Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Hát ez nagyon babán néz ki, de ahogy minden ilyen terméknél, itt is rendesen a zsebbe kell nyúlni. A bővíthetősége szerintem elég jó, én nem húznám le.

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#2) pmheros


pmheros
senior tag

Annak az utólag berakott hőleadónak az elhelyezésével nem számoltak a tervezésnél.
Ha kifújóra van szerelve a venti(csak úgy érdemes), akkor az ajtó az elején nagyon lefogja a légáramot. Így ráadásul hogy dupla a radiátor, az alsó venti nem is fér el a hdd kerettől.

nem vagyok tökéletes

(#3) #72042496


#72042496
törölt tag

Még az is lehet, hogy lecserélem rá a Lian Li PC-A05-öt. Befér a helyére, az I/O panel jobb helyen van, külsőre is tetszik, és az újabb CM házak összességében olyan minőségi benyomást keltettek, hogy annak a Lian Li csak integethet.

Persze, előbb ezt is látni kéne élőben,

(#4) gianni85 válasza pmheros (#2) üzenetére


gianni85
veterán

A vízhűtést én se erőltetnem, de jó minőségű halk ventikkel bejönne a ház.

(#5) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Szép, olcsó, és minőséges kis házikó. Bár nem látom értelmét az ilyen kis házaknak, és nagyon rossz a hűtésük.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#6) Sanyi.mTs válasza BlackSoft (#5) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

gondolom nem gamer konfigot rak bele az ember...

(#7) #40485120


#40485120
törölt tag

Szerintem nincs sok értelme ennek a háznak, mert nem csak hangszigetel hanem hőszigetel is.
Magyarul aki erős konfigot akar az nem ebbe fogja rakni gyenge/gyengébb konfighoz meg már nem kell olyan erős hütés (persze a jó hütés soha se árt) aminek nincs hangja akkor meg minek.

(#8) #72042496 válasza BlackSoft (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Légy szíves fejtsd ki, hogy miért nem látod értelmét, és hogy miért rossz a hűtésük. Kíváncsi lennék rá, mert ebben a formában nekem ezek hajmeresztő kijelentések voltak, és most finoman fogalmaztam.

(#9) BlackSoft válasza #72042496 (#8) üzenetére


BlackSoft
addikt

Mert kis helyen nehezen átlátható az egész, nehezen hozzáférhető, szerelhető. Raktam össze hasonlóan jól bélelt házzal konfigot, és szinte semmi hangja...igenám, csak amikor kinyitod a szivacsos oldalát, akkor tódul kifelés 40fok, és nagy noctua cpu hűtővel menet közben 85fok egy minecraft-nál nem túl effektív.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10) Francia91


Francia91
veterán

A hangszigetelést én megcsináltam a saját házammal, hoztam haza a cégtől öntapadós hangszigetelő szivacsot, hangtalan lett a masina :)
A rendszerventi és a ház közé is tettem szivacsot, a rezonancia kilőve. 10-20 perces meló, és házilag megvan a dolog :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#11) Pug


Pug
veterán

Befele szellőztetett radinak megint sok értelme van, köszönjük. :DDD :N
Főleg egy hangszigetelt ház esetén.... felettéb okos megoldás. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) patomi válasza BlackSoft (#9) üzenetére


patomi
őstag

Érdekes ez, kisebb házban kevesebb a levegő, tehát gyorsabban cserélődik (elméletileg, ha mondjuk beszív elöl kifúj hátul alapeset), vagy rosszabb az áramlás, tényleg nem értem. Amúgy van értelme ezeknek a hangszigeteléseknek(?) Nekem a z11+-ban 4 venti dolgozik, meg a vga,cpu és valahogy nem tartom hangosnak a gépet...a hallásom rendben van..

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#13) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Egész szép kis házikó :K

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#14) #72042496 válasza BlackSoft (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Define R4 és a Silencio 650 tesztek engem meggyőztek a létjogosultságukról.

Te milyen gépet építettél, és milyen házba? Én egy Core i3-at (2120) és egy HD 5770-et szeretnék minél csendesebb üzemre bírni, és erre tökéletesnek érzem ezt a 352-est. A két 1200-as S-Flex szépen áthúzná rajta a levegőt, még hatékonyabban is, mintha nagyobb lenne a ház. Ránézésre ez könnyebben szerelhető, mint pl. a Lian Li-m, nem mintha azzal gondom lett volna. Úgyis rászánom azt az egy estét, utána pedig alig nyúlok bele gyakrabban, mint mondjuk a mosógépbe - és nem vagyok mosógépszerelő. :)

Magyarul akinek van egy szerényebb gépe, de nem akar buherálni, hanem egy egyszerű, igényes gyári megoldást keres arra, hogy csendesebbé tegye, annak ez a ház egy tök jó alternatíva. Szerintem rajtam kívül is vannak ilyen emberek. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) vlevi


vlevi
nagyúr

Nemrég költöztem be egy N200 házba, látszólag ez belülről ugyanaz. Az elhanyagolható különbség az előlapon van.

(#16) ST05 válasza pmheros (#2) üzenetére


ST05
őstag

ajtó az elején nagyon lefogja a légáramot
hát azért van a rácsozat !2 oldalt bemegy ott a levegő

Pug: legyen a vizhőfok 36? max 40 fok?
alul két 12cm venti, kitolja felül vagy hátul ezt a harmincpity-puty fokos levegőt könnyedén,
szerintem simán vállalható, 4670k-mat simán betenném úgy is,
semmi gond nem lenne azzal, nagy ATX-be vagyok jelenleg, de zavaróan tátong a sok hely,
erősen gondolkodom valami hasonló mATX házikóban..
Ráadásul én is azt vallom, amit korábban irta valaki, kissebb helyen
könnyebben is kizavarod a meleget,,, ugymond irányitottabban tudod variálni a huzatot :K

[ Szerkesztve ]

(#17) BlackSoft válasza #72042496 (#14) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én barátnak építettem, akinek éjjel ment a gép, azért akart csendes házat. Egy 2600k volt bent neki, és 1db gtx 680. Ezek olyan nagy hőt nem csinálnak, de a háznak a legrosszabb része, az az eleje, ahol én kiszereltem a szivacsot, mert az ott lévő venti szerintem csak fuldoklott, nem volt honnan szívja a levegőt.

Jó hűtéshez nagy ház kell, és arra a célra megfelelő ventik, és megfelelő mennyiségben... A csendes, és hűvös sajnos nem fér össze.(léghűtés esetén)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#18) ST05 válasza BlackSoft (#17) üzenetére


ST05
őstag

ha egy 2600k és egy gtx 680 nem csinál nagy meleget akkor mi?
dupla xenon tripla gTx?
szerintem ne essünk tulzásba egy 55 eurós háznál
egy haswell i5,léggel vizzel mindegy, és egy 760gtx minden további nélkül belemegy
ennél komolyabb rendszerhez pedig tényleg vegyen nagy ATX házat, vagy mid Towert az illető
ne 50 eurós belépőszintü Matx házat vegyünk 200k feletti cucchoz :C

Balika911 : +1 :K

[ Szerkesztve ]

(#19) #72042496 válasza BlackSoft (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt biztos nem fuldokolna a ventilátor, mert oldalt rácsozott az eleje. A mostani házam is ilyen, annyi a különbség, hogy nincs benne szivacs. A szivacs nyilván gátolná, hogy maga a gépház is besegítsen a hőcserébe, de ilyen kis teljesítményű gépnél ettől nem félek. A 680-as GTX más liga, olyan nem mernék beletenni.

A mindenkori erős hardverekhez erős hűtés kell, ez nyilvánvaló - kis házban viszont ez légörvényeket alakít ki, így a gép melegebb lesz és zajosabb. Mondom, én ebbe a házba egy kisebb gépet nyugodt szívvel beleépítenék. Esélyes, hogy bele is fogok, ez esetben majd írok róla. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) pmheros válasza ST05 (#16) üzenetére


pmheros
senior tag

Persze hogy bemegy. Nézd csak meg, kb 8-ad annyi a beáramló keresztmetszet oldalt.
Tehát lefogja ? Le. :K

nem vagyok tökéletes

(#21) ST05 válasza pmheros (#20) üzenetére


ST05
őstag

komolyan gondolod, hogy azon a 2x /2cm X 30cm/ résen nem jut be elegendő
levegő? Akkor vacak az összes fractal, meg antec, meg corsair.. ami ugyanezt a megoldást használja? :U
[link]
birom hogy jön egy felhasználó, és megmondja, amit évek és dollár ezrek eredményeképp
terveztek, az úgy nem jó :C Nyugodj meg, nem fogja le, ha akarod
megmutatom az antec házamon... szóval ezt a házat megveheted nyugodtan..
bár kétlen hogy ezért volnál itt :U

autox3c: sztem is marha jól néz ki, tetszik, hogy "hosszabb" mint magasabb"

[ Szerkesztve ]

(#22) autox3c


autox3c
tag

Tetszik, ráadásul olcsóbb, mint a FD define mini.

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#23) #72042496 válasza ST05 (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ő a radiátort kritizálja, kifújóra szerelt ventikkel...

[ Szerkesztve ]

(#24) Dilikutya válasza BlackSoft (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

A 2600k-nak 95W a TDP-je, a GTX680-nak 195. Az adataimnál szereplő konfig, ami még játszani is tökéletesen jó, az UPS szerint monitorral együtt fogyaszt ~90-100W-ot használat közben (nem játékkal). Bármelyik középkategóriás gépnek, akár videókártyával, akár APU, IGP, egyéb integrált cucc, tökéletes egy ekkora ház. A mATX is max annak zavaró, aki özön cuccot dug a gépére, én pl. nem érzem hiányát több PCI-E slotnak, egyikben sincs semmi.

A témához is: pont a CM Elite 343-al szemezgettem mostanában, az is mATX ház 12 centis légkavarókkal, ha tényleg megjelenik mostanság, még szemügyre veszem ezt is.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) FiachraBán


FiachraBán
tag

Az ilyen házaknál csak amiatt lehet rossz a szellőzés, hogy a gyári front venti nyüzüge a porszűrő mögött és nincs elég ereje átszívni a levegőt.
Jópár helyen utána olvastam már, hogy előre, vagy szívó irányba mindig nagy statikus nyomással rendelkező ventiket kell szerelni, hogy legyen ereje még a legkisebb résen is átszívni a levegőt. Kifelé már mindegy milyen, az lehet a gyári is akár. Tehát a gyári frontokat jobb lecserélni.
Nagy erejű ventiket meg lehet találni, Noctua-k, Scythe Gentle Typhoon-ok (nem a high RPM-esek, ha halkat akar az ember :D), az új Scythe Grand Flex-ek, Cougar Vortex-ek, stb.

(#26) Pug válasza ST05 (#16) üzenetére


Pug
veterán

Én kuckóba befele nem szellőztetek radit, nálam alapelv, hogy feleslegesen plusz hőt nem tereltetek a házba, ha azt közvetlenül házon kívülre is megtehetem. De ízlések és pofonok.

(#27) vlevi válasza Dilikutya (#24) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ha tényleg megjelenik mostanság, még szemügyre veszem ezt is."
Mondom, ugyanez az N200. Annyi, hogy annak nem ajtaja van elöl, hanem fixen fenn van az előlap.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#28) ST05 válasza Pug (#26) üzenetére


ST05
őstag

jó persze, ha tetehetjük ,kifele küldjük a meleget, hacsak 35 fok is,
de szerintem már az is szép egy 50 eurós MATX szép hangszigetelt háztól,
hogy egyátalán belefér egy ilyen dupla radi,,,
nem nagyon értek a radikhoz, de ha jol tudom ,sok nagyobb házba..
bele sem lehet tuszkolni ,csak moddingal..

(#23) Balika911: ő a radiátort kritizálja... én nem így láttam ,de ha mégis,
akkor meg minek kritizál egy radit egy új ház beharangozójánál? :U

[ Szerkesztve ]

(#29) #72042496 válasza ST05 (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ebben minden benne van. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) ST05 válasza #72042496 (#29) üzenetére


ST05
őstag

ok, és szerinted is az ajtó az elején nagyon lefogja a légáramot? :C
igen minden benne van, csak a negativ dolgok, meg a kritizálás, az megy

(#31) #72042496 válasza ST05 (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Alapból nem, a radiátornál sem hiszem, de utóbbiról nincs tapasztalatom.

(#32) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

ha egy "dupla" radi kerülne előre, akkor nem lenne ésszerűbb a hideg-meleg levegő irányt megváltoztatni hátulról előre?

(#33) kromatika


kromatika
veterán

Nagyon szép,ez jól sikerült :K vlevi: N 200-tól azért abban is különbözik hogy itt az oldal lapok is hangszigeteltek. :K Egyébként az N200 is külföldi tesztekben elismerően szerepelt kategóriáján belül.

[ Szerkesztve ]

(#34) pmheros válasza ST05 (#21) üzenetére


pmheros
senior tag

"komolyan gondolod, hogy azon a 2x /2cm X 30cm/ résen nem jut be elegendő
levegő?"
-Nem írtam hogy bejut a levegő ! Én alapból kifújó üzemmódot feltételeztem. Ha csak 1 venti van a kettő helyett, akkor elég lehet ebben a házban. (radi nélkül) [OFF A te házadat hagyjuk, ott teljes magasságban megy az oldalsó rácsozat, és az szélesebb is. Azon persze hogy nagyobb keresztmetszet. /OFF]

" Akkor vacak az összes fractal, meg antec, meg corsair.. ami ugyanezt a megoldást használja?" -Nem, természetesen nem, de kompromisszumos megoldás a sima előlap és az akadálymentes légáramlás között.

"szóval ezt a házat megveheted nyugodtan.. bár kétlem hogy ezért volnál itt" - Fórum: a véleményemet jöttem leírni egy házról amibe az egyik képen beletettek egy vízhűtést amire az még nem volt kialakítva

nem vagyok tökéletes

(#35) vlevi válasza kromatika (#33) üzenetére


vlevi
nagyúr

A belső elrendezését láttam meg, és arra írtam hogy ugyanaz. Az oldalát nem tudom, nekem elég ritkán van fenn a házak oldala :)

(#36) ST05 válasza pmheros (#34) üzenetére


ST05
őstag

ja hogy ha az orrán kifele fúj, ugy már értetőbb, ugy lehet
picit megrekedhet a meleg, de szerintem ez továbbra sem negatívum egy
ilyen jóárú hangszigetelt háznál, szóval hogy ennyiből mindent megoldani képtelenség.
1 dolog hogy nem fér oda a 2 venit, én eleve nem boritanám fel a hagyomáynos huzatot,
mert akkor meg a hütőlevegő nem lesz hütölevegő a radinak ,mert a vga.rol huzza le a meleget át a radin
mint ahogy (#32) vegytek-írja , a gép a proci a vga-komplett hőjét toljuk át a radin , szerintem az még rosszabb megoldás
akkor már inkább tenném, ugy ahogyan ők, hadd szuszogja befele a 35 fokos levegőt az nem vészes,
kivülröl pedig frisset kap, és eleget !
Persze a CM olyan képet tesz fel: hogy akár ez a radi is befér, az nem jelenti azt,
hogy javallott is ilyen bazinagy hőcserélőt az orrába tenni, ez csupán marketing,
és szerintem ügyes munkát végeztek, az a duplaradi meg nem mATX be való :U

[ Szerkesztve ]

(#37) Milka 78 válasza ST05 (#36) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bizony igaz :K Saját tapszablatból mondom,hogy az első elhelyezés a nyerő(nálam két gépnél is így van) az ilyen egybe vizeknél,csak tudd elhelyezni.Az már más kérdés,hogy tényleg lefogja az ajtó a luftot.Nekem elől van a H80 és kintről szívj a levegőt(szép is lenne,ha a meleg fet-ekről,memóriáról és a vga-król fújatnám a meleget a radira),de ha pl. elé teszek egy sima porszűrős takarólapot akkor +6-8 fokot jelentett(2500k@4.5/1.320v)a procinak.

[ Szerkesztve ]

(#38) Xaels


Xaels
félisten

Nekem bejön ez a kis kuckó.

Magam részéről mivel ODD-t nem használok, mehetne a tárhelyül szolgáló HDD annak a helyére és a HDD keret menne a dobozba, mert ha jól látom az kiszerelhető. Hátulra tennék egy porszűrővel támogatott ventit ami beszívna halkan friss levegőt a házba és elől kifelé tolnám a radin keresztül a levegőt. Alapjáraton halkan menne zárt ajtóval és amikor kellene a teljesítmény és melegedne akkor kinyitnám. Ez a módszer H2-nél is bevált.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39) vlevi válasza Xaels (#38) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, a hdd keretek kivehetoek. A felso, 5.25 alatt levo is, es az also is. Sot, az also meg hatrebb is tolhato a gyari helyhez kepest a tap fele, es igy tobb hely marad az elolap is az also hdd keret kozott. Az ssd-t pedig akar fel lehet fogatni a hatfalra is, ki vannak alakitva rajta a csvarhelyek. Mint ahogy a felso hdd keret alja, es az also hdd kerete tetejen is van 2.5-es hely, ahovy odacsavarozhato az ssd.
Az n200-on igy van, de ahogy korabban is irtam, szerintem ez a sliencio 352 belulrol ugyanaz.
Az n200-al kapcsolatban tobb helyen emlitik, hogyha van optikai meghajtod, akkor az elolap dijazjat ez megboritja. Ennel a haznal ez nincs. Mondjuk, ha nyomsz a windowsban egy eject disk-et, az erdekes kehet csukott ajtoval :-)

[ Szerkesztve ]

(#40) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem tetszik: olcsó, és teljesen korrektnek tűnik. Ha nem volna egy Fractal Design ARC Mini-m, még érdekelne is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#41) #72042496 válasza vlevi (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Az ssd-t pedig akar fel lehet fogatni a hatfalra is, ki vannak alakitva rajta a csvarhelyek."

Ez szuper lenne, és csak egy SSD fér oda, vagy akár kettő is?

(#42) #72042496 válasza #72042496 (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megnézhettem volna a képeket, kettő is elfér ott.

(#43) vlevi válasza #72042496 (#41) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ketto. Itt a kep az utmutatobol. +1 az also hdd keret tetejere, +1 a felso hdd keret aljara, osszesen 4.

[ Szerkesztve ]

(#44) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Elgondolkoztam rajta, hogy átdobom a rendszerem egy ilyenbe CM 692-ből. A kérdés, az hogy Kaze Q előlapi szabályzómat be tudom e tuszkolni az ajtó mögé :F

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#45) mepet


mepet
addikt

Egész ötletes házikó.

(#46) Godefroy


Godefroy
senior tag

Sokan írták, hogy olcsó a ház.
55€ ~ 17 000 Ft + Áfa= 21 500 Ft.

Nem mondom, hogy nagyon drága de olcsónak sem nevezném.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#47) Jim Tonic válasza Godefroy (#46) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az 55€ már áfás ár.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#48) vlevi válasza Jim Tonic (#47) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megint az N200-ra tudok hivatkozni, annak az ara is megallt tizenegyketezer forint kornyeken. Ennek sem szabadna sokkal dragabbnak lennie.

(#49) Godefroy válasza Jim Tonic (#47) üzenetére


Godefroy
senior tag

Ez miért gondolod?

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#50) #72042496 válasza Godefroy (#49) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az MSRP bruttó ár szokott lenni, vagyis magánemberként ennyiért megveheted a boltban.

[ Szerkesztve ]

(#51) Dugos


Dugos
tag

Teszt lesz majd róla? :F

[ Szerkesztve ]

(#52) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

16e a Hardverkerben.
Aki ért hozzá: a két beépített ventilátor szabályozható fordulatszámú? Az alaplapon két system fan headernek kell lennie hozzá? (azaz a Gigabyte mATX-es FM2+ lapok közül csak a D3H marad)

(#53) honved


honved
csendes tag

Sziasztok,

akinek ilyen háza van, meg tudná mondani, hogy tényleg csak 170 mm-es optikai meghajtó fér el benne? A blu-ray írós topikban ajánlott Pioneer meghajtók 180 mm-esek a gyártó honlapja szerint :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.