Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) GeryFlash válasza Abu85 (#35) üzenetére


GeryFlash
veterán

De én azért nem értem, mert amennyire én tudom a Hynix és a Samsung gyárt HBM2-t, és ők uyganúgy gyártanak okostelefonokba való memóriát, tehát ők is kartelleznek. Miért éri meg nekik HBM-et gyártani, még hozzá olcsóbban mint GDDR-t?

A másik: van bármi esély, hogy a versenyhviatal által belengetett kartellezés vizsgálatának a következő 1-2 évben lesz végre eredménye, és megszűnnek ezek a röhejes árak, ne adj Isten bővítik a gyártósorokat?

Azért is foglalkoztat, mert 2-2,5 éven belül itt a konzolgeneráció váltás, és nagyon szeretném ha most nem már az első években is visszafogó tényező lenne a játékok fejlődésében, ehhez viszont a most reális, spórolós 16GB memóriának a duplája kéne (de minimum 24GB), mivel ott ugye alap lesz a 4k felbontás, de az már jelenelg is necces, hogy egy PC-s architektúrájú gépen egy normális poligon számú 4K játéknál a RAM+VRAM kijöjjön 16GB-ból. Oké, most még kijön, de a konzol megjelenés után 2 évvel (2023) már kapásból korszerűtlen lesz, hát még később, hiába lesz megtámogatva HBCC-vel (legalábbis XBoxon gondolom kelleni fog, mert szerintem ott szintén WDDM2 lesz). És akkor még a microsoft féle direct raytracinghez hasonló konzolos megoldásokról nem is beszéltünk, amit azért illene megcsinálni, miközben zabálja a VRAM-ot (és a sávszéelt, bár az HBM3-nál nem lesz probléma).

Ja és még 1 kérdés :B : Amíg a GDDR5 használható a konzoloknál rendszermemóiának, úgy a HBM is alkalmas lehet erre? Vagy elképzelhető hogy a következő generációban külön lesz a VRAM és a rendszer memória?

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.