Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Micsurin válasza Noukoum (#150) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Biztosan*, Honor 8 anno nekem is elkezdett a vége felé hámlani ott se bírta az elox keret.
*hogy otthon mit kezd vele azt nem tudom de vírus előttig napi 7-10 órát töltöttünk el egy légtérben, gyári bőr vagy szilikon (a bolyhos belsejű filces) tokban voltak tárolva. Az új SE már csak csak de a 8 és az XR nagyon ronda lett. A 7-ről azért nem nyilatkozom mert azt már csak mint végeredményt láttam a kezükben.

Azóta nálam szempont, hogy ne eloxálva legyen a keret hanem ha lehet akkor szálcsiszolva vagy polírozva. Mindig tetszettek pont emiatt a HTC One-ok, csak a felület nem jött be. Na azok az utolsó porcikájukig ténylegesen prémium érzetet keltettek kézbe véve.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#152) hroberto válasza Peathee (#149) üzenetére


hroberto
addikt

Egyetértek. A 800-ast mikor megfogtam, azt mondtam, hogy nekem azonnal kell egy ilyen!
A 925 meg aztán tényleg az egyik legszebb telefon.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#153) <Lacy85> válasza Micsurin (#148) üzenetére


<Lacy85>
addikt

iPhone-nál nem tudom, mert 11 Pro Max előtt droidot használtam. Viszont azoknál soha nem volt ilyen gondom az alu kerettel. S8+ 3,5 évig volt nyúzva, de nem tapasztaltam ilyesmit. Note9 2 éves, szintén semmi kopás a kereten.

(#154) Trolee válasza Micsurin (#145) üzenetére


Trolee
aktív tag

:DDD Vigyázni kellett rá ez kétségtelen. De nekem 2 évet kibírt minimális kopással.
Mindegyik anyagnak megvan az előnye és hátránya is. Nekem ez prémium hatást kelt, és szép, de ugye ez szubjektív. :R

[ Szerkesztve ]

(#155) Micsurin válasza Trolee (#154) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Szépnek szép én is nagyon szerettem, a szerviz hozzáállása meg példaértékű.(váci úti lg szerviz) Garin túl 2x cseréltek benne lapot. Alin volt hozzá szintén jó minőségű bőrhátlap a valamivel keményebb fényesebb volt az már nem kopott annyira még ha nem is volt annyira finom a tapintása, de jó volt. (Az a telefon úgy volt jó ahogy volt :D, azóta talán az S10 tudta belőlem ezt az egységesen egyben van érzést kiváltani... csak a bekapcs gomb lenne lentebb, pedig nincsen kis kezem. )
EclipseGT Samuról meg én nem tudok nyilatkozni. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#156) tboldi válasza Micsurin (#148) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én már 3 éve csak bőrtokokat veszek (gyári Apple és a XS Max óta Nomad is, időnként cserélgetem), soha nem volt gondom velük. A másfél éves 8 Plusom így nézett ki eladáskor, egyedül a bekapcsoló gomb fényesedett ki egy pici ponton. :)

A XS Max is ugyanilyen újszerű állapotban került az új gazdájához, de ugye az rozsdamentes acél, bár a szürkéről lehetett hallani itt-ott, hogy lepattogzik. Az enyémnek semmi baja nem volt, szintén másfél évesen adtam el.

[ Szerkesztve ]

(#157) Postas99


Postas99
senior tag

A baj a Samuval van:

1, kvázi "csúcs" telefon Exynos 2100-el (hagyjuk a bullshitet) nekem SD proci kell. -1
2, No töltő (Ezért a pénzért elvárom hogy teljes értékű csomagolt terméket kapjak) ha krippled termékre van szükségem elmegyek a csomagolás sérült áruházak valamelyikébe -1
3, Műanyag hátlap, ez aztán az átb@szás csimboraszzója.., nem elég hogy "kvázi csúcs" termék de még az anyaghasználat sem prémium EZÉRT A PÉNZÉRT. -1

Eddig -3 pont.., az a baj , hogy a szememben a Samsung amúgy is egy gagyi gyártó.
Szóval a válasz BAJ pontosan ennél a terméknél...

(#158) Fall-N válasza janeszgol (#122) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez nem így működik. Persze, hogy évről évre jobbak a paraméterek, de nem is nőnek exponenciálisan az árak, akkor már rég több millió Forint lenne az S21, mert jóval erősebb, mint az S1 volt. Az adott kategóriában van egy ársáv és ahhoz kellene igazodni. Persze az infláció és a dollár - Ft árfolyam ezt tudja befolyásolni, de nagyjából hasonlónak kellene lennie. Így is elég jól elszabadultak az árak. Nagyjából már több, mint kétszeres szorzó van, mint pár éve. Most 100 ezer Forintért kapsz egy közepes telefont, pár éve 120 körül már volt csúcsmodell. Akkor a közepes telefon jó a fele volt. Most 50 ezer Ft-ért csak kompromisszumos telefont kapsz, 70 körül már használhatót.

Vannak burkolt áremelések, ahogy csinálják az üdítőkkel és a vegyszerekkel is. Így ment össze az Ariel mosógél is azonos ár mellett 1,3 l -> 1,1 l -> 1 l, Pur 900 ml -> 750 ml. Itt a telefonnál a minőséget gyengítik. Igényesebb anyagok helyett, jön az olcsóbbak használata. Akármilyen jó minőségű műanyag, jóval olcsóbb előállítani, mint egy fém vagy üveg hátlapot. Nyilván több profit marad a zsebben, plusz még ha netán drágább is lesz, mint a tavalyi. Pluszban nem kapsz töltőt és fülest sem, már eleve drágult a termék, mégha ugyanannyiba kerül is, mint tavaly.

[ Szerkesztve ]

(#159) <Lacy85> válasza Postas99 (#157) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én sokáig samukat használtam, de tavaly valami nagyon elszakadt náluk. Nem baj, veszünk mást. :D

[ Szerkesztve ]

(#160) bob011


bob011
tag

Nem vagyok az üveg hátlap barátja.
Kb. fél méterről esett le párszor a telefonom és összevissza van törve a sarkaiból kiindulva az üveg...

[ Szerkesztve ]

(#161) gattolino


gattolino
senior tag

Majd ha a folyókból is a le nem bomló műanyagokat fogják kihalászni akkor kérdezzék meg ugyanezt. Kicsit gondolkodni kellene azon, hogy ezen a planétán kellene rendet rakni, és nem kirajzani az űrbe és azt is tönkretenni. Elon Musk akar a Marson bázist. De minek? Oda úgyis csak a kiválasztottak juthatnak majd..

Vivo X90 Pro Plus

(#162) Fall-N válasza bob011 (#160) üzenetére


Fall-N
veterán

Kell venni rá vastag armor tokot és nem törik össze. Ha már nem tud valaki vigyázni rá. :U Lényegtelen milyen anyagból van a hátlap, ha rossz szögben esik akkor az előlap tud törni, így lényegtelen, hogy a hátlap is törik-e vagy sem. Vigyázni kell rá, ha valaki nem képes rá, kell rá védelem. Üveg hátlap alkalmazása előtt is voltak törött kijelzős telefonok.

[ Szerkesztve ]

(#163) gusthy


gusthy
veterán

Azért ez eléggé 1st world problem, nem? :DD

(#164) d@minator


d@minator
addikt

Egy telefonnál a prémium külsőt a következők jelentik: Hajlított kijelző, üveg hátlap, márka presztízs, magas ár, S-Pen tehát amik nem szokványosak. Az S21 nem prémium telefon, még csak nem is csúcs hanem normál amik alatta vannak azok a butítottak, így a műanyag hátlap teljesen elfogadható. Az Ultra meg üveget kapott.
A műanyag amúgy praktikusabb, legalábbis volt egy kínai telefonom ami jól tapadt a kézbe, nem karcolódott, nem sérült. A ciki a tudat, hogy a Samsung nem praktikusság miatt cserélte műanyagra.

(#165) HarleyCustom válasza <Lacy85> (#127) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

Ezen is nyerészkedni akar a Samsung. Gondolom 5 Ft. az előállítása, az üveg drágább...viszont prémium áron adják. :Y
De!
Ha már műanyag, miért nem lepattintható házilag és cserélhető akár vastagabbra az akku egy másik hátlappal? :D Mint anno az S5-ig bezárólag... Tiszta retro :D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#166) Luck Dragon válasza HarleyCustom (#165) üzenetére

És egyben hasznos is lenne. :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#167) <Lacy85> válasza HarleyCustom (#165) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Már az A szériánál is elég gáz volt, mikor visszatértek a műanyagra. Ott ráadásul tényleg a tejfölösdobozzal vetekszik a glasstic. Pedig azok sem olcsó telók.
S, Note szériánál meg egyenesen vicc...

(#168) .Szaki. válasza Micsurin (#155) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nekem két évig volt S9+, most DeX-en való médiafogyasztásra van használva, nem volt tokban egyáltalán. A hátlap nagyon tudott karcolódni, hiába vigyáztam rá, érdekes az előlap egyáltalán nem. Talán egy kisebb karcot szedett össze, de azt is a káván. Ami rendkívül illúzióromboló volt, hogy a kamera és ujjlenyomatolvasó közti keret minősége az ami kritikán aluli, arról teljesen lekopott a festék.

Ezen kívül makulátlan volt, egészen pár hónappal ezelőttig, amikor kiesett a farzsebemből a betonra és szilánkosra tört a hátlapja szegénynek.

Most megint iPhone van, ez is elképesztően össze van rakva, én nem érzem azt, hogy ez bárhol elkezdene majd kopni, de ezt majd az idő eldönti. Az 5S-en sincs egy kopás sem, akkor feltételezem ezen se lesz.

__________________________

Műanyag hátlap. Nem feltétlen gáz, ha jól meg tudják csinálni. Nekem volt remek fogású műanyag telefonom is és pocsék is. Többnyire inkább az utóbbi volt jellemző, de például anno az LG KP500 - igaz papírvékony - műanyagja teljesen puha, kellemes tapintású volt. Volt Honorom is, na annak igazi Pepsi flakon hátlapja volt, minősíthetetlen.

Az üveggel egyetlen hatalmas gond van, elképesztően gyűjti az ujjlenyomatot. Persze törik is, de vigyázni kell a telefonra és nem fog összetörni. Nekem is összetört, nem okoskodok, de az én hibám volt az is.

(#169) Luck Dragon válasza .Szaki. (#168) üzenetére

Hasonló véleményen vagyok én is , Lumia műanyaga példaértékűnek mondanám mai napig szinte karcmentesek. Ellenben volt Samsung műanyag készülékeim ami hamar repkedtek ,főleg az áll króm dísz csíkok amik szinten műanyagból voltak , de utaltam.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#170) .Szaki. válasza Luck Dragon (#169) üzenetére


.Szaki.
addikt

Basszus, tényleg, a Lumia is műanyag volt! Volt L625-öm, amellett, hogy az is gyönyörű telefon volt, a tapintása is valóban kifogástalan volt!

(#171) Luck Dragon válasza .Szaki. (#170) üzenetére

Lumia 800; 735 műanyagát imádtam , aztán jött a 640-es bili fényes festésű anyag használata , akkor már nem jött be .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#172) .Szaki. válasza Luck Dragon (#171) üzenetére


.Szaki.
addikt

A 640-esről nem tudok nyilatkozni, egyedüli WP-m volt, utána sajnos a platform szándékos kinyírása miatt elvesztettem az érdeklődésem irántuk. A 625 még kifejezetten rendben volt! :)

(#173) Luck Dragon válasza .Szaki. (#172) üzenetére

Magam nagy WP fan voltam/vagyok , volt egy jó pár , de elmondhatom hogy 30-as szériáig voltak normális anyag használattal ellátott telefonok. 40-50-es már nem .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#174) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Amúgy most is van a lumiákhoz hasonló hátlapú telefon. A Pixel 5 pl. elég közel áll hozzá.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#175) Luck Dragon válasza GreenGoblin (#174) üzenetére

Lehetséges , csak a Pixellel az a baj hogy hivatalosan forrásból nem lehet hozzájutni .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#176) .Szaki. válasza Luck Dragon (#173) üzenetére


.Szaki.
addikt

Igen, én is szerelmese voltam a platformnak, igazán kár érte, hogy ők maguk tönkretették az egészet. Pedig igazán jót tett a világnak, hogy nem csak két platform volt.

(#177) juuzer válasza .Szaki. (#176) üzenetére


juuzer
addikt

Plusz a Lumia billentyűzetét azóta se veri nálam semmi. Max csak épphogy megközelíti. :)

Vamos a la playa.

(#178) GreenGoblin válasza juuzer (#177) üzenetére


GreenGoblin
tag

Az IOS billentyűzete szerintem van olyan jó. Az Google féle az tuti nem.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#179) Luck Dragon válasza GreenGoblin (#178) üzenetére

Most IOS-t használok , de ha választhatnák magam is wp billentyűt választanám .

Szaki
Igen jobb volt a piac a több szereplős versennyel.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#180) GreenGoblin válasza Luck Dragon (#179) üzenetére


GreenGoblin
tag

Mondjuk a Huawei ki tudná építeni a saját maga ökoszisztémáját anélkül, hogy elgáncsolnák ott lehetne a harmadik szereplő.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#181) .Szaki. válasza juuzer (#177) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ebben egyet kell hogy értsek GreenGoblinnal, az iOS billentyűzete jelenleg szerintem is magasan a legjobb, főleg azzal, hogy touchpad-ként is használható és a droidos verziókkal ellentétben, ez jól használható. A WP billentyűzetére megmondom őszintén már nem emlékszem kristálytisztán, 2014-16 között volt WP-m, de az biztos, hogy azt nem küldtem el a náthásba, mint pl a Honor ócska billentyűzetét.

(#182) Luck Dragon válasza GreenGoblin (#180) üzenetére

Kulcsszó a lehetne , de várjuk ki a véget . Szerintem túl nagy falat lesz a cégnek és nem jön össze nekik . Bár ne legyen igazam.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#183) Micsurin válasza .Szaki. (#168) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem voltam soha aktív iphone user* így passz azt tudom amit láttam barátok teloin.
*mielőtt haverom cserélte az XR-t 11 Pro-ra egy hétre átpasszolta az XR-t. Az elég is volt, hogy elhessegessem az SE elképzelést és legyen S10 az adott keretből. Nem rossz az csak mégis meh volt...

Az a keret az S9-en tényleg katasztrofális volt... cégesként volt szerencse azt is megnézni a közvetlen családban. :((( Dex egyébként felértékelődik mint média funkció. XCloud ha finomítva lesz valami brutális jó lesz vezetékes Dex-en. Már most is elég korrekt!:K

A műanyag hátlap meg nálam sem feltétlen hátrány többször írtam, a Lumia pl etalon volt nálam éveken keresztül 910,20,25. Itt a Glasstic rettenetekkel kellene kezdeni valamit mert egy jó minőségű polikarbonát tapintása igenis lehet nagyon jó és meglepően masszív, mondom újra... a bukósisak kapott murvakövet kamion alól 140 körül és egy kisebb pont szerű bemélyedésen túl nem sérült. Ha ténylegesen jó az anyag akkor nagyon masszív lehetne egy jobb APC hátlap, főleg ha nem csak mattosítva van hanem érdesítik a felületet. Kevésbé csúszik és az viszont abban a formában már közel maximálisan scratch proof. Ott már igen komoly behatás kell, hogy meglátszódjon. De hiú ábránd abban reménykedni, hogy vissza fog térni a cserélhető akku. Már most küszködnek a gyártók mert az emberek nem cserélik le (egyre kevesebben) a 2-3 éves flagshippeket mert egyszerűen túl jók még mindig napi használatban, ha visszajönnének a cserélhető akkuk ez a folyamat csak gyorsulna és erősödne.

GreenGoblin Na ja csak mióta az Expansys megszűnt azóta nem igazán jutsz hozzá itthon megbízható forrásból Google referencia termékhez. :(

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#184) .Szaki. válasza Micsurin (#183) üzenetére


.Szaki.
addikt

"*mielőtt haverom cserélte az XR-t 11 Pro-ra egy hétre átpasszolta az XR-t. Az elég is volt, hogy elhessegessem az SE elképzelést és legyen S10 az adott keretből. Nem rossz az csak mégis meh volt..."

Ez is egy szubjektív dolog, mint a műanyag hátlap és a megfelelő billentyűzet. Legalább időben, vásárlás előtt kiderült, hogy az iOS nem a te világod, ez szerintem teljesen rendben van. :)

"Dex egyébként felértékelődik mint média funkció."

Nekem pl baromi jó, hogy az alap "buta" TV-mert ezzel tudtam okosítani és Netflix, HBO Go, YouTube-ra használható. Próbáltam komolyabban munkára/tanulásra is használni, ott már azért akadtak hiányosságok sajnos, de egyébként egy remek ötlet, aki kitalálta egy zseni.

A hátlappal kapcsolatos résszel teljes mértékben egyetértek! :K

(#185) Fall-N válasza Luck Dragon (#169) üzenetére


Fall-N
veterán

Az az S4 volt. Még tokbn hordva és vigyázva is hámlott az egész.

(#186) Luck Dragon válasza Fall-N (#185) üzenetére

Meg a mini&ace&advence és még abból a korból az összes Samsung amin volt .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#187) juuzer válasza GreenGoblin (#178) üzenetére


juuzer
addikt

Én iPhone-ra váltottam a Lumiáról anno. Nekem annyira nem adta. :(

Vamos a la playa.

(#188) Tomi84


Tomi84
aktív tag

7 éves Lumia 950 műanyag hátlapján kevesebb karc van, mint a kamera alu keretén.
Első pár évben persze tokban volt, de aztán inkább már nem, zsebbe be, kulcs mellé, stb.
Arról nem is szólva, hogy levehető volt a hátlap, simán cseréltem akár útközben akksit, de egyszer még a kamerát is kicseréltem benne - munkahelyen, az ebédszünet végi 10 percben.

Ez a prémium-nem prémium kezd erősen balfaszságba átmenni és elfeledkezünk arról, hogy ezek elsősorban használati eszközök, egy telefonban a tudása és a használhatósága a lényeg. Vásárlás után pár napig nézegeted, hogy milyen szép, aztán úgyis telefonálni fogsz vele, meg a kijelzőjét bámulod.

[ Szerkesztve ]

(#189) adamklark válasza Tomi84 (#188) üzenetére


adamklark
senior tag

Ebben igazad van, engem se érdekel miből van a hátlap csak jó legyen (úgyis tokban hordom mindig) . a probléma ott kezdődik hogy milyen áron van és milyen elvárásai vannak az embernek. eddig azzal versenyeztek hogy milyen prémium és társai, vegyél üveget, most meg visszavesznek, arcvesztés, lásd hogy savazzák az Apple t töltő hiány miatt (teljesen jogosan) erre ők is beallnak a sorba, szánalmas.

(#190) Luck Dragon válasza adamklark (#189) üzenetére

Xiaomit se hagyd ki , már a Mi 11 sem kapott állítólag .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#191) Yeffy válasza Tomi84 (#188) üzenetére


Yeffy
veterán

+1

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#192) juuzer válasza Tomi84 (#188) üzenetére


juuzer
addikt

Egyébként igen. Meg eleve úgyis tokba rakja mindenki, de ez már többször elhangzott. Innentől mindegy is.

(Egyébként baromi szép teló még mindig! :R )

Vamos a la playa.

(#193) Micsurin válasza Tomi84 (#188) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Pontosan... O+ Nord jó példa ott sem a műanyaggal volt a baj hanem a megfelelő merevségről. Elengedhették volna az üveg hátlapot ha cserébe a készülék fémkeretes és masszív... :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#194) batai15 válasza Tomi84 (#188) üzenetére


batai15
félisten

Egyébként is kb mindegy hogy milyen a hátlap mikor tokban tartja az ember ...

(#195) GreenGoblin válasza batai15 (#194) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ott a pont!
Mindig tokban hordtam a telefonjaim kivéve ha épp valami ideiglenessel toltam telefon váltás közt, de azok már eleve leharcolt állapotban voltak.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#196) batai15 válasza GreenGoblin (#195) üzenetére


batai15
félisten

Pedig egyébként nagyon sok szép telefon van ,csak nem látszanak tokban.

(#197) hroberto válasza batai15 (#196) üzenetére


hroberto
addikt

Ezért jó a műanyag, ami kevésbé sérülékeny, és akár tok nélkül is lehetne hordani. ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#198) <Lacy85> válasza hroberto (#197) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Meg ezért jó a matt üveg. Nem gyűjti az ujjlenyomatot, nem lesz korcsolyapálya, minőségibb hatása van és akár tok nélkül is lehet hordani. :D
Nekem sincs tokban a teló.
Ha meg dobálod a telót, akkor teljesen mindegy, hogy műanyag, vagy üveg. A műanyag is törni fog, a kijelző pedig ugyanúgy össze fog törni.

(#199) Micsurin válasza <Lacy85> (#198) üzenetére


Micsurin
nagyúr

És szintén pókhálósodik irdatlan könnyen... :C

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#200) GreenGoblin válasza Micsurin (#199) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ezért kéne a se nem üveg, se nem műanyag hátlap. Gumi. Jó fogást biztosít és nem törik. Plusz tokra sem kéne költeni.
Sajnálom hogy erre nem fekszenek rá a gyártók.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.