Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cannibal


cannibal
senior tag

Nekem egy olyan webkam tetszene ami 3-4k ért normális minőséget nyújtana. Sztem egy webkam nem ér annál többet.

(#2) shteer válasza cannibal (#1) üzenetére


shteer
titán

nekem a webcam csak 1 hónapig volt újdonság, azóta alig használtam - még jó h integráltan vettem :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#3) Bash


Bash
őstag

Érdemes lett volna egy igazi webkamerát is bedobni a tesztbe (értsd: Logitech, pl. a QuickCam Pro 9000 is 2MP-es érzékelővel rendelkezik).
Nem olyan régen éppen egyszerre járt nálam egy Microsoft VX-6000 és egy Logitech QuickCam Ultra Vision SE. A két kamera szinte teljesen megegyező specifikációval rendelkezik, de a teszt alapján azt kell mondjam, hogy nem is egy kategória. Különösen gyenge fényviszonyok mellett nagyon elbukott a Microsoft, ellenben a Logitech-ben található RightLight 2 technológia zseniális, sötétben gyakorlatilag jobb képet ad, mint a valóság.

[ Szerkesztve ]

http://bashtravel.com/

(#4) #54715584 válasza cannibal (#1) üzenetére


#54715584
törölt tag

nekem volt regen egy olyan, creative... :)

ezek a webkamok mikrofon nelkuliek?

(#5) Tomics


Tomics
addikt

aranyosan integet a tesztelős csávó :DD :DDD

PH! addikt since 2004

(#6) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Én karácsonyra kaptam 1 Trust webkamot. Szórakoztam vele 1et haverral, de másra sajnos nem tudom/nem látom értelmét használni. :( (és ezt sajnálom mert ajándék...)

(#7) Muton válasza Bash (#3) üzenetére


Muton
addikt

igen. a teljes piaci körképhez még hiányzik egy logi teszt
meg mondjuk a linkelt logi nem is kicsit veri a tobbit kinézetben is :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#8) DeltaPower


DeltaPower
őstag

jó a beherovkás üveg :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#9) #54715584


#54715584
törölt tag

most neztem az egyik oldalon az nx-6000 a vizeseknel 20e... :Y (vagy lehet digitaleknal?)
viszont utobbinal megtalaltam az nx-3000-et 11ert, ami sztem jo lehet... :F

(#10) Egzee


Egzee
őstag

Hát ilyen képet lazán csinál a 3-4ezer forintos Tekram webcamom! Esküszöm szuper... Már 3 éves ugyan, de tökéletes kis gépezet! A maga kis VGA felbontású kamerájával... Az enyém legalább képes 25 FPS el is venni... Ekkor drasztikusan leterheli a netet, de cserébe csúnyán odaveri a 6-8 ezer forintos logitecheket... Most is lehet kapni ezt a modelt, de már más néven...

[ Szerkesztve ]

(#11) Solad válasza Tomics (#5) üzenetére


Solad
őstag

innentol tesztelos csavonak hivjuk Rudit :D:D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#12) LosoT


LosoT
csendes tag

Nekem Logitech Quickcam Communicate STX Plus van és ha webcam akkor Logitech...vagy Genius 20.000 lassan pedig már mozgáskövető funkciókkal is lehet venni. Egyébként desingra szerintem rotty méretéhez viszonyítva pedig irdatlan keveset tud.

(#13) #54715584 válasza LosoT (#12) üzenetére


#54715584
törölt tag

kb 5 eve vettem egy creative kek 3labas kis webcamot par ezerert
azota sincsen vele gondom, nagyon jol mukodott minden fenyviszonyban :)
bar most ez az nx-3000 nagyon megfogott :) meg a 6000-es is

(#14) Goll-r


Goll-r
tag

Azért lehet vmire használni a webcamot is.
pl: barátnő, távoli rokonok...

Nekem is 640x480-as a cam-om, tud 25fps-el rögzíteni, de sztem nem sok értelme van fotózni meg szimpla videókat készíteni webcammal. Inkább vmi jó tömörítés kellene hozzá, h több fps legyen, zajmentes, este is használható, meg egy kis fókusz nem árt bele, a nagyobb felbontás már csak extrának kell, bőven elég a 640x480.

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#15) attiati


attiati
veterán

sztem max egy Logitech Comm. STX, vagy Microsoft VX1000, 3000 (6000)-et szabad megvenni....

még egy 320*240 képet sem bír a netkapcsolat!
(vagy a webcamos kommunikációt támogató oldal)
Pláne ha hang is van hozzá.

Videórögzítéshez meg nem webcamot kell venni.

Szaggatott fejeket meg senki nem akar nézni.

(#16) #54715584 válasza Goll-r (#14) üzenetére


#54715584
törölt tag

egyetertek :)
es mar csak a jo webcam melle kell a samsung uj udvoskeje a kis kihajthato masodmonitorral, es mar meg is van oldav a kerdes :D

(#17) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Tegnapelőtt vett lakótársam VX1000-et. Szerintem jó a képe, tök sötétben (noti kijelző világítása mellett persze) is. A napfénynél készült képről nem is beszélve.

Ezek a kamerák már kicsit túllőnek a célon szerintem. MSN/Skype-ra vesz a felhasználók nagy része webkamerát, az átlag feltöltési sebesség 256k körül lehet (de lehet, hogy sokat mondtam..). Oda meg elég a VX1000 is.

Nade szó mi szó... a teszt jó, a kamerák szépek, és rudi bácsi megint nem borotválkozott meg tesztelés előtt ;]

///

(#18) philoxenia válasza Frenky87 (#17) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De közben valamikor igen.... :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19) HaGii


HaGii
tag

jeeee.
Nekünk is olyan szekrényünk van!!!!! :C

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#20) Ste


Ste
addikt

csalódást keltő látcsövek :(

ellenben a becherovkás üveges képen minden rajta van ami egy kiadós esti leányfűzéshez kellhet: Wii a kihívásért, Becherovka az oldódásért, Dvd lemez a szórakozásért, Dobozka a meglepetésért, Bakony túrakönyv a kalandos oldal fitogtatásáért, a madzag pedig, hogy ne ellnekezzen, amikor az elem bekerül a dzsedikardba :D

(#21) twollah


twollah
nagyúr

A videon levo mozgast rohoges nelkul produkalni nem semmi.
Mintha Steven Segalt latnam.
A jobbrol balra animalt Bakony terkep meg mindent visz.
Szomoru teli esteken ezekkel a videokkal fogom viditani magam.

Kevesbe OFF.

Az Acer 5710Z notebookom kameraja tukorforditva veszi fel a kepeket.
Nem jottem ra, hogy miert csinalja, de erdekes.

Ujra OFF.

Csinaljuk webkamera compot, aki legjobban leveszi rudi mozgasat az talalkozhat a MESTERrel es kozosen mozoghatnak a kamera elott.

[ Szerkesztve ]

(#22) Alex91


Alex91
félisten

UVC?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23) Frenky87 válasza twollah (#21) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Az Acer 5710Z notebookom kameraja tukorforditva veszi fel a kepeket.
Nem jottem ra, hogy miert csinalja, de erdekes.

kamera beállításainál (msnben tuti lehet ilyet) berakod a tükrözést... vagy éppen kiveszed

///

(#24) Anteris


Anteris
csendes tag

"sokan szeretik az MS egereket, billentyűzeteket".

egyszer volt egy MS egerem, utáltam mint a szart. Toltad de állandóan akadt az asztalon meg "ropogott", egyszerűen nem csúsztak a tappancsai. Kínai fosra cseréltem azzal meg nncs semmi baj.

(#25) rudi válasza Alex91 (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Sehol nem említik, hogy azok lennének.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) twollah válasza Anteris (#24) üzenetére


twollah
nagyúr

Nekem semmi bajom az MS egeremmel.
Jobb kezes, kezre all, a textil egerpadon szepen mozog, az agy lepedojen is pontos.

(#27) RpPRO


RpPRO
őstag

Majdnem besz@rtam a rohogestol a kepernyohatasos videon. :DDD Bar lehet, h regi moka ez mar, nekem sosem volt kameram, nem tudom.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#28) rudi válasza RpPRO (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ezen a térem a Creative sokkal jobb volt. Azt a videót keresd meg a múltkori cikkben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) Alex91 válasza rudi (#25) üzenetére


Alex91
félisten

Na, ezert kene ugy (is) tesztelni! Fogsz egy szuz Vistat (Jobb esetben egy Mac-et :)), es telepites nelkul radugod. Ha mukodik, akkor UVC-s...

Es jo lenne ezt is figyelembe venni, mert ezt MacOSX, Linux is lekezeli...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30) lobz válasza Alex91 (#29) üzenetére


lobz
tag

[link]

A fonti linken az NX-6000 szerepel a listaban.

Tovabba: "It should be noted that any webcam which is logo certified for Microsoft Windows Vista is UVC compatible, as this is a Vista logo requirement set by Microsoft."

Tehat, amin van Vista logo, az UVC kompatibilis.

-- The Microsoft of Borg: Patches Are Futile! --

(#31) Alex91 válasza lobz (#30) üzenetére


Alex91
félisten

Azert abban, hogy amin Vista logo van az mind UVC-s is nem lennek annyira biztos...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32) lobz válasza Alex91 (#31) üzenetére


lobz
tag

Hat, a logonak ez az egyik kovetelmenye, csak nem osztogatjak funekfanak :U

-- The Microsoft of Borg: Patches Are Futile! --

(#33) MichaelSD válasza Bash (#3) üzenetére


MichaelSD
őstag

Köszi a tippet Bash, most vettem egy QuickCam® Ultra Vision SE-t és tényleg jó kis darabb.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#34) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Én úgy goldolom hogy akinek kell az már úgyis vett egy régebbit, az jó még, felesleges lecserélni.
Aki meg most tervezi az ne vegyen hiszen a legtöbb fényképező vagy kamera már tudja ezeket.

"Csak úgy mondom"

(#35) Neoteric


Neoteric
addikt

hát én most kaptam karácsonyra egy vx-7k-t, és megvok vele elégedve... sötétbe úgyse használom, világosba meg sztem tökre zsyr a képe... :)

PSN: ne0teric_sAN

(#36) Drótszamár


Drótszamár
őstag

A térképes képektől nem új ablakban jönnek be a képek. Vagy 5x zártam be így a cikket. K***a idegesítő :((( (a cikk eleje még oké)

szerk: izé. Pont fordítva.

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#37) kozso1st


kozso1st
csendes tag

Kicsit sújos hogy NX-6000-et 7,6 MP-esként árulják....
[link]

(#38) azbest válasza twollah (#21) üzenetére


azbest
félisten

Nekem nem Segal hanem a Szállító jutott eszembe :DDD

Kíváncsi lennék én is, hogy Logitech QuickCam® Communicate Deluxe mit tudhat.

(#39) feka007 válasza twollah (#21) üzenetére


feka007
nagyúr

Ejj de utálom azt a színészt. :DD

(#40) attiati válasza feka007 (#39) üzenetére


attiati
veterán

imádom mikor színésznek említik... 7 danos aikidó mester, akit hálivúd megvett kilóra...

Talán Nico című filmjében a leghűbb önmagához, de egyáltalán nem a filmjei alapján kell megítélni. Youtube-ra nagyon jó kisfilmeket töltöttek fel.

(#41) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

tegnap vettem 2 nx-3000-es kamerat
bedugtam 64 bites xp es 32 bites vista alatt
telepitette is a drivereket mindket rendszer, konfiguraltam a kamerakat, es hasznalhato is lett mindketto
viszont kivancsi voltam a kamera sajat szoftverere, le is toltottem a microsoft honlapjarol a drivereke + programokat, de kalibralas utan nem volt kep se msn-en, se mas alkalmazasban, csak a kamera sajat szoftvereben
ha mas alkalmazasban akartam videohivast kezdemenyezni, fekete volt a megjelenitendo kep es alul volt egy kis kepzavar egy vekony csikban...
a windowsos driverekkel kifogastalanul muxik a kamera, de igy nem tudok felvetelt kesziteni, mi lehet a baj?
esetleg mas ilyen szoftver hasznalhato lenne?

(#42) #54715584 válasza #54715584 (#41) üzenetére


#54715584
törölt tag

vki erre a problemara? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.