Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Nem semmi.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2) andris1602


andris1602
aktív tag

jól bevásároltak :D
azért lehet ott pénz, ha ez így megy: ezt is kérem, meg abból a nagy részét, jah és hát abból is egy kicsit.. :)

(#3) lujó55 válasza andris1602 (#2) üzenetére


lujó55
őstag

ezt ne úgy képzeld el, ahogy leírtad. itt nem kell készpénzben letenni a vételi öszeget, ez nam a Hardverapro. Ha jó a stratégiai üzleti tervük akkor a hitelből nyereséget lehet majd kovácsolni.
Mindenesetre jó húzás volt ezt meglépni. Voltak olyan visszhangok, hogy felhajtja a memória árakat, de szerintem nem így lesz. Most már komoly konkurenciát jelentenek a Samunak. :R :R

(#4) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Nem semmi számok !

(#5) #65675776 válasza lujó55 (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha csak a harmadik a piacon, akkor max a Hynix-nak fájhat a feje. Aztán ki tudja mi lesz a jövő. Valószínűleg nem azt fogjuk látni, hogy hirtelenjében a Micron átvenné a második helyet. Figyelembe véve, hogy 2004-ben a Micron még a második legnagyobb volt, inkább még távolodás várható.

A Samsung-ot elég nehéz veszélyeztetni: [link] A Micron meg nem gyengén visszaesőben van. Nekik ez a felvásárlás inkább mentőöv.

[ Szerkesztve ]

(#6) andris1602 válasza lujó55 (#3) üzenetére


andris1602
aktív tag

gondolod hogy az egész befektetést valaki megfinanszírozta, és majd később ő kitermelik? hát ez is lehet. :) nyilván itt nem aprópénzről van szó.. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Thrawn válasza #65675776 (#5) üzenetére


Thrawn
félisten

A Samsung épp azon agyal, hogy nem gyárt több DRAM-ot (GDDR-t legalábbis).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8) #65675776 válasza Thrawn (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ebből sem lesz akkor kartellgyanú. Lényegében felosztják a piacot: GDDR-t gyártják a többiek (utóbbi időben ott elég erős Hynix dominancia látszik), a Samsung meg a rendszermemóriákat. Mert a jelek szerint a DDR4 fejlesztését nem igazán hanyagolják.

De lehet pont ezzel próbál elkerülni valamiféle trösztellenes eljárást.

[ Szerkesztve ]

(#9) lujó55 válasza andris1602 (#6) üzenetére


lujó55
őstag

nem.
ez egyértelműen hitelből megy.

(#5) daa-raa: Samsung monopolhelyzet? Nem szeressük... :(

[ Szerkesztve ]

(#10) asci


asci
tag

Hamarosan csak néhány memóriagyártó lesz, akiket elönt az árvíz és jól megdrágulnak a ramok.

(#11) andris1602 válasza lujó55 (#9) üzenetére


andris1602
aktív tag

akkor már ezt is tudom :) :R

(#12) Thrawn válasza #65675776 (#8) üzenetére


Thrawn
félisten

Nos a hivatalos magyarázat szerint túl kiszámíthatatlan lett a GDDR piac, valószínűleg jócskán szűkülni is fog az APU-k térnyerése miatt és eddig is vajmi kevés haszon volt rajtuk ha volt egyáltalán.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13) #65675776 válasza lujó55 (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert mi vele a probléma? Látod, hogy semmit nem jelent, így is fing árban vannak a RAM-ok. Ez mindig is ilyen piac volt. Ha valaki a 100%-át birtokolná, akkor sem lehetne az egekbe emelni az árakat.

Thrawn: Mondjuk ez is igaz.

(#14) .mf válasza #65675776 (#13) üzenetére


.mf
veterán

Na persze...
Én még emlékszek egy masszív, világméretű memória-kartellezési perre, amiért sztem még most is fizetik a büntetést. Az arany-árakra példaként pedig ott a RAMBUS. Itt sem működnek máshogy a cégek, nem váltak közhasznú nonprofit alapítványokká.

Sz: meg még a kézenfekvő példa, a HDD-k, ott is egy csapásra, miután lecsökkent a szereplők száma, az első megfelelő ürüggyel duplájára emelték az árakat, és az egész iparág kénytelen volt lenyelni. Tudták az egekbe emelni az árakat, pedig még van 3 nagyobb gyártó (és szerverpiacra még néhány kisebb).

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) #65675776 válasza .mf (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem igazán emlékszem olyan időszakra, mikor irreálisan magas árak lettek volna. Ma meg már nem tudják megjátszani, mert minden áringadozás felfelé gyanús.

A RAMBUS más tészta, nekik jelentéktelen piaci részesedésük volt, pontosabban nem is volt, mert nem gyártottak soha semmit. Az RDRAM-ok meg azért voltak annyira drágák, mert a RAMBUS hatalmas licencdíjakat kért a gyártóktól.

[ Szerkesztve ]

(#16) Dagidög


Dagidög
senior tag

Nem pont az Elpida fejlesztett valamilyen ígéretes technológiát (úgy pár hónapja-fél éve lehetett róla itt olvasni)? Reméljük, hogy a Micronnak jól jön ez a beruházás és esetleg még lesz egy kis verseny is.

(#17) .mf válasza #65675776 (#15) üzenetére


.mf
veterán

"Nem igazán emlékszem olyan időszakra, mikor irreálisan magas árak lettek volna. Ma meg már nem tudják megjátszani, mert minden áringadozás felfelé gyanús."

Azért egy fél éven belül 4x-es áremelkedés szerintem már az. Link.
Másodikhoz elég csak a HDD-piacra ránézni...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) Oliverda


Oliverda
félisten

"Az Elpida felvásárlásával a Micron kezébe került egy 300 mm-os wafereket megmunkáló üzem, mely Hiroshimában található."

Akkor most már tudom, hogy miért olvashattam azt valahol egyszer, hogy DRAM chipeknek minimális rádióaktív sugárzásuk van. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) Thrawn válasza Dagidög (#16) üzenetére


Thrawn
félisten

ReRAM-ot csináltak.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#20) #65675776 válasza .mf (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kérdés igazából az, hogy nem egy irreálisan alacsony árszintről indultak-e. Mint ahogy most is erősen deficites a gyártás. Irreálisan alacsony szintről emelkedtek az árak meredeken, majd az időszak végére beálltak a reális értékre (ami a kiinduló érték ~2x-ese volt). Persze közben volt némi túllövés. Csak azért, mert valamit nem adnak oda az embernek fillérekért még nem lesz irreálisan drága. Nem konzolokról van szó, ahol a sw rétegen lehetne pótolni a hw veszteséges forgalmazását.

(#21) Dagidög válasza Oliverda (#18) üzenetére


Dagidög
senior tag

Ha Elpida chipet fogok kézbe, engem sugárzó öröm fog el. :DDD

(#19) Thrawn: Valóban, köszönöm a linket.

[ Szerkesztve ]

(#22) kromatika válasza #65675776 (#20) üzenetére


kromatika
veterán

szerintem most sem deficites a gyártás,csak nagyon alacsony a haszon

(#23) Kotomicuki válasza #65675776 (#13) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Hát, a C2D eljövetele után (5 éve) vételeztem 4 GB Geil DDR2 RAM-ot, cirka 64k jó magyar forintért, rá félévre mindez 1Xk-ba fájt volna...
Sz'al, a memóriabizniszben is vannak "árvizek", néha nem is kicsik - igaz, most a HDD-s nem nagyon akar apadni, ahogy a "szomszéd" SSD-é sem. :)

Ha mindennek a gyártók tulajdonosainak, részvényeseinek az elvárásai szerinti ár- és nyereségszintje volna, akkor a felső tízezren kívül más nem vehetne számítástechnikai eszközt -> ez volna csak az igazi ágazati csőd, a gyártók - és az emberiség - szempontjából.

[ Szerkesztve ]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#24) bteebi


bteebi
veterán

Hurrá! :(

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) Srodney


Srodney
senior tag

legalább a ramok nem lesznek feltétlen tajvaniak...

(#26) #65675776 válasza Srodney (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Most is <2% készül Tajvanon.

Kotomicuki: A forintban mért ár sokat nem jelent, már csak a félelmetesen stabil valutánk miatt sem.

(#27) Kotomicuki válasza #65675776 (#26) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Emlékeim szerint, akkor a dollárban mért árak is ereszkedtek, tehát nem feltétlenül a Forint mérhetetlen és - sajnos - példa nélküli erősödése állt azon árcsökkenés mögött.
Egyébként a hatvanezres árak már "akciósak" voltak, ezért is mertem belevágni a vásárlásba, mert majd nyolcvanról ereszkedett, addigra már, lefele - utólag már tudom, elkapkodtam a vásárlást. :)

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#28) etejedu


etejedu
őstag

Igy lesz a kishalból nagyhal, csak nehogy megfeküdje a pocakukat.

Konkurens felvásárló nem volt?
Megvehette volna a Samsung is teret nem engedve a Mikronnak!?
Itt valami bűzlik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.