Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Lehet, hogy hülye kérdés, de pontosan mire jó ez a progi?

Sic Parvis Magna

(#2) dajkopali válasza 30z.Samu (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

egy webalapú platform, amely ugyanazokat a megoldásokat kínálja (nagyjából), mint a Windows, ám mindezt online

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) 30z.Samu válasza dajkopali (#2) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jah értem! Köszönöm! A nevéről hirtelen egy letöltő program jutott eszembe. De ezek szerint keverem a 2-t. :B

Sic Parvis Magna

(#4) ddekany válasza dajkopali (#2) üzenetére


ddekany
veterán

Ez most így elég félrevezető... Amennyire tudom, ez célját tekintve a Google App Engine-re vagy az Amazon EC2-re hasonlít. Azaz, nem kell saját szervert üzemeltetni (nincs gond hardverrel, nincs gond telepítéssel, stb), hanem bazinagy cégnél bérled a "helyet", akinek erre profi infrastruktúrája van, mindenféle kulcsrakész extra szolgáltatásokkal.

(#5) FTeR válasza ddekany (#4) üzenetére


FTeR
addikt

nem, az említett szolgáltatások javascript alapú webservice hívásokból állnak.
az azure, bármilyen .net, java, php és még pár tervezett platform/nyelv futtatására képes, csak fel kell másolni az appot.
persze ahoz, h működjön meg kell felelni pár api használatnak, de legtöbbször elég egy xml alapú app leírás.

(#6) ddekany válasza FTeR (#5) üzenetére


ddekany
veterán

Javascript alapú webservice hívásokból? Valamit keversz itt... Amazon EC2-nél lényegében virtuális gépeket kapsz, amire azt telepítesz amit akarsz, és persze van jónéhány Amazon-specifikus extra szolgáltatás. Google App Engine is hasonló céljában (hogy egy webalkalamzás platform legyen, és ne kelljen szervert üzemeltetned), de eléggé kötött, de pl. már lehet rá Java-s (Servlet) cuccokat is rakni, nem csak Python-t. És persze ott is vannak Google specifikus szolgáltatások, pl. Bigtable.

(#7) floatr


floatr
veterán

Kíváncsi vagyok h mennyire jön így ki egy kkv üzemeltetése.

(#8) simonzé


simonzé
addikt

Ti ismertek olyan céget, amely a legféltetteb titkait, dokumentumait, meg mindenét rá merné bízni egy webes felületre? Én még nem hallottam ilyenről. Hackerekről, meg adatlopásról viszont igen.
És mi van a vállalatirányítási szoftverekkel? Azok hol fognak futni?
Az én cégemnek ez felejtős...

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.