Hirdetés

2019. december 5., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) rdt89

rdt89
(őstag)

Note 8 prot nagyon várom és most, hogy lesz teszt is mégjobban :R

(#2) miqlas42

miqlas42
(aktív tag)

... én meg inkább a Note 8-at! ;]

42

(#3) M@cika

M@cika
(őstag)

Én meg azt várom, hogy felejtsék már el Sziamiauék a 6xx-es procikat egy ilyen szintű cuccnál, mint Note 8/Pro. Ha a Mi 9T-ben 730 van, akkor a később kiadott cuccosba mér kell gyengébb? (oké, nem sokkal gyengébb a 665 se, de mégis)

Nasit a kis fehér medvének!

(#4) cybermanus válasza M@cika (#3) üzenetére

cybermanus
(őstag)

Mármint Note 8/8T :) A Pro-ban van az MTK proci.

A térerő legyen veled! 🇭🇺📱📲 🇪🇺 👀

(#5) konczy3 válasza M@cika (#3) üzenetére

konczy3
(senior tag)

Mert alá van pozicionálva, árban is jóval olcsóbb.
A pro az az új MTK procit kapta, folyadékhűtéssel.

Mi 9SE cuccok https://drive.google.com/file/d/10l14h6D-1ciUWYAzRh9-y9oEXKBPpNxO/view?usp=drivesdk

(#6) Dzsolo válasza M@cika (#3) üzenetére

Dzsolo
(aktív tag)

Gondolom a piacon más a pozíciójuk, azért a Redmi ne legyen jobb a MI-nél, hisz árban is elkülönülnek.

(#7) Máté94

Máté94
(addikt)

Az NFC kívül megnőtt a telefon is, így nagyobb lett a "chin" a telefon alján. :)

「AA」- Apriori Acquit

(#8) cybermanus válasza Máté94 (#7) üzenetére

cybermanus
(őstag)

Semmivel nem nagyobb a T mint a sima Note 8.

(#9) Máté94

Máté94
(addikt)

Legalább utánanéznél...

Redmi Note 8T:

161.1 x 75.4 x 8.6 mm (6.34 x 2.97 x 0.34 in)

Redmi Note 8:

158.3 x 75.3 x 8.4 mm (6.23 x 2.96 x 0.33 in)

「AA」- Apriori Acquit

(#10) cybermanus válasza Máté94 (#9) üzenetére

cybermanus
(őstag)

Ez honnan van ha szabad kérdezni? Mert [link]
Ja látom GSM aréna . Lehet nagyobb már magam sem tudom meglátjuk hamarosan jön a teszt.
Na, hogy pontot tegyek a végére xiaomi hivatalos oldala [link] tényleg nagyobb. A farnc, hogy már ezekben az oldalában sem lehet megbízni :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Máté94 válasza cybermanus (#10) üzenetére

Máté94
(addikt)

De, ha ránézel szemből mindkettő stock fotóira, eléggé szembetűnő a nagyobb káva. :)

「AA」- Apriori Acquit

(#12) Noukoum válasza M@cika (#3) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Vegyél akkor mást, az biztos jobb lesz. Ja várj

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) colonell

colonell
(aktív tag)

Ezt a szalagcímet valaki komolyan gondolta? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) darkmann

darkmann
(őstag)

Van már forintosított ár:
[link]
És itt egy hazai bemutató/összehasonlítás note8-cal:
[link]

REDMI Note 7

(#15) logitech1

logitech1
(tag)

Akku végre elviselhető.

Posta nem érdekel 🌴 🌴 🖕🏿.🌴 🌴🔊🎧⏯📼👇( ͡°Ĺ̯ ͡° )☀️📖🍹🌴 🌴 🌴(つ ͡ꈍ ͜ʖ̫ ͡ꈍ )つ(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs!

(#16) Noukoum válasza darkmann (#14) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Korrekt

(#17) icp1970 válasza Noukoum (#16) üzenetére

icp1970
(senior tag)

Szerintem is rendben van ez a teló.

(#18) st3v3np3t3r válasza colonell (#13) üzenetére

st3v3np3t3r
(őstag)
LOGOUT blog (1)

még ha komolyan is, akkor nagyon megkésett a gyártó ezzel a funkcióval :DDD anno még egy Galaxy S3-al is tudtam fizetni Telekom mobiltárcával,sőt,ha alapértelmezett volt a bankártya, akkor még Lumia 930-al is működött a mobil fizetés :DDD

nekem anno a Telekom Mobiltárcában az tetszett, hogy kikapcsolt készülékkel is működött... valahol még man itthon kikapcsolt Telekomos NFC-s sim kártyám
Megtaláltam:

PH! app a GPlay áruházban/vaperina.com/Curve kód 5-5£ ingyen|Revolut kód ingyen kártya/Huawei P20 Pro C432 + GearS3 Frontier with SamPay / Fujitsu T730 Win10Pro / Keep Calm Vape On/Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19) Noukoum válasza st3v3np3t3r (#18) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Eddig is volt Nfc-s Xiaomi telefon.

(#20) st3v3np3t3r válasza Noukoum (#19) üzenetére

st3v3np3t3r
(őstag)
LOGOUT blog (1)

nem is írtam, hogy nem volt korábban NFC képes készüléke a gyártónak... de na... az írás címéből máshogy lehet ezt érteni , "A mobilfizetés a Redmi Note 8T ütőkártyája" . Az nem ütőkártya, ha egy készüléken működik a mobilfizetés... Ez ma már alap funkciónak kellene lennie, nem "ütőkártyának" :DDD

PH! app a GPlay áruházban/vaperina.com/Curve kód 5-5£ ingyen|Revolut kód ingyen kártya/Huawei P20 Pro C432 + GearS3 Frontier with SamPay / Fujitsu T730 Win10Pro / Keep Calm Vape On/Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#21) Noukoum válasza st3v3np3t3r (#20) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Elég sok mindennek alapnak kéne lennie. (Hiába raksz bele nfc-t ha cserébe szaggat a rendszer.)

Hanem mi az ütőkártya?

[ Szerkesztve ]

(#22) st3v3np3t3r válasza Noukoum (#21) üzenetére

st3v3np3t3r
(őstag)
LOGOUT blog (1)

kérdezd meg a cikk íróját, hogy miért a mobilfizetés írta ütőkártyának a redmi note8t-hez... én sem értem,hogy miért pont a mobilfizetés hozta fel...

egy ütőkártya lehetne inkább egy hozzátartozó toll

(#23) Noukoum válasza st3v3np3t3r (#22) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Akkor nem a gyártó a "hibás" hanem a cikk / annak írója

(#24) st3v3np3t3r válasza Noukoum (#23) üzenetére

st3v3np3t3r
(őstag)
LOGOUT blog (1)

eddig is erről volt szó lényegében :DDD

(#25) Fall-N válasza st3v3np3t3r (#22) üzenetére

Fall-N
(őstag)

Ne legyetek már fogalmatlanok. Azért ütőkártya mert a kiváló ár/érték arányú Redmi Note 8 kapott NFC-t és így lett a 8T. Így lényegében már nem nagyon érdemes megvenni az eredeti Note 8-at, mert 5ezer Ft a különbség árban a kettő között.

Annyiban hülyeség csak a fizetést felhozni, hogy az NFC nemcsak arra alkalmas. Ott vannak az NFC matricák, beléptető kártyák kiváltása, egyszerűbb eszköz párosítás stb. Például van olyan Sony BT headset, ami NFC-s, így csak össze kell érinteni a telefonnal és már párosítva van. Biztos más is gyárt ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#26) Noukoum válasza st3v3np3t3r (#24) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Azért nem teljesen szerintem

"még ha komolyan is, akkor nagyon megkésett a gyártó ezzel a funkcióval :DDD"

(#27) jFox

jFox
(őstag)

A GeekBuyingon akciós. Én tegnap meg is rendeltem. :K
Ezzel a kuponnal még olcsóbb: 3YKOLP1D

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#28) Noukoum válasza jFox (#27) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Nagyon jó árban van:)

(#29) vrsptr

vrsptr
(tag)

Szerintetek érdemes lecserélni egy Mi 8 Lite-ot erre? A nagyobb akku és az NFC érdekelne. Másban se rosszabb ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

"Xiaomi Mi 9, LG 55UK6300MLB + BlitzWolf BW-SDB1, 70mai Mini - a kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre

(#30) Noukoum válasza vrsptr (#29) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Ha fontosak neked akkor persze hogy megéri.

(#31) st3v3np3t3r válasza Noukoum (#26) üzenetére

st3v3np3t3r
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Én kérek elnézést, hogy nem követem a Saomi gyártó termék palettáját... 1szer vettem Saomi telefont, azóta soha többet nem kéne, ha olcsó,ha drága akkor sem. De az is gáz, hogy még csak most tettek NFC-t egy olcsóára Saomi készülékbe... Ma már alapnak kéne számítania az NFC-nek,olcsó árkategóriában is! Csak sajnos a gyártók a gyártók próbálnak spórolni a magasabb profit rényében,mivel nem mindenki teheti meg,hogy drágább flagship telefonokat vegyen amiben szinte minden benne van.

(#32) Noukoum válasza st3v3np3t3r (#31) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Csak nem tudom akkor miért kell követni a gyártót.
Igazából látszik hogy nem érted, olcsó kategóriában nem az nfc a fontos hanem hogy ne szaggason össze vissza.

(#33) Fall-N válasza st3v3np3t3r (#31) üzenetére

Fall-N
(őstag)

Miért kéne kötelezőnek lennie? Aki olcsó telefont vesz azt vagy nem érdekli az NFC vagy nincs pénze. Szerinted ők majd mobillal fognak fizetni? Meg van egyáltalán bankkártyájuk?

(#34) M@cika válasza Dzsolo (#6) üzenetére

M@cika
(őstag)

Mi 9T is Redmi, csak felénk adtak neki új nevet.
#31: Tök mindegy hogy bankkártyát veszek elő vagy a telcsivel gizdulok a fizetésnél. Ha te nem veszel több sziamiaut az a te dolgod, pedig jó cuccaik vannak, leginkább ár/értékben.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#35) Degeczi válasza M@cika (#34) üzenetére

Degeczi
(nagyúr)

Milyen gizdulásról beszélsz már? :F
Évek óta természetes a telefonnal fizetés, sehol senki nem lepődik meg rajta: rég nem lehet fölvágni vele.
És azért nem mindegy, h van-e NFC, mert akkor elég csak a jogsit becsúsztatni a telefon tokjába és már lehet is indulni, nem kell még tárcát sem vinni, max a piacra.

(#36) petrol17

petrol17
(csendes tag)

Halihó! Nem vagyok egy nagy telefonzseni, de bátorkodom kérdezni tőletek. Épp tegnap este rendeltem meg egy Redmi Note 7-et. Azért ezt, mert nem 6,5-ös tégla, van benne normális akksi, relatíve jó a kamerája. Ehhez képest érdemes lehet nem azt, hanem a Noote 8T-t rendelni? A különbség csak az NFC? Gyakorlatilag ugyanannyiba kerül a kettő. Mert ha ez még egy picit jobb kamerával is rendelkezik + van NFC (amit lehet hogy sose használok majd), akkor ez nyilván jobb vétel lenne.
u.i.: ehhez ráadásul van rendes töltő, a note 7-hez nincs...
u.i.2: ebben ráadásul ha jül látom 2 sim foglalat van + 1 az sd kártyának.

[ Szerkesztve ]

(#37) vrsptr válasza petrol17 (#36) üzenetére

vrsptr
(tag)

Szerintem mindenképp érdemesebb a Redmi Note 8T-t választani Note 7 helyett. Leírtad a különbségeket.

"Xiaomi Mi 9, LG 55UK6300MLB + BlitzWolf BW-SDB1, 70mai Mini - a kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre

(#38) Fall-N válasza Degeczi (#35) üzenetére

Fall-N
(őstag)

Engem nem izgat a mobil fizetés, amikor a mostani bankkártyák mind NFC-sek. Amikor pénztároztam, akkor 1000 emberből egy-kettő fizetett mobillal. Mindenki "érintős" bankkártyát használ. Ugyanúgy ahogy a telefont elő kell venni, akkor ugyanúgy elő lehet venni a bankkártyát is (jobban mondva a pénztárcát, mert ki sem kell venni és érzékeli a terminál).

Minek a macera, amikor nem mindegyik telefon és itthon a bankok sem mind támogatják. Bankkártyák meg alapból tudják.

A jogsi mellé befér bankkártya is, mivel az sem vastag.

[ Szerkesztve ]

(#39) vrsptr válasza Fall-N (#38) üzenetére

vrsptr
(tag)

Mondjuk én használnám telefonba NFC-t, mert a bankkártyámon elromlott az érintős fizetés (biztos megtört) és ezért nem rendelek másik kártyát 3-4ezer Ft-ért mikor a lejárata még 2 év. Mindenesetre megrendeltem Note 8T-t, ha nem jönne be valamiért akkor eladó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#40) vrsptr válasza jFox (#27) üzenetére

vrsptr
(tag)

Ma én is megrendeltem (~58.300 Ft körül lesz biztosított szállítással + EU Priority Line + árfolyamváltás), most ez a kód játszik Geekbuying: 3YKJZXPT.

[ Szerkesztve ]

(#41) jFox válasza vrsptr (#40) üzenetére

jFox
(őstag)

Akkor te jobban jártál. Nekem 60-ra jött ki. Pedig most 300 fölött van a dollár...

Petrol: én Note7-ről váltok 8T-re pont az NFC miatt. (Lehet sorolni, hogy hülye vagyok...)
Igazából semmi bajom a Note 7-tel. A kamera szuper, az üzemidő remek, a teljesítmény megfelelő. Nekem az NFC hiányzott belőle csak.
Sima Note 8-ra ezért nem érte meg váltani.

(#42) petrol17

petrol17
(csendes tag)

Köszönöm a válaszokat. Én is megrendeltem, igaz én itthonról. Viszont úgy látom az Ebay-en, hogy nem nagyon van hozzá még tok, csak alig-alig...

(#43) jFox válasza petrol17 (#42) üzenetére

jFox
(őstag)

Igen, azt meg én is keresek hozzá. A 7-hez pont most vettem egy szép tokot, remélem lesz ilyen a 8T-hez is. A Xiaomi jó szokása, hogy ad hozzá egy szilikon tokot. Remélem ez most is így lesz.
Az a baj, hogy a sima 8 tokok nem jók rá. Más a méret, igaz csak kicsit, de más.

(#44) petrol17 válasza jFox (#43) üzenetére

petrol17
(csendes tag)

Igen, elvileg lesz a dobozban szilikon tok, egy ideig az is megteszi.

(#45) Degeczi válasza Fall-N (#38) üzenetére

Degeczi
(nagyúr)

Egy bankkártya szűkösen beférne még a vékony tokba, de egyrészt nem akarom erőltetni, másrészt a telefonon 3 kártya használata közül is tudok választani.

Nagyon nem utolsósorban pedig így biztonságos, mert egy ellopott NFC-s kártyát annyiszor nyúlnak le 5e Ft alatti vásárlásokkal, amíg a napi keretet el nem érik, míg a lopott telefont csak akkor tudnák ugyanígy használni, ha föl tudják oldani! Szóval nem viszek még külön kártyát is.

(#46) notafa3 válasza Degeczi (#45) üzenetére

notafa3
(tag)

Ez már szeptember óta nem így van....

PIN-kód 5.000 forint alatt is
Az új szabályozás értelmében előfordulhat, hogy 5.000 forint alatti vásárláskor is kéri a terminál a fizetés megerősítését szolgáló PIN-kódot. Ez pedig úgy fog történni, hogy a bank folyamatosan figyeli a tranzakcióinkat és öt tranzakció után, vagy a korábbi vásárlásaink összesített, legfeljebb 150 eurós (kb. 48.000 forintos) összeghatára felett mindenképpen meg kell adni a PIN-kódot a kasszánál. Ezeket a határértékeket a banki rendszerek folyamatosan nyomon követik majd. A számláló nullázódik, ha közben valahol mégis PIN-kód megadásával fizetünk.
A szabály lehet kicsit macerásnak tűnhet, de ezt annak érdekében vezetik be, hogy ha elveszítjük vagy ellopják a kártyánkat, akkor ne tudják korlátlanul használni azt az NFC-s funkcióján keresztül sem.

https://fmc.hu/2019/09/16/igy-valtoznak-a-bankkartya-hasznalat-es-a-netes-bankolas-szabalyai/

[ Szerkesztve ]

(#47) notafa3 válasza vrsptr (#39) üzenetére

notafa3
(tag)

Megsúgom, ha rossz az nfc chip a kártyádban, akkor ingyen cseréli a bank.

(#48) Degeczi válasza notafa3 (#46) üzenetére

Degeczi
(nagyúr)

25e-et így is simán lenyúlhatnak lopott kártyával.

(#49) jFox válasza notafa3 (#47) üzenetére

jFox
(őstag)

Még ha el van törve akkor is?

(#50) notafa3 válasza jFox (#49) üzenetére

notafa3
(tag)

Nem röntgenezik, hogy mi baja a chipnek, ha rossz, akkor cserélniük kell ingyen, feltéve, hogy nincs látható sérülés a kártyán.

Nem tudom eldönteni hogy te törött kártyára gondolsz, vagy azon belül megtört nfc chip-re, előbbit nyilván nem cserélik ingyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.