Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rootkiller


rootkiller
őstag

Na végre!

Artengo TR 990 Pro

(#2) henrik1


henrik1
tag

na végre. nem vagyok egy mókolgatós típus, bár a booloadert végül megnyitottam, de nem mertem tovább menni, nehogy valamit elrontsak.

titkon reméltem, h a Xiaomi ezt meglépi, úgy látszik megérte kivárni.

(#3) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Igen a mi mix 2s fórumban már vannak róla érdemi információk is...Van amibe a mi camera a jobb, van amibe a goggle... a kettő együtt lenne tökéletes..:D

(#4) henrik1 válasza INGJOKE (#3) üzenetére


henrik1
tag

nekem a Redmi Note 5 esetében valószínűleg minden téren javulást hoz magával.

(#5) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez nagyon jó hír.

(#6) natë válasza INGJOKE (#3) üzenetére


natë
nagyúr

Valószínűleg amire te gondolsz azok a portolt Gcam-ek. A hír arról szól ha jól értelmeztem, hogy a hivatalos Google Camera-t tudjuk majd telepíteni, így a portoknak nem nagyon lesz utána létjogosultsága.

(#7) INGJOKE válasza henrik1 (#4) üzenetére


INGJOKE
veterán

Arra azért van esély... azt hiszem van arra is fejlesztői eu-rom a múlthetibe már benne van.

(#8) batai15 válasza natë (#6) üzenetére


batai15
félisten

Hát már nem azért de attól hogy az API engedélyezve van, attól még a camera nem biztos hogy támogatja a készüléket nem?
Portok ugyan úgy kellenek.

(#9) natë válasza batai15 (#8) üzenetére


natë
nagyúr

Olvasd újra a cikket.
Az api a kezdetektől engedélyezett a Mix 2s-en, Poco-n és Mi 8-on.

[ Szerkesztve ]

(#10) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

Ezt előbb is megléphették volna. Egy sort beírni a build.prop-ba nagyon nehéz lehetett. Max 2 klasszisokkal jobb képet lő Gcam porttal mint a Miuis fényképezővel.

(#11) batai15 válasza natë (#9) üzenetére


batai15
félisten

Nem erről beszélek. Attól hogy van API, nem jelenti azt hogy a camera teljes értékűen fog működni.

(#12) natë válasza batai15 (#11) üzenetére


natë
nagyúr

Itt az eredeti cikk.

MIUI 10 version 10.8.11.8 carries HAL3 which seems to be activated by default. So, now you only need to install a third party camera app, and it will be ready for use.

Until now, Xiaomi users have to use the GCam app partially with errors or either need to root their devices. Now, with the inception of the HAL3 support, you need not to root your Xiaomi device. You can directly use it by sideloading the Google camera app without following any long procedures.

[ Szerkesztve ]

(#13) batai15 válasza natë (#12) üzenetére


batai15
félisten

Ja értem. Így kicsit másabb amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#14) starr


starr
őstag

Redmi 4x-re felraktam, de nincs benne, sőt egy ideje már engedélyezni sem lehet a Camera2 API-t.
Szóval marad a régi verzió + root.

(#15) Ricardo válasza starr (#14) üzenetére


Ricardo
félisten

Kínai verzód van?

(#16) Shyciii válasza natë (#12) üzenetére


Shyciii
veterán

Ebből a szövegből továbbra sem látom, hogy kifejezetten az eredeti Google Camera apk-ra gondoltak. Főleg hogy azaz apk erősen támaszkodik a Google külön általa beépített MI chipre, amivel jobb képminőséget lehet elérni. Ez pedig nincs a Mix-ben (sem). Puszta aktíváció, ami valszeg 1-2 flag átállítását jelenti még nem lesz kompatibilis a Google által kidolgozott eljárással. nem véetlenül vannak a portok, amik gyakorlatilag sosem bírnak kész állapottal, mert mindig van mit javítani rajta, hogy megfelelően fusson. nem vélelenül, pedig ők is csinálhatnak root jog birtokában HAL3 aktíválást.

[ Szerkesztve ]

(#17) natë válasza Shyciii (#16) üzenetére


natë
nagyúr

Meglátjuk. Én is kb. így értelmezem, átfutva még egyszer.

(#18) pete_21 válasza Shyciii (#16) üzenetére


pete_21
addikt

Nekem is ugy tunik, hogy ez csupan aktivalja a HAL3-at, camera 2 API-t. Vagyis a felhasznalonak nem kell rootolni, majd build.prop-ot szerkeszteni, hanem ez mar alapbol aktiv lesz a rendszerben. De ugyanugy portolt Gcam kell szerintem, csak az aktivalast, es a vele jaro procedurat lehet megsporolni. :)

(#19) natë válasza pete_21 (#18) üzenetére


natë
nagyúr

Az viszont már rég él a zászlósokban.

(#20) GoldhandRent : ez nem a megfelelő topik a témára.

[ Szerkesztve ]

(#20) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Valakinek van Mi Note 3 ? Nekem meg mindig az a szoftver van rajta, amivel kaptam.. kozben atalakult "titkos kiadas"-sa, es semmi frissitest nem lat. Valakinek otlet? 🤔

-

(#21) mrThomi


mrThomi
addikt

Huawei/Honor-oknál mi a helyzet ? 8X-emre szeretnek gcamot

Nothing Phone (2a)

(#22) natë válasza mrThomi (#21) üzenetére


natë
nagyúr

Gondolom ez majd le lesz írva abban a hírben, ami így fog szólni : az EMUI támogatja a Google kamerát

(#23) zsoltiz válasza Shyciii (#16) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Kb erről van szó. Az, hogy maga a hivatalos app majd probléma nélkül feltelepül a google play-ből, nem jelenti azt, hogy minden nexus/pixel funkció működik is.
Így volt ha jól emlékszem az OP3-nál is. Playből lehetett rá gcam-et telepíteni, csaképpen a HDR+ funkció (a lényeg :D) nem volt elérhető, ahhoz mókolt verzió kellett..

(#24) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Csak jöjjön már a stabil

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25) batai15 válasza zsoltiz (#23) üzenetére


batai15
félisten

Én is erre akartam kilyukadni az elején.

(#26) starr válasza Ricardo (#15) üzenetére


starr
őstag

EU romom van, aminek a kínai developer az alapja, de a 4x-en csak Nougat.

(#27) Jeanne d'Arc

Én idáig azt sem tudtam hogy nem lehet. :D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#28) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Ez most miért is jó?
Camera Zoom FX és Open camera is fent van a Mi 5s Plus telómon (8.0 MIUI verzió) és vígan lő velük RAW formátumú képeket akár HDR módban is (picit lassú, max ennyi a bajom vele).

(#29) vanye válasza sajti_pajti (#28) üzenetére


vanye
senior tag

Androidos terepen a legjobb kameraappot a Google készíti; nem véletlen, hogy most is az éppen aktuális Pixellel lehet a legjobb képeket készíteni mobilos fronton. Na ezért nagy szó, ha végre a Xiaomikra is gond nélkül fel lehet tenni majd egy (portolt) GCam-et.

Stern des Südens!

(#30) natë válasza vanye (#29) üzenetére


natë
nagyúr

A csúcsaikra (root nélkül) a kezdetektől lehet. Ha ez a középkategóriában is megjelenik, az lesz a nagy szó.

[ Szerkesztve ]

(#31) henrik1 válasza sajti_pajti (#28) üzenetére


henrik1
tag

a GCamnek van a legjobb HDR-je.

(#32) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Izé.
Van egy Mi3-asom, 4. eves modell.
MIUI8 van rajta, majd megnezem, hogy magyar-e vagy global, de nem kinai.
Play, Google camera, letoltes, mukodik, happy.
Ezt hogy? Semmi tuning nincs, csak a TWRP van a gyari loader helyett.

(#33) Ricardo


Ricardo
félisten

A hatos google kamera is pöttyöz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.