Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samott


Samott
addikt

Tehat tulajdonkeppen a labda az apple oldalan pattog, hiszen nekik kellene licensz szerzodest kotni a microsofttal. Csak ok ugye miert tennenek ilyet, amikor van sajat oprendszeruk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Aki Macintosh-t vesz, miért akarna Windows-t telepíteni? Nem értem, ez olyan mondvacsinált gondnak tűnik.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#3) ROBOTER válasza Dark Archon (#2) üzenetére


ROBOTER
addikt

Pl. mert szüksége van a munkahelye miatt windows only szoftverre, akár egyedileg fejlesztett szoftver futtatására, és nem akar 2 notebookot tartani, cipelni. Én elég régen használtam (Pro 7,1), de akkor kiválóan működött, volt is egy olyan vicces mondás, hogy a windows a legjobban egy macbookon fut.

[ Szerkesztve ]

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem az Windows 10 on ARM tamogatasa azert lenne fontos, hogy ott elvileg biztositva van nemi kompatibilitas a 32 bites x86 alkalmazasok fele, illetve talan mar dolgoznak a 64 bites megoldason is.

Remelem azon is dolgoznak, hogy futtathato legyen a docker x86-os linux imagekkel. Ha nem, akkor sok fejleszto ugyfelet elveszithetnek, igaz kozben meg nyernek meg tobb home usert, szoval osszessegeben igy is elorebb vannak. Azt nem tudom, hogy az ARM-os szerverek jovoje hogy alakul.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) GeryFlash


GeryFlash
veterán

,,Ez megnehezíti a Microsoft dolgát, ugyanis így minden egyes készülő hardverhez némileg eltérő operációs rendszer kell, és érthető, hogy így nem akarnak belemenni egy dobozos licencelési konstrukcióba, elvégre minden egyes ARM-os géphez külön Windows 10-et kellene tervezni és kiadni."

Marmitn a kiadas alatt azt ertjuk hogy MSDN-re felrakjak azokat az ISO-kat es a joember majd azt huzza le ami neki kell? Azert ez nem lenne athidalhatatlan problema. De meg ha dobozos temreket nezunk akkor sem hiszem hogy nem lehetne olyan telepitesi workflowt csinalni hogy mondjuk a pendriverol inditott installer a megfelelo WIN-t huzza le. Azert olyan rengeteg buidlet nem kell gyartani, kb az evi egy asztalira szant Qualcommot meg az Apple-os SOC-ot.

Ettol fuggetlenul persze problema es kellemetlenseg, megertem, de h van kello akarat ra nem athidaltatlan.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) joey04 válasza Dark Archon (#2) üzenetére


joey04
titán

egyeseknek kellhet munkához.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) strogov válasza ROBOTER (#3) üzenetére


strogov
senior tag

Ezt parallels majd megoldja, de az teljes emulációs réteg, úgyhogy legacy-n kívül mást nem érdemes rajta elindítani. Irodai cuccok nem szoktak igényesek lenni, aki meg windows only CAD-et használ az ne akarjon MAC-et használni.

(#8) cigam


cigam
félisten

Mekkora forgalmat generált eddig az ARM-os laptopok eladása? Mégis megoldották. Elég hihetetlen, hogy évi töb ezer potenciális vásárló nem érdekli az MS-t. Persze amilyen hülye húzásai vannak, nem ez lenne az MS első ballépése.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9) mad823 válasza strogov (#7) üzenetére


mad823
őstag

Irodai cuccokat viszont felhő alapon is meg lehet oldani, ahhoz nem kell windows.

(#10) Sanya válasza Dark Archon (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

vannak, akik úgy gondolják, hogy jó hardvert gyárt az apple és megveszik. Ugyanők fejlesztenek apple-n és néha windows-osn is. Nehéz néha virtuális gépben fejleszteni, mert apple gépben nehéz memóriát bővíteni ( utóbbi években lehetetlen), emiatt telepítenek windows-t is.
Sajnos napjainkra a gépeik minősége (hardveresen) nem hozza a 10 évvel ezelőtti szintet, bár ez lehet kizárólag lokális probléma.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#11) Huntszy válasza Dark Archon (#2) üzenetére


Huntszy
tag

Fejlesztőként biztosan gyakori. Például ha outsourcing cégnél dolgozol akkor projektek és velük a különböző tech stackek jönnek mennek. Sokan Mac-en fejlesztenek mert egyrészt szeretik másrészt meg azért mert arról a legkönnyebb iOS-re és macOS-re fejleszteni. Na de mivan ha bejön egy legacy .Net projekt ami csak Win-en lehet csinálni? VM ami mint fentebb írták nem szerencsés több szempontból sem, külön gép ami szintén sok macera vagy csak egy paraszti dual boot és örülsz. 10-ből 9 eseben kb bárki a dual bootra tenné le a voksát.

És ez csak egyetlen egy eset volt amikor professzionálisa felhasználás terén fontos a Win dual boot.

Sima home user vonalon viszont szerintem tényleg fölösleges.

(#12) apatyas válasza Samott (#1) üzenetére


apatyas
Korrektor

Én inkább azt emelném ki, hogy a gépeiknél nem támogatják az egységes alapkövetelményeket, mint szerver oldalon, hanem 'dzsunka' jellegű a kompatibilitás támogatása. Most ilyen, jövőre olyan, stb. Ebből a szempontból megértem, ha a MS nem akar ráugrani a fejlesztésre, de sztem sem az ő hibájuk ;)

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#13) GeryFlash válasza Dark Archon (#2) üzenetére


GeryFlash
veterán

Valoban, olyan par millio embert ha erint ez a mondvacsinalt gond.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#14) Samott válasza apatyas (#12) üzenetére


Samott
addikt

Az MS-nek semmi dolga ezzel, amig az apple nem keresi meg oket, hogy kell nekik windows licensz. Eleve hibas a cikk kerdesfelvetese.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#15) Tigerclaw válasza Samott (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az igeny a felhasznalok oldalan keletkezik, nem az Apple reszerol. Azt viszont gondolom mindket ceg merlegeli folyamatosan, hogy megeri-e tamogatni a dolgot. Legkevesbe az MS erdekelt a dologban, legjobban meg a felhasznalok. Az Apple meg talan azt gondolja, hogy ha kell neked windows tamogatas, ott vannak a regebbi x86-os gepeik es vegyel azt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) Dark Archon válasza Sanya (#10) üzenetére


Dark Archon
addikt

Azért pl. a Dell sem szarral gurigázik...
Ez a "jó hardvert gyárt", de lehetetlen memóriát bővíteni elég furán veszi ki magát egy posztban.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#17) Dr. Akula válasza ROBOTER (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor minek vesz túlárazott kommersz meket, ahelyett hogy venne egy normális business class notit Windowssal?

(#18) Tigerclaw válasza Dark Archon (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mondjuk az Mac OS egesz takarekosan banik a memoriaval, illetve ott van mogotte egy eleg extrem gyors flash meghajto is. A kisebbik 8GB-os verzio is tokeletes altalanos hasznalatra. Egyedul a jatekok kavarhatnak be. A youtube-on fent van valami Logic Pro-s tesz alapverzios Mac Minivel es abszolut extrem hasznalat eseten is birta a dolgot...tenyleg kvazi Mac Pro szinten.

Nalam a 8 eves 8GB RAM-os, meg satas ssd-s Macbook Air is villamgyors.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) Fall-N válasza Dark Archon (#2) üzenetére


Fall-N
veterán

Régen is lehett venni Macet dual boot rendszerrel és Windows-zal.

(#20) ROBOTER válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egy Dell Precision van a tulajdonomban (i7-7820), a céges is egy HP Probook, de ha elolvasok még 1...2 ilyen színvonalú hozzászólást, esküszöm veszek egy MacBookot. A agyatlan márkafanatizmustól csak az agyatlan márkautálat van lejjebb.

(#21) Dr. Akula válasza ROBOTER (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Márka, bazz... Nem márkák vannak, hanem szériák. A Suzuki vajon milyen márka? A "mi autónk" vagy egy Hayabusa talán ugyanaz a minőség?

(#22) Sanya válasza Dark Archon (#16) üzenetére


Sanya
nagyúr

de, néha szarral gurigázik. Pocsék kijelzőket rak a legtöbb gépébe, pl nekem a gaming laptopjába belerakot egy 256000 színt tudó ips csodát, 45% ntsc színhűséggel.
A több laptopjára 10/100-as hálózati csatlakozót rakott még 2020-ban is! ( meg N-es wifit). Annyira ne essünk hasra a Delltől.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) szakmate1993


szakmate1993
csendes tag

"Ennek azért jó oka van, ugyanis az AMD és az Intel hardvereit tekintve a BIOS rendkívül kiforrott alap, amire nagyon jól lehet támaszkodni, tehát igen nagy az esélye annak, hogy egy Microsoft által kiadott, különállóan is beszerezhető operációs rendszer akármelyik PC-re telepíthető lesz. "

Bios? Pár hónapja azt olvastam, hogy a PC gyártók 2-3 éven belül teljesen kivezetik a bios-kompatibilitást, és marad az UEFI. Az UEFI legújabb szabványa meg ugye már támogatja az ARM64-es platformot is, szóval elméletileg megoldható lehet a jövőben a Windows 10 futtatása az ARM procis Maceken. Kérdés persze, hogy az új ARM-es Apple gépekben UEFI firmware van-e. Ha igen, akkor szerintem nincs akadálya a dolognak. Az előbb néztem bele a Windows on ARM iso állományába. Az efi\boot mappában egy bootaa64.efi állományt találtam. Ebből én arra a következtetésre jutottam, hogy a támogatott ARM processzoros gépeken a Windows már most is UEFI módban indul. Ha tehát a Microsoft beépíti a Windows rendszerbe az Apple Silicon chipek támogatását, az Apple meg hajlandó normális drivereket írni, akkor szerintem nincs akadálya a Windows 10 on ARM futtatásának. Persze ez csak amolyan spekuláció a részemről, simán lehet, hogy ez ennél jóval összetettebb történet.

(#24) szakmate1993


szakmate1993
csendes tag

"A gond úgy néz ki, hogy a licenc, ugyanis a Microsoft nem kínálja fel különállóan beszerezhető formában a piacnak az ARM-ra tervezett Windows 10 operációs rendszert, helyette a gyártók vásárolhatnak jogot az előtelepítésre. "

Ezt meg azért nem értem, mert a MediaCreationTool által letöltött products.xml fájl már most is tartalmaz letöltőlinkeket a Windows 10 ARM64-es kiadásához. A fájl konkrét elérési útja a c:\$Windows.~WS könyvtárban keresendő a program megnyitása után.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.