Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) martonx


martonx
veterán

"az NSA-ügyben kiderült visszaélések " - jaj pont az NSA-t nem kellene felhozni, mert ott bizony linux fronton is kiderült egy s más. Szvsz az NSA-nek éppen teljesen mindegy, hogy ki milyen oprendszert használ. A többi érv abszolút helytálló.

Én kérek elnézést!

(#2) Vladi válasza martonx (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Mi derült ki?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) dajkopali válasza martonx (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

lehet, hogy nem fogalmaztam világosan: ez a félmondat nem a Microsoftra volt kihegyezve, hanem arra, hogy bármelyik publikus felhőszolgáltatás a benne felhalmozott adatok és kiterjedt szolgáltatások miatt elsőrendű célpont egy olyan szervezetnek, mint az NSA

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) bambano válasza martonx (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

url?

a poszthoz: jól haladnak. anno, amikor a sok milliárdos szerződést kötötte az ms-sel az állam, azt mondtam, hogy ezért az ms-nek kellene fizetnie. no, elmozdultunk ebbe az irányba, most az ms ingyen adja a lomját. remélem, kis idő múlva fizetni is fognak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Simi87 válasza bambano (#4) üzenetére


Simi87
senior tag

Ez várható volt, mivel itthon a felhasználók kb. 90%-a MS termékeket használ.

(#6) emvy válasza bambano (#4) üzenetére


emvy
nagyúr

> url?

[link]

while (!sleep) sheep++;

(#7) joghurt


joghurt
addikt

Beleégeti? Bevásárolja. Ne legyenek kétségeink afelől, hogy mondjuk egy LibreOffice mögött sosem áll olyan tőkeerős "lobbizás", mint ami a magyar közbeszerzéseknél megszokott.

A tej élet, erő, egészség.

(#8) bambano válasza emvy (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

rekurzív definíció? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Gregorius


Gregorius
őstag

valóban jó minőségű és a magyar oktatás számára a bevett módokon csak nagy költséggel megvalósítható technológiákat kínálnak ingyen
a magyar oktatás becsatornázása egy magáncég rendszerébe függőségekhez és későbbi, esetleg most még előre nem látható problémákhoz vezethet
Nemtom mi a gond. Az ajánlat szerves része a nyújtott szolgáltatáson túl a függőség meg jópár egyéb kockázat is, a felhő alapvető természetét beleértve. Ennek fényében kell mérlegelni az ellentételezést.
Tetszettek volna jobb ajánlatot tenni a "nem-magáncég" és/vagy "nem-nagy költségvetésű" konkurensek.

(#10) martonx válasza bambano (#4) üzenetére


martonx
veterán

http://itcafe.hu/hir/nsa_xkeyscore_linux.html
http://itcafe.hu/hir/akamai_linux_botnet.html
http://itcafe.hu/hir/unix_linux_szerver_windigo.html
http://arstechnica.com/security/2013/05/critical-linux-vulnerability-imperils-users-even-after-silent-fix/

Aztán ott van a heartbleed bug, és még hosszasan folytathatnám. Ezekhez biztos nincs köze az NSA-nek...

És ezek marhára nem érintik a linux-ot, mi? Aki meg azt állítja, hogy 10Gb-nyi forráskódba nem lehet bármit, és annak az ellenkezőjét is ledugni, az egyszerűen nem tudja mit beszél.

Én kérek elnézést!

(#11) Vladi válasza martonx (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

- szélsőségesnek tartja... hagyjuk már komolytalan.
- nem frissített sebezhetőség... még jó hogy nem 2.2-es linux.
- jó oké, találtak 1 sebezhetőséget bravó. 25 ezer szerver meg a nemtomhánymilliónak hány %-a?

Ez továbbra is ilyen porhintés. az, hogy nsa vagy sem. Nem olyan sok bizonyítk van. Jó oké szélsőségesnek tartja a linuxosokat ez nsa dolog oké.

Arról viszont te beszélhetnél, hoyg a 10 gigányi forráskódba dugdosást hogy képzeled kivitelezni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) azbest válasza martonx (#1) üzenetére


azbest
félisten

Nem a szoftveren hanem az üzemeltetőkön múlik elsősorban. Ha külső cég az üzemletető, amelyik amcsi törvények hatály alá esik, akkor ki kell szolgáltatnia az adatokat. Teljesen mindegy, hogy linux vagy windows szerverről van szó.

A szoftverbe került sérülékenység ott számít, ahol az üzemeltető törekszik a hátsó bejáratok megszűntetésére és jogilag is megvan erre a lehetősége. Egy nyílt forrású rendszernél a megfelelő szándékkal jó eséllyel megszűntethetők a felfedezett problémák. Viszont, ha zárt kódú rendszerről van szó, aminek a gyártója ráadásul jogilag kötelezett a hátsókapu elhelyezésére, ott az üzemeltetőtől függetlenül ott lesz a sebezhetőség.

(#13) jacint78


jacint78
addikt

Látjuk a németeknél, hogy kínlódnak az ingyenes szoftverekkel, nem véltelenül ingyenes valami.

type your text here..

(#14) dabadab válasza jacint78 (#13) üzenetére


dabadab
titán

"Látjuk a németeknél, hogy kínlódnak az ingyenes szoftverekkel"

Hogyan?

Egyebkent en meg mondjuk naponta latom, hogy kinlodnak a nemetek a MS szoftverekkel, nehogy azt hidd, hogy az szep latvany.

DRM is theft

(#15) emvy válasza dabadab (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

Tehat elmondhatjuk, hogy az emberek kinlodnak a szoftverekkel.

Sot, szerintem igazabol az emberek kinlodnak, ugy altalaban :)

while (!sleep) sheep++;

(#16) Narxis


Narxis
nagyúr

Ezt nagyon nem kéne hagyni....

Thanos was right.

(#17) joghurt válasza jacint78 (#13) üzenetére


joghurt
addikt

A kínlódás döntő része abból áll, hogy Vrau Müller anno megtanulta a Microsoft Office 95-öt, és a nyílt office-ban nem találja ugyanott a dolgokat. Megjegyezném, hogy ugyanez a Vrau Müller legalább ennyire szívna, ha Microsoft Office 2010 elé ültetnék le. A problémák többsége nem az, hogy jobb vagy rosszabb-e egyik/másik rendszer, hanem maga a változás.

Egyébként a számítástechnika oktatás egyik legnagyobb hibájának tartom, hogy nem szövegszerkesztést, vagy táblázatkezelést tanulnak a diákok, hanem mondjuk MS Word 2007-et. Nem a funkciókat tanulják meg, hanem egy konkrét program konkrét műveleteit. Ezért éri meg a Microsoftnak akár komoly "támogatásokat" belefeccölni a magyar oktatási rendszerbe: Ha a kölök csak ezzel találkozik az iskolában, akkor Jucika felnőtt korában is kizárólag ezt fogja tudni használni.

Nálunk egyébként a vonatkozó jogszabályok ellenére megteheti számtalan közhivatal, hogy kizárólag .doc formátumban tesz ki dolgokat. Vagy hogy ha az ember beküldi mondjuk .odt-ben, akkor a megfelelő jogszabályhely hivatkozása után ugyan már nem hajtanak el, viszont garantált a rosszindulat az ügyintézés során.

A tej élet, erő, egészség.

(#18) Pttypang válasza emvy (#15) üzenetére


Pttypang
veterán

Ez mozgatja a vilagot :)

Everybody lies.

(#19) sh4d0w válasza martonx (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Öhh...:

- itt milyen Linux hiba van?
- alkalmazáshiba
- ez sem Linux hiba
- korlátozottan kihasználható Linux hiba
- heartbleed sem linux hiba

Egyéb?

Egyébként meg kifejezetten káros, hogy a Microsoft beleeszi magát az oktatásba, de ezt már megszokhattuk, lassan évtizedes a probléma. Persze Magyarország gazdag ország, megengedheti magának, hogy fizessen ezekért a szoftverekért a későbbiek folyamán, miközben a gazdaságilag gyenge Németország, Franciaország, Finnország bizony éppen megszabaduljon a redmondi igától.

https://www.coreinfinity.tech

(#20) pakriksz válasza jacint78 (#13) üzenetére


pakriksz
őstag

a változással kínlódnak, egyes embereknek a legapróbb változás sem tetszik, és kitartóan morognak akkor is, ha már megtanulták használni. Mellesleg a németeknél a hátraarc egyszerű politikai (mutyipolitikai) döntés...

Az EU közigazgatásban egyszerűen le kéne tiltani az USA-ból származó nem nyílt forráskódú megoldásokat.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#21) #40935168 válasza pakriksz (#20) üzenetére


#40935168
törölt tag

Az EU közigazgatásban egyszerűen le kéne tiltani az USA-ból származó nem nyílt forráskódú megoldásokat.
+1

(#22) kpityu2


kpityu2
őstag

Nem lenne probléma a fizetős szoftver, ha ragaszkodnának a nyílt szabványú dokumentumformátumokhoz. És itt nem az MS féle "nyílt" szabványokra gondolok.
Gyakorlatilag azt kellene, hogy a hivatalok csak olyan szoftvert használhatnának, amely képes alapértelmezetten menteni egy validációs eljáráson átesett formátumban. Ettől kezdve nyugodtan lehetne használni zárt szoftvert, annak minden előnyével.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#23) Gregorius válasza joghurt (#17) üzenetére


Gregorius
őstag

Ezért éri meg a Microsoftnak akár komoly "támogatásokat" belefeccölni a magyar oktatási rendszerbe: Ha a kölök csak ezzel találkozik az iskolában, akkor Jucika felnőtt korában is kizárólag ezt fogja tudni használni.
Miért nem tetszik jobb alternatívát adni? Akkor meg csak azzal fog.

Nálunk egyébként a vonatkozó jogszabályok ellenére megteheti számtalan közhivatal, hogy kizárólag .doc formátumban tesz ki dolgokat
És azt mégis hogy? Kedves állampolgárnak van papírja, van ceruzája, minden adott a feljelentéshez. Akár névtelenül. Az AbevJava nevű förmedvény sem kormányzati jótékonysági esemény miatt keletkezett a korábbi Windows-only rendszerből.

Az EU közigazgatásban egyszerűen le kéne tiltani az USA-ból származó nem nyílt forráskódú megoldásokat.
Itt lehet érdeklődni:
http://www.europarl.europa.eu/meps/hu/search.html?country=HU
Ne reménykedj sikerben, ennél egyértelműen előnyösebb dolgokban sem tudnak előbbre jutni.

(#24) #40935168 válasza Gregorius (#23) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hub+ ez az AbevJava uhhhh.... :W :W :W Hát amit azzal össze lehet szívni infósként... :W :W :W

(#25) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nocsak, terjed a Linux, és valahogy meg kéne akadályozni? Semmi gond, adjuk ingyen az iskoláknak a Windows meg Office-t (már több mint 10 éve így van), és abból már meg is van a bevétel, valamint mást úgysem tudnak majd használni.

(#26) emelhu válasza emvy (#15) üzenetére


emelhu
aktív tag

"Tehat elmondhatjuk, hogy az emberek kinlodnak a szoftverekkel.
Sot, szerintem igazabol az emberek kinlodnak, ugy altalaban "

+1

Ez nagyszerű volt :C

(#27) Simi87 válasza Tamás88 (#25) üzenetére


Simi87
senior tag

Nem mindenkit tudnak ilyen dolgokkal kordában tartani. Én itt bent melóban Windows-os gépet használok, otthon Macbook-ot, meg van egy asztali gépem szintén Windows-al. Barátnőm Notbook-ján pedig Linux van. Mind a hárommal boldogulok, pedig nem nagyon érdekel a számitástechnika.

(#28) Pikkolo^^ válasza joghurt (#17) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Pdf-ről hallottál már? Küld be abban és biztosan meg tudják nyitni.

Az ingyenes programok egyszerűen nem alternatívák Office terén.

(#29) #40553216 válasza Pikkolo^^ (#28) üzenetére


#40553216
törölt tag

Miben nem azok? Az MS zárt formátumainak kezelésében. És még?

(#30) Feketelaszlo válasza Pikkolo^^ (#28) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Mégis miért ne lennének alternatívák? Egyre inkább azok lesznek. Az emberek előbb-utóbb megunják, hogy közigazgatási berkekben is számos fájl csak olyan formátumban elérhető, amely csak egy sok tízezer forintos programcsomag megvásárlásával tekinthető meg. S a vicc az egészben, hogy még csak nem is valami multimédiás dologról van szó, hanem általában egy sima szövegről vagy táblázatról.

(#31) azbest válasza Tamás88 (#25) üzenetére


azbest
félisten

" Semmi gond, adjuk ingyen az iskoláknak a Windows meg Office-t (már több mint 10 éve így van)"

Tévedés, eddig kemény milliárdokat fizetett az állam minden évben a licenszekre. Ugyanolyan tarifát számoltak fel, mint amiért a cégek fizetnek a mennyiségi licenszekért. Ha jól értem, akkor ez most nem kerül pénzbe.

[ Szerkesztve ]

(#32) malnabokor válasza Feketelaszlo (#30) üzenetére


malnabokor
senior tag

Akkor vegyünk egy példát, a közigazgatási berkekből származó fájlt, mely mondjuk .doc. Hazamegy az átlagfelhasználó, és elhatározza, hogy most kipróbálja, és megnyitja egy LibreOffice/OpenOffice-szal. Miután egy erősen félreformázott, össze-vissza megjelenő dokumentumot lát a képernyőn, mégis fogja magát, és megveszi a több tízezer forintos programcsomagot, mert az előző ingyenes "jól láthatóan nem működött" hiszen milyen katyvasz jelent meg. "Bezzeg az MS Office tényleg megéri az árát, hiszen az jól is csinálja a dolgát."

A másik, hogy néhány hónapja elhatároztam, (ez már én vagyok) hogy de most tényleg igazán LibreOffice-t fogok használni, mert ingyenes, jó alternatívanak írják le, stb. Egyszerű szövegszerkesztésekre (fordításokra) kellett, plusz néha prezentációkra. Hiába erőltettem magamat a LibreOffice-ra, én már a ribbonos MS elrendezésre szoktam rá, és abban a generációban vagyok, aki otthoni gépen Oofice 2007-et használt először Vistával. Szövegszerkesztéseknél nem úgy jelent meg néhány dolog, ahogy korábban megszoktam, akkor mindig állítgatnom kellett, de még nem is ez volt a probléma, hanem az, hogy a teljes környezetem MS Office-t használ (szó szerint nem tudok ismerősről aki mást) így mindig én voltam az, akinek formázási problémái voltak. A nyomtatásra átküldött cellákból kicsúsztak a betűk, stb. Prezentációnál mivel egyetemi gépeken MS Office van, hajnalig formázhattam újra a prezentációt, mert este mentésnél vettem észre, hogy MS Office-al nem úgy jelenik meg a dia, ahogy kellene. Nem volt kellemes élmény.

És ilyenkor felmerül bennem a kérdés (de gondolom más átlagfelhasználókban is), hogy utolsó mohikánként (mert annak éreztem magam igy) megéri-e minden ilyesmivel vesződnöm, vagy egyszer fizetek és nem kell többé vesződnöm ezekkel. - személyes vélemény

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#33) CPT.Pirk válasza malnabokor (#32) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak a fizetés sem garancia arra, hogy jó lesz. pl. írta már itt valaki hogy az olasz nyelvű office alatt mentett doksit az azonos verziós magyar officeban nem lehetett megnyitni, végül az MS support is csak annyit tudott csinálni, hogy adott nekik telepítő kulcsot olasz officehoz, hogy meg tudják nyitni azt az egy fájlt...

Mifelénk amúgy a diavetítéses prezentációk a fősulin saját gépről mentek, vagy pdf-ből. Házikat, szakdogát, mindent LO-n csináltam. Most egy nagyobb cégnél melózok, itt is többnyire minden gépen LO van, meg FFox, meg Thunderbird.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) bambano válasza malnabokor (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát helyesen: kap a közigazgatásból egy fájlt, libreoffice-vel simán megnyitja, ms office-vel meg katyvaszt lát.

mit tesz? konkrétumot nem tudok, de mrs. gates csuklani fog, az tutti...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Pikkolo^^ válasza #40553216 (#29) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

(#29) tomtyi és (#30) Feketelaszlo, nem írom le, mert (#32) malnabokor tökéletesen megválaszolta helyettem mi a gond az "ingyenes" (pénzben) programokkal.

Adok az openoffice-nak és a libre-nek is most egy esélyt, a tesztet megosztom és döntsétek el melyik kompatibilisebb a másikkal, ezáltal valós alternatíva lehet.

[ Szerkesztve ]

(#36) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Csak nekem akadt meg a szemem a 1.3 millio Office 365 előfizetésen?

Laci

(#37) bambano válasza Pikkolo^^ (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a teszted lényege a helyes nézőpont megtalálása legyen. az tény, teszt nélkül is elhiheted, hogy az ms és a libreoffice különbözik. a valódi kérdés az, melyiket tekinted etalonnak, amihez képest a másik eltér.

fenti hsz-em szerint a libre az etalon és az ms az, amelyik képtelen kompatibilis cuccot készíteni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) joghurt válasza Gusztáv (#36) üzenetére


joghurt
addikt

Az összes közoktatásban tanulónak megvesszük az adófizetők pénzéből. Mert csak.

A tej élet, erő, egészség.

(#39) arnyekxxx válasza bambano (#37) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Építhetünk tesztet arra, hogy a fehér holló az etalon így mindegyik fekete holló hibás lesz a teszten, de azért ez megkérdőjelezhető eredményt ad

(#40) bambano válasza arnyekxxx (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem figyeltél eléggé.
kormányhatározat van róla, hogy a kormány csak fehér hollót lát. ettől kezdve a fekete holló az eltérés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) malnabokor válasza bambano (#34) üzenetére


malnabokor
senior tag

A válasz a kollégának ment, mégpedig ezen idézetére: "Az emberek előbb-utóbb megunják, hogy közigazgatási berkekben is számos fájl csak olyan formátumban elérhető, amely csak egy sok tízezer forintos programcsomag megvásárlásával tekinthető meg" - én ezt véletlen az MS Office-ra vettem, de természetesen ha tényleg sohasem használnak közigazgatásban Ms formátumot, akkor tárgytalan.

Viszont a hozzászólásom további részeit fenntartom. És akkor nem a közigazgatásból származó fájlt vesszük alapul, hanem amit én átküldök a barátomnak nyomtatásra, de nem lehetett megoldani, mert szétesett a szöveg és határidőre nem is tudtam már újraszerkeszteni. És én itt személy szerint a LO-nak húztam be a fekete pontot, mert korábban MSO-szal ilyen nekem nem fordult elő... Csupán nézőpont kérdése.

#33 szóval sem mondtam, hogy az MSO tökéletes, de valljuk be azért szerintem a népesség igen kis százaléka érintett ilyen hibával :)

Amelyik egyetemről beszélek, az jelen esetben a Semmelweis. Tartottam egy-két kiselőadást, és azért kényelmesebb volt számomra nem bevinni a 2,6kg-os laptopom, hanem megnyitni OneDrive/Box-ról a fájlt a már beüzemelt gépen, és a pointerrel mutogatni/lapozni, mintsem átkötni a projektort.
Továbbá ma volt Biostatisztika órám, ahol MS Excelben dolgoztunk. A vizsgát is gépen kell megcsinálni, és bár biztos lehet kérvényeztetni, de nem igazán vágnám magam alatt a fát egy vizsgán (vagy szórakoznák el az időmet otthon, hogy áttanuljam az egészet LO-ra), hogy az órán tanult műveleteket majd én LO-ban csinálom meg... Számomra sokkal több lenne a hibalehetőségek száma.

#37 Hogy mit tartok etalonnak az valóban személyes döntés - én speciel az időt, és emiatt, hogy a környezetem miatt MS Office-szel nem kell extra -időigényesebb- műveleteket végeznem, és (a fentebb említett esetet leszámítva) garantált a működése, számomra jobban megéri az MS Office.

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#42) pakriksz


pakriksz
őstag

nincs itt nézőpont, egyértelmű hogy az mso nem tudja rendesen beolvasni az open formátumokat, mert rajta kívül minden másnak sikerül, mellesleg rendesen dokumentálva van.
Direkt csinálja van ezt így az m$, hogy a birkákat visszatereljék a saját karámjukba, és onnan ne legyen menekvés... És a birkák engedelmeskednek.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43) Pikkolo^^ válasza bambano (#37) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A Libre - szerinted - etalon és az OO sem képes helyesen az IE11-ből bemásolni a táblázatot a saját Excel megfelelőjébe. Egy sorba egymás után másolt be mindent. FF-ből rendesen bemásolta. Tudom, biztosan az IE a hibás.

OO kb. 1 percig nyitotta meg az xlsx-et, de előtte szétfagyott tőle. Xls-ként megnyitotta és látszólag rendesen kezelte. Elmentettem ods-ként és nagyon lassan mentette el, lényegesen lassabb, mint az Excel. A file mérete kb. 20%-al kisebb, mint az xlsx esetén, néhány formázás elveszett.

Az OO és a Libre kinézete is mintha 15 évet léptem volna vissza az időben.

(#44) bambano válasza Pikkolo^^ (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

aki próbálta értőn olvasni, amit írtam, az rájöhetett volna, hogy a libre nem *szerintem* etalon, hanem kormányhatározat van róla, hogy a közigazgatásban etalon. be volt linkelve az erről szóló hír.

ezt, mint tényt, kellene végre lenyelni, hogy megértsétek az álláspontomat.

tehát tetszik-nem tetszik, a közigazgatásban a libre az etalon. ha az ms nem bírja kezelni, akkor az ms hajlik el az etalontól.

a kérdéskörben a privát, nem mérvadó, szubjektív magánvéleményem az, hogy mindkettő egy ipari hulladék. az ms is, a libre is. táblázatkezelőnek elég a gnumeric, szöveget szerkeszteni vim-ben szoktam, formázni latexben. a többi csak tipográfiai környezetszennyezés. de ez semmit nem változtat a tényen, hogy kormányhatározat írja elő a használandó formátumokat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) Pikkolo^^ válasza bambano (#44) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az állam szerint a közigazgatásban etalon, láttam a linkedet. Ettől függetlenül az MSO-val a másik kettő nem egy kategória. Felhasználói élmény és funkció tekintetében sem.

(#46) Gregorius válasza bambano (#44) üzenetére


Gregorius
őstag

a libre nem *szerintem* etalon, hanem kormányhatározat van róla, hogy a közigazgatásban etalon. be volt linkelve az erről szóló hír.
Ha (párt)állambácsi a LibO-t írná elő etalonként, az nem cégfüggetlen megoldás lenne, hanem köztörvényes vendor lock-in. A szabványos formátumot írja elő, ami egész érdekes módon egy centit nem szűkít a szóba jövő irodai csomagok körén.
A nyílt forrású irodai szoftver pusztán ajánlott, nem kötelező, ettől az ajánlástól viszont "műszakilag vagy gazdaságilag indokolt esetben" el lehet térni. Gyönyörű, politikusul megírt gumiszabály arra, hogy az aktivistáknak is benyaljanak és továbbra is mindenki azt használjon, amit akar.

ezt, mint tényt, kellene végre lenyelni
Nem tény az, csak maszatolás.

[ Szerkesztve ]

(#47) bambano válasza Gregorius (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

persze, mert az ms vendor lockin szép és jó és nem köztörvényes...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) joghurt válasza Pikkolo^^ (#45) üzenetére


joghurt
addikt

Kösz, de én nem kérek abból a felhasználói élményből, ami a vízszintes monitorom értékes függőleges kiterjedésének harmadát elfoglalja a ribbonnal. Én inkább a szöveget szeretném látni egy szövegszerkesztőben.

Funkcióban pedig... Egy átlag felhasználó szerinted az aktuális Word tudásának mérhető százalékát képes kihasználni? Ha pedig telepakolják ennyi feature-rel, akkor azt csinálják meg normálisan, mert egy rendes kiadványszerkesztő programnak a közelébe sem érnek. És akkor pl. még a stíluskezelésről nem is beszéltem (bár Mancika úgysem használ stílusokat, hanem közvetlenül Bold, 14-es méret, középre igazított).

És ha már itt tartunk, elég mókás egy olyan program állami kváziszabvánnyá tétele, ami még 2014-ben sem képes kezelni a magyar helyesírás szabályainak megfelelő dátumokat (gondolok itt pl. a római számokra). A helyesírás-"ellenőrzője" szintén hagy némi kívánni valót maga után.

A tej élet, erő, egészség.

(#49) bambano válasza joghurt (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a dátumokat senki nem képes rendesen kezelni, az agyhalott politikusok (eu+magyar) totál hülye dátumformátumot írtak elő, holott a dátumra van iso szabvány.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) LordX válasza joghurt (#48) üzenetére


LordX
veterán

A ribbont 1 kattintással szűk kis sávocskává lehet kicsinyíteni, ami előugrik, ha megnyitod, kb mint a standard menük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.