Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Természetesen mindenki ismer néhány egyenruhást, azokat becsüli is.
A Testület megítélése viszont inkább úgy alakul ki, ahogy hivatalos minőségben találkozol vele :)
Nekem eddig csak jó tapasztalataim voltak szerencsére :)
I love Police :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Ne gondold, hogy más munkahelyen, ahol van egy kis felelősség is, másképpen megy...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) joghurt


joghurt
addikt

Csatlakozom az előttem szólókhoz: Bármilyen valamirevaló munkánál kihajtják belőled a fekáliát. Ha olvasol újságot, mondjuk a Hankook biorobotjainak sincs túl sok szabadidejük. Lehet, hogy neked ez a hivatásod. De ha annyira nem tetszik, a havonta biztosan aládtolt közalkalmazotti bértábla, ruhapénz stb. helyett nyugodtan elmehetsz a versenyszférába, ahol aztán vagy megkapod a fizetésed, vagy lelép a tulaj a pénzzel, és felszámolást kezdeményez maga ellen, vagy csak késve és kevesebbet fizet.

A Testület és az egyenruha megítélése pedig: Lehet, hogy te (és az állomány 90%-a) talpig becsületes ember vagy(tok). De amíg a korruptakat simán megtűritek magatok között, addig túl nagy erkölcsi tekintélyre ne számíts!

Sajnos, hogy felüdítő pozitív csalódásként kell elkönyvelnem mai élményem: A futóverseny miatt rendőrök terelgették az autósokat. Egy 80-as Volvóban hájpacni menet közben mobilozott, biztonsági öv sehol. A terelgető rendőrnéni félreintette, és udvariasan megkérte, hogy menet közben ne telefonáljon. A pasinak még feljebb állt, és le akarta tagadni. A rendőrnő elkezdte felhúzni magát, hogy meg akarja hazudtolni, amit saját szemével látott. És csak amikor a fickó továbbra is arrogánsan pofázott vissza, akkor került elő az "Igazolványokat kérem ellenőrzésre!" felszolítás. A hülye majma nem fogta fel, hogy akár már egyből a csekk átnyújtásával is kezdhette volna a rendőr.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) philoxenia válasza joghurt (#3) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Erről beszélek, a legtöbb rendőr, átlag magyar állampolgár civilben. Amikor szolgálatban van, a munkáját végzi.
A munkánkat pedig mi is végezhetjük jobban és rosszabban is, tehetségünktől és pillanatnyi állapotunktól függően.
Ami pedig az általános hozzáállásukat illeti, nekem pozitív tapasztalataim vannak.
Főleg, hogy én már tapasztaltam az elmúlt rendszert is.

Maguk közül kivetni a korruptakat, ez nehéz dió. Az általános felfogás megváltozásával, az alacsonyszintű korrupció lassan eltűnik majd. Ha az állampolgár nem próbálkozik, vagy nem érti a célzást, úgysem lehetséges.
A magasabb szinten történő dolgok pedig már politika.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5) Chieftec


Chieftec
őstag

Mennyit keresel?

(#6) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Semmi bajom az egyenruhásokkal. Nekik sincs velem. Az élet szép.
Amikor a "szerv" ellenőrzésre félre intett, megálltam, leállítottam a motort, biztonsági öv kikapcs, kiszálltam, ha esett is az eső, cigit eloltottam, mosolyogva köszöntem vissza. Igen, vissza, hiszen előre köszön a rend őre, még a legszigorúbb is. Minden kérdésre válaszoltam, aztán elköszöntünk, mentem tovább.
Soha egyetlen rendőr, de más hivatalos ember se volt velem goromba. Egyszerűen nem adtam rá okot.

Nem tudom, mennyit keresel, Flatron710. Azonban jól gondold meg, ha elégedetlenkedsz. Kisfizetésű rendőrök mennek az éjszakába kockára tenni saját testi épségüket. Cserélnél velük? És vajon cserélnél egy gumigyári melóssal, aki gázsütő forróságú szerszámok közt turkál napi 8 órán keresztül 6 napon, utána kettőt pihenhet, és se vasárnapja, se ünnepe nincs? Megjegyzendő kb. 70 a fizetés.

Egyébként jó a cikk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Aki azt állitja - az nem százas , ilyen a világon ha van pár ezer ... a többi az mid érdekből , muszályból , netán valami előny miatt .... pl 40évesen elmenni nyugdíjba MO-n . Szülei meg robotolnak, hogy legyen meg az éveik , éljék meg a nyugdíjas kort . Hogy nem sül le a pofájujkról a bőr .... meg aki ezt megengedte szintén... förtelmes . :O :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.