Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

najó, de miért pörög folyamatosan a "betöltés" jel, ha megnyitom vagy ráfrissítek az oldalra ? baromi idegesítő... bányásztok a háttérben, vagy mi ?

[ Szerkesztve ]

-

(#2) Atomgeszi válasza GoldhandRent (#1) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nálam jó.

Amúgy:
első mondat
"specifikációt illetően. A Xioami esetében például ahhoz, hogy négy darab "

(#3) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Optikai zoom meg a fasorban.

(#4) enginev3.0


enginev3.0
félisten

" A Xioami esetében például ahhoz"

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5) ALBY


ALBY
senior tag

... és így disszipál el tetszőleges mennyiségű tárhely ...

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#6) Graphics válasza ALBY (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk nem tudnám fizikai folyamatként, disszipáció szóval jellemezni a tárhely csökkenését :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) forgonati


forgonati
őstag

Éljenek a 30 megás JPEG-ek meg a 100 megás RAW-ok. De a bővíthetőség bezzeg kimarad, már csak az alsó kategóriában divat. Hülyék.

Keelah Se'lai!

(#8) GoldhandRent válasza Graphics (#6) üzenetére


GoldhandRent
őstag

eltűnik, mint a kámfor :C ;]

-

(#9) Obyboy válasza forgonati (#7) üzenetére


Obyboy
addikt

Ha jól tudom többek közt azért sem támogatja a Google a bővítési lehetőséget mert sokan megveszik a mindenféle noname vagy hamisított micro SD kártyát, vidáman beleteszik a telefonba, hogy milyen jó üzletet csináltak majd sírnak ha belassul tőle a telefon vagy egyszer csak elveszik minden adat a kártyáról. Ha pedig a gagyi microSD kártya miatt bármilyen hasonló probléma előjön akkor az android vagy az adott készülék gyártója a hibás mert milyen sz@rt csinált már megint.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#10) #16514048 válasza forgonati (#7) üzenetére


#16514048
törölt tag

Aki teljes felbontásban fotóz ezekkel, az meg is érdemli. Nem arra való.

10-16 megapixelen legalább olyan jó képet csinál, mint egy hagyományos mobilos szenzor, viszont a nagy felbontás miatt kapsz használható minőségű crop zoom-ot is a klasszikus digitális nagyítás helyett.
Márpedig ha tényleg 10x nagyítású lencse lesz a Mi Mix 4-ben, akkor nem árt ha van a normál meg tele között valami átmenet.

Továbbra sem tudom megérteni mi a baja ezzel az embereknek.
Valószínűleg semmi nem lenne, csak könnyebb hőbörögni, mint tájékozódni...

[ Szerkesztve ]

(#11) Atomgeszi válasza #16514048 (#10) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Így van. lehet, hogy még nem érte a technológiai csúcsát a pixel binning, de jó úton halad. Kell a frissítés, fejlesztés..

(#12) prolad


prolad
őstag

Már nagyon várom ezt a szenzort, ekkora méretben (magára a szenoz méretére gondolok, nem a felbontásra) már jó képeket kell lőnie. Csak ne spórolják ki az OIS-t.

(#13) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

A birkák venni fogják, mert "Öcsém! 108Mpixel! Érted!? 108!! Bakker!! Ez nem semmi!!""
Aki meg ért a fényképezéshez, röhögve legyint egyet és tovább lapoz.

(#14) GoldhandRent válasza prolad (#12) üzenetére


GoldhandRent
őstag

pedig azt mostanában mindenről lehagyják... valami divat lett

meg hogy van EIS.. ja, videó alatt, de képkészítésnél meg bachatod..

olyan nagy öröm volt az első OIS telefonommal fényképezni (azóta is az van, hehe), hogy elképesztő! eszméletlen jól stabilizál, mai napig ámulok rajta, hogy mit tud.

-

(#15) csobi1 válasza SkyLine3000 (#13) üzenetére


csobi1
tag

Most ezzel hülyítik,akit lehet. A gyenge képmínőség nem érdekli a többséget...

(#16) SkyLine3000 válasza csobi1 (#15) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Talán a csúcs dslr-eknél fullframe-en van 45mpx körül... Itt meg ezeken a gombostűfejnyi érzékelős vackokon 108 lesz. Az eszem megáll... Majd győzik szoftveresen mosni, javítani a képeket 1000el, h úgy, ahogy elfogadható minőséget kapjon az ember. :D

[ Szerkesztve ]

(#17) #16514048 válasza csobi1 (#15) üzenetére


#16514048
törölt tag

Gyenge képminőség alatt erre gondolsz? Vagy arra hogy zoomolásnál jobb lenne a 12 megapixeles képet nagyítani, mint a nagyfelbontásúból vágni?

(#13) SkyLine3000:

"Aki meg ért a fényképezéshez, röhögve legyint egyet és tovább lapoz."

Igen, látom te értesz hozzá és tudod mire valóak ezek a szenzorok meg miért van szükségük ekkora felbontásra...

[ Szerkesztve ]

(#18) SkyLine3000 válasza #16514048 (#17) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Bármilyen furcsa, értek egy kicsit a fényképezéshez. Bármennyire is kérdőjelezed meg tök ismeretlenül. Ha annyira jó ekkora szenzorméretben a 108mpx-el, akkor áruld már el, mi a faszé nincsenek ilyen komoly dslr-ek??? Akkor ott fullframe-en már 1000mpx-nél kéne tartani... Én spec még FF-nél is túlzásnak tartom a 45mpx-elt. De olyan gépem úgy sem lesz. Meg nem posztert akarok nyomtatni a fotókból.
Azért meg 108, h kb 20megán tudj értékelhető képet lőni, gáz. Mondjuk engem nem is érdekel a mobilos fotózás. De ez a 50-100mpixel marketing szarság, ennyi.
Te csak használd a mobilodat fotózásra én meg használom rá a dslr-t. Ennyi. Ne is próbálj meggyőzni, úgysem fog sikerülni! Meg nem is érdekel a véleményed.

[ Szerkesztve ]

(#19) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Jöjjenek csak a 108-as Xiaomik remélem a mix 4 is azt kapja akkor veszek egyet... :D

(#20) #16514048 válasza SkyLine3000 (#18) üzenetére


#16514048
törölt tag

"Ha annyira jó ekkora szenzorméretben a 108mpx-el, akkor áruld már el, mi a faszé nincsenek ilyen komoly dslr-ek???"

Mondjuk mert dslr-re felraksz egy változtatható fókusztávolságú objektívet és lesz zoom-od, telefonoknál meg így lehet megoldani hogy például a 28mm ekv. és 80mm ekv. között legyen valami átmenet.

"Normál" felbontáson nem csinál rosszabb képeket a hagyományos mobilos szenzorokhoz képest, viszont tud valami pluszt, amit azok nem. Innentől kezdve nem értem a fikázást, meg hogy miért birka az, aki ezeket veszi.

[ Szerkesztve ]

(#21) GoldhandRent válasza #16514048 (#20) üzenetére


GoldhandRent
őstag

váz: MILC < DSLR
mobil: 108mpx < VGA
egyértlemű, nem ?

;]

-

(#22) floratm


floratm
senior tag

B20???

(#23) prolad válasza floratm (#22) üzenetére


prolad
őstag

MIX-ekben már régóta van, Xiaomi végre eljutott öoda, hogy ezt ne spórolja ki. Talán csak a belpiacosokból hiányzik.

(#24) floratm válasza prolad (#23) üzenetére


floratm
senior tag

Tudom :)

Csak ha már fanyalogni kell...gondoltam ebbe első lehetek :DDD

(#25) GoldhandRent válasza floratm (#24) üzenetére


GoldhandRent
őstag

adom :D
fel se tűnt, h eddig senki sem írta.. már nem trendi ?!

[ Szerkesztve ]

-

(#26) Fr@nkieWilde válasza #16514048 (#10) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Csak pont hogy a xiaomi telefonokban nem lehett állítani a felbontáson a gyári rendszerben, kell a francnak a 48mo ekkora érzékelőn, majd szoftveresen javítják ugye a "hardveres" gyengeséget, aztán kapunk egy szép nagy pacát. Vicc, a sok számmal meg lehet venni 2mp alatt bárkit.

A4 mérethez kell 12mp, aki meg A4 méret felett akar nyomtatni úgysem telefonos kamera által készült képet fog nyomtatni, hanem MILC vagy DSLR géppel készültet.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#27) prolad válasza floratm (#24) üzenetére


prolad
őstag

Jaa, oké :D Mostmár annyira alap lett a B20, hogy lassan mást kell találni :D

GoldhandRent

Megzavart mindenkit a sok megapixel.

(#28) forgonati válasza #16514048 (#10) üzenetére


forgonati
őstag

Én ezt tudom. Nekem bőven jó a 12MP mobilba. De van elég hülye a világon akit bevonz majd a 100MP...

Keelah Se'lai!

(#29) forgonati válasza Obyboy (#9) üzenetére


forgonati
őstag

Ez ne legyen indok. Ahogy a kínaiak hamisítanak minden szart, úgy SD kártyát is. Aki meg elhiszi hogy lehet venni eredeti Kingston 128 gigás kártyát Aliról 10$-ért, az meg is érdemli. Ennyi erővel akkor egyik gyártó se rakjon bővíthatőséget, csak mert léteznek hamisított kártyák a világon... Szerencsére nem minden gyártó Google...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#30) #16514048 válasza Fr@nkieWilde (#26) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ezt nem értem, mindegyik 48 megapixeles Xiaomi-val lehet 12 megapixelen fotózni. Sőt, az a default.

"Vicc, a sok számmal meg lehet venni 2mp alatt bárkit."

Nem tudom hányszor írtam már le ide is, de normál felbontáson semmivel nem rosszabb minőségűek a hagyományos mobilos szenzoroknál, viszont zoomoláshoz sokkal használhatóbbak.
Az eddigiekhez képest előnyei vannak csak, akkor miért kell hőbörögni?

Szerintem inkább az a vicc, hogy sokan ismételgetik itt a nagyobbnál nagyobb tévedéseket, ahelyett hogy megpróbálnák megérteni ezt a technológiát.
Divat lett panaszkodni minden újítás miatt, pedig ennek nagyon is van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#31) <Lacy85> válasza forgonati (#7) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Manapság ez már hol probléma, amikor 128, meg 256GB-nál indulnak a tárhelyek?
A felhőt meg még meg sem említettem...

(#32) Fr@nkieWilde válasza #16514048 (#30) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Én mi a1-et használok. Ez két éves telefon. Itt még csak 12mp-es a kamera. De az alatti értéket a gyári applikációval nem tudok megadni, pedig nekem szükségem lenne rá, mivel pl. a hardverapróra én csak 5mp-ben tölthetek fel képet.
Ettől nagyobb felbontású kamerával rendelkező telefon még volt a kezemben, de amit leírtam az tény. Lehet a 48as gépeknél a 12 van megjelölve alapértelmezettnek.

Ha valaki zoomolásra akarja használni a nagy pixel felbontást jó eredményt nem fog kapni. Ez is tény. A kicsi szenzor miatt valószínűleg szoftveresen oldható csak meg a 48mp-es méret, miközben abban a releváns adat úgy lehet mindösszesen 12-16 mp körül lehet. Ez olyan mint amikor a FHD monitoron egy játékot kisebb felbontáson játszol. A képernyő még ki van töltve, csak épp egy kazal pixel másolata egy meglévő eredetinek.
Én ezt gondolom, hogy így működik a telefonnál is. Hisz az egyszerű fizika, hogy egy olyan kis szenzor képtelen ennyi (48mp, 108mp) adatot feldolgozni.
Ha pedig így van, és az eredmény csak "kamu", nem valós adat, akkor kinek érdeke ilyen silány képekkel kezdeni bármit is???
Ahelyett, hogy inkább releváns problémákkal foglalkoznának a gyártók, mint pl. a hardverekhez mérten gyenge akkuk, inkább ilyen marhasagokkal csavarják el a jó nép fejét.

A kicsi szenzorba kevés fény jut (főleg rossz fényviszonyok között), így a képek mind mind mind zajosak lesznek (akár már 12mp-en most is), ezt majd nyilván digitálisan zajszűréssel próbálják kompenzálni, ami megint a kép minőség romlásához vezet.
A mostani szinte bármely telefon a piacon arra jó, zoom nélkül az elkészült képet a telefonon visszanézze a felhasználó, aki már monitoron teszi meg ugyanezt, csalódik. Ha pedig valaki 100%os méretben teszi ezt meg, akkor meg... És ez még csak 12mp, el sem tudom képzelni, hogy 108mp egy kis szenzorral egy értelmes monitoron milyen borzadájt produkál. Ott aztán lesz minden csak zoom nem :DDD
Mellesleg így is nagyok már a képek helyigénye, majd akkor jönnek telefonra is 30megás használhatatlan képek. Miért, mi értelme van?

A fényképezésnek jelentősen határt szab a fizika, ha tetszik, ha nem.
Ugyanúgy, mint a zenehallgatásnál is. Lehet venni száz ezerért hifit, aztán lehet vele villogni, meg lehet építeni hangrendszert, ahol mondjuk csak a kábelezés 1,5-2 millió forint, és a 2 összehasonlításánál egyből hallani a különbséget.

Nekem továbbra is az a véleményemem, hogy ez nagy parasztvakítás, csak azért, hogy dőljön a lé. Sokan felülnek erre a vonatra, aztán ha kibukik a dolog, akkor meg megy a sírás, hogy hát ez pedig 48mp-es kamera, ennek olyan képeket kéne lőnie, hogy megszólal... Mint ahogy egy kedves nő kollégám is gondolja :)

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#33) #16514048 válasza Fr@nkieWilde (#32) üzenetére


#16514048
törölt tag

"A mostani szinte bármely telefon a piacon arra jó, zoom nélkül az elkészült képet a telefonon visszanézze a felhasználó, aki már monitoron teszi meg ugyanezt, csalódik."

Már belinkeltem egyszer: [link]
Valahogy ő nem tűnik csalódottnak...

Ez meg a P30 pro tesztből a zoom demonstrálása: [link]
A második kép a főkamera, a hatodik az 5x zoom lencse, a kettő között meg a nagyfelbontású kamera miatt megoldható hybrid zoom-ot látod.
Nem tökéletes minőségű, de még mindig sokkal jobb, mintha egy 10-12 megapixeles képbe kellett volna belenagyítania.

Szóval lehet itt elmélkedni, hogy a fizika határt szab, meg kicsi pixelméret így, diffrakciós torzítás úgy. Csak a gyakorlat meg azt mutatja, hogy nem hülyeség a dolog és csak előnye van a hagyományos szenzorokhoz képest...

Ha ezután is azt gondolod, hogy parasztvakítás, akkor arra nem tudok mit mondani.

"Mellesleg így is nagyok már a képek helyigénye, majd akkor jönnek telefonra is 30megás használhatatlan képek. Miért, mi értelme van?"

Nem arra van kitalálva, hogy teljes felbontáson fotózz vele és alapértelmezetten nem is arra vannak beállítva. De ezt sem először írom már le ide.

"Ez olyan mint amikor a FHD monitoron egy játékot kisebb felbontáson játszol. A képernyő még ki van töltve, csak épp egy kazal pixel másolata egy meglévő eredetinek.
Én ezt gondolom, hogy így működik a telefonnál is."

Nagyon rosszul gondolod, mert ezek fizikailag 40 (48, 64, 108, stb) megapixelesek, annyi a különbség a normál szenzorokhoz képest, hogy 4 pixelt fed le 1 színszűrő. Negyed felbontáson a legideálisabb a minőség, de teljes méretben is van azért bőven extra részlet, nem szoftveres trükk.

De ha nem vágod ezeket és feltételezéseken alapul csak az érvelésed, akkor nem tudom mi értelme vitatkoznod.

[ Szerkesztve ]

(#34) Victoryus94 válasza Fr@nkieWilde (#32) üzenetére


Victoryus94
őstag

"Nekem továbbra is az a véleményemem, hogy ez nagy parasztvakítás"
Azért mert A1-ed van. Vegyél kézbe egy Huawei P30-at, (de legalább egy Note 7-et), és vesd össze milyen képet lő a 2 teló -lehetőleg GCAM-mal (esetleg DNG-t is lőhetsz). Főleg gyenge fénynél. Nem lesz olyan fos a kép, mint az A1-é.

Nekem is A1-em van. A barátnőm nemrég vett Note 7-et. (és járt a kezemben P30 is)
Illetve van egy NX500-as MILC-em is, amivel anno jártam Tejutat fotózni (iso 3200, 20mp F2,2 22mm ekv obival egész jókat lehet lőni... én panorámát csináltam, úgy mégkevésbé tűnik zajosnak a kép, sokkal több adat van, amiből sokkal jobb zajszűrést, és több részletet lehet kihozni, mintha csak 1 képet lőnél -hasonlót csinálnak ezek a 48+MP -es kamerák is... azért kell a több pixel, hogy több adatot tudjon összevonni, és feldolgozni [így részletgazdagabb, és zajmentesebb lesza kép]. Nem mellesleg a szenzor méret is nőtt). Tejutat mondjuk nem tudnék P30 PRO-val sem (szépet legalábbis), de álvány nélkül, kézből este jobb képet lehet lőni a telóval (Note 7-tel is) GCAM-mel éjszakai módba, mint a MILC géppel. Élesebb, nem mozdul be, és nem olyan zajos.
Gyakorlatilag egy P30 PRO-val teljesen ki tudnám váltani a MILC gépem, amíg nem professzionális munkára kéne (portré, sport, tejút, stb) - márpedig az emberek nagyrésze nem profi fotós, és nem szokott Blendét, záridőt állítgatni. A teló mindig kéznél van... akkor minek cipeljen több kilós felszerelést?

10 éve arról ment a vita, hogy minek a 5MP-es kamera egy telefonba. Vesd össze azokkal egy P30 képét, és máris rájössz, hogy mégiscsak értelme van a fejlődésnek.

[ Szerkesztve ]

(#35) Fr@nkieWilde válasza #16514048 (#33) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

De ha nem vágod ezeket és feltételezéseken alapul csak az érvelésed, akkor nem tudom mi értelme vitatkoznod.

Nem vitatkozom, csak beszélgetni szeretnék, de mint a legtöbb fórumban itt is csak a mindentudó 20 évesek pörögnek.

Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy ezek használhatatlan képek, illetve használhatók azoknak, akiknek nincs igényük a minőségre. Digitális képalkotáshoz valóban nem értek. Ezért én kérek elnézést, hogy gondolataimat megosztottam.
De ajánlom gyere be a nyomdánkba, ahol dolgozom offset gépen. 12 éves offset gépmesteri szemmel nézem a képeket. A karaktereket is nagyítóval nézve finomítjuk a legjobb minőség érdekében, nemhogy a képeket...
Kinyomtatom neked mindkét képet aztán meglátjuk ki lesz a csalódott.

Akkor ezek szerint hamarosan a profi fotósok, akik a fényképezésből élnek, hamarosan leteszik a felszerelésüket, meg a kollégáikat is, akik a kiegészítőket cipelik és egy esküvői fotózást lebonyolítanak egy telefonnal hála a nagy pixel számoknak..
Én meg vakarom majd ott is, ahol nem viszket, hogy hogy nyomtassak abból a nyomdában valami elfogadhatót.

További szép napot!

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#36) Drakmusz válasza Fr@nkieWilde (#35) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ez a téma sokszor előkerül, de szerintem nem olyan tragikus a helyzet.
Egyértelmű hogy a céleszközök előnye behozhatatlan, a fizikát egyelőre még nem lehet felülírni.
De a mobilos iparágnak jót tesznek ezek a fejlesztések.
[link] A Google féle Night Sightnak például ez az alapja, érdemes elolvasni.
Abban talán egyetérthetünk hogy a marketing sokszor túlzó, de ilyen a fogyasztói társadalom.:)
Victoryus94 +1.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#37) prolad válasza Fr@nkieWilde (#35) üzenetére


prolad
őstag

Teljesen más a nyomda meg a profi esküvői (vagy bármilyen) fotózás és a nagyfelbontású mobil szenzorok, nem is céléja a mobiloknak ebbe a szegmensben jelen lenni (persze néhány marketinges mindig bepróbálkozik, aki nem ért hozzá, az meg elhiszi).
De az tény, hogy a mobil fotózás sokat fejlődött és pl. a kompaktokat lassan kb. feleslegessé teszi. Óriásplakátot nem ezzel fogsz nyomtatni, de pl. egy 9x13-as fotóhoz már bőven jók a mai mobilok, ahogy arra is, hogy az átlagember élete 99%-át megörökítse, aztán el is felejtse, hogy ezt megtette.
Itt meg továbbra sem a 100+ MP a lényeg, hanem hogy végre megint lesz mobilos szinten nagy (1/1,33") szenzor és ez most nem csak a direkt fotózásra épített gépekben (amiknek azért voltak egyéb kompromisszumai bőven) jelenik meg. Már csak OIS és rendes szoftver kell. Esetleg jöhet mellé egy 5X zoom, meg egy normális széleslátószögű kamera és kb az emberek 90%a elégedett lesz. A többieknek meg marad a profi fotótechnika.

(#38) balko235


balko235
kezdő

Leskálázva jobb lesz a végeredmény, mint egy eleve kisebb felbontású szenzorral készített kép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.