Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ha nem azt csinálják mint steam-en, hogy horribilis összeget kérnek el, akkor jöhet. De gondolom csak ONE-ra majd.

Live-Die-Respawn

(#2) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Felesleges, a pénzéhes kiadok rágják a fülüket, hogy legyen már.

(#3) sTERNI


sTERNI
senior tag

Egy-két éven belül lesz Zero-day-access, már akkor lehet majd fizetni, amikor a fejlesztőnek eszébe jut egy jó játékötlet... :U

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#4) cskamacska válasza sTERNI (#3) üzenetére


cskamacska
addikt

A Kickstarterre gondolsz? ;] 5 évvel beelőztek. :P

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#5) sTERNI válasza cskamacska (#4) üzenetére


sTERNI
senior tag

Ott legalább van egy 2 perces youtube videó.. aki annyi munkát beleöl egy projektbe az nem kamura kéri a félmillió dollárt ;)

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#6) Wasp_HUN


Wasp_HUN
tag

Ahogy a Sony platformjánál, itt is furának tartom az ötletet. két lehetőség van, vagy kamuzik az MS (szokásuk), vagy a nagy kiadók lobbiznak, ami szintén bicskanyitogató.

Nem fér az eszembe, hogy miért pont az indie fejlesztők (akik miatt az egész early access ki lett találva), erőltetné egy zárt platformon ezt az üzleti modelt, ahol egyrészt fizetni kell azért, hogy megjelenhess a platformon, plusz részesedést kap az MS/Sony. Aztán ehhez hozzávehetjük, hogy a visszajelzést nem túl könnyű begépelni egy fórumon a kontrollerrel, szóval nem is nagyon fog senki se törődni vele. Ezeknél a programoknál pedig nagyon fontos a közösség és a fejlesztők közötti folyamatos kommunikáció.

Azért a gyakori patchelések se lesznek könnyűek egy olyan platformon ahol 2 hétig tart a hitelesítési eljárás, bár legalább már nem kell fizetni érte

[ Szerkesztve ]

Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

(#7) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Indie játékok kivételével én nem látom értelmét az early access-nek... adjanak ki bétákat (akár zártkörűt), ingyen, ne ilyennel szívassák a népet.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#8) Garada válasza bbTamas77 (#2) üzenetére


Garada
őstag

Én sem látok egyéb dolgot ebben az egészben.

(#9) oriic válasza tDr1v3r (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Steam-en mégis sikeres.

Live-Die-Respawn

(#10) tDr1v3r válasza oriic (#9) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Samesung is sikeres... ;]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#11) oriic válasza tDr1v3r (#10) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Wooo, ebbe most ne menjünk bele, mert akkora offolás jön hogy ihaj: :DDD

Live-Die-Respawn

(#12) KisDre


KisDre
senior tag

"A Microsofttól kérik a fejlesztők az Early Access-t"
Kérdezze már meg valaki a játékosokat is könyörgöm :DDD

KisDre.artstation.com

(#13) oriic válasza KisDre (#12) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Játékosok nem számítanak. Csak a profit. :DDD

Live-Die-Respawn

(#14) mentoloshypo válasza oriic (#13) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Örök érvényű igazság.

(#15) oriic válasza mentoloshypo (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egy részről ez érthető, másrészről sajnálatos. :(

Live-Die-Respawn

(#16) alevan


alevan
őstag

Remélem a Microsoft elég konzervatív, hogy elzárkózzon az ötlettől. Még ha rengeteg indie címet is veszít így.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#17) Dilikutya válasza sTERNI (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy kétperces videót bármikor szívesen összedobok neked félmillió dollárért. ;]
Csak Steam-en licencelem pár hónapra mondjuk a CryEngine SDK-t havi 7€-ért, vagy az Unreal4-et az Epic-től... félmillió dollár ennyi befektetést nekem megér. :)

Kickstarter annyiban más, hogy ott -úgy tudom- van időkorlát, ha addig nem jön össze a pénz, majd utána nem valósul meg a projekt, mindenki vissza kapja a pénzét. Ha veszel Early Access-ben egy egypályás bugtengert, és azt soha nem fejezik be, így jártál. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) section9


section9
őstag

Én annak is örülnék, ha végre megfelelő indie címek jelennének meg. Amíg Hotline Miami csak PS-en van, addig nem lesz Xbox One-om. :D

(#19) Dilikutya válasza section9 (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha van PC-d, oda is megveheted, sűrűn van akcióban 1-2 €-ért.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) Cathfaern válasza Dilikutya (#17) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Kickstarter annyiban más, hogy ott -úgy tudom- van időkorlát, ha addig nem jön össze a pénz, majd utána nem valósul meg a projekt, mindenki vissza kapja a pénzét."
Csak annyi korlát van a rendszerben, hogy van egy minimum összeg, aminek össze kell jönnie. Ezt a projectet kiíró állítja be. Ha azt nem éri el a támogatások összege, akkor mindenki visszakapja a pénzét. De ha azt eléri, onnantól kezdve mindegy mi történik a projekttel, nem látod viszont a pénzedet. Szóval ennél tulajdonképpen még jobb is az Early Access, mert ott legalább valamit garantáltan kapsz a pénzedért. Kickstarter esetén lehet hogy semmit.

(#21) section9 válasza Dilikutya (#19) üzenetére


section9
őstag

Természetesen PC-n már rongyosra játszottam, de a Devolver cuccai úgy általában PC-n kívül csak Playstation 3/Vita platformokra érhetők el. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.