Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cog777


cog777
senior tag

Nem egeszen ertem. Miert nem jon le automatikusan ez az update ugy mint a tobbi? Valami komoly oka lehet ennek mert itt: [link] csak a felulet csinositgatasaval kapcsolatos informaciot lehet olvasni.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#2) ng0ofy válasza cog777 (#1) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

A legrosszabb, hogy csak a store-ból lehet telepíteni. Lementve az updatet sem telepíti, csak ha store-t tud nyitni, de bizonyos felbontásokon, jellemzően a netbookok 1024x600-asán, nem megy a store! ):

(#3) Peter Kiss válasza ng0ofy (#2) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Windows 8.1 Update (KB2919355)

Le van írva, hogyan lehet telepíteni.

(#4) cog777 válasza ng0ofy (#2) üzenetére


cog777
senior tag

Az remek! OMG! Az MS tud errol? :) Kulonben gyartott egy csomo lyukas netbook-ot.
- Akkor ezek szerint targytalan, latom lehetseges -

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#5) djculture


djculture
félisten

Én tartom magam ahhoz hogy sose a legújabb windows kiadást használom hanem az egy fokkal régebbit így sosincs problémám . Most is 8.0-át használok.

[ Szerkesztve ]

(#6) Zotya84 válasza cog777 (#4) üzenetére


Zotya84
őstag

Ti két külön dologról beszéltek. Keveritek a szezont a fazonnal.

A 8.1 csak Store-os.

A 8.1u1 viszont 8.1-re lejön WU-ről.

#5 djculture: Nekem még nem nagyon volt itthon bajom abból, hogy mindig a frissebb verziót használtam. Az meg egy más dolog, hogy vállalati környezetben nem biztos, hogy így cselekednék.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem értem, hogy mi ez a határidő. Ha letelik akkor leáll a gép, vagy nem lehet updatelni utána, vagy most ingyenes és később fizetős lesz az update? :F

Eddig a frissítésekhez nem tartozott határidő vagy lejárati dátum. Nincs W8-am, szóval lehet hogy azért nem értem az egészet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) kispx válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


kispx
addikt

Nem kap biztonsági frissítések, amíg az u1-et fel nem rakja.

(#9) ng0ofy válasza Peter Kiss (#3) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Sajnos nem megy fel, azt írta ki, hogy nem megfelelő verzio, akár 32 akár 63 bites... és ez nem is az (:

[ Szerkesztve ]

(#10) djculture válasza ng0ofy (#9) üzenetére


djculture
félisten

Ezt elolvastad ?

A telepítést a következő sorrendnek megfelelően kell végezni: clearcompressionflag.exe, KB2919355, KB2932046, KB2959977, KB2937592, KB2938439 és KB2934018.
A KB2919442 a(z) Windows 8.1 Update előfeltétele, és a(z) KB2919355 előtt kell telepíteni

(#11) ng0ofy válasza djculture (#10) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Nyugi, már túl vagyok rajta. Kb. másfél hónapja szenvedtem egy hétvégét a hugom gépével, nem ment. Akkor még nem volt csak 8.1 , az igaz :B Ezt a megoldást akkor nem találtam ):

Egyébként azért, mert netbookom van legyen legalább rendszergazdai tudasom, hogy friss oprendszerem legyen a gépen? Érdekes hozzáállás az MS-től... Írd azt, hogy ezen mi a nehéz. Nekünk semmi :D

(#12) alevan válasza ng0ofy (#11) üzenetére


alevan
őstag

Nekem a notimra automatan lejött, vagy haromszor ujrainditast kert es pukk. Meg sem neztem, mit frissített, csak az tünt fel, hogy egybôl az asztalra bootol a Win.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#13) zoli62 válasza djculture (#5) üzenetére


zoli62
addikt

Vagy még 7-est érdemes használni. Egyébként 8-asra kapsz még biztonsági ftissítéseket?

(#14) djculture válasza zoli62 (#13) üzenetére


djculture
félisten

Persze hogy kapok 2016.01.12.-ig támogatva van utána kell 8.1-re frissiteni kötelezően. Minden jól működik valahogy nincs kedvem ujrakezdeni a 8.1-el a kinlódást (8.0-val is elég sok gondom volt mire rájöttem hogy pl a raid driverböl melyiket szereti egyes driverek csigatempót biztosítottak csak), úgyhogy addig nekem marad ez.

[ Szerkesztve ]

(#15) KubanitoS válasza djculture (#10) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez most komoly? :D Azt hiszem maradok a jól bevált Win7-nél még egy pár évig. :P

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16) djculture válasza KubanitoS (#15) üzenetére


djculture
félisten

Elvileg ezt automatikusan megcsinálja az update de van amikor beakad. Láttam már én is sok gépet ahol bekadt és onnantól a frissités mindig ezt magyarázta hogy xyz szervicsomag hiányzik. Olyankor lehet kézzel letöltögetni meg egyesével feltelepiteni.

[ Szerkesztve ]

(#17) haxiboy


haxiboy
veterán

Én meg vagyok a 8.1-el elégedve, kellően gyors, desktopra bootol (már) jó a memóriakezelése stb.
Plusz aki többtízezret költ egy oprendszerre -mert ugye költ, annak ott a Start8 5$-ér ami durván 1200ft és teljes értékű start menüt is kapsz, letilthatod a charm barokat.
Igaz a store-t nagyon erőltették a 8-ban viszont 8.1 után minden update az update centerből is telepíthető. 8.1u1-el pedíg még könnyebben lehet frissíteni kézzel is akár.

Aki meg warezol az kussoljon és még véletlen se sírjon a szája hogy ez meg az nincs benne, meg hogy mennyire nem tettszik neki, örüljön hogy nem kellett megvennie, mert megnézném hányan engedhetik meg maguknak hogy a gép mellé még oprendszert is vegyenek (kivétel persze amikor géppel együtt vásárolja, de nem egy ismerősöm kérte vissza az oprendszer árát hogy márpedig ő linuxot fog használni mer' az ingyé van, aztán rohan haza enkórról tölteni a Loadert).

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows 9-ről hír? Engem az érdekel, mert ezzel a 8.1 meg a 8.1.1-el csak elsz@rták az egész rendszert... My vélemény, nem kell győzködni.
Ha a 9 ígértetes lesz, akkor azt is megveszem mint a 8-cat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19) Dark Archon válasza haxiboy (#17) üzenetére


Dark Archon
addikt

25 rongy már nem akkora érvágás gép mellé, diák / tanár verzió meg fele ennyi.

Sub-ZeRo: én meg remélem, hogy a Win 9-et jó pár évig jegelik, mert sem az otthoni, sem a vállalati szféra nem tud / akar lépést tartani.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Telepítve. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21) MasterDeeJay

Ez remélem nem az a frissítés ami az egyik gépemen be van ragadva mert akkor megszívtam. Volt egy ~400mb-os frissítés aminek a számára most nem emlékszem de amikor települt akkor szétfagyasztotta a gépet majd restart után hiába próbálja felrakni mindíg hibát ír ki. (Win8.1 32bites)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22) djculture válasza Sub-ZeRo (#18) üzenetére


djculture
félisten

2015 áprilisában jelenik meg év végén jön a béta

MasterDeeJay: Vlószínűleg az lesz, olyankor visszakell vonni és kézzel telepiteni.

[ Szerkesztve ]

(#23) Bjørgersson válasza Sub-ZeRo (#18) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mire gondolsz az alatt, hogy elszarták?

(#22) djculture: Az update1 900 MB körül van, nem 400.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#24) LordX válasza MasterDeeJay (#21) üzenetére


LordX
veterán

Nem hiszem hogy ez az update hibája lenne, inkább a WU hülyült meg (nálam is volt pár ilyen, általában akkor ha telepítés közben elmegy az áram, vagy valami hasonló váratlan cucc történt).. A MS troubleshooterét próbáltad már?

(#25) CYX


CYX
aktív tag

Honnan tudom, hogy már fenn van a 8.1? Itt most nem az extra funkciókra gondolok, hanem mi változik a winver-ben vagy esetleg a system/Rendszer megjelenítésnél?
A Win 7-nél, ha felment az SP1, akkor kiírta, hogy Win 7 SP1. Túrom a netet már egy ideje, de sehol nem látok olyant, hogy a win kiírta volna magáról hogy Windiows 8.1 Pro Update 1 lenne, vagy esetlegesen bármi utalna a verziószámban, hogy megkapta ezt a frissítést.
Remélem van ötlet, hogy hol találok erre rendes megoldást.

(#26) Zotya84 válasza CYX (#25) üzenetére


Zotya84
őstag

A legegyszerűbben onnan,
-hogy 8.1-et használsz, ( :) )
-hogy az automatikus frissítésket bekapcsolva tartod, mert akkor már le kellett jönnie,
-hogy megnézed, hogy az áprilisi frissítések fent vannak-e, de főleg, a KB2919355; vagy

-a Kezdőképernyőn jobbra fent megjelent a főkapcsoló; vagy
-ha alapból a Kezdőképernyőre bootolt a gép (nem használsz érintőképernyőt), és április 8 után valamikor elkezdett magától Asztalra bootolni.

Most, így hirtelen ennyi, ami egyszerű is.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#27) zoli62 válasza djculture (#14) üzenetére


zoli62
addikt

Mindezek miatt érdekes, hogy a 8-astól eltérően a 8.1-es a kötelező Update 1 telepítése nélkül a megjelenése után nem sokkal már nem kap biztonsági frissítést. Így tulajdonképpen úgy tűnik,hogy a 8.1-el a Microsoft a linuxoknál szokásos rolling release-re váltott? Anno a 8-at sokat teszteltem. Ezek a beragadó frissítések úgy néz k,i elkísérik a Microsoftot. Emlékeim szerint a Windows 7-nél is volt ilyen a tavaly év végén kiadott IE11 relepítésénél.

[ Szerkesztve ]

(#28) MasterDeeJay válasza LordX (#24) üzenetére

Megnézem köszi! Legrosszabb esetben nyomok egy rendszervisszaállítást.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#29) Steve1207


Steve1207
veterán

Én pl bánom, hogy engedtem az update-et, az ablakkezelés katasztrófa, ha néha átváltok a metro-s részre. Húznám az egeret megszokásból, nem úgy adja a bal oldalt a programokat, hanem a felső újonnan megjelent bár-ral kell bezárni) Plusz egy felesleges mozdulat és kattintássor.
Persze egy-két apróság előnyére változott, de sokkal jobban "se füle, se farka" rendszer lett, mint előtte volt.

.

(#30) Rimuru


Rimuru
veterán

Semmi se hozott eredményt, a legjobb tanács az volt hogy rakjam újra. :U

Vigyázat, csalok!

(#31) Sub-ZeRo válasza Bjørgersson (#23) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az appok már kis ablakban futnak, a startscreen is változott stb. A 8.1-ben meg a memóriakezelés egy hulladék, nem állítja le az appokat, a bezárásuk az appoknak stb. A 8.0 még igen tetszett, pedig kellett oda is 3 nap, mire berendezkedtem és használtam is majd egy évig. Aztán a 8.1-el kukáztam is egyelőre így marad a 7. A 9-re vagyok már kíváncsi, nem erre a foltozós updatekre.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32) d@minator


d@minator
addikt

Nagyon jól sikerült update. Akkor lepett meg amikor Pentium D-hez raktam fel először nélküle majd updateltem a gépet és érzékelhetően (jóval) gyorsabb lett (majdnem XP sebesség). RAM-ból is 900mega alatt eszik.
Nekem bejött a 8.1. 10GB a telepítő és gyors. Az update kicsit nagy méretű olyan 900MB. Simán manuálisan lejött csak mert az automatikus update ki van kapcsolva.

(#33) LordX válasza Zotya84 (#26) üzenetére


LordX
veterán

A 8.1 továbbra sem kötelező-automatikus frissítés 8.0-ra. És nem is jön le WU-ról, Store-ból kell telepíteni. A 8.1 Update 1 a kötelező a 8.1-re.

(#34) Sub-ZeRo válasza LordX (#33) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem csak a támogatása szűnik meg a 8.0-nak, ha nem telepíted a 8.1-et.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35) SityiSXT válasza Rimuru (#30) üzenetére


SityiSXT
őstag

Azt próbáltad már, hogy leállítod a Windows Update szolgáltatást, és a C:\Windows\SoftwareDistribution mappán belül törlöd a DataStore és Download mappák tartalmát, majd újraindítod a Windows Update szolgáltatást? (Egy rendszervisszaállítási pontot hozz létre a mutatvány előtt azért)

(#36) CYX válasza Zotya84 (#26) üzenetére


CYX
aktív tag

Köszi a választ, de pont ezek a lépések voltak amiket leírtam, hogy nem ezek alapján akarom.
Persze kikeresgélhetek a frissítéseke között KBxxxx-es megfelelő frissítést, nézegethetem, hogy itt ott 3 vagy 5 sor beállítási lehetőség van-e. De pont ezeket nem akartam. Mint ahogyan írtam olyan egyértelmű kellene, mint ahogyan pl az SPx települését láthatjuk bármilyen windows verziónál. Ha ilyen nincs akkor erre szeretnék megerősítést kapni.

(#37) djculture válasza Sub-ZeRo (#34) üzenetére


djculture
félisten

Csak 2016-ban szünik meg a 8.0 támogatása utána kötelező frisiteni. Addigra meg már a 9-es is bőven használható lesz:)

[ Szerkesztve ]

(#38) haxiboy válasza Dark Archon (#19) üzenetére


haxiboy
veterán

25k a legtöbb embernek lehúzás mert "ingyen" is be tudja szerezni virágboltból pláne ha a Pro változatot telepítik előre mert abban van BitLocker, a simában meg nincs, aztán meg sír hogy jaj nem jó ez meg az. Diák/Tanár verzióról nem tudok nyilatkozni, Dreamspark Premium van nálunk és ingyen van minden microsoft termék, kivéve az office-t mert az tisztaszoftveren keresztül lenne amihez elfelejtettek hozzáférést adni, vagy külön kell kérni, passzolok, DS-be Neptunkóddal be tudunk lépni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#39) emvy válasza haxiboy (#38) üzenetére


emvy
nagyúr

Jah, jopar ismerosomnek van ilyen 'ingyen' Windows-a, altalaban az Enterprise verzio, amit utana persze nem tudnak rendesen updatelni... kivalo :)

while (!sleep) sheep++;

(#40) djculture válasza haxiboy (#38) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk a microsoft ugyúgy tehet erröl mert ha normális áron árulná a windowst nem freedosal árulnák a laptopokat gépeket se a multik.
Ezzel hülyeséggel az lesz a vége hogy tényleg szépen lassan linuxra vált mindenki akinek nem létkérdés egy egy adott progi ami csak wines (most már még azt se lehet mondani hogy nem lehet rajta játszani mióta a steam-es játékok jó része linuxon is játszható ) és akkor már jó lenne az a 10-15 ezer is amit normális áron kérhetne egy otthoni windows-ért.
Nem a múlt van már hogy nincs alternativa csak a windows létezik, mert a linuxon ugyse megy semmi..

[ Szerkesztve ]

(#41) Reggie0 válasza djculture (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

De arulnak. Aki csak linuxozik, az minek csengessen ki egy windowst laptop vasarlaskor?

(#42) djculture válasza Reggie0 (#41) üzenetére


djculture
félisten

Most mentünk végig a méda marktba szolnokon meg a auchanba egy winest nem láttunk több száz darab laptop mind freedos. Ennyit erröl.
Adják opcióként de még az sincs freedos és szevasz. Hozzá nem értő hogy fog oprendszert felvarázsolni az már mindegy:)

[ Szerkesztve ]

(#43) Polllen válasza djculture (#42) üzenetére


Polllen
nagyúr

A hozzánemértő vesz tabletet és megvan oldva. Vagy végigmegy a következő-következő-igen kérdéssoron és készen van.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#44) Reggie0 válasza djculture (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

Az mas kerdes, hogy a magyar piacon ez torzan jelenik meg, mert relativ draga az OS es emiatt mar windowsal alig rendelnek a kerekedok. Erre az a megoldas, hogy tobb penzt kell keresni.

[ Szerkesztve ]

(#45) arnyekxxx válasza djculture (#42) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Hozzá nem értő hogy fog oprendszert felvarázsolni az már mindegy

Ahogy eddig megoldotta. Valahogy sikerülni szokott, különben rárohadna a dosos árukészlet a boltokra, de nem rohad rájuk.

(#46) Zotya84 válasza LordX (#33) üzenetére


Zotya84
őstag

És ezt miért nekem írod? Én tudom. ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#47) LordX válasza Sub-ZeRo (#34) üzenetére


LordX
veterán

Ja, 2016-ban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.