Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) janos666 válasza Lacccca87 (#43) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nézegettem én az új hardware-eket is. Tavaly puszta heccből és kíváncsiságból is komolyan fontolgattam, hogy Ryzen+Vega gépre váltok Sandy+Pascal-ról, akár még úgy is, ha a tesztek alapján picit rosszabb döntésnek tűnik. Pontosabban korábban még Sandy+Hawaii-ról, de nem tudtam kivárni a Vega-t, a Polaris-okat pedig inkább csak csákánynak használtam (vettem egyet megjelenéskor, és játékra egyáltalán nem győzött meg, de jó ötletnek tűnt Ethereum-ot tekerni még annó), a Furika pedig egy vicc volt, ahogy aztán a Vega is olyan rossz viccnek tűnt nekem, hogy az akkor már nem Hawaii, hanem Pascal helyett őrültségnek tűnt volna, illetve a Ryzen sem volt túl meggyőző a 8600K mellett, főleg hogy játszom is és nVidia driver-ekkel még inkább jobbnak tűnt erre az Intel hagyományos mag-cache felállása, mint a fabric téma, illetve régebbi játékok esetére is jobbnak a magasabb tuning órajel, mint a több mag (és akár szál, bár egyik gyártó SMT megoldásáért sem rajongok, szóval hiába adja kvázi ingyen az AMD, könnyen lehet hogy a 8700K-n is inkább letiltanám, ha valamiért olyanom lenne...).

Szóval nézegettem teszteket bőven. De nem tudom te olvasgatsz-e esetleg ilyen "alternatív" elmélkedéseket is, mint pl.: gbors - Játékos VGA-k fejlődése az elmúlt 10 évben

(#44) nyakdam - Persze, mindenre lehet találni olyan alkalmazási területet, amire jók, de a bányászat egy előre nem látott és kiszámíthatatlan hobbi (vagy ma már inkább üzlet, vagy ahogy többen szeretik hívni nyerészkedés). Ezért lehetnek drágák a Radeon-ok is, és egyik ok a listán, amiért nem megy csődbe az AMD VGA-s részlege. Ha így nézzük nekem is vagy harmindszor annyi Radeon-om volt, mint Geforce-om és örültem is a munkájuknak, de játékra a HD5800 volt az utolsó, amivel elégedett voltam és a HD4xxx (már nem emlékszem a számra, de a sorozat legjobb 1 GPU-s kivitele) a legutolsó igazán jó vétel, utána csak nyafogni tudtam miattuk. Nem úgy, mint a GTX1070, ami kellemes meglepetés volt, pedig nem hittem, hogy megéri az árát (még az áremelkedés előtt vettem viszonylag új korában).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.