Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Segal válasza hito (#100) üzenetére


Segal
veterán

Istenigazából 2 dolog szól a mobilok mellett.
Az egyik hogy az mindig ottvan az embernél. Lehet a legtutibb fényképezőgéped is, de ha épp otthon van amikor megörökítenél valamit akkor a legcsövesebb mobil is értékelhetőbbet fog alkotni. Márpedig a mobil garantáltan nálad lesz, a fényképezőgépét meg nem hordja napi szinten magával az ember.
A másik meg hogy a mobilról egyből oszthatod meg a f*szbookra és társaira az éppen elkészült képedet. Mondjuk ez nekem pont nem előny mert nem vagyok fent a közösségi oldalakon, de sokmillió embernél ez a napi "kötelező esemény".

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#102) hito válasza Segal (#101) üzenetére


hito
nagyúr

Abszolút így van ez a két dolog. Illetve egy klasszikus, ami már-már szinte közhely: tehetséges fotós egy golyóstollal is tud jobbat lőni, mint egy milliós géppel egy fakezű. Jó kezekben egy mai csúcsmobillal kiállításra is keretezhető képet lehet lőni. Legalább annyi múlik a gép mögött lévőn (ha nem több), mint magán a gépen.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#103) pusszycat válasza hito (#102) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Még jobban le egyszerűsítve ha van elég fény, és van jó téma is hozzá a hülye is tud jó képet csinálni. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#104) Drakmusz válasza pusszycat (#103) üzenetére


Drakmusz
őstag

Mondjuk ehhez először fel kell ismerni a témát, innen indulunk.
Utána jöhet a Snapseed, és már meg is vagyunk!;]

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#105) vakablak93 válasza hito (#102) üzenetére


vakablak93
őstag

Kérlek ne haragudj de ezzel egyszerűen nem tudok egyet érteni, sokféle telóm volt már de egyszerűen sose tudtam velük semmi értelmesen alkotni, ellentétben a Fuji-val...
A telóval iszonyúan bosszantó meg lassú az egész....Már ott tartok hogy telóval meg se próbálom, csak arra jó hogy magamat idegeljem....

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#106) hito válasza vakablak93 (#105) üzenetére


hito
nagyúr

Hogy ne én cáfoljam meg ezt a dolgot: nézegess Flickr-ön telóval készített igényes alkotásokat, illetve mobilos fotós versenyre lőtt zsűrizett, díjnyertes fotókat. Meg fog változni a véleményed ;) Nagyon is lehetséges tényleg jó fotókat lőni mobillal, de ehhez kell a tehetség is a gép mögött. Ne a saját korlátaidból indulj ki. ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#107) Drakmusz válasza vakablak93 (#105) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nyilván erről sokat lehetne még beszélgetni, de az említett közhely szerintem is érvényes.
A jó kép eladja magát, teljesen mindegy hogy mivel készült.
[link]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#108) #96241664


#96241664
törölt tag

Szerintem elbeszéltek egymás mellett, keverednek a művészi és techinaki/minőségi szempontok azzal kapcsolatban, hogy mi a "jó kép".

Nyilvánvaló, hogy nem veszíti el a fotós érzékét valaki azzal, hogy mobilt használ, ilyen értelemben tényleg mindennel lehet jó képet készíteni.

Az meg megint más kérdés, hogy melyik eszköz mennyire korlátoz le, mennyire körülményes használni, vagy hogy az előttem lévő linken is a képek nagy része ramaty minőségű még így monitoron, ~1 MP-es méretben nézve is...

[ Szerkesztve ]

(#109) Donki Hóte válasza #96241664 (#108) üzenetére


Donki Hóte
veterán

az előttem lévő linken is a képek nagy része ramaty minőségű

Erre a felvetésre nyilván adódik a kérés, hogy akkor mutass az általad készített képek közül párat, amelyek szerinted jobbak, mint a linken lévő képek átlaga :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#110) Drakmusz válasza #96241664 (#108) üzenetére


Drakmusz
őstag

Én inkább csak arra akartam célozni, hogy a két vonal minden gond nélkül megfér egymás mellett.
Teljesen természetes hogy a minőség soha nem lesz olyan mint egy céleszköz esetében.
Szerintem az egész csak egyfajta nyitottság kérdése.
A belefektetett energia mindenképpen értékelendő.
Ha nincsen mögöttes tartalom akkor a világ legjobb minőségű fotója is lehet unalmas, a néző számára érdektelen.
[link]
Ezt egy vendégségben lőttem, géppel nyilván ezerszer jobb is lehetne.
A hangulata viszont szinte mindenkinek bejön, bárhol is mutattam eddig.
Na de nagyon elvittük már a topikot, ezzel zárom is.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#111) INGJOKE válasza Drakmusz (#110) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem nem tetszik a macska nagyon átlagos.
Nekünk Ragdoll van az sokkal menőbb. Tennék fel xiaomi mi mix 2s képet de túl nagy és lusta vagyok szerkeszteni ide. :DDD

(#112) #96241664 válasza Donki Hóte (#109) üzenetére


#96241664
törölt tag

keverednek a művészi és techinaki/minőségi szempontok azzal kapcsolatban, hogy mi a "jó kép"

Próbáltam különválasztani a kettőt, lehet nem ment át.
Ha hozok egy hasonló, vagy még rosszabb képminőségű mobilos fotót, az mit támaszt alá? :)

(#110) Drakmusz:

Ez így van.

(#113) Dzsana válasza lolal (#1) üzenetére


Dzsana
senior tag

Igen

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#114) pusszycat válasza INGJOKE (#111) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ragdoll az mi, kutya? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#115) bigmasterg válasza hito (#94) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nyilván egy céleszközzel jobb eredményt fogsz elérni, mint egy multifunkcionálissal.

Pár éve fotózok (inkább meló, mint hobbi), van itthon több fullframe gép, 1.4-es fixek, 2.8as zoomok, de mindig is érdeklődéssel követtem a mobilos fotózást és sokat is kattintgatok velük.
Egy csomó kirándulásra inkább nem is viszek magammal fényképezőgépet, csak telefont. Pl túrázni nem fogok berakni egy ~1kg-os gépet, 500g objektívvel és akkor még csak egy obi van nálad. Plusz a fényképező képeit még meg kell utómunkázni.
Nyilván a végeredmény nem összehasonlítható a két esetben.
Nagyon-nagyon messze van bármelyik telefon egy rendes fényképezőgéptől, de az biztos, hogy sokkal kényelmesebb mobillal fotózni.

Továbbá a telefon tényleg jó dokumentálni, én fotózok mindent IS. :) Sok évnyi kép ott van google photosban, bármikor vissza tudom keresni, hogy mi, mikor, hogyan történt. (akár dokumentumok, garancialevél, stb. , sokszor jól jött már)

(#116) xsjado93 válasza INGJOKE (#111) üzenetére


xsjado93
senior tag

Jól megfogtad a lényeget :U
Jó kis önszopkodós komment lett :N

Your life is a lie.

(#117) TpS válasza pusszycat (#114) üzenetére


TpS
őstag

Nagyon szép macska: [link]

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#118) INGJOKE válasza pusszycat (#114) üzenetére


INGJOKE
veterán

Pont te kérdezed ezzel a névvel és avatarral? :DDD :DDD :DDD

(#119) pusszycat válasza INGJOKE (#118) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem ismerem a rokonságot. :DDD

TpS: A kék szeműek a kedvenceim legyen az 2 lábú cica vagy 4 lábú. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#120) INGJOKE válasza pusszycat (#119) üzenetére


INGJOKE
veterán

A lényeg a lényeg én nem ultrát veszek, hanem pro-t és majd azzal csinálom egy kis képet(amit ide fel lehet tölteni) Micikéről. :) :D :DDD

(#121) pusszycat válasza INGJOKE (#120) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Alig várom. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#122) Donki Hóte válasza INGJOKE (#120) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hol veszel Pro-t? Azt elvileg csak Kínában forgalmazzák, kínai szofttal.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#123) Karavik válasza Donki Hóte (#122) üzenetére


Karavik
veterán

Az nem gond...
Bootloader nyitás és máris mehet fel rá xiaomi.eu ROM

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#124) joey04 válasza vakablak93 (#97) üzenetére


joey04
titán

nem így van. de azt hiszel amit akarsz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#125) Ricardo válasza vakablak93 (#105) üzenetére


Ricardo
félisten

", sokféle telóm volt már de egyszerűen sose tudtam velük semmi értelmesen alkotni, "

Az, hogy te nem tudtál vele semmi értelmeset alkotni, az nem jelent semmit. :N

(#126) Dare2Live válasza joey04 (#124) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Lehet fura amit mondok de minden digit fényképezőgépen van automata mod. Ahol csak a gombot kell nyomogatni.

Persze hiszel amit akarsz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#127) Dare2Live válasza bigmasterg (#115) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Nagyon-nagyon messze van bármelyik telefon egy rendes fényképezőgéptől, de az biztos, hogy sokkal kényelmesebb mobillal fotózni."

Fotóztál te már esküvőt (simán van 1500-2000 nyers kép amiből lesz 150 albumba), vagy más eseményt? Az egy dolog, hogy szarok lesznek a képek, sose tudod mit fotóztál le de 8-10-12h abszrurd kéztartás után pokolba fogod kínálni az egészet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#128) helixP válasza vakablak93 (#97) üzenetére


helixP
nagyúr

Anyámnak kezébe nyomtam a D5300-t full automatán. Ne tudd meg, mennyire használhatatlan képek lettel.
A telefonján meg értékelhető képeket csinál.
¯\_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

(#129) bigmasterg válasza Dare2Live (#127) üzenetére


bigmasterg
addikt

Esküvőt? 100 fölött járok.
Nyilván eszébe nem jut az embernek melóra telefont hasznáni, ne viccelj már.
De 12 óra után a két Fulframe géptől is minden bajod van, húzza a vállad stb. főleg ha duplázol.

De az átlag felhasználó nem esküvőt fog fotózni, hanem kirándul, jön-megy stb.
Nekik azért kényelmesebb egy telefon, mert kicsi, könnyű, zsebre lehet rakni, rögtön tovább lehet osztani a képet stb.

(#130) helixP válasza Dare2Live (#126) üzenetére


helixP
nagyúr

Lásd #97....

(#131) Dare2Live válasza bigmasterg (#129) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Akkor most próbálj meg csak 4hn keresztül fotózni a mobiloddal. 100% kézgörcs.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#132) Dare2Live válasza helixP (#128) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

gondolom focus gondos lett a képek nagyja. Be kell állítani, hogy ha csak élesen löjje.
meteringnél meg matrix hülyevbiztos.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#133) INGJOKE válasza Donki Hóte (#122) üzenetére


INGJOKE
veterán

Valamelyik kínai webshopba ahol majd akkor épp a legjobb áron lesz. Ahogy Karavik is írja megy rá EU rom és már szipi szupi is lesz. :)

(#134) Noukoum válasza Dare2Live (#131) üzenetére


Noukoum
veterán

Ki a franc akar 4 órán keresztül mobillal fotózni :F

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#135) Donki Hóte válasza Dare2Live (#127) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Én pártolom a mobillal való fotózást (annak ellenére, hogy van amatőr és középkategóriás DSLR gépem is), de nyilván akkor, ha spontán helyzetekben spontán fotókat csinálnak a mobillal.

Egy esküvő végigfotózását csak valami nagyon kretén ember csinálná mobillal. Eleve egy mobil nem tud ennyi ideig akkuról működni, tehát kell hozzá egy powerbank. Eleve nem tud egy mobil ennyi képet tárolni, tehát kell hozzá egy külső adattároló eszköz, amire menet közben áttöltik a fotókat. Az, hogy ennyi ideig ínhüvely gyulladás nélkül nem is lehet fotózási pózban kézben tartani egy mobilt, az már csak hab a tortán.

Létezik (akár stabilizált fejű) kis kézi állvány bluetooth-os kioldóval, de azzal se túl kényelmes órákig tartani a telefont.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#136) hito válasza helixP (#128) üzenetére


hito
nagyúr

Itt azért kilóg a lóláb. Szegénynek kezébe nyomnak egy fél kilós monstrumot, aminek a helyes tartását is tanulni/szokni kell és csodálkozunk, hogy nem csinál olyan jó képeket, mint telefonnal, amit hónapok/évek óta kezel és tudja mit hogyan, mikor, stb. Ha annyi ideig használná azt a fényképezőt, mint eddig a mobilt, garantálom, hogy nem olyan képeket lőne, mint most az első 5 percben.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#137) bigmasterg válasza Dare2Live (#131) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nem értelek.
Nem túl életszerű példákat hozol.
Hobbi szinten senki sem fotóz ennyit.

De pl láttam már speciális mobilt, amivel fotóztak: futárnál, vízóra leolvasónál, autó műszaki vizsgán. De nyilván itt a dokumentálás a cél, nem a művészi érték.

Én örülök neki, hogy egyre jobbak a telefonos kamerák és nagyon sok ember számára ki tudják váltani a fényképezőgépet. Nyilván azokról beszélek, akik 100ezer ft alatt vennének fényképezőgépet és semmi közük a fotózáshoz.

(#138) helixP válasza Dare2Live (#132) üzenetére


helixP
nagyúr

Cseszheted, ha a fókusz lassú LiveView-ban, a keresőt meg nem látja jól, emiatt a komponálás is szar. Ezen felül kiég-beég, mert ugye nincs automata HDR.
Ez csak a felszín.
NEM annyi a DSLR, hogy AUTOMATA mód és minden okés.

(#139) helixP válasza hito (#136) üzenetére


helixP
nagyúr

De hát pont ezt mondom: helyes tartás, ezer gomb, súly, learning curve.

Telefon 6 colos kijelző, egyetlen gomb. Erről van szó. Ezért nem DSLR+Automata gomb=fasza képek.

(#140) bigmasterg válasza helixP (#138) üzenetére


bigmasterg
addikt

DSLR ráadásul automatában simán felveszi olyan hosszúra a záridőt, hogy egy csomó kép bemozduljon, az iso-t meg alapból nem is rakja automatára.
Ahogyan mondtad, a fénymérés is simán elmegy, fél automata módokban is erősen használni kell(ene) az expo kompenzációt. Én spec jobban szeretek teljesen manualban fotózni.
Átlag user már itt megfőtt, azt sem tudja, hogy melyik érték mit jelent, merre kellene tekreni és miért.

[ Szerkesztve ]

(#141) helixP válasza bigmasterg (#140) üzenetére


helixP
nagyúr

Így van. Nyilván beállíthatok shutter felső határt meg auto ISO-t, és adhatom úgy a kezébe, de akkor már hol vagyunk attól a koncepciótól, hogy ugyanolyan egyszerű, mint a mobil?

(#142) Dare2Live válasza bigmasterg (#137) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Leírtál egy ilyet:
""Nagyon-nagyon messze van bármelyik telefon egy rendes fényképezőgéptől, de az biztos, hogy sokkal kényelmesebb mobillal fotózni.""
Ez így nem igaz. ld esküvős pldam.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#143) Dare2Live válasza helixP (#138) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

régi tükrös gép live viewban odaadva anyunak. :)

mindha azt mondanám, hogy a dslr jobban hordozható mert a mobilnak nincs súlya ezért elhagyom.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#144) Dare2Live válasza helixP (#141) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nálam az alap az auto-iso. FF nagytükröst odaadtam 70éves édesanyámnak 2perc volt mire megtanulta. Kettő perc. A legnagyobb gond a hol van az exponálógomb volt.
Anno amikor bejöttek az érintős készülékek még csak 60volt de azzal 1hetet szívott mire megtanulta.

Persze ha odanyomod anyád kezébe egy tükröst első gen live viewwel abból katasztrófa lesz. Sött ha átrakod full manualra mégnagyobb.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#145) helixP válasza Dare2Live (#144) üzenetére


helixP
nagyúr

Akkor mégsem igaz, hogy minden DSLR jó mindenkinek.
Keresőben sem Live View-ban sem volt sikeres, mert nem azon múlik.

Nem "adod el" nekem, hogy 6++ collon egy gombot megnyomni bonyolultabb egy 0 Km-es egységsugarú usernek, mint egy kilós gépet archoz emelni és használni.

[ Szerkesztve ]

(#146) atis78


atis78
tag

Csak nekem tűnik úgy hogy az agyonhypeolt kamerak nem éppen praktikus gyujtotavokat kínálnak. Ekv. 12 - 24 - 120mm. Pont a leginkább használt tartomány az ami kimaradt. Persze egy ekv. 35 50 85 mmrel nem lehet szép nagy számokat írni az adatlapra ellenben jól lehet használni a hétköznapokban.

(#147) joey04 válasza Dare2Live (#126) üzenetére


joey04
titán

Szent szar ez hihetetlen egy szakmai fórumon komolyan. Szavak nincsenek rá. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#148) Donki Hóte válasza joey04 (#147) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Érdemi új infó nincs a telefonról, a közönség ezzel a vitával üti el az időt. Mint a focimeccsen a "hullámzás".

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#149) Karavik válasza INGJOKE (#133) üzenetére


Karavik
veterán

Mi11Pro 8/256GB = 837EUR +16EUR shipping
Mi11Pro 12/256GB = 897EUR + 16EUR shipping

Nincs vám, se áfa, se semmilyen extra költség...

Új Xiaomi irányvonal miatt töltő nincs a dobozban, legalábbis a kínai piacos Mi11 modellekre vonatkozólag.

Ezek már készleten vannak. Pár napja előrendeléssel még 60EUR-al olcsóbb volt mindkettő. Én ezért mindig előrendeléssel szoktam vásárolni, Mi10Pro-t is így vettem tavaly...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#150) INGJOKE válasza Karavik (#149) üzenetére


INGJOKE
veterán

Lesz itt még kicsi akció és simán lesz ez 300k is. Töltőt veszek majd hozzá ha nem adnak mellé. Köszi az infókat.
Te veszel ultrát?
Remélem majd az ultra fórumban befogadnak a pro-val... :DDD :DDD :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.