Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) gabor7th


gabor7th
addikt

Bízhatsz bennük:

https://www.theguardian.com/world/2013/jul/11/microsoft-nsa-collaboration-user-data

Microsoft handed the NSA access to encrypted messages

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3) DeltaPower


DeltaPower
őstag

A "normál fejlesztési folyamat részeként" várható az is, hogy újra használhatóvá teszik, vagy csak újabb kétséges hasznosságú bloat feature-ket kap? :U

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#4) M3


M3
kezdő

Egy újabb tündérmese. Ahogy a facebook-nak, úgy a skype-nak sem a kapcsolattartás a lényege, hanem felület a reklámoknak emellett infot lopni.

Még biztonsági auditot sem fog kapni, a kódot úgysem teszik közé, ha meg véletlenül kiszivárog, hogy valami sántít, a szokásos böfögés jön ki a szájukon:

"ooops, nem kellett volna, de javítjuk,ígérjük!"

(#5) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Annak a ~három usernek akik még használják, biztos hasznos lesz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) pomorski


pomorski
őstag

Minek? Kik azok, akik még használják a skype-ot? Mióta az MS rátette a kezét, és átváltoztatta sz%rrá, azóta a népszerűsége (és használhatósága) sokat csökkent, nemde?!

(#8) pomorski válasza #20749568 (#7) üzenetére


pomorski
őstag

Lehet...

Nekem vagy két éve kellett skype-alternatívát találnom, amikor az MS nyomozni kezdett utánam, mert feltételezte, hogy az acc-omat feltörték, és én jogtalanul használom azt... Küldtek keresztkérdéseket, amiket meg kellett válaszolom. Ezek megválaszoltam. Ezután kiértékelték a kérdésekre adott válaszaimat, melynek az lett az eredménye, hogy nem én vagyok a saját acc-om gazdája, így elvették tőlem... Azóta a sokak által szidott gmail-ből elérhető hang és videóhívást használom azokon a gépeken, amiken lehet. Az sem az igazi, de legalább megy.

(#9) Fred23 válasza gabor7th (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mintha amcsi cégként nem is lenne más választásuk. Ettől függetlenül etikus lenne szólniuk erről az együttműködésről a felhasználóiknak!

(#10) Geller72


Geller72
veterán

Ha tőlem valaki egyszer lopott, utána jöhet hozzám akármilyen ruhában. Az csak egy tolvaj marad.
A problémáim 90%-a velük mégesm az, hogy eladták a lelküket, hanem az hogy a programjuk - mióta kivásárolták - egy bughalmaz. Soha egyetlen kérdésemre nem válaszoltak, ahol a minőséggel kapcsolatos évek alatt sem változó problémákat firtattam. Soha nem gondoltam volna, hogy ezt mondom, de az MSN sokkal jobb volt. Persze, arányaiban. Ez egy romhalmaz, kukában a helye. De jót tettek a Vibernek, az biztos. A legtöbb user nem fog visszamenni hozzájuk. Én sem. Lapozzunk.

(#11) Geller72 válasza #20749568 (#7) üzenetére


Geller72
veterán

? Miért lenne kevés? iOS-en ott a Facetime, minden másra a Viber.

(#12) #06658560 válasza Geller72 (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak épp a viber nem szereti a nem tökéletes wifinél gyengébb hálózatokat. Már hanghíváshoz se.

(#14) Geller72 válasza #06658560 (#12) üzenetére


Geller72
veterán

Nem igazán értek ezzel egyet. Sokszor mobilneten nyomom, hibátlanul. A Skype nagyságrendekkel hulladékabb ebben is.

(#15) Geller72 válasza #20749568 (#13) üzenetére


Geller72
veterán

Hát akkor ne használd az appot. Telepítsd a programot.

(#17) #06658560 válasza Geller72 (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tapasztalatom alapján rengeteg baj van vele, ha nem tökéletes a hálózat és nagy sávszélességed van.

(#18) Geller72 válasza #06658560 (#17) üzenetére


Geller72
veterán

Annak idején az egyik ok, hogy Viberem lett az volt, hogy használhatatlan volt gyengébb hálózaton a Skype. És ezzel nem voltam egyedül. Azt sem tudtam tolerálni, hogy valakit napokig elérhetőnek jelölt, miközben egy hete közelében sem volt a hálózatnak.. De mindegy is, ami elmúlt az elmúlt. Tovább léptünk. Más is.

(#19) Sanchez638 válasza #20749568 (#7) üzenetére


Sanchez638
addikt

Akinek van facebook-ja az biztosan szokott ott videóchatelni.(Nem kérem, hogy miért nincs neki account-ja, én is csak beszélgetésekre használom...)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#21) #06658560 válasza Geller72 (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Skypeot konkrétan vagy öt éve nem ismerem. Arról nem is beszéltem eddig sem.

(#22) Boond


Boond
addikt

Ezt a mega már évek óta tudja.
mega.co.nz

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#23) Sanchez638 válasza #20749568 (#20) üzenetére


Sanchez638
addikt

Igaz én telefonról használom. Sose kellet még webkam. Bár a laptopomat se használom házon kívül.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#24) Neil Watts válasza Boond (#22) üzenetére


Neil Watts
veterán

A MEGA miota tud vegponti titkositason alapulo uzenetkuldest? :)

Udv. core2

(#25) MaCS_70 válasza pomorski (#6) üzenetére


MaCS_70
félisten

Meglepően sokan skype-olnak.

Számos általam ismert, főleg külföldi cégnél a mai napig a Skype A kapcsolattartási forma. Külföldi ismerőseim, üzleti kapcsolataim is gyakorlatilag kizárólag Skype-ot használnak.
Van olyan,akivel érdekes módon Whatsappőn megy a chat, de amint hang/videokapcsolat kell, azonnal váltunk Skype-ra.

Úgy két éve körbekérdeztem, hogy mégis miért, és egybehangzóan az volt a válasz, hogy kizárólag a Skype-pal tudnak teljes körű kapcsolattartást megvalósítani, azaz mindenkit elérni -- mondjuk összehozni egy sok résztvevős konferenciabeszélgetést.

És ezek nem zugcégek, a többségüknél komoly, saját IT-részleg működik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26) MaCS_70 válasza Neil Watts (#24) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha abból indulok ki, hogy a MEGA az elsők között vezette be a végponti titkosítást a fájlműveleteknél, akkor miért pont az üzenetküldés maradna ki belőle? Hangkapcsolatról mondjuk nem hallottam náluk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27) pomorski válasza MaCS_70 (#25) üzenetére


pomorski
őstag

Durva...

(#28) schawo válasza MaCS_70 (#25) üzenetére


schawo
titán

A Skype for Business az tök más. Az saját szerveren fut, a Microsoftnak az adatfolyamhoz semmi köze.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) MaCS_70 válasza schawo (#28) üzenetére


MaCS_70
félisten

Na, ezt nem tudtam.
Én a sima háztáji Skype-ommal tudok ehhez csatlakozni, illetve elérnek rajta keresztül?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Ezt a Skype-ot el kéne engedni...

plus ça change, plus c'est la même chose

(#31) otapi válasza noPublicFG (#30) üzenetére


otapi
tag

Sima Skype-pal nem tudsz Skype for Business-re fellépni, de ingyenes hozzá a kliens, ill. régen még böngészőből is működött. Amiért fizetni kell az a szerver... Semmi köze a sima Skype-hoz, régen Lync-nel hívták, az exe nevében még most is benne van. Emelett jól összedolgozik az exchange-dzsel, meetingeket könnyű rajta szervezni

(#32) DS39 válasza otapi (#31) üzenetére


DS39
nagyúr

Pontosan, ezért használják ezt sok cégnél.

Az otthoni usereknek szánt Skype egy hulladék lett sajnos, pedig régen szerettem.

(#33) axpwxltpaoz


axpwxltpaoz
csendes tag

Skype onnantól zuhan a mély vízbe, hogy megvette egy Microsoft -nak nevezett cég. Többet érne ha a profikra bíznák a fejlesztést. Kezdhetnék azzal, hogy nyílt forráskódúvá tennék a Skype -ot, és nem központosítanák. Régen P2P volt, és még is jobban működött. Mért van ez?

(#34) M3


M3
kezdő

Annak, aki nem tud alterntívát és elege lenne a PRISM tagokból mellesleg fontos, hogy minden platformon működjön:

- Riot.Im

Esetleg a dezertált skype-fejlesztők által fejlesztett nyílt forráskódú:

- Wire

VIGYÁZAT, csak saját felelőssgre!!! orr bán nem tud tőlük adatot kikérni, ne állj sziszi útjába efféle programokkal, maradj ellenőrizhető,lehallgatható!!

""Az a cég, amelyik skype-on kommunikál, annyit is ér!"" -M3

[ Szerkesztve ]

(#35) csongi


csongi
veterán

Meg van skype?
:)

(#36) DonaldJames


DonaldJames
tag

Sokat igérgetnek,majd kiderül.

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#37) MaCS_70 válasza otapi (#31) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor az említett céges kommunikáció sima Skype-on folyik, mivel én is részt tudok venni benne.
Igazán titkos információcsere mondjuk nem folyik rajta, arra nyilván vigyáznak, a lényeg viszont az, hogy a Skype-ot használják komoly cégek, komoly IT-ismeretekkel, napi szinten, általános jelleggel, mert komplex módon értékelve a helyzetet összességében ez a legjobb megoldás.
Nem IT, hanem használhatósági alapon. Jobb nyilván van bőven, de még mindig a Skype jelenti a leghatékonyabb kommunikációt.

Nem is olyan régen a piac tele volt Skype-képes telefonokkal, központokkal -- ezek vajon még működnek?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38) schawo válasza MaCS_70 (#37) üzenetére


schawo
titán

Mondjuk ez nagyon bandzsa. Főleg, hogy ennél van jobb, és biztonságosabb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) Stanlee


Stanlee
őstag

Nalunk is van a cegnel Skype a kulsosokkel valo kommunikaciora, Skype for Business a belso kommunikaciora, van konferencia behivoszamunk kulsos cegnel amit mindenki hasznalhat. A ceges chat-re eddig csak a skype-os dolgokat hasznaltuk, most elkezdtuk az otvar teams-et hasznalni, de van meg ugye a whatsapp, mert azt is sokan hasznaljak. Szoval csak kommunikacio miatt megy a gepen vagy 4 program, a telefonrol mar ne is beszeljunk.

Nekem ez mar a munka rovasara megy, mert mondjuk van hetente 4 konferenciabeszelgetes a csapaton belul, es van amelyiket skype for business-en csinaljak, de mondjuk ha valaki eppen utazik, akkor atteszunk mindent a behivos telefonunkra, de ha mondjuk meg kellene osztani a kepernyot, akkor menjunk at skype for business-re, de azt meg kulsosok nem erik el, akkor skype, stb.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#40) Gargouille


Gargouille
őstag

Nálunk is (nemzetközi cég) skype for business van de külsős partnereim is vannak rajta, simán tudok velük is skypeolni.

Kíváncsi lennék akik szerint vannak sokkal jobbak azok mit ajánlanak aminek ilyen exchange/ad/outlook integrációja van? Mert a skype erejét pont ez adja céges környezetben.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#41) togvau


togvau
senior tag

CSNTKK! :Y

Olyan ez a skype mint magyarország, nagy csinnadrattával beharangozzák, hogy visszatér oda, ahonnan évekkel ezelőtt indult...

hitler, sztálin, micro usb

(#42) hcl válasza Gargouille (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk erre kíváncsi lennék, hogy mi a helyzet a Skype üzleti részével, mert azért ott követelmény szokott lenni a titkosítás... (Értd, mennyire sikerült összetolni a Lync-et vele, mert azt is akkor használtam utoljára, amikor elkezdett SfB lenni.)
Amúgy én is használtam, mondjuk azt, hogy kevésbé borzalmas, mint az alternatívái.

Illetve : olyan chateket szeretnék, amik működnek multikilensben! 2000-es évek közepén tök jó volt, hogy ICQ, MSN, Gtalk, ez mind behúzható volt egy multikliensbe, és nem kellett azzal szórakozni, hogy az ismerőseid közül mindenki máson hajlandó csak chatelni. Mi volt a kivétel? Skype, később fészbúk. Semmivel nem mennek azóta sem.

Exchange/Outlook integrációja meg mondjuk persze, hogy másnak kevésbé lesz, hiszen ezek a MS saját cuccai. De azok nélkül is lehet éni.
Azért előző melóhelyen néha sírtunk, amikor az Oulook 2013 keresője sem működött szinte soha normálisan, illetve a több gigás telepítőkön/updateken. A userek által kihasznált funkcionalitást meg kb. egy Thunderbird is tudta volna :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) #06658560 válasza Gargouille (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

Korábban ez inkább rendszer választás kérdése volt. Ahol Lotus volt, ott ahhoz kitalált megoldást használtak. Nekem mondjuk jobban tetszett az.

(#44) DS39 válasza hcl (#42) üzenetére


DS39
nagyúr

"olyan chateket szeretnék, amik működnek multikilensben! 2000-es évek közepén tök jó volt, hogy ICQ, MSN, Gtalk, ez mind behúzható volt egy multikliensbe, és nem kellett azzal szórakozni, hogy az ismerőseid közül mindenki máson hajlandó csak chatelni. Mi volt a kivétel? Skype, később fészbúk. Semmivel nem mennek azóta sem."

Régen használtam ilyen célra a Trillian nevű csevegőt, ami egyrészt saját accounttel működik, másrészt egy csomó mást hozzá lehet adni. most megnéztem manapság mit kezel, hát a Skype-on kívül kb. bármit.
ICQ, IRC, Facebook, Twitter, Google talk, AOL msn, (+ IMAP és POP3 kliens) és még egy pár olyan amikről sosem hallottam. (pl. Olark, foursquare, Jabber)

(#45) hcl válasza DS39 (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen. Skype-t akkor tudta, ha futott az is a háttérben.Jöttek fel az üzenetek duplán :D
A fb meg teljes macera volt bármilyen multichattel :D

Mondjuk most is Pidginből megy az ilyesmi, de az se tud rendesen se Skype, se fb -t.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) arelim


arelim
tag

a skype sarl a kezdetek kezdetén p2p kommunikációval volt biztonságos. de a usereknek offline elérhetőség, folyamatos online profil kellett, közben volt egy ms akvizíció, és így meg is lett a feature-ük. ehhez csak a ms szervereit kellett a két beszélgetőpartner közé beékelni. most újra kitalálták a spanyolviaszt, p2p. hűha.

a tox jó kis projekt, voip, video és text chat-et is tud, multiplatform is, bár nem használható élesben a permabéta állapota miatt.
a riot jó, mert open source, a wire szintén az end-to-end miatt. a viber osi alternatívája a telegram lehetne. kár, hogy a "tízmillió légy nem tévedhet" elv alapján ezek sosem fognak labdába rúgni.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#47) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

az IM-ek KDNP-je ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48) Realradical válasza #06658560 (#12) üzenetére


Realradical
őstag

Pont ugyanez az én tapasztalatom is. A Skype sokkal jobban tolerálja a szakadozó netet. A halálom mikor a viber elhalkul, meg megszakad anélkül, hogy észrevenné a kliens. A Lync mondjuk egy hulladék, kb. mintha két különböző cég terméke lenne. SfB-t nem halsználtam még.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#49) hemaka


hemaka
nagyúr

Hasznalja meg valaki? Azt hittem mar a discord a meno, legalabbis hangra. :)

[ Szerkesztve ]

(#50) Ursache válasza M3 (#34) üzenetére


Ursache
senior tag

Na, mar tobb forrasbol is hallottam a wiret, epp ideje lecserelni a skypeot! Koszi!

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.