és s CPU-Z Vmiért nem írja ki, esetleg vmi más progi is jöhetne, ami RAM feszkót tud kiírni! :R

Két féle RAM is van:
1,
2x1 GB OCZ Platinum RAM 1600 Mhz-es. (gyárilag az van ráírva hogy 1,95 V és 7,7,7,20)
ebből 3 kit, tehát 6 GB RAM. (ez ugye még a "régebbi" fajta DDR III mivel párban árulják nem 3-as kitben és csak nagyobb feszkón üzemel hibátlanul elméletileg)

2,
Valamint:
3x2 GB Mushkin Enchanted 1600 MHz (7, 8, 7, 20 és 1,65 V van megadva neki)
ebből két kit tehát 12GB RAM. (Ez az újabb fajta ami 3-as kitben árulnak és 1,65 V-on is megy)

A probléma tehát az, hogy eddig az OCZ-kkel volt használva a lap AUTO beállításon és arra lennék kíváncsi, hogy az mennyi feszt oszt a RAM-oknak! Egyébként Auto-n csak 1066 Mhz-en akartak menni az OCZ-k. Próbáltunk aztán sokat állítgatni, de nem jött össze úgyhogy a kevesebb szenvedés és a nagyobb biztonság érdekében lett lecserélve Mushkinra.

Aki tud segíteni nagyon szépen kérem írjon Privit, mert fontos lenne az infó! :R Előre is köszi mindenkinek! Üdv! L.D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.