Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

És (sokak számára egyáltalán nem meglepő módon :D ) a DXOMark mobilkamera tesztjén ez a telefon vette át a vezetést a tabella tetején.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52) Ricardo


Ricardo
félisten

Ezt jól összerakták. Sajnos az árát is a vastag tollal írták a cédulára. Várom a teszteket.

(#53) t72killer válasza Karavik (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Überbrutál darab. Vajon mennyi idő, mire ez 500€ környékén kapható lesz? Ilyen árakon sajnos abszolúte nem játszik, de végülis ráérünk...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54) novinyul válasza Donki Hóte (#51) üzenetére


novinyul
veterán

Azért az előd MI10 Ultra igen szépen teljesített(teljesít a mai napig) kamera fronton.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#55) SlayR0113


SlayR0113
tag

Ezért jó van egy hosszabbításra váró előfizetésem már csak a telefonnak kell bekerülni a T-hez :DD

[ Szerkesztve ]

(#56) gattolino válasza t72killer (#53) üzenetére


gattolino
senior tag

Soha? :DDD

Vivo X90 Pro Plus

(#57) Mezcal válasza <Lacy85> (#42) üzenetére


Mezcal
addikt

Miui-t használok 2 éve, semmi probléma vele, nincs az a akku elhasználódás sem, ami az almásoknál. Alma még mindig 60Hz félmillióért.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#58) SlayR0113 válasza Mezcal (#57) üzenetére


SlayR0113
tag

Valamivel mindig baj van anno ha Huawei topikokba/csoportokba jártam az Emui volt a legsz.rabb rendszer sok embernek, és sokan más telefonok rendszerét istenítették...mindig van valami :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59) t72killer válasza gattolino (#56) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet, bár ha majd jön az utód, azért el tudok képzelni földreszálltabb árakat. Bár sajna inkább az van, hogy a régebbi jó telókat a gyártók inkább leveszik a repertoárból, mintsem olcsóbban kelljen adni :(. Nekem a vízállóság fontos, az nem, hogy aktuális flagship telóm legyen.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#60) ricsi0307 válasza xsjado93 (#46) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Egyetértek. Itthon még rájön majd a sok kis csalafintaság és simán lesz ez 460-70. Ennyiért most megkapom a 12 Pro Maxot ugyan így 256-os kiszerelésben a felsorolt előnyökkel. Egy percig nem bánom hogy idén áttértem szifonra, ilyen árakkal nem lehet versenyezni android fronton.

(#61) SlayR0113 válasza ricsi0307 (#60) üzenetére


SlayR0113
tag

jézusom ..... ilyen hangosan is rég röhögtem fel helyből :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#62) zzola válasza hito (#3) üzenetére


zzola
félisten

Csak pár évet késtek vele... ^^

(#63) ricsi0307 válasza SlayR0113 (#61) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Örülök hogy feldobtam a napodat :)) MI9-ről váltottam iPhone 12-re hidd el tudom miről beszélek. Xiaomiéknál a vas összerakásával sose volt gond, viszont minden mással ami körülötte van azzal igen. Elég ha annyit mondok hogy ilyen apróságra mint pl. mikrofon már annyira nem szeretnek adni, hallgasd meg egy MI11 meg egy iPhone 12 összehasonlító videóban a hangokat. MI9-be is gond volt vele, mély hangokat konkrétan nem hallani a videóban egy koncert megörökítése után mikor visszanézed eltűnik a mély. Ez igaz volt az MI10-re is meg az MI11-re is. Csak mikor egy telefon fele annyiba kerül vagy jelentősen olcsóbb a konkurenseknél akkor ezt elnézed. Az MI11 300+ -os nyitóára viszont nem indokol semmiféle kompromisszumot. Mindig ódzkodtam az almától mindig túlárazott terméknek gondoltam őket erről bármelyik barátom tanúskodik, de idén eljutottunk sajnos oda, hogy véleményem szerint jobb ár-érték arányt nyújt mint az androidos konkurensek, természetesen ezen az árszinten.

(#64) zzola válasza ricsi0307 (#63) üzenetére


zzola
félisten

Most is túl van árazva...nem kis haszon van rajta.
:DDD

(#65) SlayR0113 válasza ricsi0307 (#63) üzenetére


SlayR0113
tag

Már ne haragudj de sokkal jobban fogok olyanra adni aki már régóta "Alma b.zi" és pont most ahogy felvetődött a Mi 11 Ultra az volt az első megnyilvánulása " Mondd hogy végre megszabadulhatok az Ájfostól mert már agyf.szt kapok tőle" ...meg ahogy felolvastam a kommented arra meg annyit mondott " édes naivság...én is így kezdtem " :U szal te tudod de azért más a pálya :DDD

(#66) ricsi0307 válasza zzola (#64) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Aha. Tehát ha egy árban van az MI11 Ultra meg egy iPhone 12 Pro Max akkor előbbi jó vételnek számít utóbbi pedig túlárazott?

SlayR0113: Most erre mit mondjak? Ő almáról jön én droidról és mindketten a másik rendszert szidjuk. 11 évet voltam szüntelen androidon, majdnem végig flagshippekkel hidd el ismerem minden hibáját és buktatóját a rendszernek. 2 hónapja van meg a szifon eleinte nagyon logikátlannak és rendezetlennek tűnt minden de lekopogom eddig nem futottam bele semmi olyanba amire azt mondanám hogy vissza akarok menni a google rendszerére.

[ Szerkesztve ]

(#67) Ádám16


Ádám16
addikt

Papíron nem ad annyival többet az Ultra, mint amennyivel többért adják.
Ezen felül kiváló készülék lett. :)

(#68) INGJOKE válasza ricsi0307 (#66) üzenetére


INGJOKE
veterán

[link]

Csak hogy mutassak egy perspektívát. :)

(#69) Luck Dragon

Hát ez látványosra sikerült , alig várom hogy legyen róla MA teszt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70) Emericus Max válasza Mezcal (#57) üzenetére


Emericus Max
tag

Egyetértek.
Nem értem mi ez a MIUI fóbia. Volt iPhone-om is és most is használok egy Mi Mix 3-at meg egy Galaxy Note 10 lite-ot. Számomra se az IOS sem a ONE UI nem nyújtott semmivel sem többet, mint a MIUI. Teljesen szokás kérdése.
A Samu rendszerénél én jobban szeretem a MIUI-t, mert számomra átláthatóbb.
Az IOS-nél meg az a gondom, hogy semmilyen más IOS rendszerű cuccom nincs (illetve régi iPad mini van de egy nettó hulladék és nem használjuk egyáltalán) és úgy meg kínlódás az egész.
Oxygen OS-t még nem használtam, azt kipróbálnám egyszer...
Szóval MIUI-val együtt élek már több mint 2 éve és nem érzem hogy gáz lenne.
Ez vmi zsigeri ellenszenv lehet mindenkinél, aki fúj a MIUI-ra.

(#71) floratm válasza Emericus Max (#70) üzenetére


floratm
senior tag

Kell valami amit tudunk utálni. A kolléga utálja a miuit én utálom az ájfont másoknak ottvan Soros, a buzik, vagy migráncsok...:)

(#72) helixP válasza ricsi0307 (#63) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát, azért egy koncert megörökítése telefonnal nem tartozik a tipikus, vagy egyáltalán ajánlott felhasználási módok közé :D

(#73) Juhaszatti válasza Mik76 (#24) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az AoD-nál is csak azon a kis ponton működik a kijelző, amin az időt mutatja. Ha a hátsó kijelzőn is az időt fogod megjeleníteni rajta, pontosan annyit fog fogyasztani mint a fő kijelző AoD-ja.

(#74) erahurka


erahurka
félisten

Na erre a kamerára kíváncsi leszek! Lassan elérjük az 1"-os szenzorméretet. Kompakt gépek után beveszik a mobilok a MILC-eket is?

(#75) hito válasza erahurka (#74) üzenetére


hito
nagyúr

Miért? A kompakt gépeket már bevették? Csak néhány példa: Sony RX100 IV-V-VI-VII, RX10 II-III-IV, Panasonic Lumix LX100 II, és még sorolhatnám a komolyabbnál komolyabb kompaktokat. Még ezekkel sem bír a mobil, csak nagyon masszív kompromisszumok árán, nem hogy egy 4/3/APSC/FF MILC-cel. ;) Belátható időn belül nem fog kiváltani a mobil még egy komolyabb kompaktot sem, persze felhasználó és igény függő a dolog.

Ezzel tényleg nem hsz cunamit szeretnék indítani, csak annyi, hogy ez így ebben a formában féligazság, a MILC-es felvetésnek pedig semmi realitása egyelőre.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#76) Drakmusz válasza hito (#75) üzenetére


Drakmusz
őstag

Egyébként ezt a két területet nem is kell állandóan összehasonlítani, szerintem semmi értelme.
Vagy inkább úgy fogalmazok hogy a helyén kell kezelni a történetet.
A céleszközök egy teljesen más ligában játszanak, és ez mindig is így marad.
Ettől még a két vonal tökéletesen megfér egymás mellett.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#77) hito válasza Drakmusz (#76) üzenetére


hito
nagyúr

Jobban megfogalmaztad, mint én :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#78) erahurka válasza hito (#75) üzenetére


erahurka
félisten

Azért ezek elég prémium kompaktok, nem ezekre gondoltam hanem a 10-20,000 forintos gépekre. Azokat már lelépték szerintem a mobilok.

(#79) hito válasza erahurka (#78) üzenetére


hito
nagyúr

Képminőségben igen és csak azt a kategóriát, bár zoomban még azt sem. Pl. azoknak ugye a teljes gyújtótávon azonos a szenzorméret (még ha 1/2.3" is), míg mobiloknál finoman szólva sem így van. A lényeg, hogy kompakt és kompakt között is hatalmas különbség lehet és a felső kategóriától összességében még elég messze van a mobil. ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#80) LaPedite001


LaPedite001
csendes tag

Hát a youtube-on már vannak fent kamera tesztek, én finoman szólva sem estem hanyatt a Mi11 Ultra-tól, szerintem az S21 Ultra-val összehasonlítva minden szempontból és szemmel láthatóan gyengébb a kamera...

(#81) t72killer válasza erahurka (#74) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A telefonos szenzorméreteket nem betű szerint kell értelmezni. A GN2 átmérője 14.3mm, ami igen messze jár a gyártók által nyomatott 1/1.2" (21.2mm)-től. Egy alap micro4/3 milc szenzora kb 3x ekkora felületű. Azt is add hozzá, hogy a nagy szenzor előnye csak akkor jön elő, ha az optika is követi a fejlődést, azaz tartani tudod az f/2 vagy erősebb fényerőt minőségi leképezés mellett. Ez viszont nem kevés extra helyet fog igényelni - nem véletlen születtek a kameraszigetek az újabb telókon.

Mindenesetre az igaz, hogy a mobilok fényéveket fejlődtek az elmúlt években, mindennapi használatra már bőségesen vállalhatók. Kíváncsi leszek, mit tud az új szenzor a tavalyiakhoz képest :R - bár tartok tőle, lesz vagy 2év mire ez az én árkategóriámba lecsorog.

#79: a telós zoom is rohamléptekkel fejlődik, bár persze, esély sincs egy bridge géppel versenyezni. Ahhoz előtétlencsékkel lehet próbálkozni, de persze optikák egymásra pakolása nem túl szerencsés.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#82) #96241664


#96241664
törölt tag

Az a baj, hogy a szenzor is csak egy dolog.
Növelhetik akármeddig, amíg az csak 1 látószögre érvényes és fix rekeszértékek vannak, addig még a csúcskompaktokat sem kell temetni, nemhogy a cserélhető objektíves gépeket.

A point-and-shoot kompatokat is csak azért váltották le a mobilok, mert azok eleve egy olyan közönséget céloztak, akiknek mindegy hogyan, csak le legyen fényképezve valami.
Ha fejlesztették volna a szoftvereiket ugyanolyan ütemben, mint a telefonokét, akkor azok is előrébb lehetnének még mindig. Csak hát igény nem volt már rájuk.

(#83) spawn21 válasza LaPedite001 (#80) üzenetére


spawn21
veterán

Ezzel várjunk addig, amíg egy komolyabb csatorna mutatja :)

iPhone 13p

(#84) Asassyen1989 válasza Litván Zongora (#14) üzenetére


Asassyen1989
csendes tag

Igazad van, egyet is ertenek, en is ruhellem a kiluggatott kijelzot,
Sajna az a mazsola hatso kijelzo csak a fenykepeseket segiti, gondolom van egy komoly tabor akinek kell a front facing a videotelefonalashoz.

Latszolag a gyartok is szegyenlik azt a szerencsetlen lukat.... a PR fotok felen vagy fekete ott a hatter is hogy alig latszon, vagy egy masik keszulekkel takarjak. vagy ugy renderelik/vilagitjak hogy ne latszzon.

Sonyt es az utolso ROG phone-t lattam csak bevallalni egy minimalis, izleses homlokot a kameraert.

(#85) Donki Hóte válasza hito (#75) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Sony RX100 IV-V-VI-VII, RX10 II-III-IV, Panasonic Lumix LX100 II, és még sorolhatnám a komolyabbnál komolyabb kompaktokat. Még ezekkel sem bír a mobil

Ezek mind 150 eFt körüli, vagy afeletti árú kompakt fényképezőgépek, de hidd el, hogy a magas ár ellenére ezekkel sokkal rosszabbul lehet telefonálni, mint egy 150 eFt árú okostelefonnal fényképezni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#86) Segal


Segal
veterán

Ha érdekel valakit kezdődik a mai event is.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#87) forgonati


forgonati
őstag

Nem tudom, nálam az a kamerasziget már a gusztustalan kategória, nincs az a vastag tok, ami ezt meg tudja védeni. Az a kijelző meg végképp baromság.

Keelah Se'lai!

(#88) bigmasterg válasza hito (#79) üzenetére


bigmasterg
addikt

Most pont a mi11 ultránál van arról szó, hogy végre értelmes érzékelő kerül az ultraszéles és tele objektív mögé is.
Sony IMX586 volt a fő szenzor egy oneplus 8T-ben és Xiaomi Mi9-ben is.
Persze a fő szenzor itt (is) jobb lesz.

(#89) vakablak93


vakablak93
őstag

Ez a full szélességű kamerasziget sokkal esztétikusabb mint az eddigi sarokalátétek, bár rühellem a márkát, ez külsőre legalabbis tetszik :B

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#90) Segal


Segal
veterán

:Y

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#91) vakablak93 válasza <Lacy85> (#42) üzenetére


vakablak93
őstag

:C

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#92) Segal válasza Segal (#90) üzenetére


Segal
veterán

Na eddig 8 colos kijelzo. Elol 6.52, de van rajta kameralyuk...
90hz
108 megapixel
Sd888
5020 akksi
67w toltes
12gb
256gb
9999 az ara. Na ez durva viszont
10999 az 512gb-os
Lesz 16gb 512gb is 11999-ert

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#93) t72killer válasza forgonati (#87) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy a kameraszenzorok nőnek, szeretjük-nemszeretjük, ez lesz a norma. Az optikának kell a hely - B megoldás, hogy hízlalnak egy kicsit a készüléken, amit én személyszerint nem bánnék, ha pl strapakivitel és nagy akksi menne bele.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94) hito válasza bigmasterg (#88) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, és van 3 fix látószöged a mm-enként változóhoz képest. Míg mondjuk egy combos csúcskompaktnál 24-70mm-es tartományban mindvégig 1"-os az érzékelő és elég jó fényerő is társul hozzá. Változatlanul azt mondom, hogy jó darabig még nem lesz igazi konkurenciája a mobil még egy csúcskompaktnak sem, nemhogy egy nagyobb érzékelős rendszernek. Helyén kell kezelni a mobilt, a fényképezőt pedig semmi értelme ahhoz hasonlítgatni, főleg nem szabad leírni, mert nevetséges a felvetés. Tök jó hogy fejlődnek a mobilok ezen a téren, de mobilt a mobilhoz érdemes még mindig hasonlítani. Ha Szolnokra akarok gyorsan lejutni, akkor sem egy biciklivel fogok nekivágni, hiába 1MFt-os csúcskerékpár. Pedig mind a kettő közlekedési eszköz.

Donki Hóte: hát most erre mit mondjak? Köszi, erre nem is gondoltam :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#95) joey04 válasza hito (#75) üzenetére


joey04
titán

Nézőpont kérdése. Ha egy laikusnak a kezébe adsz egy profi gépet meg egy aktuális csúcs telefont, akkor sanszos, hogy a telefonnal fog jobb képeket lőni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#96) yuing


yuing
őstag

Kamera teszt.

Ahogyan várható volt, kiválóan teljesít a készülék.

(#97) vakablak93 válasza joey04 (#95) üzenetére


vakablak93
őstag

Ezt a butaságot honnan szeded?

Ugyanúgy van automata mód minden kamerán, csak kattintani kell vagy a kijelzőt megérinteni ahova fókuszálni akarsz- de a legtöbb mai gép már érintéskori fókusz+ exponálást is tud, ez konkrétan semmiben nem külömbözik a telefonos kattingatástól.....

Csak ezerszer jobb minőségű képet fogsz kapni, nem tudom miért hiszed azt amit, de elég nagyot tévedsz :))

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#98) Noukoum válasza vakablak93 (#97) üzenetére


Noukoum
veterán

Pontosan.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#99) Donki Hóte válasza joey04 (#95) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szelfit biztosan jobbat csinál telefonnal, mint egy MILC, vagy egy DSLR géppel :DDD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#100) hito válasza Donki Hóte (#99) üzenetére


hito
nagyúr

3 gyártó, 3 példa ;]



Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.