Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) csakaloki2 válasza elfelejtette (#5) üzenetére


csakaloki2
csendes tag

Igazabol ha belegondolunk semmi nem valtoztt az evek alatt csak az elnevezes.
Regen is volt egy csucs mo0ndjuk az S5, volt belole mini meg light meg isten tudja milyen verzio. Ugyanez van most is. van egy csucstelo, amit most ultranak hivnak, es van belole gagyi olcso, mini meg light, sima S21 es + neven. Annyi, hogy marketing szempontbol jobb igy, hogy light mini sima helyett, sima + ultra a nevezek, vevocsalogatobb. Ki akar light telefont venni?

(#52) gyonyoruwok


gyonyoruwok
tag

érdekes látni a sok kommentet arról, hogy vannak ám jó minőségű, prémium műanyagok, ami azért már egész más. jól sejtem, hogy a Note 20-ra is ezt a prémium plasztik hátlapot tették? mert akkor nem az a messiás, mint itt sokan feltételezitek. szubjektív nyilván, de nekem egész műanyagos műanyagnak érződött. ha valami teljesen új fejlesztés lesz viszont, akkor nem szóltam, de azt senki más nem is említi, csak feltételezgetünk.

Sony A6000 | iPhone 12

(#53) CptAdamica


CptAdamica
veterán

330 ezer forintért? Igazából kurva kínos, a marketing osztály meg bújjon el, mekkora csicskabánat már a Samsung istenem.

Megyen!

(#54) Yeffy


Yeffy
veterán

szerintem nincs vele gond, ha

- jo minosegure van megcsinalva (mai napig hianyolom a Lumia Nokiak polikarbonat hazait, remek formaterv es minoseg voltak szerintem
- az arban is erzodik

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#55) GreenGoblin válasza Yeffy (#54) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nekem a Samsung Galaxy Active gumis hátlapjai jöttek be a legjobban. Na azt szívesen látnám újra.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#56) Yeffy válasza Memmaao (#40) üzenetére


Yeffy
veterán

de szerettem ezeket a keszulekeket! a T sorozat valoban premium volt anyagminosegben, ez a modell meg plane! :K

GreenGoblin: az sem egy rossz dolog, vagy a koraban emlitett Ballystic Nylon anyag, ami Moto Droid-on volt pl, vagy az en X-Force-omon. nem is volt tokban sosem. :))

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#57) F_Gergely válasza Memmaao (#50) üzenetére


F_Gergely
őstag

Én SES-be vettem a telót valami 130 lett volna a biztosítás, úgy hogy sose volt rá szükségem. Meg nekem ne javítsanak, ha úgy lenne mint annó a vodánál hogy cserélnek új telóra akkor kéne.
Lehet ez valami szakmai ártalom lehet nálad, de nálam se telefon, se szemüveg se tablet se semmi nem tört de még csak nem is repedt karcolódott esés miatt. Toktól, fóliától megy egyenesen hányok.

(#58) Ossis


Ossis
csendes tag

Nekem a prioritás az fém-műanyag-üveg. Szerintem az üveg hátlap borzasztó

Asus Zenpad Z300M, Xiaomi Redmi Note 10S, Xiaomi Mi Band 6,, Lenovo Legion Y540

(#59) janeszgol válasza Memmaao (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

Na, ilyen SE kellene nekem mai kiadásban microusb-vel. Semmi mást nem kell változtatni rajta, csak a töltőcsatit.

(#60) Noukoum


Noukoum
veterán

Dehogy mindegy! Kell a f@rokhosszabbító az élet minden területén. A tudat a lényeg, a mai közösségi médiás élet erre különösen ráerősít.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#61) _flamer válasza #72445440 (#2) üzenetére


_flamer
aktív tag

Abszolút egyet értek veled. Aki "gagyibb" minőséget szeretne tapogatni egy prémium telefonnál az vegyen rá egy kínai tokot és meg is van oldva. Nem gondolnám, hogy az üveg hátlaphoz szükséges valamilyen védelem, elég sok ismerősöm használ telefont tok nélkül.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#62) Memmaao válasza F_Gergely (#57) üzenetére


Memmaao
addikt

Esett le a helikopter üléséről mentés során, a kórházban a lépcsőn, és a 3 gyerek közül már 2 is törte (persze hivatalosan nem ők voltak ugye :D )

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#63) enginev3.0 válasza Graphics (#10) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, de éveken keresztül voltak háborúk is, meg fa kerék az autókon, és milyen jó hogy már nem így van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#64) Joachim21


Joachim21
senior tag

Az S6 előtt szóba sem jött a Samsung a műanyagos hátlapjai miatt. Erre eltelik 7 év és megint ott tartunk. A töltő is kimaradt. Én azt mondom, nem kell Samsungot venni és meg van oldva. Ha elegen veszik, marad ez a lebutított csúcskategória trend, ha nem, akkor úgy is változtat a gyártó.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#65) Memmaao válasza enginev3.0 (#63) üzenetére


Memmaao
addikt

:U az idei Nobel díjat kapja... :W

My name is Bond, James... Dean.

(#66) csubííí


csubííí
senior tag

Töltő, füles nincs, de műanyag hátlap igen.
Most akkor számít, vagy nem számít a környezetszennyezés?

[ Szerkesztve ]

(#67) odani


odani
tag

Eleve teljesen felesleges olyan elrugaszkodott fogalmakat gyártani, mint a "prémiumság", hiszen tök relatív a minőségérzet. Van, akinek a jó minőségű, ellenálló műanyag a prémium, és van, akinek a szép üveg. De azért szerintem aki beszopja, hogy "csak az üveg a prémium", az érezze is szarul magát akkor, ha csak sima S-re van pénze, de Plusra/Ultrára nincs. ;]

Én a Mi 9 SE-mről néha leszedem a tokot és csak gyönyörködöm benne kicsit, hogy atyaég, milyen tárgy már ez :R .. aztán visszateszem a textiles hátlapot, ami baromi jól néz ki, kellemes a tapintása és nem csúszik más textilfelületeken.

(#68) juuzer


juuzer
addikt

Egyébként a Lumiák baromi jól használták a műanyagot. Azoknak ténlyeg minőségi polikarbonát házuk volt.

Vamos a la playa.

(#69) LittleLombax


LittleLombax
csendes tag

Alapvetően azt hogy ciki-e vagy sem szerintem a műanyag minősége és a megmunkálása dönti el. A lumiák plasztik hátlapja például számomra ezerszer szimpatikusabb volt mint bármelyik fém vagy üveghátlap. De -annak ellenére hogy sokan utálták- nekem a note 4 fake bőr hátlapja hihetetlen kényelmes volt anno. Nem gyűjtötte az ujjlenyomatokat és abszolút nem csúszott, pedig sajnos a kezem nagyon szokott izzadni.

(#70) Tocso1706 válasza Graphics (#49) üzenetére


Tocso1706
csendes tag

Unbody alu vagy acélvázat nem tudom miért futtatnának műanyaggal... de ha te mondod :D

(#71) ghiottone válasza Postas99 (#36) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Üveg helyett inkább ezt, vagy fa, esetleg bőr. + még az 1. genes Moto X-en is egyfajta karbonszálas anyagot használtak, ami szintén jó ötlet volt.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#72) batai15


batai15
félisten

A matériával semmi bajom sincs , sőt a régi telefonok például Galaxy nexus sem igényelt tokot , és ahogy többen írják a lumiák sem voltak rosszak, nem is kellett rá tok .Annyi de annyi szép telefon van ,amire az ember instant tokot tesz ,ezzel az amúgy sem kis készüléket még tovább vastagítja , de amilyen drága egy készülék és sérülékeny nyilván senki nem akarja nézegetni a karcos hátlapot .
Viszont az ár az olcsóbb matériát nem tükrözi ellenben prémiumnak van titulálva, és vastagon fog a ceruza.
Remélem piac keményen vissza fogja vetni az eladásokat ,mert vicc kategória a mobilok ára már .
Szóval felőlem jöhet a műanyag hátlap ,de akkor az árcédulán látszódjon meg .

[ Szerkesztve ]

(#73) k-adi


k-adi
nagyúr

ciki? ennyiért? prémiumnak eladva? az

ha olyan lenne mint a lumia-k voltak akkor még azt mondom talán nem, pl lumia920

(#74) Micsurin válasza k-adi (#73) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...hányszor leírtam és soha senki nem olvassa le. :DDD

Ha tényleg olyan műanyagok jönnének mint a régi Lumiák polikarbonát házai akkor még dobálózhatánk is a telefonokkal. :DD

edit.: egyébként a hátlap anyagától sokkal komolyabb gond az, hogy a középkategóriában térnek rá a műanyag keretre, újra. :W

A gyártók meg hozzák vissza a festett kereteket, olyan szép is elvégre a hámló festék az 1-2 éves alumínium kereten.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#75) k-adi válasza Micsurin (#74) üzenetére


k-adi
nagyúr

én még a WP-t is visszasírom néha a csempékkel :DDD

(#76) GreenGoblin válasza k-adi (#75) üzenetére


GreenGoblin
tag

Tegyél fel valami WP-s launchert.
:)

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#77) k-adi válasza GreenGoblin (#76) üzenetére


k-adi
nagyúr

najo annyira azért nem kell :DDD

(#78) GreenGoblin válasza k-adi (#77) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nekem még van egy Omniám. Néha előveszem ha hiányzik a csempe.
:)

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#79) k-adi válasza GreenGoblin (#78) üzenetére


k-adi
nagyúr

nekem is megvan még a fiókban a lumia920.. nem volt szívem eladni, most meg már csakazért se fogom

(#80) gyonyoruwok válasza ghiottone (#71) üzenetére


gyonyoruwok
tag

a bőr, vagy a manapság divatosabb vegán bőr, bármi is legyen az :D nekem is megmozgatja a fantáziám. a G4 is csábított anno, és most a mi 11-en is tetszik, ránézésre. ebbe az irányba inkább mozdulhatnának szerintem

Sony A6000 | iPhone 12

(#81) Micsurin válasza gyonyoruwok (#80) üzenetére


Micsurin
nagyúr

G4 az úgy hámlott mintha egész nyáron napozott volna... tapasztalat. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#82) gyonyoruwok válasza Micsurin (#81) üzenetére


gyonyoruwok
tag

oo bakker, akkor legalább olyan minőségű lehetett, mint egy 10ezer forintos műbőrdzseki a c&a-ból. ez is tapasztalat. na de ez már 2021-es vegán bőr, hátha

Sony A6000 | iPhone 12

(#83) nord_ válasza gyonyoruwok (#82) üzenetére


nord_
veterán

A vegán bőr olyan, mint a szűz kurva? :DDD

(#84) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Ezt írta nekünk a Samsung:

A Galaxy S21 mindhárom modelljét elől Corning® Gorilla® Glass Victus ™ erősíti. Mind a Galaxy S21 +, mind az S21 Ultra hátlapján Corning® Gorilla® Glass Victus ™ is található, míg a Galaxy S21 hátulján speciálisan megerősített polikarbonát anyag található. Mindegyik készülék kialakítása egyszerre tartós és stílusos.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#85) enginev3.0 válasza Bog (#84) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szóval akkor üveg, csak az s21 nem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#86) Emericus Max


Emericus Max
tag

Szerintem a műanyag a prémium szegmensben akkor lenne elfogadható, ha amolyan G-Shock vagy Luminox óra módjára, megerősített polikarbonát vagy szénszálas anyagból készülne. Azért mert az tényleg kb. golyóálló és biztos nem törik ha leejted. Ilyenformán tok sem kéne rá nagyon. A szénszálas meg jól is néz ki. Így a marketinget is mellé lehet tenni, hogy így kemény meg ellenálló, nem csak pusztán arról szól hogy olcsóbb fröccsönteni mint üveget, fémet megmunkálni.
Egyébként a legtöbben a mai horror flagship árak mellet nem éreznék hogy a műanyag hátlappal megérte megvenni a telefont, amikor Pocofon már van olcsóbban is csúcs hardverrel meg műanyag házzal...

(#87) Graphics válasza enginev3.0 (#63) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elég sarkosra vetted a példád :) Nem gondolom, hogy a különböző anyagok használata minőségi rangot jelentene, legalábbis nem kéne.

Szerintem ne ezen a vonalon menjünk tovább.

Mindenkinek van véleménye és elképzelése arról, mit szeretne használni.

Én nagyon szívesen vettem volna pl. Poco F2 Pro-t, de nem vettem, mert hiába lenne tokban, volt már hogy ejtettem le telefont...

Én nekem inkább a gyártók árpolitikájával van bajom. Nekem a hátlap inkább legyen strapabíróbb, az anyaga inkább polikarbonát,.
Nem azért mert igénytelen dzsentri lennék, hanem mert nekem az jobb.

Viszont elfogadom, hogy másnak az üveg kell, meg a famous (fémes).

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#88) BloodRay


BloodRay
veterán

Nem a hátlap anyaga ezzel a szériával a legfőbb probléma. Elég bagatelizálónak érzem ezt a cikket is...
Semmi baj azzal ha egy anyagot olcsóbbra váltanak, pl praktikusabb is lehet a plasztik itt is. Csak talán nem kellene ettől drágulnia a készülékeknek... Pláne hogy még a töltőt is kispórolják, a felbontás is visszaesik(nem arról van szó hogy nem elég a pentile-os "full hd", hanem hogy ez nem egy csúcs specifikáció amiről az S széria elvileg szól...).
Lassan zéró feljődés nem lesz a chipsetcserén kívül de nem kicsit drágulnak a mobilok... Ez a lényeges nem az hogy műanyag e a hátlap (ami amúgy rettenet randa lett) a tok alatt...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#89) janeszgol válasza Tocso1706 (#70) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem mondott hülyeséget. A Lumia 650 például full plasztik, és rá van ragasztva az alumínium csík.
De persze nem mindegyik ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#90) Micsurin válasza Bog (#84) üzenetére


Micsurin
nagyúr

1:1? Konkrétan polikarbonátot írtak vagy thermoplastic-ot? Tök komoly kérdés mert utóbbi mögé a szimpla abs műanyagot is lehet bújtatni.

Ellenben egy rendesen öntött pc lap meglepően rugalmas --> remek ütéselnyelő. (A régebbi samu hátlapok közelebb álltak a kínai abs-hez... :((()

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#91) Noukoum válasza BloodRay (#88) üzenetére


Noukoum
veterán

Samsung Galaxy S8 64gb 275ezer forint - 2017
Samsung Galaxy S21 128gb 330ezer forint - 2021
Majdnem annyival drágult amennyit romlott a forint értéke.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#92) juuzer válasza k-adi (#79) üzenetére


juuzer
addikt

Nekem is megvan a Lumia 520, az első WP-s telefonom volt. Cseréltem rajta kijelzőt, még mindig működőképes. :) (A 930-amat összetörtem, azt bánom nagyon :( Azt még a házi kijelzőcsere se mentette meg sajnos.)

(Meg hát Mutter 530-asa is megvan még új kijelzővel, na meg Fater 532-ese is még tökéletes, egyedül 2 db akksit evett meg a 2 év alatt, ezért is lett lecserélve.)

Vamos a la playa.

(#93) tha_answer


tha_answer
őstag

NOKIA POLYCARBONAT mindent ut :DD :DD :DD

(#94) BloodRay válasza Noukoum (#91) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen és mellette a procit leszámítva kb romlott mindenben...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#95) Noukoum válasza BloodRay (#94) üzenetére


Noukoum
veterán

Te írtad hogy nem azzal van a baj hogy kevessebet adnak hanem hogy mennyivel drágábbá tették.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#96) dikan válasza =Mentor= (#47) üzenetére


dikan
tag

Én sem értem, hogy az üveg mitől lenne prémium. De azt sem értem, hogy a műanyag mitől rontana a prémiumságon. Egy 50 millás Range Roverben talán nincs műanyag? De ha már igazán prémium anyag kell oda akkor legyen bőr, zafír, kerámia, titán.

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#97) juuzer válasza Noukoum (#91) üzenetére


juuzer
addikt

Ez mjuk true tho. :(

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#98) BloodRay válasza Noukoum (#95) üzenetére


BloodRay
veterán

Te tudsz olvasni amúgy?
Azt írtam nem az a probléma, hogy műanyag a hátlap anyaga, mert az a legkevesebb...
Legyen új proci (mert a fosbook a tavalyi csúcsprocin már nem pörög eléggé) és 83db kamera a hátlapon egy ocsmány szigeten, az előlapon meg a kijelző alatt egy amúgy egy fizikai gombba építettnél vacakabb, rosszabbul használható mert ez olyan menőn hangzik hogy kijelző alatti wow... Röhej...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#99) Noukoum válasza BloodRay (#98) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor írd azt amit mondani akarsz.

Nem a hátlap anyaga ezzel a szériával a legfőbb probléma. Elég bagatelizálónak érzem ezt a cikket is...
Semmi baj azzal ha egy anyagot olcsóbbra váltanak, pl praktikusabb is lehet a plasztik itt is. Csak talán nem kellene ettől drágulnia a készülékeknek... Pláne hogy még a töltőt is kispórolják, a felbontás is visszaesik(nem arról van szó hogy nem elég a pentile-os "full hd", hanem hogy ez nem egy csúcs specifikáció amiről az S széria elvileg szól...).
Lassan zéró feljődés nem lesz a chipsetcserén kívül de nem kicsit drágulnak a mobilok... Ez a lényeges nem az hogy műanyag e a hátlap (ami amúgy rettenet randa lett) a tok alatt...

1. leírod hogy nem baj az olcsóbb plasztik
2. leírod hogy akkor ne növelnék az árát. (?)
3. leírod hogy ez már nem csúcs spec (kijelzőfelbontás) + nincs töltő és ez gond
4. leírod hogy nincs fejlődés és mégis drágul a mobil (????)
5. leírod hogy nem lényeges hogy műanyag a hátlap

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#100) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Lassan ezen a fórumon mindent ügyvéddel kéne megírattatni mert minden mondat ki van elemezve, minden szó ki van forgatva.
Ja meg természetesen nyelvatnilag helyesen mert jönnek a nyelvtanárok és belekötnek ha már másba nem tudnak csak hogy levezessék az otthoni feszkót.
Vicc az egész.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.