Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Supra


Supra
tag

Már megint egy, az unatkozó marketing osztály által kitalált orbitális marhaság.

Mennyit nyernek vele? 5%-ot? Tizet? Cserébe akkora energia befektetéssel, és olyan marha bonyolult eszközökkel/megoldással, aminek csak a fejlesztése és bevezetése több energiát emészt fel, mintha minden akkut eleve 20%-al nagyobbra készítenének.

[ Szerkesztve ]

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#2) gerii


gerii
addikt

Kérdés, hogy ha az egyik akku kapacitása elfogy, akkor a másikra átállva az mennyire fogja azt tolerálni, vagy ugyanott lesz az egész mint egy fajta akkut használva. Szóval aki pl csak videót néz folyamatosan, annak lehet gyorsabban fog merülni a gépe. A vegyes felhasználáson kívül ez probléma lehet.

(#3) Cifu válasza Supra (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az 5 és 10% már elég komoly érték, ha belegondolsz, olyan, mintha az eleddig 4 órás kijelzőidő helyett hirtelen majdnem 4,5 óra lenne, komoly technológiai váltás nélkül.

Erre a repülésből van jó példa: ha az utasszállító gépek fogyasztását 1%-al sikerül csökkenteni például egy szoftver-optimalizációval, akkor az azt jelenti, hogy minden századik repülőút ingyen lesz a társaságnak.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Reggie0 válasza Supra (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Pontosan, sokat nem fognak nyerni. Sot azzal helybol veszitenek, hogy az akkuk fajlagos kapacitasa a terfogatukkal no, ugyanis, mindet szerelvenyezni, tokozni kell, stb..

(#5) sanzi89


sanzi89
addikt

Most csak én vagyok a helikopter, de rohadtul nem értem, hogy miről szól ez az egész cikk?
Milyen szoftveres folyamatokra optimalizált akkukról van szó? :))

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#6) Reggie0 válasza sanzi89 (#5) üzenetére


Reggie0
félisten

Pl. nagy fogyasztasu, meg kis fogyasztasu.

(#7) bteebi


bteebi
veterán

"A Microsoft nem vár tovább a csodaakkura ... A vállalat a mobil eszközök üzemidejének növelését nagyrészt szoftverrel oldaná meg."

Úgy hívják, hogy optimalizálás? :U Alkalmazhatnák mások is, persze könnyű kívülről osztani az észt. Ebből az egy szempontból nagyon becsülöm az Apple-t, bár tegyük hozzá, hogy még az MS-nek is jóval könnyebb dolga van, mint az Androidot használó gyártóknak.

Amúgy a cikkben vázolt elképzelés nekem eléggé varázslatnak, mókolásnak tűnik, és nem hinném, hogy 5-15%-nál többet jelentene akkuidőben, ami meg gyakorlatilag elhanyagolható változás. A legtöbb ember amúgy se akkor dugja töltőre a telefonját, amikor az lemerült, hanem amikor az kényelmesen megtehető, legyen az pl. minden este, vagy napközben a munkahelyen. Mindenesetre kevesen fogják csak amiatt este 10 helyett hajnali 3-kor töltőhöz csatlakoztatni a telefonjukat, mert az épp akkor merült le... :U

Érdemi jelentősége szerintem az 50% feletti javulásnak lenne, 1-2(-3) óra gyakorlatilag érdektelen.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) mike710 válasza bteebi (#7) üzenetére


mike710
aktív tag

És azokkal mi van akik használják is a telefonjukat nem csak a zsebükben van hogy kibírja estig? Gondolom nekik se számítana az a plusz 1-2-3 óra.

Nem mintha elhinnén hogy ez a több akkus katyvasz működik csak közelítsük már meg normális szögből a dolgokat.

(#9) bteebi válasza gerii (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Jogos felvetés. Majd időben jelez a szoftver, hogy tedd fel töltőre a mobilt, de csak az egyik akkut töltsd, a másikat ráérsz majd 3-4 óra múlva ;].

#8: Nyilván van olyan körülmény, amikor van jelentősége akár plusz fél órának is, de azért az esetek döntő többségében ez nem így van. HC terhelésnél egyébként minden bizonnyal kisebb lenne az üzemidő növekedése is. Ilyen eseteknél egyébként egy csereakksi vagy egy power bank kifejezetten jól tud jönni ;).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) .mf válasza Cifu (#3) üzenetére


.mf
veterán

Haha, pont a repülőipar... amikor az összes gép vontató helyett önerőből taxizik, ami a menetidőtől függően akár a teljes üzemanyag-fogyasztás 25%-a is lehet. De a repülőiparok akkora állami támogatást és szubvenciókat (pl. adómentes kerozin) kapnak, hogy pont leszarják.

---

Bár van benne ráció, de szerintem még mindig egyszerűbb lenne az os és alkalmazásokat optimalizálni, és a hw-en finomítani.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Azért, mert a cikk érdektelen lett abban a pillanatban amikor átugrotta a hardware-t. Érted és ezt a "pro"hardware-n mondja Abu.
A lényeg az, hogy egy csomó ezközben küönböző méretű akkucellák vannak a nagyobb helykihasználshoz (lásd Macbook), és ahhoz nem jó az hogy simán sorbakötjük őket mint eddig. Ugyanígy nem ideális, ahogy a lecsatolható billentyűzetű tableteknek van különböző méretű akksija a billben. Jobban ki lehet használni az új architechtúrával amit javasolnak, mert egyszerre merül a bill meg a gép, és ahelyett hogy buta módon egymást töltenék, dinamikusan használják az akkut.
Vagy bele lehet pakolni nagyobb teljesítményű, kisebb kapacitású akksikat, és hibrid módon kezelni őket. Turbó gomb az akksira. Azt írták 26%-al nagyobb 3Dmark-ot értek el ugyanazzal a hardverrel. Az kb 5-6 év fejlesztés az AMD-nek meg a Nvidiának.

Arról nem beszélve ha tönkremegy egy cella nem kell cserélni az egész akkut.
Az meg hogy ezt hogyan kezelik szoftverből, az meg már senkit nem érdekel.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) Fiery


Fiery
veterán

Na, en az ilyenekben pont azert nem hiszek, mert a gyakorlat valahogy mindig mas iranyba mozditja az ilyen igereteket. Az OLED kijelzokrol is azt igertek, hogy mennyivel kevesebbet fog utana fogyasztani a mobil gep, es valojaban mi is lett ebbol? Nem azt latom, hogy egy 1000 mAh-s aksi is eleg egy OLED-es telefonba. Persze tudom en, hogy nem szabadna ennyire leegyszerusiteni a dolgokat :) De akkor is: egy ilyen gep tanulasi, tobbfele aksis marhasaggal pont annyit fognak nyerni majd, amit szepen beletolnak majd valami uj "innovacioba", pl. allandoan bekapcsolt mikrofon, allandoan mukodo kamera, es majd elmondjak, miert jo az nekunk... Hagyjuk mar...

(#13) persil


persil
nagyúr

Szerintem bennem a hiba, de ha ez így működne, hogy na basszus, én nem várok tovább a csodaakkura és megoldom szoftveresen, akkor ezen régen túl lenne a samsung, az apple, az lg és mindenki más is... Nem hiszem, hogy szoftveresen csak így csettintésre megoldható lenne.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#14) pprod94 válasza Fiery (#12) üzenetére


pprod94
aktív tag

Ez olyan lesz, mint az akkuidő növelő appok, csak merít. :DDD no meg erre tényleg ráfeküdhetnek, Xubuntu alatt 20-30%-kal tovább bírja a laptopom. Ott legalább nem híresztelnek hülyeségeket.

(#15) bteebi válasza Fiery (#12) üzenetére


bteebi
veterán

"De akkor is: egy ilyen gep tanulasi, tobbfele aksis marhasaggal pont annyit fognak nyerni majd, amit szepen beletolnak majd valami uj "innovacioba", pl. allandoan bekapcsolt mikrofon, allandoan mukodo kamera"

Miért, nincsenek már most is állandóan bekapcsolva? :U :DDD
Azért azt tegyük hozzá, hogy az új hülyeség jó eséllyel független (lehet) a többi fejlesztéstől, ergo még mindig jobban járunk, ha mindegyik újítás megvan (na azért nem az általad felvázoltak :DDD), mintha egyik se, vagy csak az akkuzabálók.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) Béééla


Béééla
őstag

Gondolom a következő miatt érdekes: nagyon nem ugyanannyiba kerül egy ~100 mA leadására képes akksi, mint egy ~100 amperes. Sem fajlagos méretben, sem árban.

Kár, hogy még ennyivel több hibalehetőség lesz. Meg hogy esetleg bejelentettek volna valami szoftveres megoldást a hatékony HW-kihasználásra úgy, hogy mondjuk feleannyi ideig menjen csak a proci, aztán mehessen sleepbe. És a pengevékony telefon helyett üdvözölnénk az ultravastagokat már, csak bírja már egy hétig!

De nem értem a nyafogást: a lítiumos akksik is megváltásként jöttek a nikkeles sz*rokkal szemben...

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#18) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az akkumulátorok fejlesztése rengeteg iparág, rengeteg termékénél hihetetlen fejlődést tehet lehetővé. Kiemelten fontos, nyugodtan mondhatjuk hogy globális léptékben mérhető. Viszont szerintem a telefonok-tabletek esetében ez nem igaz. Lehet hogy keményen fogalmazok, de szerintem a buta emberek gondolják azt, hogy az energiapazarlás ellenszere az akkumulátorok fejlesztése vagy a fúziós erőművek. A megoldás az energia takarékosság, ahogy a szemetelés ellenszere sem a még több szeméttározó építése, hanem az hogy nem szemetelünk és amit lehet visszaforgatunk.

Ma az energiatakarékossággal hihetetlen mértékű energiát meg tudnánk takarítani, de az energetikai cégek ellenérdekeltek ebben, az átlagember meg egyszerűen túl kényelmes és rövidlátóan gondolkodó, hogy ebben nagyot léphessünk előre. Márpedig az energiatakarékossághoz szükséges technológia már jelenleg is rendelkezésre áll, a jobb akkutechnika vagy épp a korszerűbb erőművek kifejlesztése pedig erősen a távoli jövőt jelentik.

Hogy a telefonokra visszatérjek: Az elmúlt években többször is lehetőséget kaptak a chipgyártó és telefongyártó cégek arra, hogy az 1-2 napos okostelefon üzemidőnek a dupláját, tripláját elérjék, de nekik fontosabb volt, hogy az energiatakarékosság helyett a teljesítménye, a kijelző mérete, a kijelző felbontása, a memória mérete, a memória sebessége, a háttértér mérete nőjön a telefonnak és nem csak ésszerű mértékben, hanem teljesen ésszerűtlen, logikátlan idióta módon nagy mértékben. Takarékos helyett az energiapazarló hardvereket fejlesztenek. Egyébként az 1-2 év alatt marketing eszközökkel elavulttá tett telefonok nem csak energiapazarlóak, hanem a nyersanyagok és erőforrások pazarlásáért is felelősek, hiszen a mobilszegmens boomnak rengeteg az anyagigénye, arany, ezüst, réz, magnézium, bauxit, kőolaj, stb. pazarlás minden téren.

Ha holnap jönne egy olyan akku aminek dupla akkora a kapacitása ugyanabban a méretben és árban, a gyártók még erősebb, játékkonzol, sőt munkaállomás szintű vasat pakolnának a telefonokba, meg 8k-s kijelzőt, az üzemidő pedig maradna ugyanúgy 1 nap. Ez biztos, mert ezt ment az elmúlt 5 évben is.

Fura dolog, hogy elvileg lehetne építeni marketinget a hosszabb üzemidőre is, de mégsem teszi egy cég sem. Gondolom ez amolyan csorda effektus. Amíg mondjuk egy Apple nem lép erre az útra, addig mások sem teszik. Az Apple viszont röhög a markába, mert az új 6S-ben is csak 1334*750 kijelző van.

Egy iPad Pro, Surface Pro esetén még megértem, hogy kell a teljesítmény, mert azokat eleve munkára szánták, és kis túlzással használhatóak is arra (vagy pár év múlva használhatóak lesznek), de egy telefonba nem kell 8 magos CPU meg 4k-s kijelző. Azon akkor se lehetne videót vágni, meg képet szerkeszteni, ha meglenne a teljesítmény. A telefonnak elsősorban kommunikációs eszköznek kellene lennie, nem pedig multimédiás svájci bicskának.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) gabor7th


gabor7th
addikt

Az akkumlátorok kapacitása nőt, csakhogy erreföl beleraktak pl. nyolc magos processzort, meg egy csomóminden megy ezeken az okostelefonokon, amiket a felhasználó nem is akarna. Pl. folyamatosan küldözgetik róla az infókat, meg mindig jönnek a frissítések. Meg szerintem a cégek nem is nagyon akarnak rögtön jó akksit, meg tökéletes telefonokat, inkább vegyék meg jövőre is a mégújabb termékeket az emberek. + Lesz majd egy NSA akksi is. A bussines sohasem állhat le.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#20) jerry311 válasza .mf (#10) üzenetére


jerry311
nagyúr

Aztán azért mégis inkább csökkentették a repülési sebességeket, amikor drága volt a kőolaj. Nem nagyon, csak egy kicsit, de a közegellenállás a sebességgel négyzetesen (vagy köbösen? Fene sem emlékszik pontosan) arányos, így elég szép fogyasztáscsökkentést értek el már 5%-kal kisebb sebességnél is.

(#21) #16939776


#16939776
törölt tag

Megy a vergődés..
Egy fix, kisebb kapacitású-beépített és 2-3 db cserélhető akku-val el lehet érni hogy folyamatosan üzemben legyen a készülék, plusz ezt kombinálják valamelyik indukciós kis távolságú energiaátvitellel, közvetlenül az akkupakkba építve, készülék felügyelete nélkül. Akkor el lehet azt érni, hogy ne érezze a user korlátozva magát a készülék használatában.
Tölteni íróasztal fiókban, kesztyűtartóban, "bárhol" lehetne.. akkupakk súlya/kapacitása a user igénye szerint választható.

Persze milyen kellemetlen lenne, ha kevesebb új készüléket lehetne így eladni :U

[ Szerkesztve ]

(#22) Eclips21 válasza #32839680 (#16) üzenetére


Eclips21
őstag

egész nap a menüt nézed? XD mert kb olyan helyen van csak világos stílus az appok nem nagyon változtak se a weblapok

[ Szerkesztve ]

(#23) hunluki válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


hunluki
senior tag

Nagyon jó gondolatok, totál egyetértek veled. Engem pl kimondottan egyre jobban idegesít hogy ennyire vékonyak és könnyűek manapság a telók. Nem jó megfogni, kicsúszik a kezedből, nem érzed a zsebedbe (én meg taperolom a zsebem mint valami retard), de legalább 1 nap után megdöglik. A felbontás a másik hülyeség, nemrég jelentette be a sony a 4k-s telefonját, holott ennél nagyobb baromságot... mi a szösznek? kb 300 ppi felé menni már max villantás, de értelme nem sok van, ellenben hátránya rengeteg.

Viszont a videóvágás részével nem értek egyet. Most voltunk családdal az etyeki borfesztiválon, csináltam 120 képkockás videókat, sima videókat, képeket, panorámát, meg úgy kb mindent amit el tudsz képzelni. Én magam is meglepődtem az eredményen olyan jó lett, és maga a renderelés se tartott tovább 7-8 percnél, pedig 1080p a videó, van alatta zene, sok áttűnés, és 5:36 az összevágott montázs (i5S).

(#24) iMaverick válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


iMaverick
addikt

+1

az átlagember meg egyszerűen túl kényelmes és rövidlátóan gondolkodó,

Ezt a saját apámon láttam. (Sajnos.) A szelektív gyűtő szigetet a háztól kb. 30m-re állították fel, apám mégis inkább a kommunális hulladékgyűjtőbe dobált ki mindent. (Én inkább kihordtam, amit tudtam.)

Aztán elköltöztünk kertes házba, itt már tényleg magunknak fizettük a szemétdíjat, és milyen érdekes, jóapám rögtön elkezdett szelektíven gyűjteni... (Persze az egyel kisebb kukára váltottunk.)

egy telefonba nem kell 8 magos CPU meg 4k-s kijelző. Azon akkor se lehetne videót vágni, meg képet szerkeszteni, ha meglenne a teljesítmény.

Pont most váltottam telefont tavasszal, és amikor kerestem az újat, ilyen elvárásaim voltak: max. 5", max 4 mag... Mit csináljak egy tablet-tel? És 8 maggal? A memóriával úgy voltam, ott nem árt a 2GB, de a mostani telókban nézem már nem egyszer 3, illetve 4GB (sicc!) ram van... Mi a fenének? Lassan már a Windows egy-egyben elketyeghetne a telefonon, nem kell itt Android... ;]

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#25) emvy válasza Supra (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Tipikusan a szoftver az, ahol relative kis befektetessel nagyot lehet nyerni.

while (!sleep) sheep++;

(#26) bteebi válasza emvy (#25) üzenetére


bteebi
veterán

Azért jobb esetben illene eleve optimalizálni a kódot... :U Ha meg már valamelyest optimalizált, akkor utána már nem lesz egyszerű érdemben javítani, mert sok ráfordítással is csak kismértékű lesz az előrelépés.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) emvy válasza bteebi (#26) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyreszt nem tudsz eleve optimalizalni. Az optimalizalashoz adatok kellenek, mert mint minden, ez is tele van kompromisszumokkal.. Masreszt nem lehet mindent a leheto leggyorsabbra megcsinalni, mert akkor sose lenne kesz a kod (es nem is tudnad kifizetni).

while (!sleep) sheep++;

(#28) Reggie0 válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ez igy egy kicsit butasag. A villamos energiat 66...75%-ban villamos gepek fogyasztjak, azaz motorok. Tehat az ipar veszi fel. Egy orszag gazdasaga kb. egyenes aranyban all a felhasznalt villamos energiaval. Nem veletlen, ahol rendesen fogy az aram, ott porog az ipar, mert termelnek a gepek.

[ Szerkesztve ]

(#29) Hiftu


Hiftu
senior tag

Ma a leghatekonyabb energia management: minel elobb vegezzunk a feladattal, hogy lekapcsolhassuk a processzort. Erre kell megoldast adni.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#30) Reggie0 válasza Hiftu (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem igazan. Pont arra megy, hogy ha lehet ne minel hamarabb vegezzen, hanem a minel jobb hatasfoku, de kisebb sebessegu magra tudjak tolni a feladatot, ami logikusan kesobb is vegez. Aminek gyorsan kell megtortennie(pl. juzer var ra), az megy csak a rosszabb hatasfokura.

(#31) #65675776 válasza Cifu (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Talán pont a kijelzőknél kellene leszokni az eszetlen felbontásnövelésről, mert értelme semmi, cserébe minden szempontból növeli az erőforrásigényt.

(#32) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Én azzal is megelégednék ha az ULV procik mellé nem annyival kisebb aksit raknának amennyivel kevesebbet fogyaszt a hagyományosnál. Még a végén magától is megoldódna a probléma. Core-M mellé 9 cellás - erre miért nem jött még rá senki? Vagy a telefon lehetne 2-3x olyan vastag mint most, és bírná egy hétig. Megyek és le is védetem az ötletem a duplaklikk mellé...

[ Szerkesztve ]

(#33) SirRasor válasza Hiftu (#29) üzenetére


SirRasor
őstag

Szerintem továbbra is a kijelző eszi a legtöbbet..arra nincs nagyon kiskapu, csak a nagyobb akksi.

Make Love not war!

(#34) Hiftu válasza SirRasor (#33) üzenetére


Hiftu
senior tag

Szoftverből az adott feladat gyorsaságát tudod vezérelni. A hardvert nem tudod kicserélni vele.

Reggie0:
Sajnos energiamanagementből azt tudjuk a legjobban, hogy miként kell lekapcsolni hatékonyan a feldolgozóegységeket (cpu, gpu). [link]

[ Szerkesztve ]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#35) Kékes525


Kékes525
félisten

Nincs olyan nagy lehetőség a rendszer optimalizálásban. Kellenének a csoda akkuk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36) Reggie0 válasza Hiftu (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem csak. Pl. ARM big.LITTLE.

(#37) gabor7th válasza Kékes525 (#35) üzenetére


gabor7th
addikt

És volt is már párról hír...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#38) Béééla válasza #65675776 (#31) üzenetére


Béééla
őstag

Leszoktak, mert a nem csúcskategóriában nem tesznek be 8k kijelzőt. A baj, hogy sok mást is kispórolnak a nem-csúcskategóriából.

Bélabá

(#39) Kékes525 válasza gabor7th (#37) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak sajnos még egyikből sem lett semmi. :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40) gabor7th válasza Kékes525 (#39) üzenetére


gabor7th
addikt

Vajon miért, ha már van prototípus, ami ki lett próbálva?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#41) Kékes525 válasza gabor7th (#40) üzenetére


Kékes525
félisten

Valószínűleg mert nem vált be.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) iMaverick válasza Kékes525 (#41) üzenetére


iMaverick
addikt

Vagy egyszerűen túl drága lenne gyártani... (Így meg annyival megdobná a készülékek árát, hogy nagyon visszaesne a forgalom.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#43) orbano válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


orbano
félisten

nem _feltétlenül_ értek egyet az energiatakarékosság részével. komplett ipar épül arra, hogy az emberek lecseréljék csak a kisebb energiafelhasználás miatt a régi eszközeiket (pl. mosógépet, mosogatógépet), de nyilvánvaló okokból nem számítják bele a gyártás energiaigényét, ami hatalmas, abban sem vagyok biztos, hogy megérné. ezzel szemben a tiszta energia (remélhetőleg) egyenlege ilyen szempontból pozitívabb. persze ettől még szükséges a takarékosság, csak nem olyan triviális minden esetben. főleg ha azt veszük, hogy ez a druva termékfogyasztás, és a gyors technikai fejlődés (amik egymás gerjesztik) mennyi plusz energiát visz el.

A vér nem válik VAZZE!™

(#44) Baldrick válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


Baldrick
csendes tag

több szempontból is teljesen igazad van, sokan azt hiszik az energiatermelő iparág lehetséges paradigmaváltása majd megold mindent

(#45) bteebi válasza Baldrick (#44) üzenetére


bteebi
veterán

És ha valaha lesz paradigmaváltás, akkor az majd jó eséllyel tényleg megold mindent. Ettől függetlenül tényleg törekedni kell(ene) a racionális energiaminimumra, mert valóban pazarolni teljesen értelmetlen. Ugyanakkor napellenzős sötétzöldnek lenni is értelmetlen, akkor már akár visszamehetnénk a középkorba is... Lehet ésszel is használni a modern kor vívmányait, például az elektromosságot. Vagy épp az autómobilt :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.