Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moli.hu


moli.hu
őstag

miert ne vinnel magaddal mindent?!

így nem tudnak mindent egyszerre elhagyni.
heh? backup nincs otthon?

a bovithetoseg is marhasag, mert oregszik a flash.

[ Szerkesztve ]

(#2) atike


atike
nagyúr

Pendrive centipede... :DDD ;]

Nekem nem jön át ennek a koncepciónak az előnye...

(#3) rt06


rt06
veterán

"Olvasóink között valószínűleg nem találunk olyan embert, akinek nincs pendrive-ja."
jelen

"Ha van is ilyen, az is biztos, hogy külső merevlemezen vagy valami alternatív hordozón hordja adatait."
nem nyert

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#4) atike válasza rt06 (#3) üzenetére


atike
nagyúr

Áruld el a titkot... Hogy hordod...? :)

(#5) rt06 válasza atike (#4) üzenetére


rt06
veterán

nem hordom
miert is hordanam, mikor gepimet barmikor, barhonnan el tudom erni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#6) geezer


geezer
aktív tag

Mert telepíteni akarsz más gépekre programokat.
Mert az egyetemen előadást tartasz órán (PPT). És nem tudsz a neten szöszölni.

A lista nem teljes.

[ Szerkesztve ]

(#7) atike válasza rt06 (#5) üzenetére


atike
nagyúr

A "nem hordom" a titok... :)

Én mondjuk inkább tartom pendriveon (és dvdn, és külső vinyón) azt a pár olyan dolgot, ami elég fontos nekem és elég sok munkám volt benne, mint egy gépen amit távolról is elérek...

(#8) sh4d0w válasza rt06 (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

+1 :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#9) Bici


Bici
félisten

Nekem sincs semmilyen hordozható adattárolóm, mivel nem is hordok adatokat sehova. :U És a gépem sem érhető el távolról. :P Sőt, laptopom és okostelefonom sincs. Totál ősember vagyok. :DDD
Volt pendrive-om, de mivel nem használtam semmire, így odaadtam barátnőmnek.

A cikkhez:

Egy vagy több meghajtóként kezeli a gép a több összedugott tárolót?
- Ha egyben kezeli, akkor mi van, ha egy nagyon nagy file-t másolok a cikkben szereplő tárolóra és utána szétszedem őket, letörlöm ez egyikről a file-töredéket, és újra összerakom?
- Ha külön, akkor mi értelme az egésznek? Az, hogy elég egy db USB port?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) rt06 válasza geezer (#6) üzenetére


rt06
veterán

"Mert telepíteni akarsz más gépekre programokat."
letoltom

"Mert az egyetemen előadást tartasz órán (PPT). És nem tudsz a neten szöszölni."
letoltom

atike: gepeim, tobbesszamban, ami azt jelenti, hogy az adatok tobb gepen (a fontosak fizikailag mas helyen levokon is) vannak meg

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11) Vladi válasza moli.hu (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pedig jópofa. Van már usb3 :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) Dany007


Dany007
veterán

Plusz egy. Nekem sincs pendrive-om. Se mobil vinyóm se semmim :)
Minden fentvan a gépen 1 külön vinyón. De semmi sem olyan létfontosságú, hogy 3 helyen kéne tartanom külön adattárolókon.
A hordozhatóságra sincs szükségem. Ha nagyon muszáj ott a telefon 2 gigás kártyája azt csókolom, de szükségem arra sincsen. Ez van, létezik ilyen is :)

(#13) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

höhö, ez a nincs pendrájvom topic? :P
nekem van pendrájvom, de gyakorlatilag csak telepítésre használom, semmi másra. hordani se szoktam magammal. a cuccaim meg dupla szerveren vannak, szerverteremben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) .tnm


.tnm
addikt

mivel szinte semmi gyakorlati haszna nem lenne*, nem hiszem, hogy bárki is nekiállna gyártani ezeket.

*
néhány embernek fontos lehet, hogy csak 1 usb portot használ a gépből (persze ilyenkor egy usb hub-ot is integrálni kéne, hogy OS is normálisan kezelni tudja -> sok plusz telepítés)
viszont csak a legkülsőt tudod lehúzni a többitől függetlenül. majdnem ugyanott vagy, mintha sorosítva dolgoznál. (ugye sávszél is megoszlik)
az meg nem annyira jellemző, hogy egy XGB-os pen drive tartalmát akarod egy másikra átmásolni és nincs X GB szabad helyed a gépen és csak egy szabad usb-d van és nincs hub-od...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15) Black Dragon válasza rt06 (#3) üzenetére


Black Dragon
addikt

Azért csak részben tudok velet egyetérteni, hogy letöltöd minden gépre azt, amit kell, vagy mindenhová elviszed a géped. Neked sem mindegy, hogy 2kg-ot viszel a hátadon, vagy 2g-t. A másik, hogy ha elmész egy barátodhoz, csak viszel neki egy programot, ami neki nincs, vagy akármilyen hasonló dolgot, te egyből elviszed a géped, és áthúzod rá, azt ami kell. Szerintem kicsit egyszerűbb, ha rádobod a penre, és azt viszed, majd onnan felmásolod, kompaktabb, gyorsabb.:)

(#16) marchellow válasza .tnm (#14) üzenetére


marchellow
tag

mondjuk, ha a laptopomon két usb port van (és nincs usb hubom), de van mondjuk 5 pendrive-om, akkor ha meggebedek se fogom tudni rádugni a két portra...

aztán, hogy az 'n+1' számú pendriveot rádugni 'n' számú portra, hub nélkül, azzal a feltétellel, hogy muszáj mind az 'n+1'-nek egyszerre rádugva lennie scenárió mennyire esik bele egy reális felhasználási halmazba, azt mindenki döntse el maga.

amúgy kicsit hasonlít ez a firewire daisy chain-hez, amit én kifejezettem hasznosnak tartok. van sok firewire cuccom (persze nem pendriveok, hanem külső hangkártya, hdd, kamera, stb...), viszont firewire portból jó esetben is csak egy szokott lenni a laptopokon. szóval igencsak jó az, hogy amikor rádugok valamit arra az egy szem portra, akkor tovább tudom fűzni a többi eszközt rajta keresztül, annak köszönhetően, hogy az eszközre tettek még egy portot a daisy chain miatt.

(#17) rt06 válasza Black Dragon (#15) üzenetére


rt06
veterán

a gepet foleg nem viszem (legalabbis nem azert, mert adatot kell cipelni)
ha meg havernak, ugyfelnek, akarkinek program kell, elmondom, honnan tudja letolteni, esetleg megyek, es letoltom en magam

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18) Black Dragon válasza rt06 (#17) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nah de itt a lényeg, hogy mi értelme van átmenni, és saját kezűleg letölteni, ha rárakod otthon egy penre, és simán átviszed, rámásolod. Az elmagyarázom, hogy honnan töltse le is megoldás, de elég időigényes szokott lenni, saját benyomásaim alapján.

(#19) .tnm válasza marchellow (#16) üzenetére


.tnm
addikt

nah, de hányszor van olyan, hogy mind az 5 pen drive-ot rá kell dugnod, csak hogy lássad a tartalmukat? mert írni/olvasni nem lesz egy élmény ezzel a centipede-vel, ha megoszlik a sebesség

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#20) buherton válasza .tnm (#19) üzenetére


buherton
őstag

Ismét divatba jön a floppy? :DDD Ha el hagysz egyet is akkor lőttek az egésznek is.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) bambano válasza Black Dragon (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tényleg, mi értelme van átmenni, majd vírus hordozására alkalmas adathordozót dugdosni, vinni-hozni vírust, majd görcsölni, hogy mi ment fel?
főleg, hogy pl. egy linuxos program telepítéséhez akár több csomagot is ki kellene másolni a pendrájvra?

szerintem 2011-et írunk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) rt06 válasza Black Dragon (#18) üzenetére


rt06
veterán

de miert tennem ra a pen-re (ami egyebkent nincs a birtokomban, mint mar irtam), mikor le tudja tolteni maganak, azt kovetoen, hogy kapott egy linket (akar kozvetlenul a letoltendo allomanyra)?

szerk.: off

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az is hülye, aki mindenét pendrive-on tartja, és nem backupol...
Mint az a - jellemző, hogy bölcsész - csaj, akinek 1 floppyn volt (2006) a szakdogája, és amikor 2 nappal leadás előtt tönkrement, simán sírógörcsöt kapott (mert máshol nem volt meg).

Amúgy nem hülyeség a dolog, de akkor már a SD-kártyás pendrive.

@bambano : Áh, magyar cégeknél teljesen szokásos a LAN-ba kötött gépek között pendrive-okkal mozgatni az adatokat, mert a
-windóz network ugyebár szokott működni
-hülyék a felhasználók az egészhez.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Bici válasza rt06 (#22) üzenetére


Bici
félisten

(#22) rt06:

Mert lehet, hogy nincs megfelelő net elérése? (lassú, szakadozós, group policy tiltásokkal van tele, stb.)

(#23) hcl:

"-hülyék a felhasználók az egészhez."

Vagy bizonyos rendszergazdák, akik képtelenek normálisan szervezni egy hálózatot, mert a mindenki által látható könyvtárak túlterhelt szerveren vannak, ami meg nem túlterhelt, ahhoz meg folyton jogosultságot kell kérni tőlük, és persze soha nem érnek rá semmire. Ééés a cég nem tud róla, hogy kevesen vannak, vagy kéne több erőforrás bizonyos dolgokhoz...

Ez persze csak egy példa a pendrive szükségességére. Nekem nincs, mert kitapostam már a rendszergazdákból minden jogosultságot az évek során, de a többségnek nálunk van "megélhetési pendrive"-ja... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#25) hcl válasza Bici (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ez jobb helyen úgy működik, hogy nem "holnapra" kell jog, hanem megmondják, hogy jövő héttől csinálod ezt is, és akkor ahhoz kérünk neked jogot. Az emberi hülyeség bárhol meg lehet, de általában a jogosultságok nem véletlenül vannak, szóval az teljesen természetes, hogy kell kérni.
Az viszont, hogy valaki évek óta dolgozik valahol, és azóta nem volt képes megtanulni, hogy a support hogy működik, mindig felidegesít.

Egyébként a leglátványosabb az, amikor 2-3 fős magyar kamuvállalkozás, ahol rendszergizda sincs...

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) Bici válasza hcl (#25) üzenetére


Bici
félisten

"jobb helyen úgy működik, hogy nem "holnapra" kell jog, hanem megmondják, hogy jövő héttől csinálod ezt is, és akkor ahhoz kérünk neked jogot"

Jobb helyeken igen. Rosszab helyeken meg kell pendrive. :)
Nálunk alig van kommunikáció a munkát koordinálók és az IT között, mert az IT napok alatt válaszol bármilyen megkeresésre. Ha bejön egy feladat, és éppen nincs hozzá jogosultság, akkor szopóág van, mert rögtön semmit sem lehet.

"Az viszont, hogy valaki évek óta dolgozik valahol, és azóta nem volt képes megtanulni, hogy a support hogy működik, mindig felidegesít."

Ezt nem értem. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27) hcl válasza Bici (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hát a munkahely szervezése valakinek a dolga lenne... Meg a szabályok betartatása is.

"Ha bejön egy feladat, és éppen nincs hozzá jogosultság, akkor szopóág van, mert rögtön semmit sem lehet."
Ez jó hivatkozási alap arra, hogy az idióta fejesek ne akarjanak mindent azonnal, és gondolkodjanak előre. Ez gyakori volt nálunk is, hogy velünk hisztiztek a saját hülyeségük miatt...

"Ezt nem értem. "

Pl. illető a cégnél van évek óta, és nem tudja, hogy haz IT-tól kér valamit, azt írásban kell, mert a céges policy szerint csak azt kell elfogadnunk. Vagy hogy ha jog kell neki valamire, akkor azt a főnöke kérje, mert puszira tilos adni, és nem mi találtuk ki, hogy nem adhatunk, hanem a management pl.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) Bici válasza hcl (#27) üzenetére


Bici
félisten

Oké, igazad van, de egy nagyobb cégnél sok párhuzamosan folyó szoftver fejlesztés mellett 200+ fős cégnél nem lehet mindent előre trevezni. Legalábbis ez a 4. szoftverfejlesztő cég, ahol dolgozom és eddig sehol sem sikerült ezt megoldani. Az előre gondolkodás csak nagy léptékeknél működik, a napi dolgoknál nem. pl. azt senki nem látja előre, hogy ha egy adott probléma megoldása nem sikerül határidőre, akkor egy másik komponens-ben kell workaround-ot alkalmazni, amit tesztelni is kell és a tesztelőnek nincs hozzáférése a másik komponens teszteléséhez szükséges szoftverhez pl. mert a felelősök szabin vannak.

Nálunk heti egy alkalommal tuti előfordul ilyen eset.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#29) hcl válasza Bici (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az én tapaszalataim mondjuk gyárból származnak, ahol néha sorépítés körben jutott eszébe valamelyik okos projektmanagernek, hogy ja, még nem is kértek kábelezést....

"a tesztelőnek nincs hozzáférése a másik komponens teszteléséhez szükséges szoftverhez pl. mert a felelősök szabin vannak."
Ja, hát ha nincs backup, vagy egyszerre megy el az ember, meg a backupja, az csak szervezési kérdés :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) bambano válasza Bici (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha egy cégnél forráskód-manager helyett pendrájvon hordozzák a fájlokat, mindegy, mi okból, ott igen nagy gubancok vannak, sok hátsót kell porosra rugdosni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) Bici válasza bambano (#30) üzenetére


Bici
félisten

Nem a forráskódot cipelik pendrive-on, hanem pl. egy teszteléshez szükséges progit, vagy egy Windows VMWare image-et (utóbbi inkább USB-s winyón).

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#32) bambano válasza Bici (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a teszteléshez szükséges környezet nem ugyanúgy készül, mint a program?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Bici válasza bambano (#32) üzenetére


Bici
félisten

Nem házon belül fejlesztik.
De van sok más cucc, amit a belső háló bénasága miatt USB-s adattárolók kell cipelnünk.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34) hcl válasza bambano (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Asszem ez :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Bici válasza Bici (#33) üzenetére


Bici
félisten

Félreértések elkerülése érdekében, a teszteléshez szükséges progik alatt ezeket értem: VMWare workstation, VMware image-ek, automata teszt-scriptek futtatására szolgáló framework, screenshot készítő szoftver, MS SQL manager szoftver, Visual studio remote debugger, különböző hálózat monitorozó cuccok, stb, stb.
Tény, hogy jobb lenne ezeket a hálón küldözgetni, de ha szar a háló, akkor marad a pendrive - sajnos.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) bambano válasza hcl (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

neked súlyos paranoiád van, ha már egy kérdéstől is a falba vered a fejed.
gondolkodj el ezen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) bambano válasza Bici (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ahha, ez lehet a félreértés oka. az alap oprendszerre meg a nagy gyártók termékeire én sem gondoltam, hogy mondjuk svn-be kell rakni, de pl. az automata teszt-scripteket igen.

de hogy egy fejlesztő cégnél rossz legyen a háló, az kb. az a szint, mintha orvos nem kapna injekciós tűt... vagyis egy-két hátsó rákívánt a martensre :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) hcl válasza bambano (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:P
Nem a kérdéstől volt. Sztem a #30-ra akartam írni azt a :W

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) bambano válasza hcl (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

idézet innen: "Tény, hogy jobb lenne ezeket a hálón küldözgetni, de ha szar a háló, akkor marad a pendrive - sajnos."

úgy látom, a #30-ban leírt véleményemnek volt alapja. A fal bántása nem indokolt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) hcl válasza bambano (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gyak. ezt felfoghatod helyeslésnek, és az adott cég állapotai miatti fejfalbaverésnek :)
Mondjuk kevéssé volt érthető, ja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) bambano válasza hcl (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akkor bocsánat :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.