Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

fusson, ki merre lát...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) SP4C3


SP4C3
veterán

Ahh, cégben használjuk. Win10, meg most még ez is... :N

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#3) Frawly válasza bambano (#1) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem is elég rossz megérzésem van ezzel kapcsolatban. Ami miatt mégse aggódok annyira, hogy ha el is cseszi ez a cég a Thunderbirdöt, meg fizetős lesz, akkor valaki forkolja az utolsó normális opensource kódot. Ahogy Firefoxot is forkolták Pale Moon-ba, úgy a TB-öt sem hagyja a közösség veszni. Na, meg mióta áttértem neomutt-ra, azóta még kevésbé érint, de azért nem örülnék neki, ha szétcsesznék.

Elítélem egyébként a Mozillát, hogy nem fejleszti a TB-t, mert az ugyan érthető, hogy pénzt visz el, de sok erőforrást nem kell beleölni, mivel nincs mit rajta fejleszteni. Némi biztonsági folt időről időre. Ez nem böngésző, hogy új protokollokat és optimalizációkat kell támogatni benne, a TB-nek elég annyit tudnia, hogy levelezni lehessen vele.

(#4) Rimuru válasza Frawly (#3) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez nem böngésző - konkretan ugyanaz az alapja mint a firefoxnak. :)

Vigyázat, csalok!

(#5) Frawly válasza Rimuru (#4) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, a motorja azonos, hogy meg tudja jeleníteni a HTML alapú leveleket, meg kezelni tudja az addonokat. De csak ennyi a közös. Egy levelezőkliensnek nem kell annyira bleeding edge-nek, meg sebességoptimalizáltnak lennie, mint egy böngészőnek.

(#6) galocza válasza Frawly (#5) üzenetére


galocza
aktív tag

ha már sebesség-optimalizációról van szó és levelezésről - azt tudjuk már közel másfél év után, mért malmozok fél-egy percig, ha frissítem a gmail tabot a böngészőben? termeljük a bitcoint gúglinak, vagy csak ennyire balfékek?

(#7) Armagedown


Armagedown
őstag

Kár érte, hiszen nem sok fejlesztenivaló van egy szimpla levelezőprogramon, a web fejlődik, de az e-mail nem.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#8) Vladi válasza Frawly (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezt nem értem én se. Van vagy egy tucat open levelező kliens. Azokra jut ember?
e-mailezés könyörgöm, nem kellene túlmisztifikálni.

Egéybként nagyjából 10+ éve használom, de nekem a pénzügyi válság is kimaradt. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) andor80


andor80
senior tag

Amióta van w10 beépített postát használom Egyszer nem szinkronizált 1 napig soha semmi gond vele.Átlagfelhasználók 99.99% bőven elég kell legyen

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Már rég váltottam, Mailbird-re.

(#11) Cucuska2 válasza andor80 (#9) üzenetére


Cucuska2
őstag

Egyszer nem szinkronizált 1 napig

Igen, én egy tárgyamat buktam el emiatt.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12) atike


atike
nagyúr

Csak nálunk működik gond nélkül...? :)

(#13) Fecogame


Fecogame
veterán

Gmail-t használok webes felületen, cégnél pedig Outlook-ot. :) De egyébként sosem értettem a jelentőségét ezeknek az email klienseknek, mikor ott a böngésző.

Oké, nálam ugyanez igaz a Facebook alkalmazásra is telefonon. Egyrészt nem használom, de ha mégis, akkor szintén böngésző :) Kevesebb erőforrás, kevesebb ikon.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14) Rimuru válasza Fecogame (#13) üzenetére


Rimuru
veterán

cégnél pedig Outlook-ot ... mikor ott a böngésző - az a vicces hogy a webes outlook jobb mint a windowsos kliens (utobbinal a maces is jobb).

Vigyázat, csalok!

(#15) Soderes


Soderes
aktív tag

Jönnek majd a reklámok.

(#16) Fecogame válasza Rimuru (#14) üzenetére


Fecogame
veterán

Cégnél eléggé meg van kötve a kezünk ilyen szempontból, hogy mit használhatunk (jogosan), így ott kénytelen vagyok kitekinteni ;]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17) VIC20 válasza Fecogame (#13) üzenetére


VIC20
őstag

Fiatal vagy. :)

(#18) cellpeti


cellpeti
veterán

jó a gmail :DDD :DDD :DDD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#19) Fecogame válasza VIC20 (#17) üzenetére


Fecogame
veterán

Inkább minimalista :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20) lócitrom válasza Fecogame (#13) üzenetére


lócitrom
őstag

az mondjuk érdekes lenne, ha valaki azért nem használna valamit, mert valaki más nem használ olyasmit.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#21) khalox


khalox
őstag

Há', nem tom. Ez egy nagy humbug az egész.
Én még Pine-on nevelkedtem, és örök kedvencem a TheBat! (fizetős) kliens, ami 2005-ben is tudta azt, amit egy levelezőkliensnek tudnia kell.
Fogalmam sincs, mi a frászkarikát kell fejleszteni a Thunderbird-ön. Egy Godzilla az egész, horribilis memóriahasználattal, de legalább lassú, mint egy reumás csiga. Könyörgöm 320MiB memóriát megeszik egy retek szöveges üzenet elolvasásakor is, de tulajdonképpen mi a tökért?

(#22) SP4C3 válasza khalox (#21) üzenetére


SP4C3
veterán

Jogos kérdés/kijelentés. Valami alternatíva? (lehetőleg szabadsoftware)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#23) totron válasza khalox (#21) üzenetére


totron
addikt

Kedvencem, mikor laikusok által mesternek kikiáltott, laikustól nem sokban eltérő gyermek ódon gépekre is vadul felhelyezi a birdöt, mert az van a trendi fejében. ...

A közösségi fejlesztés PR-ja valamiképpen igen jóra és erősre sikeredett, már a kezdetektől. Emlékszem a Firefox össznépi propagandájára az ején, ment szájról szájra a dolog. Ennek köszönhetünk számos forkot, amiket legalább senki nem használ (gyakran látni, hogy az egyéni vagy kiscsoportos érdekeket paradox módon felülírja a nagyközösségi vélemény). Egy ternatív/újhullámos böngésző mindenképpen útjára indult volna a Netscale/IE korszak után. Történetesen egy szabad módiból nőtte ki magát.

Ugyanezen jelenségek nyalnak vissza e levelező esetében. Nem sikerülhet minden, de legalább ne léteznének azok a másokon keresztüli, önhitegető hangok, miszerint a termék jó. Nem az. Nagyon egyszerűen lehetne szegmentálni egyénen belül is a valóságot és az egyéni álmok irányát, engem kimondottan zavar, ha ez összemosódik. Talán össze is kell neki, különben nem működnének a reklámok sem és dugába dőlne szeretett fogyasztóiságunk egésze is. Maradnak hát a plafonszakító baromságok. Érdekelne azért hányan használják ténylegesen.

(#24) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

kb 5 evvel ezelott frissitettem, azota is jo. amugy is csak text modban irok. nem is fogom frissiteni, eleg reklamot tol mar mindenki az arcunkba, na majd meg ez is, koszi de nem.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#25) cami][us válasza SP4C3 (#22) üzenetére


cami][us
senior tag

Neomutt. :D

@totron

Ez is egy vélemény. Nem tetszik ne használd.

(#26) totron válasza cami][us (#25) üzenetére


totron
addikt

Nem használom. Akikről írtam, azok eljárása nem tetszik.

(#27) khalox válasza cami][us (#25) üzenetére


khalox
őstag

Neomutt, persze. :D
Azért az időutazás megvalósítását és tesztelését nem ebben a kontextusban képzelem el.

(#28) SP4C3 válasza cami][us (#25) üzenetére


SP4C3
veterán

Mert nincs megfelelő alternatívája? :N

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#29) Frawly válasza khalox (#27) üzenetére


Frawly
veterán

A neomutt jó. De csak annak, aki hatékonyan tud terminált használni, gépírni, szereti a vim-es gyorsbillentyűket, és text-only alapú mailokat küldd. Azaz olyanoknak, mint én, meg a szóban forgó kolléga. Nekem valószínű kínszenvedés lenne. Időutazásnak nem időutazás semmiképp.

Viszont a Thunderbird-re is szükségem van. Ugyanis ha wines gépre kell valami, akkor azt tennék fel. Windowsra ha van is neomutt, a Parancssor fogyatékosságai, meg a wines korlátozások miatt tuti nem annyira használható, mint pl. Linuxon.

Ilyen Outlook, KMail, és egyéb vackokat sose használnék, akkor már a webes mail. Evolution talán, azt még nem próbáltam, sokan dicsérik. A TheBat-ot régen szerettem, de azt régen nem fejlesztik, meg Win only, így kiesik.

[ Szerkesztve ]

(#30) Xero válasza khalox (#21) üzenetére


Xero
nagyúr



Hmm... :DDD

Webes ebbol is jobb sajna bajna.

(#31) Ribi


Ribi
nagyúr

Én használtam elég sokáig, időnként beállt mint a szög 5-10mp-re, de azt még elviseltem. Majd kb 2 hónapja új frissítés után megborult az egész. Újraraktam, semmi. Mondom vissza az előző. Közli, hogy sajnos azt nem lehet, mert olyan módosításokt csinált ami nem visszafordítható. Na itt ugrott az egész. Eddig is irreálisan sok helyet foglaltak az emailek. :(

(#32) Frawly válasza Frawly (#29) üzenetére


Frawly
veterán

Bocs, félregépeltem. „nekem kínszenvedés lenne" helyett "nekeD kínszenvedés lenne"-t akartam írni.

(#33) negyedes válasza Rimuru (#14) üzenetére


negyedes
addikt

Azert tobb mailbox eseten az owa nem tul jo megoldas. :(

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#34) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Fenn van asszem Linux alatt, de nem használom, gyakorlatilag bloatware nálam. Meg vagyok elégedve a webes kliensekkel, ha viszont lenne (lesz?) saját cégem saját domainnel, akkor valószínűleg ez lenne az alapértelemzett e-mail kliens.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#35) Cucuska2 válasza negyedes (#33) üzenetére


Cucuska2
őstag

Úúúúúú, te az én régi arcképemet használod! :) :B

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#36) moleculez


moleculez
veterán

Kicsit túl van gondolkodva ez az email dolog...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37) Polesz


Polesz
addikt

Mire gondolsz túlgondolás alatt?

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#38) Frawly válasza moleculez (#36) üzenetére


Frawly
veterán

Nincsen túlgondolva. A böngésző mellett a második legfontosabb alkalmazás minden gépen a mailkliens, mármint azok között, akik nem webmailt használnak, mert nekik beleolvad az első legfontosabba.

(#39) moleculez válasza Frawly (#38) üzenetére


moleculez
veterán

+#37
Funkcionalitását tekintve évekkel ezelőtt kiforrott a dolog, azóta "csak" annyit kell csinálni, hogy az új szabványokat, protokollokat implementálják, max a UI-t reszelik. Az utóbbi 5, de megkockáztatom 10 évben semmi érdemi előrelépés nem történt, minden pontosan ugyanúgy működik, és ugyanazt csináljuk az emailekkel.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40) Frawly válasza moleculez (#39) üzenetére


Frawly
veterán

Pont ezt írtam én is a #3-as hozzászólásomban. A TB-ön már nincs mit fejleszteni, max. csak sec. hole-okat foltozgatni, meg UI reszponzivitást javítgatni. Persze ez a többi mailkliensre is igaz.

(#41) Rimuru válasza Frawly (#40) üzenetére


Rimuru
veterán

Haha, lenne mit... van par dolog ami erthetetlen modon csak kiegeszitovel erheto el..

Vigyázat, csalok!

(#42) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Én szeretem használni. Nekem komfortos a cucc. Ennyi. Nem több. Úgyhogy köszönöm szépen nekik! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.